Da li vam kasni naknada za porodiljsko/trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

Cao svima,

Ja sam na trudnickom og 17. januara, firma mi redovno uplacuje 65%, ali onih 35% od grada mi nije jos ni jednom uplaceno. Obzirom da je u pitanju banka (moja firma), verujem da redovno izmiruju svoje obaveze prema drzavi i nije mi jasno kako drzava toliko kasni...

Zanima me gde mogu da proverim da li je uopste izvrsena bilo kakva uplata. Da li da idem u Nemanjunu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

Ja sam na trudnickom og 17. januara, firma mi redovno uplacuje 65%, ali onih 35% od grada mi nije jos ni jednom uplaceno. Obzirom da je u pitanju banka (moja firma), verujem da redovno izmiruju svoje obaveze prema drzavi i nije mi jasno kako drzava toliko kasni...

Zanima me gde mogu da proverim da li je uopste izvrsena bilo kakva uplata. Da li da idem u Nemanjunu?

U principu,nadoknada od 35% kasni i do 4 meseca.Meni je isto firma odmah uplacivala,a od grada sam dobila posle 3,5 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

Ja sam na trudnickom og 17. januara, firma mi redovno uplacuje 65%, ali onih 35% od grada mi nije jos ni jednom uplaceno. Obzirom da je u pitanju banka (moja firma), verujem da redovno izmiruju svoje obaveze prema drzavi i nije mi jasno kako drzava toliko kasni...

Zanima me gde mogu da proverim da li je uopste izvrsena bilo kakva uplata. Da li da idem u Nemanjunu?

Za prvi mesec bolovanja se dobija samo 65%, tako da ces ti od grada dobiti tek za drugu polovinu februara. S obzirom da je uplata za februar bila pre par dana moguce da ce ti uplatiti tek sledeci mesec. I ja radim u banci, meni 65% uplate oko 22-og

a od grada 29-og u mesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu,nadoknada od 35% kasni i do 4 meseca.Meni je isto firma odmah uplacivala,a od grada sam dobila posle 3,5 meseca.

Znaci sad bi trebalo da dobijem tih 35%

Ja nisam imala pojma kako to funkcionise, nikada nisam bila ni na obicnom bolovanju, u mom kadrovskom su mi rekli da prva 2 meseca dobijam 65%+35% od grada, a posle 100% od socijalnog... Tek kada sam dobila i platu za mart sam saznala da ustvari tek na porodiljskom prelazim na soc.

U svakom slucaju hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu,nadoknada od 35% kasni i do 4 meseca.Meni je isto firma odmah uplacivala,a od grada sam dobila posle 3,5 meseca.

Znaci sad bi trebalo da dobijem tih 35%

Ja nisam imala pojma kako to funkcionise, nikada nisam bila ni na obicnom bolovanju, u mom kadrovskom su mi rekli da prva 2 meseca dobijam 65%+35% od grada, a posle 100% od socijalnog... Tek kada sam dobila i platu za mart sam saznala da ustvari tek na porodiljskom prelazim na soc.

U svakom slucaju hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za prvi mesec bolovanja se dobija samo 65%, tako da ces ti od grada dobiti tek za drugu polovinu februara. S obzirom da je uplata za februar bila pre par dana moguce da ce ti uplatiti tek sledeci mesec. I ja radim u banci, meni 65% uplate oko 22-og

a od grada 29-og u mesecu.

Uh to bi bilo super jer i ovih 65% dobijam poslednjeg radnog dana u mesecu

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh to bi bilo super jer i ovih 65% dobijam poslednjeg radnog dana u mesecu

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za prvi mesec bolovanja se dobija samo 65%, tako da ces ti od grada dobiti tek za drugu polovinu februara. S obzirom da je uplata za februar bila pre par dana moguce da ce ti uplatiti tek sledeci mesec. I ja radim u banci, meni 65% uplate oko 22-og

a od grada 29-og u mesecu.

A zaboravih da pitam, u kojoj banci radis, ja sam u EFG, mozda smo koleginice... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci sad bi trebalo da dobijem tih 35%

Ja nisam imala pojma kako to funkcionise, nikada nisam bila ni na obicnom bolovanju, u mom kadrovskom su mi rekli da prva 2 meseca dobijam 65%+35% od grada, a posle 100% od socijalnog... Tek kada sam dobila i platu za mart sam saznala da ustvari tek na porodiljskom prelazim na soc.

