Da li vam kasni naknada za porodiljsko/trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

Po zakonu MINIMALNA nadoknada za bolovanje je 65% a individualno je od poslodavca do poslodavca da li će isplatiti 100% Tako da se može reći da je ovo jedan od retkih poslodavaca koji je isplatio 100% platu. Lepo je znati da ima i takvih.

Hvala na informaciji, to nisam znala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ovo malo buni-kako je prvi mesec bolovanja 100%? I nemaš ti šta da čekaš socijalno, poslodavac ti isplati zaradu i onda čeka refundaciju jer da bi došlo do refundacije predaju se obrasci da je zarada isplaćena.

Mi svi imamo svoj ugovor o radu, ali postoji i onaj kolektivni ugovor za sve radnike.

Po tom kolektivnom ugovoru bilo koje bolovanje do 30 dana koje ide na teret poslodavca je 100%, isto tako i kad si na godisnjem odmoru, ljudi uglavnom prime manju platu, moja bude nesto malo veca, zato sto se uzima neki prosek tromesecnog sata na nivou firme i sta ti ja znam. Takodje se dobija i neka simbolika oko 100 eur kad se porodis kao poklon. Tako da sa te strane stvarno je sve ok i sve je regulisano jako lepo. Jedino sto sam cula od drugih je kao da kas vezes vise od mesec dana bolovanja onda kao kasni. Zato sam ja izabrala ovu varijantu, kad vec imam toliko odmora da ga iskoristim, jer ce mi propasti. eto to kod mene tako funkkcionise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da kažem još i sledeće. Isto Uputstvo se primenjuje u slučaju da firma duže od 3 meseca ne isplacuje zarade zaposelnima, </span>

jel ovo važi kada firma ne isplaćuje zarade svim zapolenima ili samo meni? pošto oni ne uplaćuju samo meni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kasnila isplata jer knjigovođa ( direktorova ljubavnica) nije na vreme nosila papire na refundaciju, sve do avgusta... tad sam otišla kod nje, pripretila joj tužbom jer falsifikuje moj potpis radi refundacije i svim mogućim inspekcijama što mi padnu na pamet... dala sam joj rok 10 dana da mi sve zaostale plate odnese na refundaciju ( jer meni direktor daje platu tek kad se refundira)... dva dana nakon toga zove me direktor da mi isplati sve zaostale plate UNAPRED a on će čekati refundaciju.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kasnila isplata jer knjigovođa ( direktorova ljubavnica) nije na vreme nosila papire na refundaciju, sve do avgusta... tad sam otišla kod nje, pripretila joj tužbom jer falsifikuje moj potpis radi refundacije i svim mogućim inspekcijama što mi padnu na pamet... dala sam joj rok 10 dana da mi sve zaostale plate odnese na refundaciju ( jer meni direktor daje platu tek kad se refundira)... dva dana nakon toga zove me direktor da mi isplati sve zaostale plate UNAPRED a on će čekati refundaciju.... :)

Ovaj deo sa direktorovom ljubavnicom mi se svidja :)

Boze svugde ima kupleraja i po neka ljubavnica, sto voli da se pravi pametna :)

E ako si joj pretila!!!

Maki-D voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li nekom kasni porodiljsko? Uvek je bilo oko 20-og,evo sada je 6 septembar :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila je uplata 22. ja proveravala u 27. marta... ako ti nije leglo, odnosno njima, onda nije predato sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedno pitanjce. u drzavnoj sam firmi koja ne uplacuje platu dok im drzava ne uplati znaci ceka refundaciju i vidim da koleginicama jako puno kasni uplata pa ne znam koliko se to onda ceka i da li smeju to da rade jer ja tek treba od sledeceg meseca da pocnem da primam platu na trudnickom!!!!!1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam stvarno šta se dešava. Porodiljsko je počelo strašno da kasni. I kako kažu da se isplaćuje za jul i avgust, kad ja još nisam dobila za april, a inače radim u državnoj firmi koja kao vodi računa o svojim zaposlenima. :unsure:

