Da li vam kasni naknada za porodiljsko/trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

ja sam na bolovanju od marta jos dinara videla nisam...kapiram da nisu jos stigli do aprila maja...kazu da je obicno posle 20tog u mesecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam upucena za tih 35% sto dobijamo.Platu 65% dobijam redovno a na trudnickom sam od 1.6.Da li treba da se otvori neki racun za tih 35%? Kako da znam da li su mi i gde uplatili to? Kad sam bila na trudnickom sa prvim detetom toga nije bilo,bar ja nisam bila upucena.

Grad uplacuje tvojoj firmi 35%,pa firma to prebacuje na tvoj racun,ne moras novi racun da otvaras.Meni je kasnilo oko 2 meseca tih 35%,mada kazu da ume da kasni i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazite sad ovako...proverila sam za RZZO kazu da moji podaci ne postoje, ali je meni knjizica overena i ja idem na preglede, regularno obavljam sve sto se tice zdravstva bez problema!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazite sad ovako...proverila sam za RZZO kazu da moji podaci ne postoje, ali je meni knjizica overena i ja idem na preglede, regularno obavljam sve sto se tice zdravstva bez problema!!!!!

Knjizica ti je overena jos pocetkom godine,tako da to nema veze sa tim.A sta mislis da proveris kod poslodavca da li je uopste predao tvoje papire za novcanu nadokandu od tih 35%?Taj problem se cesto javljao zenama,pa ti zato kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu...od ponedeljka krecem u progon :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mislis da proveris kod poslodavca da li je uopste predao tvoje papire za novcanu nadokandu od tih 35%?Taj problem se cesto javljao zenama,pa ti zato kazem.

Znaci postoji sansa da firma uopste ne sredi sve sto treba za tih 35%? U ponedeljak cu da ih zovem pa da ih pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci postoji sansa da firma uopste ne sredi sve sto treba za tih 35%? U ponedeljak cu da ih zovem pa da ih pitam.

Vidim da ti nisi iz Beograda.Na zalost,nemas pravo na tih 35%,samo grad Beograd dotira trudnice :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ti nisi iz Beograda.Na zalost,nemas pravo na tih 35%,samo grad Beograd dotira trudnice :(

Aaaa,pa to nisam znala. Onda ni da ne trazim.Bezveze. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ćao devojke :)

ja nova na forumu, čitam Vas dugo, ali jedva uspeh da se regidtrujem :)

sad ja imam pitanje, ko u stvari uplaćuje trudničko? poslodavac ili socijalno? Čitam ovde i zaključih da nekome upalćuje poslodavac, nekome socijalno... ja sam na bolovanju od 09.06... onih prvih mesec dana što ide na teret poslodavca sam regularno primila... od tada ništa... oni kažu da uplaćuje socijalno, da su nešto pogrešno računali, pa ovi nešto raćali papire... i sve tako kao niko nema pojma...

pa se sad ja pitam, ako mi uplaćuje socijalno, kada da očekujem isplatu za jul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ćao devojke :)

ja nova na forumu, čitam Vas dugo, ali jedva uspeh da se regidtrujem :)

sad ja imam pitanje, ko u stvari uplaćuje trudničko? poslodavac ili socijalno? Čitam ovde i zaključih da nekome upalćuje poslodavac, nekome socijalno... ja sam na bolovanju od 09.06... onih prvih mesec dana što ide na teret poslodavca sam regularno primila... od tada ništa... oni kažu da uplaćuje socijalno, da su nešto pogrešno računali, pa ovi nešto raćali papire... i sve tako kao niko nema pojma...

pa se sad ja pitam, ako mi uplaćuje socijalno, kada da očekujem isplatu za jul?

Socijalno uplacuje,a od toga koliko su redovni zavisi od opsine do opstine.Ja sam prijavljena u Ru(Sr.Mitrovica),radim u Zemunu.Dobijem papire od lekarske komisije,saljem u firmu,oni salju u socijalno u Ru,oni proslede za SM,oni uplacuju firmi,pa firma meni tih 65%.Izgleda komplikovano ali sreca pa su mi pare isplacivane svaki mesec,na vreme.Za sve sto ti nije jasno zovi socijalno u svojoj opstini,ja sam prvih mesec,dva zvala za sve sto mi nije bilo jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ćao devojke :)

ja nova na forumu, čitam Vas dugo, ali jedva uspeh da se regidtrujem :)

sad ja imam pitanje, ko u stvari uplaćuje trudničko? poslodavac ili socijalno? Čitam ovde i zaključih da nekome upalćuje poslodavac, nekome socijalno... ja sam na bolovanju od 09.06... onih prvih mesec dana što ide na teret poslodavca sam regularno primila... od tada ništa... oni kažu da uplaćuje socijalno, da su nešto pogrešno računali, pa ovi nešto raćali papire... i sve tako kao niko nema pojma...

pa se sad ja pitam, ako mi uplaćuje socijalno, kada da očekujem isplatu za jul?