U svakom slucaju hvala.

Prvi mesec trudnickog je 65% i to placa firma. Posle toga 65% uplacuje socijalno, a 35% grad (s tim sto grad kasni po vise meseci).

Posle kad se otvori porodiljsko onda ti uplacuje firma 100% a socijalno njima refundira (ne znam kog datuma u mesecu ja sam jos mesec dana na trudnickom), tako je bar kod mene u banci.

Inace, nismo iz iste banke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi mesec trudnickog je 65% i to placa firma. Posle toga 65% uplacuje socijalno, a 35% grad (s tim sto grad kasni po vise meseci).

Posle kad se otvori porodiljsko onda ti uplacuje firma 100% a socijalno njima refundira (ne znam kog datuma u mesecu ja sam jos mesec dana na trudnickom), tako je bar kod mene u banci.

Inace, nismo iz iste banke.

He, he, juce su mi uplatili izgleda za januar jer je otpriike pola od iznosa koji sam ja izracunala, obzirom da sam pola meseca bila na bolovanju, samo da sada nastave redovno da uplacuju :) :) :)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me za koji mesec je uplacena naknada za trudnicko u junu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me za koji mesec je uplacena naknada za trudnicko u junu

Najbolje da nazoveš socijalno u kome si "zavedena" i da ih pitaš. Nađeš tel. i to je to. :rolleyes: Oni izlaze u susret i odgovaraju na ovakva pitanja. Čak znam da možeš kod njih da proveriš i da si ti je poslodavac i ranije plaćao doprinose i koliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta nam vredi da se samo papiru zalimo kad nas niko ne cuje!Ja sam na trudnickom od decembra 2010. a porodila sam se 03.06.2011. jos nisam dobila ni jedan dinar ni trudnickog ni porodiljskog!Poslodavac prebacuje krivicu na knjigovodju,ona na drzavu i tako u krug,te ce danas te ce sutra a evo i jul prolazi a para nema!Dokle ne znam...a ne znam ni sta da radim!!!Pozdrv svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta nam vredi da se samo papiru zalimo kad nas niko ne cuje!Ja sam na trudnickom od decembra 2010. a porodila sam se 03.06.2011. jos nisam dobila ni jedan dinar ni trudnickog ni porodiljskog!Poslodavac prebacuje krivicu na knjigovodju,ona na drzavu i tako u krug,te ce danas te ce sutra a evo i jul prolazi a para nema!Dokle ne znam...a ne znam ni sta da radim!!!Pozdrv svima

Trudničko bolovanje isplaćuje poslodavac, a porodiljsko država, tako da ti lepo tuži svog poslodavca, drugačije nećeš izvući pare!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta nam vredi da se samo papiru zalimo kad nas niko ne cuje!Ja sam na trudnickom od decembra 2010. a porodila sam se 03.06.2011. jos nisam dobila ni jedan dinar ni trudnickog ni porodiljskog!Poslodavac prebacuje krivicu na knjigovodju,ona na drzavu i tako u krug,te ce danas te ce sutra a evo i jul prolazi a para nema!Dokle ne znam...a ne znam ni sta da radim!!!Pozdrv svima

Pošto si bila prijavljena - lepo ih odmah prijavi zbog para!

To što se oni dobacuju vrućim krompirom nije tvoja stvar.

Moraće da te isplate kad tad - to nek te ne brine.

Jedino može kad se vratiš sa bolovanja da te otpuste - u najgorem slučaju. I to proveri kako je bilo ranije ako imaš koleginicu da je prolazila kroz sličnu situaciju kao ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage trudnice i mame, na trudnoickom bolovanju sam od 22. juna. nismo bas u najboljim odnosima sa poslodavcem pa ne mogu nista da pitam ni njih ni knjigovodju. kako sam skapirala poslodavac placa prvi mesec bolovanja a kasnije socijalno. e sad do kad mora da uplati poslodavac taj prvi mesec bolovanja? da li je to 65% plate?

hvala :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi da ti tih 65% plati kad je i ostalim radnicima plata...i prvog meseca i kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslodavac ce tek da isplati kad socijalno uplatitj. nece da mu refundira socijalno. a gde ja mogu da proverim da je socijalno uplatilo na njegov racun? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probaj da kontaktiras socijalno..mada i od njih slaba vajda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslodavac ce tek da isplati kad socijalno uplatitj. nece da mu refundira socijalno. a gde ja mogu da proverim da je socijalno uplatilo na njegov racun? :blink:

