Da li vam kasni naknada za porodiljsko/trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

I ja imam problem kašnjenja trudničkog. Naime nadoknadu za trudničko bolovanje za jun mesec još uvek nisam dobila. Knjigovodja firme u kojoj sam zaposlena (privatnik) kaže da je to normalno da toliko kasni i da ću verovatno pre primiti nadiknadu za porodiljsko koje je otvoreno krajem avgusta , a ja se porodila 30. septembra nego za trudničko trudničko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam problem kašnjenja trudničkog. Naime nadoknadu za trudničko bolovanje za jun mesec još uvek nisam dobila. Knjigovodja firme u kojoj sam zaposlena (privatnik) kaže da je to normalno da toliko kasni i da ću verovatno pre primiti nadiknadu za porodiljsko koje je otvoreno krajem avgusta , a ja se porodila 30. septembra nego za trudničko trudničko.

Zivela drzava..... :angry:<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mogu da se poihvalim da sam odmah dobila porodiljsko!nadam se da ce biti tako revnosni i u buduce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je firma u blokadi duze od tri meseca, uz ostalu dokumentaciju, sluzbi decije zastite predajte i resenje NBS o blokadi. U tom slucaju drzava isplacuje zaradu, poreze i doprinose, na namenski racun poslodavca. Nakon toga poslodavac izmiruje poreze i doprinose i dostavlja sluzbi decije zastite.

Hvala puno! Zvala sam socijalno- pravnu sluzbu i oni su mi resili problem (use i u svoje kljuse), knjigovodja ceka resenje NBS o blokadi i odmah predaju papire u socijalno. Sad samo ostaje da cekam uplate...bilo bi lepo da uplate sve zakasnele odjednom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam bessssnnnnaaaa......nervira me to sto JA moram da jurim knjigovodstvenu agenciju firme da mi otvara porodiljsko i to 2 meseca nakon sto sam se porodila i skontala da ga oni uopste nisu otvorili...kakvi IDIOTI...Cisto da se zna, agencija je KLARIS iz NSa...sto dalje od njih,ovo im nije prvi put da ne rade svoj posao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke koliko vam trenutno kasni trudnicko i da li se u isto vreme prima uplata od 65% i 35% za Beograd ili to ide odvojeno????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni 65% bolovanje se uplacuje redovno kada i plata u firmi (poslednji dan u mesecu)? Preostalih 35% od grada jos uvek nisam dobila. Na bolovanju sam oktobra, tako da jos uvek ocekujem uplatu za novembar za 35%. E sada, koliko sam razumela ta uplata uvek kasni 3-4 meseca. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kasni plata :( odn nadoknada, ali meni to isplaćuje firma a njima se refundira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvala sam firmu i oni su mi rekli da grad 35% uplacuje prvo njima a oni mi prosledjuju. E sada jos uvek mi nista nije stiglo. Tako da sve ide preko firme. Dobro je samo sto oni ne cekaju da mi uplate 65% dok mi socijalno ne refudira, vec odmah uplacuju. Cula sam da i ima i takvih primera. U svakom slucaju, ja sam vec na porodiljskom tako da cu celu naknadu od januara da primam od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, moja plata je oko 21 000, bolovanje sam otvorila polovinom taj mesec dobila 18 600, za decembar 9 500, a januarnovem nista....i nista mi nije jasno, a dodje mi da poludim. Ovo mi je trece dete i pored plate mog bra i zasupruga i mene nije bilo za razmetanje, a tek sada jedva krpimo kraj s' krajem :angry:

I onda pitaju i vode diskusije..." ZASTO U SRBIJI VLADA BELA KUGA"

SRAM IH SVE BILO :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trudnicko otvorila i prva uplata je trebala da bude decembra i evo jos uvek nista... k10058.gifValjda ce barem porodiljsko da bude redovno... k07066.gifKazu da jeste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je trudnicko kasnilo nekih mesec dana, a sad od 21 februara krece porodiljsko, i vec su mi napomenuli da ce kasniti, nije mi bas jasno koja je razlika izmedju to dvoje, kad oboje moraju da kasne, ali videcemo, je se naredna 2 meseca ni ne nadam uplatama :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na trudnickom nisam ni bila, a za porodiljsko dobijam za sad redovno svakog 15 legne uplata :lol: :lol: nadam se da ce tako i ostati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trudnicko otvorila i prva uplata je trebala da bude decembra i evo jos uvek nista... k10058.gifValjda ce barem porodiljsko da bude redovno... k07066.gifKazu da jeste...

