Da li vam kasni naknada za porodiljsko/trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

A ni ovo nemam pojma sta je,kao da sam pala s marsa.........zar se ne racuna moja neto plata umanjena za regres i topli obrok?Koju to cenu sata uzimaju?Cena mog sata je 188.3 dinara po ugovoru i koliko sati odradim,toliko zaradim.

Racuna se plata umanjena za regres i topli obrok, a tvoja bruto plata je

cena sata * fond sati u mesecu, + regres + topli obrok + porez na zarade + doprinosi.

A dok si na bolovanju bruto sve to umanjeo za regres i topli obrok i naravno 65%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vise ne znam sta da radim,moja knjigovodja-inace,totalno ogranicena baba,tvrdi da je porodiljsko 12 plata pre nego sto ga otvorim....znaci i ono sto bih primala na trudnickom ulazi u prsek.Ja sam trenutno prijavljena na 45.000.ali mi od maja menjaju ugovor,prijavljuju nas na 17.000.a ona suma do 45.000.ce biti prikazana kao stimulacija,zato bih ja sad na bolovanje,pa da mi taj minimalac ne ulazi u prosek porodiljskog.Vise ne znam kome za savet da se obratim..........

Ja sam zvala Tirsovu zbog posla mi je trebalo objasnjenje a i zbog mene, prosek pre 12 meseci pre odlaska na trudnicko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da mi kasni isplata,iako radim u drzavnoj firmi dobre reputacije,i to naravno njihovom krivicom,jer rzzo isplacuje nadoknadu 15 dana nakon prijema dokumenata a poslodavci manipulisu tim novcem...Na odrzavanj trudnoce sam od februara 2010 a sto je najgore u firmi su se u martu mesecu isplacivale nagrade zaposlenima za odlicno poslovanje u 2009god u kojoj sam ja radila 365 dana ali posto sam tog trenutka tj marta 2010 bila na trudnickom bolovanju nisam dobila ni dinara...Na stranu toga sto je firma primanja podelila tako da je 50% plate stimulacija na rad koji vi ne dobijate kada niste na radnom mestu...To je zemlja Srbija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudničko bolovanje za januar primila sam 1. marta, a sada čekam isplatu za februar. Radim u prosveti, a na bolovanju sam od 16.11.2009. Juče sam zvala radnicu u socijalnom da mi kaže kada će stići novac, ona (vidno nervozna) mi je rekla da je moje papire obradila, ali nema pojma kada će mi uplatiti pare, jer "možda u Ministarstvu trenutno nemaju para". Onih 35% od grada niko nema pojma da mi objasni kada će stići i ako sam ih zvala.

Država nam je u opštem rasulu, što se vidi i po ažurmosti prilikom isplata novca trudnicama. Sram ih bilo sve one koji su se nakrali naših para!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TRUDNICKO BOLOVANJE MI JE KASNILO........PA...DOSTA!NE PAMTIM NI SAMA.STO SE PORODILJSKOG BOLOVANJA TICE,TO JE REDOVNO.INACE,RADIM U UGOSTITELJSKOM PREDUZERCU KOJE JE PRIVATIZOVANO PRE DVE GOD.PRIMAM MINIMALAC,ALI JE BAR REDOVNO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јелена Бг, видим да си стручњак за ову тему, па бих те питала следеће:

моја гин у д.здравља упутила ме је да питам комисију кад да ми отвори трудничко, јер она не зна.

А ствар је у томе да сам ја сад још увек на породиљском са првим дететом, које је рођено 21.6.2009.

Питам се зашто да идем на трудничко кад сам на породиљском, па ваљда је логично да не радим?

Термин ми је сад 8.6.2010.

Или да се исцимам до комисије?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

пс Јана је овде, ал нисам пријављена на форум

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PORODILA SAM SE U SEPTEMBRU I PRVA UPLATA ZA PORODILJSKO BOLOVANJE

LEGLA JE PRE MESEC DANA....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomozite mi, nikako da razumem da li kad kažete da redovno primate platu a na trudničkom ste bolovanju-to znači da primate onih 65% od poslodavca ili mislite i na onih 35% od grada.

Pošto sam ja na trudničkom od Februara i redovno primam platu ali samo od poslodavca u iznosu od 65% a od grada ( 35%) nisam dobila još nijednu uplatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok si na porodiljskom bolovanju 65% ti uplacuje poslodavac,a 35% grad beograd ,ali je potrebno da tvoj poslodavac uredno preda u socijalnom sve papire kako bi te oni imali na evidenciji.

Proveri to sa poslodavcem obavezno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok si na porodiljskom bolovanju 65% ti uplacuje poslodavac,a 35% grad beograd

Ovo se odnosi na TRUDNICKO a ne na PORODILJSKO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da kasni :angry: . Nisam dobila dinara od januara tj. decembarskog trudnickog bolovanja,da bi mi tek 01.04. isplatili porodiljsko za februar a trudnicko za januar nisu i ne znaju kada ce biti.

