Da li vam kasni naknada za porodiljsko/trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

Породиљско ми од почетка касни једно 3 месеца. Фирма редовно уплаћује доприносе, значи није застој код њих него у државном буџету. Толико о подршци рађања у Србији.

Значи кад чујем приче о помоћи трудницама и породиљама, дигне ми се коса. Што нико не потегне да се укине пдв на дечију опрему?

Mislim da nisi dobro obavestena... :unsure: Poslodavac je duzan da ti uplati poreze i doprinose i ISPLATI PLATU isto kada i ostalim zaposlenima, bez obzira sto si ti na porodiljskom odsustvu. Tek kada opstinskoj ili gradskoj upravi dostavi NZ-1, PPOPJ, PPOD-1 i kopiju izvoda da ti je uplacena plata mogu da se refundiraju sredstva na NJEGOV racun. Znaci, ovaj put drzava nije kriva... :rolleyes:

Inace, isplata roditeljskog i porodiljskog (ako su na vreme podneti svi papiri) ne kasni, uvek je oko 20-25tog u mesecu.

Pozdravcic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny jes te u pravu ali na zalost mnogi privatnici isplate prvu nadoknadu a posle cekaju da drzava refundira, pa tek onda puste novu. A posto drzava kasni (u pocetku) tri meseca tako i isplata od strane poslodavca kasni :angry: Posto ja primam direktno od drzave (posto sam preduzetnik i jedini zaposlen u firmi :lol: ) pouzdano znam da kasni tri meseca (meni je kasnilo 5 meseci :blink: jer sam upala u izmene zakona) ali i posle refundiraju sve te zaostake, tako da nadoknada za prethodni mesec se zaista isplacuje krajem tekuceg meseca... Ali poslodavci to ne fermaju ni dva posto :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny jes te u pravu ali na zalost mnogi privatnici isplate prvu nadoknadu a posle cekaju da drzava refundira, pa tek onda puste novu. A posto drzava kasni (u pocetku) tri meseca tako i isplata od strane poslodavca kasni :angry: Posto ja primam direktno od drzave (posto sam preduzetnik i jedini zaposlen u firmi :lol: ) pouzdano znam da kasni tri meseca (meni je kasnilo 5 meseci :blink: jer sam upala u izmene zakona) ali i posle refundiraju sve te zaostake, tako da nadoknada za prethodni mesec se zaista isplacuje krajem tekuceg meseca... Ali poslodavci to ne fermaju ni dva posto :angry:

Verujte mi da najbolje znam sve ''cake'' poslodavaca koji i dalje ne shvataju da je porodilja zaposlena kod njih i da su duzni da isplate platu kad i svima ostalima, a imaju tu olaksicu sto ce od drzave refundirati sva sredstva... :angry:

Da li ste vi privremeno prekinuli poslovanje ili ste preneli poslovanje na drugo lice?

Nije mi jasno to kasnjenje od tri ili pet meseci... :unsure: Moze da kasni jedino ukoliko nije dokumentacija predata blagovremeno...

Kod nas je 22 juna isplacena naknada za 4 mesec zaposlenima kod preduzetnika, a za 5. mesec porodiljama vlasnicama koje su privremeno prekinule poslovanje radi porodiljskog odsustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je kod mene ispalo.

Priveremno sam potpuno zatvorila agenciju (tako mi je mnogo lakse) i zvanicno sam na porodiljskom od novembra meseca (sredina novembra).

Porodila sam se 27.12. Posto su u zemunskoj opstini vrlo "azurni" :angry: izvod iz maticne knjige rodjenih smo uspeli da dobijemo tek u drugoj polovini februara, tako da sam zahtev za refundiranje porodiljskog bolovanja podnela tek tada.

E sad... Izmena zakona jeste stupio na snagu 01.01.2010 godine ali uz tu izmenu nisu uradili najbitnije. Odnosno, tada nije bila doneta ni odluka o preciznom nacinu obracunavanja nadoknade kao i dodatna papirologija koja ce biti potrebna. Strasno... :blink: I sve do druge polovine marta oni nisu imali predstavu kako da obracunavaju. Kada sam ih nazvala (moram da priznam da su zaista ljubazne) tada su mi rekli da je potrebno da donesem jos samo resenje iz poreske (o obracunu neto plate) i nista vise. I onda dok su oni obracunali svima (ili kako vec to ide) ;) ... pa dok je legla uplata....

