Da li vam kasni naknada za porodiljsko/trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

ne znam kako se ova prica pretvorila u to da ti branis drzavu a ja poslodavca... da se ja pitam ja bih menjala i drzavu i poslodavca :)

on je trebao da uplati, tacno.... rekao da nece dok drzava ne obavi svoje, drzava zakasni par meseci, on jos par, i eto... meni dete propuzalo ja platu nisam dobila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam kako se ova prica pretvorila u to da ti branis drzavu a ja poslodavca... da se ja pitam ja bih menjala i drzavu i poslodavca :)

on je trebao da uplati, tacno.... rekao da nece dok drzava ne obavi svoje, drzava zakasni par meseci, on jos par, i eto... meni dete propuzalo ja platu nisam dobila....

Ne branim ja drzavu, samo radim bas taj posao, pa se godinama srecem sa raznim poslodavcima, strankama i obrni, okreni, uvek drzava kriva, a poslodavac uvek gleda kako da prevari drzavu... :)

Sve u svemu, bitno je da si ti dobila resenje i da si pocela da dobijas platu sto je i tema ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma platu jos nisam dobila, iako znam da je duzan da mi je isplati kada i ostalim zaposlenima... sad razmisljam da li da mu posaljem inspekciju, ili da se prvo sa nekim advokaom posavetujem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma platu jos nisam dobila, iako znam da je duzan da mi je isplati kada i ostalim zaposlenima... sad razmisljam da li da mu posaljem inspekciju, ili da se prvo sa nekim advokaom posavetujem....

Ne treba ti advokat, imas resenje o pravu na naknadu zarade za vreme porodiljskog odsustva i odsustva sa rada radi nege deteta u kojem ti pise bruto ili neto iznos naknade na koju imas pravo. Drzava njemu nece refundirati dok gradskoj ili opstinskoj upravi ne dostavi dokaze o izmirenim porezima, doprinosima i tvojoj neto plati, tako da sve to moze jako da se oduzi. Mozes se prvo konsultovati sa inspekcijom rada, oni su vrlo osetljivi na temu porodilja, plata, poslodavac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, jesu li onda te uplate redovne kad jednom krenu? Ako si 65% za mart dobila 19. aprila, je li realno očekivati da mesec dana kasnije dobiješ naknadu za april?

Ja mislim da jesu, sto se socijalnog tice.

I posto vidim da se o tome prica, ja mislim da je drzava azurna sto se tice uplata(mislim na 65%) a da poslodavci nama ne uplacuju na vreme, mada, ja nemam taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

imam jos tri nedelje da brinem o poslodvacu :angry: , rzzo :angry: , rfzo :angry: , socijalnom :angry: , 65%, 35% itd, a posle toga se posvecujem Dimitriju :D .

Nikako da shvatim proceduru oko isplate trudnickog i porodiljskog bolovanja, i ko-kad-kome sta isplacuje, ali ja od januara nista nisam dobila, i setaju me ko ludu Nastu.

Kome da se obratim, a da to nije moj poslodavac, da proverim gde je zapelo, i koliki iznos u stvari ja treba da dobijem?

Puno hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na trudnickom sam od sredine marta, firma mi je isplatila tih prvih 65% do sredine aprila.

Sad cekam to famozno prebacivanje na socijalno + 35% od grada...

Ni meni nisu jasne te isplate, ko uplacuje, kad i koliko..

Da li da se nadam nekoj skorijoj uplati?

Svorc sam, a uskoro ce i vencanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

imam jos tri nedelje da brinem o poslodvacu :angry: , rzzo :angry: , rfzo :angry: , socijalnom :angry: , 65%, 35% itd, a posle toga se posvecujem Dimitriju :D .

Nikako da shvatim proceduru oko isplate trudnickog i porodiljskog bolovanja, i ko-kad-kome sta isplacuje, ali ja od januara nista nisam dobila, i setaju me ko ludu Nastu.

Kome da se obratim, a da to nije moj poslodavac, da proverim gde je zapelo, i koliki iznos u stvari ja treba da dobijem?

Puno hvala!

Na trudnickom sam od sredine marta, firma mi je isplatila tih prvih 65% do sredine aprila.

Sad cekam to famozno prebacivanje na socijalno + 35% od grada...

Ni meni nisu jasne te isplate, ko uplacuje, kad i koliko..

Da li da se nadam nekoj skorijoj uplati?

Svorc sam, a uskoro ce i vencanje :)

I trudnicko (65%) i porodiljsko se radi po istom principu. Poslodavac vama isplacuje, potom sebi refundira od drzave ta sredstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nanny,

meni je jasan taj osnovni princip, ali trenutno me najvise muci kad ce da mi legne prva uplata. Ne znam da li se te uplate razlikuju od firme do firme tj. da li se desava da socijalno uplati, a firma zadrzava novac... Sem toga, moje koleginice kazu da soc. kasni, a grad jos vise, plus sto se gube u uplatama, ne znaju za koji mesec je leglo sta i kad se sve skupi, to ne bude 100% plate.

Skoro mesec i po dana nisam primila ni dinar, nemam predstavu kad ce da legne uplata, ni koliko... Inace sam iz Beograda i radim u drzavnoj ustanovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nanny,

meni je jasan taj osnovni princip, ali trenutno me najvise muci kad ce da mi legne prva uplata. Ne znam da li se te uplate razlikuju od firme do firme tj. da li se desava da socijalno uplati, a firma zadrzava novac... Sem toga, moje koleginice kazu da soc. kasni, a grad jos vise, plus sto se gube u uplatama, ne znaju za koji mesec je leglo sta i kad se sve skupi, to ne bude 100% plate.

