Da li vam kasni naknada za porodiljsko/trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

meni od ovog meseca treba da krene uplata porodiljskog.....navodno sam cula da ne kasni. uplacuje firma kao i ostlim radnicima a socijalno im finansira.....videcemo do petka ako ne legne,znaci da lazu....

:angry:

Kasni tri meseca, bar u NSu, mada ne verujem da to ima veze s gradovima. Sve u svemu, sad ocekujem uplatu aprilskog trudnickog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje trudnicko je doooobro kasnilo. Dva meseca nisam imala ni jednu jedinu uplatu ali dobro, sad bar sve to stize, posto mi porodiljsko jos nije krenulo, i ne znam kada ce.

Pitanje za mame na porodiljskom: Koliko ste cekale na resenje o porodiljskom bolovanju i kada su poceli to da vam isplacuju? Moja firma je ovog meseca predala papire, pa me bas zanima koliko cu da cekam na novac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje trudnicko je doooobro kasnilo. Dva meseca nisam imala ni jednu jedinu uplatu ali dobro, sad bar sve to stize, posto mi porodiljsko jos nije krenulo, i ne znam kada ce.

Pitanje za mame na porodiljskom: Koliko ste cekale na resenje o porodiljskom bolovanju i kada su poceli to da vam isplacuju? Moja firma je ovog meseca predala papire, pa me bas zanima koliko cu da cekam na novac.

Draga mina, nisam na porodiljskom ali znam po nešto.. :P

Ako su kompletirani svi papiri rešenje bude za desetak dana, a isplata ide ovako: kada god se u tekućem mesecu uplati i predaju papiri, krajem sledećeg se dobiju pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda kontam da pre septembra necu dobiti ni cvonjka. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasni tri meseca, bar u NSu, mada ne verujem da to ima veze s gradovima. Sve u svemu, sad ocekujem uplatu aprilskog trudnickog.

Marinak ne kasni u NS, zavisi kada poslodavac uplati i podnese dokumentaciju, ako su to prva dva meseca porodiljskog onda je to verovatno čekano rešenje, pa uplaćeno i onda za mesec dana stigle parice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda kontam da pre septembra necu dobiti ni cvonjka. :angry:

verovatno nećeš. ali zato kad krene.... :) , sve zavisi od poslodavca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina, sada nesto razmisljam, mozda ti i dobijes u avgustu pare, poslodavac prvo mora tebi da uplati, pa mu onda refundiraju, pa je moguce da ce ti uplatiti u avgustu, pa ce njemu vratiti u septembru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste cekale na resenje o porodiljskom bolovanju i kada su poceli to da vam isplacuju? Moja firma je ovog meseca predala papire, pa me bas zanima koliko cu da cekam na novac.

Minavb, sve zavisi koji je grad u pitanju. U Beogradu bas i nisu tako azurni :angry: Ja sam na resenje cekala tri meseca a na isplatu jos mesec dana. Ali ja sam upala u onaj "vakuum" kada su menjali nacin obracuna. U svakom slucaju sigurno ces cekati mesec dana. Napominjem, da je prica vezana za Beograd i naravno to je moje licno iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kasnilo trudnicko puna tri meseca ali je bilo do poslodavca jer nije predao sve potrebne papire iz cistog revolta jer sam otisla na bolovanje u cetvrtom mesecu trudnoce posto je bio jako ,,fin''prema meni a meni u tom stanju stresovi nisu trebali.Takodje mi je uplacivao ispod minimalca i vadio se konstantno na socijalnu sluzbu i zadrzavao moju uplatu po nedelju dana i vise na svom racunu-sve prekrsaj do prekrsaja.Kad sam se porodila predala sam sve redovno i na vreme i opet mi je kasnilo dva meseca i bilo je iskljucivo do njega jer sam sve ispitala a da ne pricam sto ni trudnicko mi nije bilo sve isplaceno. Tada mi je definitivno pukao film i tuzila sam ga inspekciji i sada primam redovno.Naravno za trudnicko se izvukao jer se pokrio papirima a za porodiljsko nije mogao i dobio je rok dokle treba da mi to isplati.Hocu da kazem da iskljucivo drzavu krivim za sve jer im je dala prostora da muvaju i tako se ponasaju i da se potom izvuku a da ne pricam koliko su svi povezani i stite jedni druge i nikad ne dobiju ono sto zasluzuju vec kao neke bedne opomene i rokove.