Sve u svemu meni je prva nadoknada legla u aprilu mesecu ali je i korektno bilo sa njihove strane sto su skoro u roku od mesec dana refundirali sve zaostale nadoknade. I sad mi negde oko 24og u mesecu leze nadoknada za prethodni mesec. A da sam zaposlena kod nekog poslodavca, verovatno bi mi dao platu u novebru i onda cekao da drzava refundira ( a to bude u roku do tri meseca) a do tada sta porodilja da radi?

I ja se zaista sada ne zalim ali moram da priznam da je zima bila "cupava" ali sta da rade one porodilje koje maltene zive od te nadoknade?! Zaista nam je, na zalost, zemlja socijalno ne sredjena :( Jos i ako usvoje smanjenje porodiljskog na 6 meseci?!!! :angry::angry::angry: Vec mi izlazi para na usi od besa :angry::angry::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana vidim da smo u istoj situaciji (porodilja, preduzetnik, privremeno zatvoreno...), reci mi pls jesi li ti dobila porodiljsko ovog meseca jer ja još ništa nisam dobila evo ni danas...

Tek su mi prošlog meseca refundirali zaostale naknade pa ne znam kada tačno isplaćuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, ja nisam cula jos uvek za tu mogucnost da skrate porodiljsko na sest meseci, a bas pratim sve moguce izmene, tj. to mi je posao :rolleyes:

Prosto mi zvuci nemoguce da se zene vrate na posao posle sest meseci... Hocemo li i bebe voditi sa nama?

:huh::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana vidim da smo u istoj situaciji (porodilja, preduzetnik, privremeno zatvoreno...), reci mi pls jesi li ti dobila porodiljsko ovog meseca jer ja još ništa nisam dobila evo ni danas...

Tek su mi prošlog meseca refundirali zaostale naknade pa ne znam kada tačno isplaćuju.

Isplata je bila prosle nedelje.

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny, hvala :rolleyes: moguće da imaš neku informaciju ali upravo sam zvala neki broj na koji sam prošlog meseca dobila informacije o isplati - rekoše mi da nije bila isplata, pripremljena je u petak ali nije puštena i očekuju da će biti danas tokom dana.

AnaNikolic, MOLIM TE, reci mi pls jesi li ti dobila porodiljsko ovog meseca jer ja još ništa nisam dobila evo ni danas... Da li si dobila tokom prošle nedelje? Jer ni moja sestra koja je na porodiljskom još ništa nije dobila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny, hvala :rolleyes: moguće da imaš neku informaciju ali upravo sam zvala neki broj na koji sam prošlog meseca dobila informacije o isplati - rekoše mi da nije bila isplata, pripremljena je u petak ali nije puštena i očekuju da će biti danas tokom dana.

AnaNikolic, MOLIM TE, reci mi pls jesi li ti dobila porodiljsko ovog meseca jer ja još ništa nisam dobila evo ni danas... Da li si dobila tokom prošle nedelje? Jer ni moja sestra koja je na porodiljskom još ništa nije dobila...

Mozda zavisi od grada do grada, mada ja mislim da sve opstine dobiju pare u isto vreme :blink:

Mi uvek dobijemo oko 20-tog, tako da u narednih par dana ja isplatim mojim porodiljicama parice :rolleyes:

E sad, mozda i godisnji odmori uticu na isplatu...

U svakom slucaju, zelim ti da brzo dobijes platicu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se zaista sada ne zalim ali moram da priznam da je zima bila "cupava" ali sta da rade one porodilje koje maltene zive od te nadoknade?! Zaista nam je, na zalost, zemlja socijalno ne sredjena :(

Pa i kod mene je bilo vrlo slično. Bili smo kao bednici najgori.