Drž'te se drage moje, šta drugo da vam kažem. Trudničko sam čekala takođe, a još tih 35%, jaaaooo strašno...kad se samo setim. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam stvarno šta se dešava. Porodiljsko je počelo strašno da kasni. I kako kažu da se isplaćuje za jul i avgust, kad ja još nisam dobila za april, a inače radim u državnoj firmi koja kao vodi računa o svojim zaposlenima. :unsure:

Drž'te se drage moje, šta drugo da vam kažem. Trudničko sam čekala takođe, a još tih 35%, jaaaooo strašno...kad se samo setim. :angry:

porodiljsko zavisi isključivo od posodavca, on uplati pa njemu refundiraju... a refundacija je oko 20. u mesecu za predhodni mesec... nema veze da li je to plata za avgust, maj, jun, ako je predato u avgustu biće refundirano u septembru...ja inače čekam refundaciju za februar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima!Opet iste dileme i ista pitanja u vezi trudnihickog bolovanja ali ja i nemam neki drugi izbor nego da cujem misljenja drugih i vasa iskustva,pa da se tesim ako je moguce.Trudnicko bolovanje sam otvorila 14.06.2012 i prvih mesec dana normalno na teret poslodavca,ali od tada je evo proslo skoro tri meseca a od socijalnog i grada nista.Knjigovodja me uverava da je sve ok.poslodavac uplacuje doprinose,ali od uplata nista.Da li je neko mozda u tom periodu otvorio bolovanje i da li se tacno zna koliko kasne isplate?Pare su mi neophodne ,kao i naravno svima nama,pa ne znam da li da jurim po socijalnom i redom gde sve gde treba ili da cekam i da se nadam da ce mi ipak leci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima! Ja sam na trudnickom bolovanju od pocetka juna. Za prvih mesec dana mi je poslodavac isplatio platu. Nakon prvih mesec dana bolovanja isplate idu preko socijalnog a na teret drzave. No, naravno, sa budzetom kakav jeste, isplate kasne. Meni su prvo rekli u socijalnom da isplate kasne oko 3 meseca. Ja do sada nisam primila ni dinar. Danas sam ih ponovo zvala, i na moje pitanje kada cu dobiti plate koje mi nisu isplacene, vrlo neljubazna sluzbenica mi je rekla da su oni juce isplatili za juni sve sto su imali i da vise nema novca. Uplate isplacuju krajem meseca, tako da mi ostaje da cekam kraj oktobra i da se nadam da ce tada zazvoniti mob. sa porukom iz banke da je legla uplata na racun. Ima li iko slicnih iskustava i nekih dodatnih informacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snorki imamo isti problem,ja sam isto u junu otvorila bolovanje i od tada ni dinar,u knjigovodstvu i u firmi me ubedjuju da je sve predato,sacekacu jos i taj oktobar pa cemo da vidimo sta ce biti.Izgleda da u ovoj drzevi moras da prevrnes i nebo i zemlju da bi ostvario svoja osnovna prava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uplata za trudničko je meni kasnila 5 meseci... čekala sam od jula do decembra, i onda nisam dobila sve već dve plate, pa još jednu posle dva meseca... a ostalo se ne sećam, mislim da je u martu leglo poslednje od oktobra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesi li dobila neko objasnjenje zasto toliko kasni,da li zbog tvog poslodavca ili drzava kasni?To me jako zanima zato sto mene u knjigovodstvu ubedjuju da je sve sto se njih tice predato,da li je mooguce da socijalno toliko kasni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne, nema objapnjenja... kasni i to je to, valjda nemaju para