cao! ja imam slican problem,naime 18.avgusta ce biti tacno 6 meseci kako radim u kozmetickom salonu u kojem ne dobijam ni dinara jer kad sam se zaposlila tad sam i saznala da sam u drugom stanju i zamolila sam je da me samo prijavi i placa doprinose i da cu joj raditi za dzabe.Sve je bilo ok dok nedavno nisam saznala da mi uopste ne uplacuje doprinose a za 3 ned.cu ici na bolovanje jer iako mi je termin u oktobru otici cu malo ranije jer mi je vec tesko.I sta ja sad da radim kad se porodim?nije mi placala doprinose,u dugovima je na sve strane,a ako zatvori salon sto me ne bi cudilo ja nemam prava ni na kakvu isplatu,raspitala sam se.Znaci radila sam za DZABE 6 meseci,u trudnoci .Kome da se obratim ,sta da radim nakon porodjaja,ko god zna nesto o ovome nek mi se javi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao! ja imam slican problem,naime 18.avgusta ce biti tacno 6 meseci kako radim u kozmetickom salonu u kojem ne dobijam ni dinara jer kad sam se zaposlila tad sam i saznala da sam u drugom stanju i zamolila sam je da me samo prijavi i placa doprinose i da cu joj raditi za dzabe.Sve je bilo ok dok nedavno nisam saznala da mi uopste ne uplacuje doprinose a za 3 ned.cu ici na bolovanje jer iako mi je termin u oktobru otici cu malo ranije jer mi je vec tesko.I sta ja sad da radim kad se porodim?nije mi placala doprinose,u dugovima je na sve strane,a ako zatvori salon sto me ne bi cudilo ja nemam prava ni na kakvu isplatu,raspitala sam se.Znaci radila sam za DZABE 6 meseci,u trudnoci .Kome da se obratim ,sta da radim nakon porodjaja,ko god zna nesto o ovome nek mi se javi!

Ako imas Ugovor o radu mozes da se obratis inspekciji rada. U tom slucaju, ona mora da izmiri sve obaveze prema tebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imas Ugovor o radu mozes da se obratis inspekciji rada. U tom slucaju, ona mora da izmiri sve obaveze prema tebi.

Da, ali ako ova kretenusa zatvori salon... Tanja ostaje bez ikakvog prava za nadoknatu :unsure::mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala sam zasto meni kasni isplata..

Ovako stoje stvari...

Posto sam muza ovlastila kao poslovodju malo se ceo postupak oduzio zbog silnih provera.

Prvo je ta papirologija morala da se preda i dok se azuriraju podaci proslo je dosta vremena, pa su moji papiri tek pre 10 dana dosli na red..

Ocekujem u avgustu parice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipi, a kada si podnela zahtev?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I za muza i za sebe krajem marta, pocetkom aprila..ali prvo pravno stanje u firmi mora da se sredi jer je sve na moje ime..pa tek onda ova trudnicka papirologija :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipi, koliko sam upucena to se prvo ide u APR i menjas odnosno dodajes ovlasceno lice onda dalje u poresku pa u pio sa dobijenim resenjem iz APR.