Privremeno sam zatvorila 02. decembra i taj prvi mesec trudnočkog bolovanja nisam ništa dobila (na račun "poslodavca" - na svoj račun), pa sam od 02. januara do 20. januara bila na plaćenom trudničkom i to su mi refundirali negde sredinom marta (da crknem od gladi od decembra kada ne radi moja agencija do marta). Potom sam otvorila porodiljsko 20. januara jer mi je termin bio 17. februara. i porodila se 25. februara, a prvi isplatu (refundacija za januar) sam dobila 04. juna - tada i sve refundirane isplate. Znači od decembra do juna samo 1 refundacija u martu - pa ti radjaj.

Eto toliko o redovnosti isplata, socijalnom uredjenju posebno trudnica i porodilja. A državi ni u kom slučaju ne sme da se kasni sa uplatama doprinosa, poreza... SRAMOTA!!!

p.s. Nanny a gde si ti? Ja sam na N.Bgd-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny, hvala :rolleyes: moguće da imaš neku informaciju ali upravo sam zvala neki broj na koji sam prošlog meseca dobila informacije o isplati - rekoše mi da nije bila isplata, pripremljena je u petak ali nije puštena i očekuju da će biti danas tokom dana.

AnaNikolic, MOLIM TE, reci mi pls jesi li ti dobila porodiljsko ovog meseca jer ja još ništa nisam dobila evo ni danas... Da li si dobila tokom prošle nedelje? Jer ni moja sestra koja je na porodiljskom još ništa nije dobila...

Definitivno, NE :( Evo bila ja danas do banke i pitala ih i nisu jos legle parice <_< Bila sam malko iznenadjena al dobro sigurno ce ako ne danas onda sutra ili prekosutra. ;) Do sada mi je uvek stizalo do 25og. Izgleda da sam za ovaj mesec izmalerisala :P

Nanny, ogrejala me tvoja vest :rolleyes: Uh nadam se da su to samo "hodnicke price" jer sam u subotu na nekom decijem rodjandanu od par trudnica cula tu informaciju. A nemoj da te tesi to sto nemas gde sa bebcom... Moja mama je morala da se vrati na posao kada je moj brat imao 3 meseca (1972 godina) jer nisu imali pravo na duze bolovanje :angry: Strasno... A sa druge strane vec se uveliko prica o otvaranju jaslica za decu preko 6 meseci (bar u Beogradu). Ali ja cu da budem pozitivna i da verujem, kao sturcna osoba u to sto ti kazes :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i kod mene je bilo vrlo slično. Bili smo kao bednici najgori.

Privremeno sam zatvorila 02. decembra i taj prvi mesec trudnočkog bolovanja nisam ništa dobila (na račun "poslodavca" - na svoj račun), pa sam od 02. januara do 20. januara bila na plaćenom trudničkom i to su mi refundirali negde sredinom marta (da crknem od gladi od decembra kada ne radi moja agencija do marta). Potom sam otvorila porodiljsko 20. januara jer mi je termin bio 17. februara. i porodila se 25. februara, a prvi isplatu (refundacija za januar) sam dobila 04. juna - tada i sve refundirane isplate. Znači od decembra do juna samo 1 refundacija u martu - pa ti radjaj.

Eto toliko o redovnosti isplata, socijalnom uredjenju posebno trudnica i porodilja. A državi ni u kom slučaju ne sme da se kasni sa uplatama doprinosa, poreza... SRAMOTA!!!

p.s. Nanny a gde si ti? Ja sam na N.Bgd-u.

Ja sam u Vojvodini, ali sve jedno, pare dolaze iz istog Republickog budzeta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny, vama je u Vojvodini bolje što se tiče svih davanja - porodiljskih, roditeljskog dodatka i sl... sve je redovnije i bolje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage mame i bebac. Dugo sam vec vas clan i dajete mi mnogo informacija koje su jako korisne. Zato sam i pomislila da se obratim vama sa problemom koji imam i da vidim da li jos neko se nalazi u istoj situaciji ili mozda zna koje bi korake trebalo da povucem.

