Da li vam kasni naknada za porodiljsko/trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

Leptiriću, možeš da zoveš socijalno,oni će ti tačno reći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leptiriću, možeš da zoveš socijalno,oni će ti tačno reći.

Socijalno u Nemanjinoj ili? Izvini ako sam dosadna ,ali ovo mi je prva trudnoca,i zaista se ne razumem u sve ovo...Da li idem licno,sa l.k.kao za proveru staza ili mogu i telefonom da se predstavim i saznam konkretne info.za moj sucaj ? Hvala na tako brzom odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš i telefonom, a možeš i lično... ja nisam to tako ni proveravala pošto su mi u firmi sve rekli, ali znam da se po nekim firmama prave blesavi. Ideš u socijalno u tvojoj opštini, tj. opštini gde si prijavljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, zvala sam racunovodstvo da vidim sta se desava. Kaze socijalno je promenilo nacin obracuna i zato jos uvek nema aprilske uplate.Oni ocekuju

da bude ovih dana, jer bas kasne. Kako stvari stoje ja cu pre poceti da dobijam porodiljsko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda sam ja pametno postupila što sam prekinula bolovanje. Jeste da me opet čeka isto kad otvorim porodiljsko, ali možda mi baš tad krene naknada za trudničko, pa ni ne osetim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na informacijama. Sada bar znam šta je u pitanju. Javljajte kad vam stigne uplata za april i onih 35% od grada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda sam ja pametno postupila što sam prekinula bolovanje. Jeste da me opet čeka isto kad otvorim porodiljsko, ali možda mi baš tad krene naknada za trudničko, pa ni ne osetim.

Porodiljsko ne kasni kao trudnicko. Kad pocne ide normalno kao i plata!

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodiljsko ne kasni kao trudnicko. Kad pocne ide normalno kao i plata!

Kad pocne,a meni nikako.Na porodiljsko sam od 11.03-ni jedna uplata do sad.Svaki mesec obecavaju.Danas uplata,da vidim dal ce i ovajmesec da me preskoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li radis u drzavnoj ili privatnoj firmi? Ja sam u drzavnoj, porodiljsko mi je otvoreno 19.06. i rekli su mi da bi trebalo uskoro da dobijem. Samo neznam da li cu cekatii konacni obracun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodiljsko država uplaćuje oko 20. u mescu za predhodni mesec, tj. sve što je predato za refundaciju do 1. isplaćuje se 20. ... ako kasni, to je onda do knjigovođe.. čim vama stigne rešenje o porodiljskom i kad vam uplate prvu platu dalje bi trebalo da ide redovno, jer država ne kasni sa porodiljskim... bar je tako bilo pre godinu dana :)

mian voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам данас имала уплату од равно 56,00 (словима: педесет шест динара). :huh: Мора да је то неки путни трошак или тако нешто. :P

mian, malagarava, Schveca i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, juce sam primila platu tj.krenulo porodiljsko!

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi. Ja nisam optimista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам данас имала уплату од равно 56,00 (словима: педесет шест динара). :huh: Мора да је то неки путни трошак или тако нешто. :P

Jooooj :huh:

Pa da častiš :P:lol:

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedina uplata je bila onih prvih 65% za april od firme za trudnicko i to 20 maja drugi deo i to je sve...od tada nista...a pri tom sam Boze zdravlja za neki dan mama i to samohrana...treba platiti stan i obaveze,o hrani da ne pricam,a drzavu bas boli uvo za nas trudnice...pa posle radite na natalitetu...ma trebalo bi da izadjemo sa sve decom na ulice sve zajedno...neka ih bude sramota...a o onih 35% od grada Bg necu ni da pricam...cccccc....drzavo!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj :huh:

Pa da častiš :P:lol:

Svi kod mene na semenke suncokreta!!! (Pošto tu nema ni za žvake.)

neca79 i mian volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, upravo mi je legla uplata aprilske naknade za trudničko bolovanje, samo 65%. Šta li grad čeka i kad će oni da isplaćuju, nemam pojma, ali nameravam danas da saznam, zvaću telefonom.Imam sumnje da firma uopšte nije ni predala papire za maj, jun,jer su mi u RFZO rekli da su oni svoje , zasad, izmirili. U računovodstvu kažu da ovi u RFZO neće da prime papire za maj i jun.Šta mislite: ko koga tu zeza???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam zvala grad, službu koja je zadužena za trudničko bolovanje i rekli su mi da još nema novca i ne znaju kada će ga biti.Znači od gradskih 35% - ništa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, upravo mi je legla uplata aprilske naknade za trudničko bolovanje, samo 65%. Šta li grad čeka i kad će oni da isplaćuju, nemam pojma, ali nameravam danas da saznam, zvaću telefonom.Imam sumnje da firma uopšte nije ni predala papire za maj, jun,jer su mi u RFZO rekli da su oni svoje , zasad, izmirili. U računovodstvu kažu da ovi u RFZO neće da prime papire za maj i jun.Šta mislite: ko koga tu zeza???

Dobro su ti rekli u fondu. Država za sada redovno prebacuje sredsta za trudničko i porodiljsko bolovanje. Svakog meseca radim obračune za svoje klijente i takodje sam svedok tih uplata.

Zeza te poslodavac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, upravo mi je legla uplata aprilske naknade za trudničko bolovanje, samo 65%. Šta li grad čeka i kad će oni da isplaćuju, nemam pojma, ali nameravam danas da saznam, zvaću telefonom.Imam sumnje da firma uopšte nije ni predala papire za maj, jun,jer su mi u RFZO rekli da su oni svoje , zasad, izmirili. U računovodstvu kažu da ovi u RFZO neće da prime papire za maj i jun.Šta mislite: ko koga tu zeza???

Благо теби, ови моји можда ни за април нису предали папире.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Comsi comsa, a zašto bi me zezali na poslu? Ja radim u školi i ne vidim kakvu vajdu od tog rastezanja žvake imaju oni u školi. Pritom, žena koja radi u računovodstvu je žena sa dosta iskustva i sa njom sam ok. Naravno, to ne znači da me ne bi zavrnula, ali nisam sigurna da ona ima nešto od toga. Šta misliš, da je nagazim malo?! Čekam odgovor od RFZO, pa ako mi potvrde da nisu primili papire za maj i jun, nagrabusila je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Comsi comsa, a zašto bi me zezali na poslu? Ja radim u školi i ne vidim kakvu vajdu od tog rastezanja žvake imaju oni u školi. Pritom, žena koja radi u računovodstvu je žena sa dosta iskustva i sa njom sam ok. Naravno, to ne znači da me ne bi zavrnula, ali nisam sigurna da ona ima nešto od toga. Šta misliš, da je nagazim malo?! Čekam odgovor od RFZO, pa ako mi potvrde da nisu primili papire za maj i jun, nagrabusila je!

To ti je najprecizniji način, da proveriš dal su predali obračune. Ministarstvo redovno prebacje fondovima, fondovi isplaćuju, konkretno naš fond pušta pare dva puta nedeljno, sredom i petkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mislim da iko hoće namerno nekog da zavrne... njima to nije ni iz džepa ni u džep... Problem je što za taj obračun treba brdo papira i realno knjigovođe mrzi, ili ne umeju, ili im je teško ili ne stižu to da rade, jer ih iz Rzzo vraćaju po čar puta, pa se sve to otegne na par meseci... bar je tako bilo kod mene pre dve godine, a očekujem da će i sad biti tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je bila uplata za porodiljsko? Da ne idem dzabe do poste ako neko zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.