Proveri sa poslodavcem i knjigovodjom.

Imala sam isti problem decembra 2009. Sve ja tako cekala i cekala novac da legne a posto nije stizao nakanem ti se ja i lepo odem na socijalno ( trudnicko ti ide preko njih). I sluzbenica, jako ljubazna, mi je sve objasnila. Od trenutka predaje papira do uplate novca dolazi u roku od par dana! Stvarno bese tako!!

Problem kasnjenja novca je bilo upravo to. Poslodavac je sve uradio sto je do njega a knjigovodja nije predao!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko moze da mi. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobijala na 011-3620-180 i uvek su mi izlazile u susret za svaku informaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na trudnickom od novembra 2010 i nisam videla ni dinara posto gazdarica kod koje sam prijavljena nije uplatila ni dinara doprinosa od avgusta meseca! :angry: :angry: :angry: Kako je to moguce ne znam, mislila sam da je to malo dovedeno u red ali izgleda da gresim :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvo resenje ok, stoji da resenje treba firma da dobije ali to ih ne koci da ti pustaju platu ja radim kao knjigovodja u priv. firmi i do skoro smo imali jednu porodilju, ako privatnik hoce da pusta platu pustace, po zakonu bi trebao i tebi da pusta kao i svim zaposlenima, a posle njemu drzava refundira...ali to je privatnik zasticen kao beli medved u nasoj Srbijici :)

Ja se spremam da otvorim porodiljsko za koji dan-pricala sam sa gazdom, on hoce da sve bude regularno i vec mu je najvaljeno da moze da se desi da mu u pocetku uplate kasne oko 3 meseca. Medjutim, imam problem sa knjigovodjom jer mi zena sad tvrdi da ona meni ne moze da pusti platu dok ne dobije resenje! Kaze, bice to za mesec dana, sacekaj! Btw, zena koleginici nije htela da potpise potvrdu koju joj je izdala o preseku plata (trebalo joj je da uzmeneki kredit od banke) jer je skontala da ako potpise ona ce joj biti zirant!??!!! :o Nije uspela da je ubedi, iako je gazda potpisao-na kraju je odustala od kredita. Posto si upucena, da li mozes da mi potvrdis (ja sam bar tako razumela, a ispreavi me ako gresim) da li gazda treba da nastavi da mi redovno uplacuje plate i kako bih to mogla da dokazem toj knjigovodji? <_<

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gazda bi TREBALO da ti redovno isplaćuje plate kad i svim ostalim radnicima a on na osnovu dokaza o isplaćenoj plati dobija refundaciju. Dakle, pare mu neće biti refundirane sve dok tebi ne isplati platu.

E sad, možda knjigovođa ne želi da isplati jer ne zna kolika će ti biti refundacija odnosno koliko će država priznati visinu nadoknade. Postoje slučajevi gde država ne prizna ceo iznos plate (ukoliko je njena visina iznad proseka).

Ali ako si iz Bga detaljnije bi možda mogla dobiti na ovaj broj 011-3620-180 bar ih pitaj kada će ti biti gotovo rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na trudnickom od novembra 2010 i nisam videla ni dinara posto gazdarica kod koje sam prijavljena nije uplatila ni dinara doprinosa od avgusta meseca! :angry: :angry: :angry: Kako je to moguce ne znam, mislila sam da je to malo dovedeno u red ali izgleda da gresim :angry:

Majo, ako neće da ti plati uzmi i ti plati. Nemoj dozvoliti da ti zbog jednog neregulisanog meseca kasni uplata porodiljskog. A što je najgore u svemu tome ta ćurka će verovatno kasniti i sa isplatom plata. :(

Čini mi se da ovde jedino hvatanje za gušu ima rezultat :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovaj broj mi se vec danima niko ne javlja :angry: Jeste li primile bolovanje za decembar? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovaj broj mi se vec danima niko ne javlja :angry: Jeste li primile bolovanje za decembar? :huh:

:( uh, baš ne mogu da verujem :(

Broj centrale u Tiršovoj je 011/3227-241 pa vidi preko njih da te proslede dalje a evo ti i ovaj link gde imaju neki tlfoni pa možda i tu da se raspitaš http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1333505

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ana :rolleyes: Sad vidim da smo i komsinice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ana :rolleyes: Sad vidim da smo i komsinice :rolleyes:

:lol:;)

E javi da li si uspela... možda su se selili... ma može biti svašta ali nazovi sutra obavezno. Interesuje me šta će ti reći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.