Elem, ja sam dipl. ing i posle duge potrage za poslom napokon sam 1. Avgusta 2009 pocela da radim u privatnoj firmi. Ubrzo sam saznala da sam u drugom stanju i oni su bili jako korektni i ostavili me na poslu uprkos i mom preseljenju u Novi Sad (odakle mi je muz i imamo bolje uslove za zivot) jer sam ja bila odlucna da svaki dan dolazim u Bg i radim puno radno vreme jer nisam imala nikakve tegobe u trudnoci. Promenu prebivalista sam morala da uradim jer sada mozes da se lecis samo tamo gde ti je prebivaliste a sobzirom da smo izabrali Ns...to je bilo logicno. Medjutim, u Oktobru mi je radjena amniocinteza koja je uzrokovala kontrakcije i doktorka mi je rekla da ne bi bilo dobro da vozim toliko dugo pa sam otisla na bolovanje. U firmi su bili skroz korektni i platili mi bolovanje bez problema. Medjutim, tada nastupaju moji problemi. Ustanovljeno je da mi je dete malo i da imam povecan pritisak tj. hipertenziju u trudnoci i to je moja dijagnoza do kraja i ona iziskuje mirovanje i ne naprezanje. Vise nije bilo sanse da se vratim na posao.Prosla sam kroz pakao na komisiji u Novom Sadu ( cak je i moja doktorka bila sablaznuta cinjenicom da me prvostepena komisija vratila na posao sa pritiskom 170 sa 110 ) dok mi jedna lekar sa drugostepene nije na licu mesta izmerio pritisak i odmah preporucio da se hospitalizujem. Tako sam ja lezala u bolnici par puta zbog toga na odrzavanju trudnoce. Ugusih vas :( ali se trudim da pojasnim... Elem, 25. Februara sam otisla na porodiljsko. Moje dete sada ima tri meseca. Meni nije isplaceno ni jedno trudnicko (od Novembra) osim onog koje mi je firma uplatila jer socijalno ili ko vec koci isplatu jer misle da nesto muljam. Ja sam potpuno zgrozna sta rade knjigovodji u firmi i kakvu joj papirologiju traze. Sva papirologija je najnormalnije cista ali oni stalno to prolongiraju nekim novim zahtevima.

Da li mozete da mi kazete kome bi ja trebala da se obratim za pomoc. Knjigovodji u firmi sam dosadila ali i imam utisak da ona radi sve sto je u njenoj moci a opet ne bih da ispadnem nezahvalna jer su oni ispali krajnje korektni prema meni.

Molim vas, ako neko ima neku ideju neka mi kaze sta da radim.

Hvala vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage mame i bebac. Dugo sam vec vas clan i dajete mi mnogo informacija koje su jako korisne. Zato sam i pomislila da se obratim vama sa problemom koji imam i da vidim da li jos neko se nalazi u istoj situaciji ili mozda zna koje bi korake trebalo da povucem.

Elem, ja sam dipl. ing i posle duge potrage za poslom napokon sam 1. Avgusta 2009 pocela da radim u privatnoj firmi. Ubrzo sam saznala da sam u drugom stanju i oni su bili jako korektni i ostavili me na poslu uprkos i mom preseljenju u Novi Sad (odakle mi je muz i imamo bolje uslove za zivot) jer sam ja bila odlucna da svaki dan dolazim u Bg i radim puno radno vreme jer nisam imala nikakve tegobe u trudnoci. Promenu prebivalista sam morala da uradim jer sada mozes da se lecis samo tamo gde ti je prebivaliste a sobzirom da smo izabrali Ns...to je bilo logicno. Medjutim, u Oktobru mi je radjena amniocinteza koja je uzrokovala kontrakcije i doktorka mi je rekla da ne bi bilo dobro da vozim toliko dugo pa sam otisla na bolovanje. U firmi su bili skroz korektni i platili mi bolovanje bez problema. Medjutim, tada nastupaju moji problemi. Ustanovljeno je da mi je dete malo i da imam povecan pritisak tj. hipertenziju u trudnoci i to je moja dijagnoza do kraja i ona iziskuje mirovanje i ne naprezanje. Vise nije bilo sanse da se vratim na posao.Prosla sam kroz pakao na komisiji u Novom Sadu ( cak je i moja doktorka bila sablaznuta cinjenicom da me prvostepena komisija vratila na posao sa pritiskom 170 sa 110 ) dok mi jedna lekar sa drugostepene nije na licu mesta izmerio pritisak i odmah preporucio da se hospitalizujem. Tako sam ja lezala u bolnici par puta zbog toga na odrzavanju trudnoce. Ugusih vas :( ali se trudim da pojasnim... Elem, 25. Februara sam otisla na porodiljsko. Moje dete sada ima tri meseca. Meni nije isplaceno ni jedno trudnicko (od Novembra) osim onog koje mi je firma uplatila jer socijalno ili ko vec koci isplatu jer misle da nesto muljam. Ja sam potpuno zgrozna sta rade knjigovodji u firmi i kakvu joj papirologiju traze. Sva papirologija je najnormalnije cista ali oni stalno to prolongiraju nekim novim zahtevima.