Imam isti problem. Socijalno ne uplacuje poslodavcu dok on prethodno tebe ne isplati, u suprotnom soc. nema sta da refundira kad ti nisi primila ni dinar. Da bi mu socijalno refundiralo, on mora njima da odnese overene plate i doprinose da su isplaceni da bi imao pravo na refundaciju. Posto sam od januara na trudnickom a od maja na porodiljskom i dinar jedan jos uvek nisam primila, moja knjigovodja iz firme se sazalila i informisala se u socijalnom... pa su joj tako i rekli, nema refundacije tj uplate poslodavcu dok on ne plati svim zaposlenima a i tebi plate i doprinose. Tu sam se nasla bez izlaza... poslodavac nema pare, tek sad je platio doprinose za januar i februar. Kad ga zovem ili se ne javlja ili kaze da nema. I tako ja sedim u mraku. Da ga prijavim inspekciji ostacu samo bez posla.... takvi su nam zakoni da nemas zastitu od drzave ukoliko si ugrozen od strane poslodavca. Kad vidim one ljude iz privatizovanih firmi na tv kako strajkuju i zale se na neprimanje plata po 10 meseci i nista ne postignu... sta onda jedna ja mogu da ucinim? Sem da dobijem otkaz, a imam bebu kuci? I nije mi jasno zasto trudnice i porodilje ne dobijaju direktno novac na svoj bankovni racun? A poslodavac samo refundaciju za doprinose? Ovako bi bilo mnogo lakse. Mi bi same nosile u socijalno bolovanje od komisije i odmah bi pocele sa primanjima, a drzava bi imala nerasciscene racune sa poslodavcem pa bi ga sama jurila da uplati doprinose na pr do svakog 15 u mesecu da bi mu ona to kasnije refundirala. Ali pusti su nasi snovi. U ovoj drzavi nema buducnosti i hvala im na njihovoj pomoci, samo su mi odmogli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa meni je poslodavac vec zapretio da cu popovratku sa porodiljskog da dobijem otkaz tako da znam sta me ceka. inace je bio haos kad je saznao da sam trudna. znaci ostaje mi samo inspekcija! isla sam u inspekciju rada da se raspitam oko trudnickog bolovanja i za sad sam nailazila na ok inspektore. videcemo sta cemo i kako cemo dalje... samo da smo mi dobro :rolleyes:

a problem oko toga sto ne uplacuje socijalno na nas racun nego kod poslodavca se vuce odavno. jos uvek mi nije jasno zasto to nisu promenili jer su dobili brdo zalbi. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa meni je poslodavac vec zapretio da cu popovratku sa porodiljskog da dobijem otkaz tako da znam sta me ceka. inace je bio haos kad je saznao da sam trudna. znaci ostaje mi samo inspekcija! isla sam u inspekciju rada da se raspitam oko trudnickog bolovanja i za sad sam nailazila na ok inspektore. videcemo sta cemo i kako cemo dalje... samo da smo mi dobro :rolleyes:

a problem oko toga sto ne uplacuje socijalno na nas racun nego kod poslodavca se vuce odavno. jos uvek mi nije jasno zasto to nisu promenili jer su dobili brdo zalbi. :blink:

Ma vazno je samo da ti dobijes svoj novac koji ti sleduje. I onda moze da ti preti otkazom koliko hoce, ukoliko ostvari svoje pretnje opet pozovi inspekciju :lol: cisto da zna da nije on gazda i tvog zivota... mnogi poslodavci ne shvataju i misle da ne moraju da postuju zakon. A ti pred kraj porodiljskog za svaki slucaj da budes osigurana, baci pogled na neki oglas za posao. U svakom slucaju puno srece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel legla nekom uplata od grada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam pojma ni kada je uplata, ni koliko kasni s oobzirom da mi je sada prva uplata trudnickog!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam upucena za tih 35% sto dobijamo.Platu 65% dobijam redovno a na trudnickom sam od 1.6.Da li treba da se otvori neki racun za tih 35%? Kako da znam da li su mi i gde uplatili to? Kad sam bila na trudnickom sa prvim detetom toga nije bilo,bar ja nisam bila upucena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.