A iskreno to mozes da regulises za jednu nedelju ako ne i pre. Jer resenje iz APR mozes da dobijes odmah. Pogodotov ako ti se vidi stomak d010.gif

Ali stvarno... Znas kako su ljubazni prema tebi... Kada sam ja bila tamo ja se iznenadih.... "..Ne..ne..sad cemo mi vama odmah da uradimo ajte sa mnom do pravne sluzbe..." Ustade zena pa me odvede i za 10 min sve gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta je sa depo kartonima i peripetijama u bankama ? :o

To si zaboravila :D

Sve se to brzo zavrsilo..ovo sto pisem rekle su mi knjigovodje koje su zaduzene za to , ja nigde nisam isla sve su oni zavrsavali.

Valjda nisu napravili neki propust... :huh: :huh: :huh: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu.., pa onda super kada nisi ti morala da se cimas... Odlicno... Onda pusti mozak na otavu pa kuliraj... d060.gif

Jer sam ja to sve morala sama (mada sam privremeno zatvorila)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali ako ova kretenusa zatvori salon... Tanja ostaje bez ikakvog prava za nadoknatu :unsure::mellow:

Naravno i sta da radim onda?!Za inspekciju znam da bi trebalo njima da se obratim ako dodje do problema oko isplate ili cu da zovem prvo knjigovodstvo mada dzabe je jer oni ne mogu nista dok ona ne pusti neke pare.A da ne kazem da se pre mesec dana ona porodila i to po treci put pa mislis razumece te a ono...

U svakom slucaju kad se porodim videcu sta mi je ciniti,cekacu mesec dana pa cu da zivkam sve redom,mada vidim ovde po forumu da se ceka i po 2,3 meseca i da je to,izgleda,normalno.Hvala puno na savetima,bice nesto valjda:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno i sta da radim onda?!Za inspekciju znam da bi trebalo njima da se obratim ako dodje do problema oko isplate ili cu da zovem prvo knjigovodstvo mada dzabe je jer oni ne mogu nista dok ona ne pusti neke pare.A da ne kazem da se pre mesec dana ona porodila i to po treci put pa mislis razumece te a ono...

U svakom slucaju kad se porodim videcu sta mi je ciniti,cekacu mesec dana pa cu da zivkam sve redom,mada vidim ovde po forumu da se ceka i po 2,3 meseca i da je to,izgleda,normalno.Hvala puno na savetima,bice nesto valjda:-)

Ona ne moze da odjavi firmu ako ne izmiri sve obaveze. Zato je bitno da imas neki ugovor sa njom, pa da ti makar plati dok si radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo sada mogu i ja da se "pohvalim"

od 01.02.2010. sam na trudnickom, 65% plate mi kasni pa oko 2 meseca, posto su moji direktori u problemu sto se novca tice naravno nisu mi uplacivali doprinose, tako da od onih mojih 35% sto treba drzava da mi da, izgleda nece biti nista, jer eto kriza je u zemlji pa dobijam samo neto platu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobijam samo neto platu.

Jeco, pa valjda samo neto platu i treba da dobijas!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco, pa valjda samo neto platu i treba da dobijas!?

pa treba bruto da bude uplacena da bi dobila onih 35% u tome je caka :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj Jeco sad mi nista nije jasno.

Tvoj poslodavac tebi bi trebalo da isplacuje celu neto platu. A poslodavcu ce nakon isplate biti refundirano 65% od Republike Srbije i 35% od grada Beograda. Tako da tvoji poslodavci bukvalno nemaju nikakav trosak prema tebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj Jeco sad mi nista nije jasno.

Tvoj poslodavac tebi bi trebalo da isplacuje celu neto platu. A poslodavcu ce nakon isplate biti refundirano 65% od Republike Srbije i 35% od grada Beograda. Tako da tvoji poslodavci bukvalno nemaju nikakav trosak prema tebi.

pa da, ali njen poslodavac nije placao porez drzavi, tako da ona nece dobiti od drzave tih 35%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da, ali njen poslodavac nije placao porez drzavi, tako da ona nece dobiti od drzave tih 35%

Profersorka, hvala na objasnjenju.... Palim na guranje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.