Da li mozete da mi kazete kome bi ja trebala da se obratim za pomoc. Knjigovodji u firmi sam dosadila ali i imam utisak da ona radi sve sto je u njenoj moci a opet ne bih da ispadnem nezahvalna jer su oni ispali krajnje korektni prema meni.

Molim vas, ako neko ima neku ideju neka mi kaze sta da radim.

Hvala vam.

Joj,ovo je tako ruzno i tuzno,ali je, na zalost,cinjenicno stanje u nasoj tzv.drzavi.Obicno kazu da zene koje na trudnicko,odnosno porodiljsko bolovanje odu iz radnog odnosa imaju pravo na primanje redovne mesecne zarade,a da isplata te zarade zavisi od firmre do firme.Na sta konkretno mislim-pa,na to da li ce firma isplacivati porodiljama zaradu kada i ostalim radnicima ili ce cekati refundaciju fonda.Meni su u Tirsovoj rekli da je samo bitno to da knjigovodja na vreme odradi papire,a oni ce novac svakako refundirati,ali sa zakasnjenjem od 2 do 3 meseca.Znaci,po tome,samo je knjigovodja kriv sto vec mesecima niste dobili nikakvu nadoknadu.Ali,vi kazete da su bili vrlo korektni prema vama.......probajte da razgovarate sa jos nekom porodiljom iz firme,pa uporedite slucajeve ili odite do centra za socijalno,pa se tamo sve raspitajte.U Tirsovoj mozete dobiti vrlo precizna objasnjenja.Neka nam je sa srecom svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elem, 25. Februara sam otisla na porodiljsko. Moje dete sada ima tri meseca. Meni nije isplaceno ni jedno trudnicko (od Novembra) osim onog koje mi je firma uplatila jer socijalno ili ko vec koci isplatu jer misle da nesto muljam. Ja sam potpuno zgrozna sta rade knjigovodji u firmi i kakvu joj papirologiju traze. Sva papirologija je najnormalnije cista ali oni stalno to prolongiraju nekim novim zahtevima.

Da li mozete da mi kazete kome bi ja trebala da se obratim za pomoc. Knjigovodji u firmi sam dosadila ali i imam utisak da ona radi sve sto je u njenoj moci a opet ne bih da ispadnem nezahvalna jer su oni ispali krajnje korektni prema meni.

Molim vas, ako neko ima neku ideju neka mi kaze sta da radim.

Hvala vam.

Mislim da socijalno i država ne mogu da misle da ti muljaš i da koče isplatu, sve to zavisi od poslodavca i on jedini može da mulja, ne ti. Iako su ljubazni u tvojoj firmi, ova priča deluje sumnjivo i čudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny, vama je u Vojvodini bolje što se tiče svih davanja - porodiljskih, roditeljskog dodatka i sl... sve je redovnije i bolje :(

Roditeljski, porodiljsko kao i deciji dodatak se isplacuje svuda u isto vreme. E sad, mozda zbog manjeg broja korisnika stignemo da sve uradimo na vreme. Ja sama radim porodiljsko i roditeljski dodatak za celu nasu opstinu, dobra organizacija i blagovremena dostava svih papira i nema problema! :rolleyes:

Svakako ti zelim redovnu isplatu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage mame i bebac. Dugo sam vec vas clan i dajete mi mnogo informacija koje su jako korisne. Zato sam i pomislila da se obratim vama sa problemom koji imam i da vidim da li jos neko se nalazi u istoj situaciji ili mozda zna koje bi korake trebalo da povucem.