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od maja bila na trudnickom, od juna na teretu drzave. Moji u firmi dobijaju platu do 5tog u mesecu, ja sam dobijala oko nedelju dana kasnije od socijalnog. Nije bilo kasnjenja, sve mi je isplaceno na vreme, od 1. septembra sam na porodiljskom i danas sam dobila platu za septembar od poslodavca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ovako ,bila sam u socijalnom i raspitala se da li je sve regularno predato od strane knjigovodje i da li poslodavac redovno uplacuje doprinose,rekli su mi da je sve predato i prosledjeno i da mogu da ocekujem isplatu u ovom mesecu (iskreno se nadam).Znaci sa zakasnjenjem od tri meseca moze da se ocekuje isplata.Poslodavac moze ali NE MORA da vam uplacuje redovno plate i da se sa tim zakasnjenjem njemu refundira,i da vi nemate nista sa tim.Znaci da ne bude zabune,na poslodavcu je da li ce vam isplacivati redovno kao i drugim zaposlenima ili se cekati da socijalno uplati pa da vam prosledi novac.U vecini slucajeva je ovo drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jos uvek nije leglo onih 65% za april! Dali neko zna sta se desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee, bas veselo!

Hvala Tangerine, to mogu tek u ponedeljek da proveravam. A mislila sam kad su krenule pare da cebiti redovno, ali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni još nije leglo 65% za april, 35% nisam ni za jedan mesec dobila a na trudničkom sam od januara. :( Da li je moguće da toliko može da kasni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama tih 65% ide redovno, ali se onih 35% ceka po sedam osam meseci...ne prijave nas na vreme i ludim zbog toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a vidis ima firmi gde su i april isplatili pocetkom juna...ma sve zavisi kada te firma prijavi. mada ne razumem zasto firme to ne urade odmah, njima ni iz dzepa ni u dzep a nama mnogo znaci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni još nije leglo 65% za april, 35% nisam ni za jedan mesec dobila a na trudničkom sam od januara. :( Da li je moguće da toliko može da kasni?

Moguce je.Ja sam na trudnickom od februara,nisam nista dobila do sada.Ni 65%,ni 35% od grada.Isla i u socijalno i pitala-mart i april obradjeni i poslati,ali u Nemanjinoj postoji problem sa isplatama.Izgleda onih 65% primaju samo oni ciji poslodavci uplacuju trudnicama bez cekanja da socijalno refundira.Nazalost,kod mene nije taj slucaj jer je moj poslodavac skola-drzava... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam još dobila platu za april, a vi? Gospoja (ovog puta iz računovodstva) me je ubeđivala da joj ne treba Odluka lekarske komisije koju sam joj odmah odnela, jedva ju je uzela, i verovatno odmah izgubila ili bacila jer mi ju je naknadno opet tražila pre jedno 2 nedelje -- kao, socijalno neće da izvrši uplatu bez toga. Koliko ja sad treba da čekam svoju aprilsku platu i da li zbog te traljavosti da očekujem da dodatno kasni?

Je li neko dobio svoju aprilsku platu?

Ja jos uvek cekam Aprilsku platu ,kako onih 65%od socijalnog,tako i 35%od grada...proslog meseca su mi na jedvite jade (iz 3 dela )uplatili martovsku zaradu,i tu mi jos uvek fali nekih 4500dinara,za koje jos uvek nisam uspela da saznam gde su se izgubile-na pitanje racunovodji(privatna firma,do sada ni jedna zarada nije kasnila a radim tu vec 10god.)o poslednjoj uplati 20.05.o kakvoj je uplati rec,da znam zbog svoje evidencije dokle smo stigli,dobila sam odgovor:to ti je isplaceno NEKO BOLOVANJE!!!! Cuj neko...i onda na moje insistiranje,preko volje utvrdjuje da je to isplata od grada za mart...Nemam reci,taman sam se ponadala da ce uplate poceti sada vec redovno da pristizu kada ono nista...

Zna li neko kako da saznam da li uplate od socijalnog lezu na racun firme,i kada,za koji mesec itd... ? Jako bi mi znacila bilo kakva informacija :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.