A moje porodiljsko počelo je 21.01., danas dobih Rešenje, u pitanju je samostalna delatnost.

Da li neko zna kada da očekujem prvu uplatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prijavljena kod mame u STR,na trudnicko sam otisla 24 nov i taj mesec bila na njenom teretu. posle mesec dana mi je komisija odobrila odrzavanje trudnoce. za 6 dana decembra sam dobila isplatu oko 10 marta,a za januar oko 15 marta. pre par dana sam dobila za feb.kasne po 2 mes,ali isplacuje. znaci da je od najveceg znacaja sam poslodavac i kakva je firma. soc pocinje da isplacuje posle mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam lepe vesti...u ponedeljak pocinje isplata porodiljskog bolovanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za koji mesec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na porodiljskom bolovanju sam od marta 2009. Ni jedan mesec nisam dobila isplatu na vreme.

Zadnja isplata bila je u februaru ove godine i to za novembar. Od tada ništa. Raspitala sam se i saznala da u NS niko nije dobio bolovanje za decembar (naravno oni kod kojih poslodavac čeka refundaciju pa tek onda isplaćuje).

Da li neko zna o čemu se radi? Čula sam razne priče, ali više ne znam u šta da verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za koji mesec?

Ja sam danas dobila porodiljsko bolovanje za jul mesec prosle godine. Treba li da castim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas dobila porodiljsko bolovanje za jul mesec prosle godine. Treba li da castim?

Tebi to bas kasni, jel to tvoj poslodavac koci? Meni kasni ali neka dva meseca mozda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala sam juce Ministarstvo za rad i socijalna pitanja i raspitivala se, prebacivali su em 2-3 puta na neke druge službe dok nisam pronašla odgovarajuću i konačno...

INFO: Isplate porodiljskog su uvek poslednje nedelje u mesecu za mesec koji prethodi, tj poslednje nedelje aprila će se isplaćivati porodiljsko za mart.

To je ritam isplate za sve porodilje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala sam juce Ministarstvo za rad i socijalna pitanja i raspitivala se, prebacivali su em 2-3 puta na neke druge službe dok nisam pronašla odgovarajuću i konačno...

INFO: Isplate porodiljskog su uvek poslednje nedelje u mesecu za mesec koji prethodi, tj poslednje nedelje aprila će se isplaćivati porodiljsko za mart.

To je ritam isplate za sve porodilje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radim u privatnom kozmetickom salonu,naravno prijavljena na minimalac.porodila sam se u januaru 2010.godine i do danasnjeg dana mi nije uplacen ni dinar.na bolovanje sam otisla redovno,28 dana pre termina.inace salon se nalazi u novom sadu.gazdarice kaze da nema nista sa tim.onog momenta kad drzava njoj uplati pare ona ce ih automatski proslediti meni.ja nemam pojma da li to stvarno tako funkcionise ali nemam zivaca da to sa njom raspravljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radim u privatnom kozmetickom salonu,naravno prijavljena na minimalac.porodila sam se u januaru 2010.godine i do danasnjeg dana mi nije uplacen ni dinar.na bolovanje sam otisla redovno,28 dana pre termina.inace salon se nalazi u novom sadu.gazdarice kaze da nema nista sa tim.onog momenta kad drzava njoj uplati pare ona ce ih automatski proslediti meni.ja nemam pojma da li to stvarno tako funkcionise ali nemam zivaca da to sa njom raspravljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radim u privatnom kozmetickom salonu,naravno prijavljena na minimalac.porodila sam se u januaru 2010.godine i do danasnjeg dana mi nije uplacen ni dinar.na bolovanje sam otisla redovno,28 dana pre termina.inace salon se nalazi u novom sadu.gazdarice kaze da nema nista sa tim.onog momenta kad drzava njoj uplati pare ona ce ih automatski proslediti meni.ja nemam pojma da li to stvarno tako funkcionise ali nemam zivaca da to sa njom raspravljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslodavac je duzan da ti isplacuje porodiljsko,u isto vreme kad i ostalim zaposlenima isplati zarade.Ti obavezno u socijalnom proveri da li je tvoja gazdarica predala sva tvoja dokumenta jer bi trebalo da dobijes i resenje o porodiljskom bolovanju, bez tog resenje nemaju te na evidenciji,cim poslodavac tebi isplati zaradu njemu se refundira u roku od mesec dana.

Tako funkcionise u BGD-u,a ti se obaveano raspitaj kod vas u socijalnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo veći problem je odnos "gazde" prema zaposlenom. Upoznata sam sa nekoliko slučajeva gde mi prijatelji nisu prijavljeni ili su prijavljeni na minimalac. To je sramota i takvi ljudi su šah-mat poziciji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.