Elem, ja sam dipl. ing i posle duge potrage za poslom napokon sam 1. Avgusta 2009 pocela da radim u privatnoj firmi. Ubrzo sam saznala da sam u drugom stanju i oni su bili jako korektni i ostavili me na poslu uprkos i mom preseljenju u Novi Sad (odakle mi je muz i imamo bolje uslove za zivot) jer sam ja bila odlucna da svaki dan dolazim u Bg i radim puno radno vreme jer nisam imala nikakve tegobe u trudnoci. Promenu prebivalista sam morala da uradim jer sada mozes da se lecis samo tamo gde ti je prebivaliste a sobzirom da smo izabrali Ns...to je bilo logicno. Medjutim, u Oktobru mi je radjena amniocinteza koja je uzrokovala kontrakcije i doktorka mi je rekla da ne bi bilo dobro da vozim toliko dugo pa sam otisla na bolovanje. U firmi su bili skroz korektni i platili mi bolovanje bez problema. Medjutim, tada nastupaju moji problemi. Ustanovljeno je da mi je dete malo i da imam povecan pritisak tj. hipertenziju u trudnoci i to je moja dijagnoza do kraja i ona iziskuje mirovanje i ne naprezanje. Vise nije bilo sanse da se vratim na posao.Prosla sam kroz pakao na komisiji u Novom Sadu ( cak je i moja doktorka bila sablaznuta cinjenicom da me prvostepena komisija vratila na posao sa pritiskom 170 sa 110 ) dok mi jedna lekar sa drugostepene nije na licu mesta izmerio pritisak i odmah preporucio da se hospitalizujem. Tako sam ja lezala u bolnici par puta zbog toga na odrzavanju trudnoce. Ugusih vas :( ali se trudim da pojasnim... Elem, 25. Februara sam otisla na porodiljsko. Moje dete sada ima tri meseca. Meni nije isplaceno ni jedno trudnicko (od Novembra) osim onog koje mi je firma uplatila jer socijalno ili ko vec koci isplatu jer misle da nesto muljam. Ja sam potpuno zgrozna sta rade knjigovodji u firmi i kakvu joj papirologiju traze. Sva papirologija je najnormalnije cista ali oni stalno to prolongiraju nekim novim zahtevima.

Da li mozete da mi kazete kome bi ja trebala da se obratim za pomoc. Knjigovodji u firmi sam dosadila ali i imam utisak da ona radi sve sto je u njenoj moci a opet ne bih da ispadnem nezahvalna jer su oni ispali krajnje korektni prema meni.

Molim vas, ako neko ima neku ideju neka mi kaze sta da radim.

Hvala vam.

Ja bih se obratila i socijalnom i poslodavcu... To je jednostavno tvoje pravo i treba da znas sta nije u redu.

Po meni, ipak poslodavac odigrava najznacajniju ulogu, tj. sve sto mu traze duzan je da dostavi u odredjenom roku i to je to.

Ipak, sad je JUN, a tebi nije isplacena novembarska zarada?!

Sto se tice porodiljskog tu znam kako ide procedura, ali za trudnicko samo povrsno, mada mislim da je slican postupak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjina mama, krivo mi je sto si u opste u takvoj situaciji a i sto bas nista ti ne mozes da ucinis. Iskreno, ja nisam imala nikad problema, kada god sam ih nazvala. Cak i lepo izdiktiraju sta jos fali da se donese. Moguce je da oni sumnjaju u dosadasnje isplate tvojih plata (visinu plata) pa traze listu primanja svih radnika (cak se i to desava). U svakom slucaju oni nikada ne traze nemoguce podatke. Nego je knjigovodji malo mrsko da se bavi sa tim stvarima. <_<

I da saopstim da je danas poslepodne legla uplata nadoknade za porodiljsko bolovanje. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što sam već pisala radim u školi, na porodiljskom sam od 30. decembra, novac sam prvi put dobila 21.aprila i to naknadu za decembar, januar i februar. U opštini su mi rekli da je do kašnjenja došlo zbog neažurnosti računovodstva škole, tako ispada da država daje novac na vreme (što me iskreno vrlo iznenađuje).

po tome ispada da SVE SKOLE nisu azurne....sve nesto mislim da su opet krivi oni OD GORE <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjina mama, lepo ujutru pozovi Tirsovu, trazi lokal za isplatu porodiljskih naknada pa objasni kada si se porodila i da jos nista nisi dobila. SIGURNA sam da ce ti reci ako je u pitanju neka dokumentacija koja nedostaje, a mozda je i neka greska kod njih. U svakom slucaju TI moras biti u toku.