Meni je tek prosli mesec legla uplata za april... Inace sam iz N. Sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja sam napokon saznala poslednji mesec za koji je grad uplatio je jun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Socijalno uplacuje,a od toga koliko su redovni zavisi od opsine do opstine.Ja sam prijavljena u Ru(Sr.Mitrovica),radim u Zemunu.Dobijem papire od lekarske komisije,saljem u firmu,oni salju u socijalno u Ru,oni proslede za SM,oni uplacuju firmi,pa firma meni tih 65%.Izgleda komplikovano ali sreca pa su mi pare isplacivane svaki mesec,na vreme.Za sve sto ti nije jasno zovi socijalno u svojoj opstini,ja sam prvih mesec,dva zvala za sve sto mi nije bilo jasno

ma ja sve uredno dostavljam, poslodavac mi je i prijatelj, nego sam skeptična jer znam da je knjigivođa idiot... pa se sad brinem da ona to nije ni prosledila gde je trebalo....

čas mi kažu da plaća poslodavac, pa refundira od socijalnog, čas da socijalno direktno meni upaćuje.....

zvaću socijalno, ne ostaje mi ništa drugo...

a porodiljsko? jel i to ide preko poslodavca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja sam napokon saznala poslednji mesec za koji je grad uplatio je jun!

to je onih 35%?

znači sledeća uplata je za jul i to bi trebalo da me zakači?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da onih 35% ako su refundirali kod zdravstvenog 65% grad od njih uzima podatke i poslodavcu uplacuje tih 35% a sto se tice porodiljskog to dobijas 100% od firme pa onda oni to refundiraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo!Imam jedno pitanje,nedoumicu:Ako firma nije uplacivala platu na racun,duze vreme,npr.od pocetka godine,a ja sam sad otisla na trudnicko,hocu li dobijati neke pare i od koga?Isto pitanje i za porodiljsko,koliko dobijam,ako nemam uplatu na racun dugo,dugo?Valjda cee neko znati da mi odgovori!Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo!Imam jedno pitanje,nedoumicu:Ako firma nije uplacivala platu na racun,duze vreme,npr.od pocetka godine,a ja sam sad otisla na trudnicko,hocu li dobijati neke pare i od koga?Isto pitanje i za porodiljsko,koliko dobijam,ako nemam uplatu na racun dugo,dugo?Valjda cee neko znati da mi odgovori!Hvala unapred!

Prvo moraš da proveriš da li ti je poslodavac uplatio doprinose. A onda razgovaraj sa poslodavcem o tome da računovođa dostavi sve tvoje papire socijalnom kako bi primila pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li su legle pare za trudnicko, za septembar mesec?

hvala :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li su legle pare za trudnicko, za septembar mesec?

hvala :blink:

meni još nisu ni za jul :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni još nisu ni za jul

joooooooj.... za avgust, ne za septembar... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko zna kada ce biti isplata trudnickog bolovanja za avgust?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

04. novenbra je bila uplata trudnickog za avgust!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

je l to uplatio i grad za jul? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

je l to uplatio i grad za jul? :blink:

zna li neko kada je uplata za septembar....... :blink:

mislim da je bila za jul...... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja do danas nisam dobila nadoknadu od jula meseca, kada je pocelo da tece bolovanje (odrzavanje trudnoce) preko 30 dana koje placa poslodavac. Knjigovodja nije odnela "neki papir koji je prvi put cula da treba" do pre neki dan u zdravstveno (ako se uopste njima predaju papiri...). Posto mi je direktor u fazonu "ne mogu ja da se bavim time", a ja sumnjam da li je knjigovodja to uopste odradila do kraja, da li neko zna da li i gde mogu da proverim da li je odradjeno sve sto je potrebno da bi drzava uplatila mom poslodavcu naknadu? Jel postoje neki referenti koji vode nase predmete na pr u Fondu za zdravstveno osiguranje koje mogu da pozovem?

Hvala puuuuunooooo na odgovoru... Pet meseci sam bez plate i gubim strpljenje... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.