Skoro mesec i po dana nisam primila ni dinar, nemam predstavu kad ce da legne uplata, ni koliko... Inace sam iz Beograda i radim u drzavnoj ustanovi.

Poslodavac treba tebi istog dana kad i ostalim zaposlenim da isplati zaradu. Onda obrasce nosi u 27.marta negde i oni refundiraju novac, istina sa jedno 2 meseca zakasnjenja, ali to trebe ne treba da zanima.

Znaci, poslodavac je taj koji je odgovoran za tvoja primanja i niko vise!

Dalje, socijalno kad uplati firma zadrzava taj novac jer je to refundacija i uredno pisu za koji mesec je refundiran novac. Sve ti ovo pisem iz sopstvenog iskustva jer radim u racunovodstvu privatne firme i imali smo prosle godine koleginicu na trudnickom/porodiljskom bolovanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala na inf. Ako sam dobro razumela, prva uplata bi trebalo da mi legne sredinom juna. Bar to da znam pa da se nadam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nanny,

meni je jasan taj osnovni princip, ali trenutno me najvise muci kad ce da mi legne prva uplata. Ne znam da li se te uplate razlikuju od firme do firme tj. da li se desava da socijalno uplati, a firma zadrzava novac... Sem toga, moje koleginice kazu da soc. kasni, a grad jos vise, plus sto se gube u uplatama, ne znaju za koji mesec je leglo sta i kad se sve skupi, to ne bude 100% plate.

Skoro mesec i po dana nisam primila ni dinar, nemam predstavu kad ce da legne uplata, ni koliko... Inace sam iz Beograda i radim u drzavnoj ustanovi.

Ali po tom osnovnom principu sve funkcionise. Dakle, tebi treba platu da isplati tvoj poslodavac, a za sebe da refundira od socijalnog, pa mi nije jasno zasto ti ne isplacuju platu kad i svim ostalim zaposlenima?

Ja sam sad na trudnickom, dobijam platu (65%) sasvim redovno kad i ostali zaposleni, nemam nikakve veze za zdravstvom i ostalim, koleginica to naknadno refundira na racun firme. Da bi refundirala, ona mora u zdravstvu da preda dokaze da mi je isplatila platu i uplatila poreze i doprinose. Drugacije ne moze. Inace, i ja radim u drzavnoj ustanovi.

Za ovih 35% od grada ne znam, jer ja na to nema pravo, nisam iz Bg-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni nije jasno zasto. Mozda zato sto je firma velika, ima preko 800 zaposlenih, a mnogo nas je na trudnickom.. Nemamo neki sopstveni budzet da nam uplate unapred tj. na vreme pa da cekaju da im soc. refundira, nego kad soc. uplati njima na racun oni prebace nama. Svakako ovih dana idem da odnesem doznake pa cu da ih pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni nije jasno zasto. Mozda zato sto je firma velika, ima preko 800 zaposlenih, a mnogo nas je na trudnickom.. Nemamo neki sopstveni budzet da nam uplate unapred tj. na vreme pa da cekaju da im soc. refundira, nego kad soc. uplati njima na racun oni prebace nama. Svakako ovih dana idem da odnesem doznake pa cu da ih pitam.

Draga, moras da shvatis da dok firma tebi ne uplati zaradu i ne preda obrasce socijalno nece refundirati novac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shvatila, ali meni nikakav novac nije legao na racun vec mesec i po dana, jos kad bih nasla nekog ko ume da mi objasni zasto, bilo bi dobro... za sad mi ostaje cekanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je 65% od socijalnog za april leglo prosle nedelje. Od grada ni dinar nisam dobila od marta od kako sam na blovanju. Zovite finansije na poslu, oni sigurno imaju pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki_Lo

Kazi mi, molim te, kog tacno datuma ti je legla uplata za april?

kad odem do racunovodstva, da ponesem tacan podatak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno leglo za april 65%.... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od 1.marta na bolovanju! Primila sam 65% od skole i jos uvek mi socijalno nije nista uplatilo! Kada bi trebali? Zna li neko? Skola nema para da nama uplacuje pa da refundira od socijalnog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, ja sam na bolovanju od sredine marta, firma mi je regularno isplatila prvi mesec bolovanja, a od soc. sam cekala od sredine aprila do sredine juna. Isto radim u prosveti, cudi me da jos nista nisi primila. Sve to zavisi od firme tj. skole. Najbolje bi bilo da pitas svoje racunovodstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno leglo i 35% za april od grada.... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje uplate su bile ovako.

Od 6.03. sam na bolovanju preko 30 dana.

20.04 65% od socijalnog za mart

29.05 65% od socijalnog za april

4.06 35% od grada za mart

danas 35% od grada za april

4.07. 65% od socijalnog za maj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od juna na bolovanju,nisam znala da 65% placa socijalno a ostatak grad.Za jul bi trebalo da primim krajem avgusta,a ja se nadam da cu primiti bar do termina porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni ovde stvarno nista nije jasno po kom principu i kako sve funkcionise :mellow: evo ovde citam da bi poslodavac trebalo nama da uplati kad i ostalim zaposlenima, a da socijalno njima refundira novac... a meni u firmi kazu da sam ja sad preko socijalnog i dok socijalno njima ne uplati novac ne mogu ni oni meni da daju platu.. dakle, nista ne razumem :blink:

da li bi neko mogao da mi kaze otprilike koliko u proseku kasne te uplate za trudnicko? inace radim u drzavnoj firmi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kolko sam ja razumela kasne mesecima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.