Istina je da su postali prilicno rigorozni ali sto rece Ana - ne traze nemogucu dokumentaciju.

Samo moras biti uporna i kooperativna.

ps Nanny, meni se dogodilo da su na moju dokumentaciju zalepili stiker sa podsetnikom da treba da mi traze dodatnu dokumentaciju, a niko me nije pozvao. I tako je prosla majska isplata (kada sam morala da budem isplacena) a meni ni dinar - ja lepo Tirsovu pozovem telefonom, pa su me prebacivali sa lokala na lokal, pa posle 2 sata iskopali moje ostavljene po strani papire. I jos mi zena kaze "Eto, da vas danas nismo nazvali..." a ja kazem "Pa gospodjo I NISTE ME NAZVALI - JA sam VAS zvala jer mi niste isplatili".

Shvatam ja da je to tezak posao, da je sve to obimno i sta vec... ali ljudi moji trudnice bi makar morale imati redovnu isplatu tih godinu dana.

POENTA je da se MORATE BORITI ZA SEBE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih se obratila i socijalnom i poslodavcu... To je jednostavno tvoje pravo i treba da znas sta nije u redu.

Po meni, ipak poslodavac odigrava najznacajniju ulogu, tj. sve sto mu traze duzan je da dostavi u odredjenom roku i to je to.

Ipak, sad je JUN, a tebi nije isplacena novembarska zarada?!

Sto se tice porodiljskog tu znam kako ide procedura, ali za trudnicko samo povrsno, mada mislim da je slican postupak...

Nanny, moneypenny, Kristal, Lutkica, AnaNikolic hvala vam puno na odgovorima. Do sada sam sedela na kicmi mom poslodavcu ali ocigledno treba da kontaktiram i socijalno. Ja sam mislila da je to svrha knjigovodje u firmi, da ona to sredjuje ali posto se to iskomplikovalo ocigledno treba da se i ja time pozabavim. Moj knjigovodja kaze da su joj trazili svu tu dokumentaciju, i proseke plata i ko je radio na mojoj funkciji pre mene i ko radi sada i stalno se javljaju sa novim potrazivanjima...a sve to predugo traje. A dok ne dobijem resenje o trudnickom ne moze da mi se pokrene porodiljsko zbog proseka plata. Cula sam nesto kao da nece dozvoliti da mi se trudnicko obracunava na platu koju sam primala. Potpuno sam sokirana tim saznanjem jer meni plata nije visoka uopste, pogotovo imajuci u vidu cinjenicu da sam dipl. ing. A jos teza je cela situacija jer je to komunikacija izmedju Novog Sada i Beogradske firme.

Kazem da su u firmi korektni jer su oni meni isplatili moje prvo bolovanje, od Novembra odmah ali ja nisam primila trudnicko za Decembar, Januar i Februar. Stvarno mislim da je proslo vec previse vremena. Bezveze je sto se koplja uvek lome na majkama i zbog toga ne mozemo mirne duse da uzivamo u ovom daru koji smo dobile. Svi znamo koliko roditeljstvo kosta i nikome to nisu pare da ode na put oko sveta, vec da sebi i detetu obezbedi elementarnu egzistenciju.

Hvala vam drage moje. Javljam vam dalji rasplet moje spanske serije.

Ljubite svu tu vasu decicu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...Go for girl... Drzim ti fige i da sto pre regulises tu papirologiju a jos brze da dobijes parice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najezim se kad citam vasa iskustva. Jos nisam otvorila trudnicko, ali obzirom da nosim blizance, a na posao putujem iz Nisa u Leskovac, sigurno cu ga otvoriti cim iskoristim odmor.

Ruzna strana trudnoce... :( Tako drzava podstice radjanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni od ovog meseca treba da krene uplata porodiljskog.....navodno sam cula da ne kasni. uplacuje firma kao i ostlim radnicima a socijalno im finansira.....videcemo do petka ako ne legne,znaci da lazu....

:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.