Da li vam kasni naknada za porodiljsko/trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

U stvari,kod mene to ne ide tako..ako su meni uplatili 10.12.za novembar 35%,onda nema sanse da su papiri predati tek krajem decembra,nego odmah krajem novembra..u svakom slucaju,nemam pojma,izgubila sam se,najbolje ce mi biti da odem u firmu i da pitam lepo kada su poslali papire..pa da znam,ako kasne tako kao sto kazes,da se ne nerviram barem vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo 

prvi mesec bolovanja su trebali odmah da ti puste samo umanjen za tih 35% koje si vec primila. Jesi sigurna da ti to nije vec uplaceno pa si sada samo naknadno dobila dopunu od 35% do 100% plate. 

Drugo

teeba da ti urade poravnjanje. Sta to znaci. Bez obzira kada smo do sada primale platu sada primamo za period od 1 do 31 u mesecu. To znaci da od 22.10-22.11 ide ti jedna uplata (sa dve uplate - jedna od zavoda, jedna od drZave- 35% + 65% ). To ti je prvi mesec bolovanja. 

Onda, drugi mesec rade poravnjanje i to je bolovanje preko 30 dana koje ustvari kasni. To znaci da ce od 23.11-30.11 da imas jednu uplatu da bi ti zatvorili novembar ali podeljenju opet na  35%+65% i onda ti rade platu za decembar koji ces da primis takodje od uplata 35%+65% ali verovatno u martu ako idu ovim tempom   

Bar u Nisu idu tim tempom jer nas ima par trudnica iz raznih ustanova i sve primamo po ovom principu osim onih ciji su poslodavci azurniji pa nastavljaju uplate iz licnog fonda kao Zeleznicka ambulanta u Nisu pa trudnice imaju tu srecu da im plata ne kasni vec poslodavac ceka na te pare kada ih puste puste  

nadam se da si me razumela jer je i meni trebalo da pohvatam konce  

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da nije možda mislila da se prosečna osnovna bruto zarada umanjuje?!

Utvrđeni iznos se umanjuje za pripadajuće poreze i doprinose.

Ne znam šte je mislila

Kaže mora da nazove neku tamo koja radi taj program za obračun plata da ova napravi novi obrazac,jer će mi porodiljsko biti manje od trudničkog

Ja pitam kako manje,kad je porodiljsko 100%,ona nema pojma,kaže pogledaće pa će da mi se javi

Inače sam ja probala da pratim status zahteva na sajtu RFZO,ali kad ukucam PIB firme uvek mi izbacuje iste podatke,mesecima već,tako da sam mišljenja da im to nije baš redovno ažururano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste umanjeno ali to je nesto sitno. Zbog tog nekog proseka koji se uzima. Nisam razumela ni ja sta ali ne tipa primas 20000 a onda porodiljko 10000. To je nesto ovim novim zakonom izmenjeno ali za one koji rade krace od godinu ipo dana. Njima se taj prosek deli sa 18 a onima kojo rafe duze sa 6 cini mi se. Nisam sigurna. 

Odi do poslodavca i pitaj. To je tvoje pravo. Mada sam ja isla do socijalnog jer sam videla da ovi ne znaju da mi objasne  i ako im je to posao. I samo se vade na to kako oko nas trudnica imaju gomilu posla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Prvo 

prvi mesec bolovanja su trebali odmah da ti puste samo umanjen za tih 35% koje si vec primila. Jesi sigurna da ti to nije vec uplaceno pa si sada samo naknadno dobila dopunu od 35% do 100% plate. 

Drugo

teeba da ti urade poravnjanje. Sta to znaci. Bez obzira kada smo do sada primale platu sada primamo za period od 1 do 31 u mesecu. To znaci da od 22.10-22.11 ide ti jedna uplata (sa dve uplate - jedna od zavoda, jedna od drZave- 35% + 65% ). To ti je prvi mesec bolovanja. 

Onda, drugi mesec rade poravnjanje i to je bolovanje preko 30 dana koje ustvari kasni. To znaci da ce od 23.11-30.11 da imas jednu uplatu da bi ti zatvorili novembar ali podeljenju opet na  35%+65% i onda ti rade platu za decembar koji ces da primis takodje od uplata 35%+65% ali verovatno u martu ako idu ovim tempom   

Bar u Nisu idu tim tempom jer nas ima par trudnica iz raznih ustanova i sve primamo po ovom principu osim onih ciji su poslodavci azurniji pa nastavljaju uplate iz licnog fonda kao Zeleznicka ambulanta u Nisu pa trudnice imaju tu srecu da im plata ne kasni vec poslodavac ceka na te pare kada ih puste puste  

nadam se da si me razumela jer je i meni trebalo da pohvatam konce  

 

 

E ovako..ja nisam dobro napisala..ja sam na bolovanju od 22.09.-22.10.bila o trosku firme,onaj prvi mesec sto ide i tu sam primila 65% kao sto i treba,na vreme..e sad,meni uopste nije receno da ja za taj prvi mesec bolovanja od firme dobijam 100%..to su mi rekli i u firmi i koleginica koja je isto dobila samo 65%..e onda za period od 22.10.-31.10.ja na vreme,03.11.primim za tih 10 dana 100%..i tu mi bude gotov oktobar..e onda,10.decembra primim samo 35%,pretpostavljam da je to za novembar..i to je to..jedino,po tvojoj prici,ako tih 35% sto sam dobila nije onih 35% za novembar..ali sigurna sam da sam trebala da dobijem prvi mesec bolovanja sto mi ide na racun firme 65%..a kad sam i bila u decembru da odnesem doznake,iz racunovodstva su mi rekli da sam ja dobila sada 35% za novembar a onih 65% nemaju pojma kad ce da im legne..sve sam ja tebe razumela,samo mi sad cudno za taj prvi mesec bolovanja,ali mislim da se samo nismo dobro razumele,tj.da sam ja napisala datum 22.10.od trenutka kad sam na komisiji..

Izmenjeno od strane Parizanka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tih 35% od koga ti je leglo? Poslodavac ili RZZO?

 

ja ti potpisujem da je to od grada i te su ti zatvorili taj prvi mesec. 22.9-22.10. 

E sada ce da ti uplate od 22.10-30.10 procentualno za tih 8 dana ali opet i firma i grad. 

I onda ti krece 1.11-1.12 cela plata od dve uplate. Firma 65% grad 35%. 

Meni stize poruka jedna od skole druga na RZZO.  

Elem ti si na komisiji pesle 30 dana bolovanja. To je to. Sve ti se uklapa samo izludjuje sto cekamo toliko dugo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tih 35% od koga ti je leglo? Poslodavac ili RZZO?

 

ja ti potpisujem da je to od grada i te su ti zatvorili taj prvi mesec. 22.9-22.10. 

E sada ce da ti uplate od 22.10-30.10 procentualno za tih 8 dana ali opet i firma i grad. 

I onda ti krece 1.11-1.12 cela plata od dve uplate. Firma 65% grad 35%. 

Meni stize poruka jedna od skole druga na RZZO.  

Elem ti si na komisiji pesle 30 dana bolovanja. To je to. Sve ti se uklapa samo izludjuje sto cekamo toliko dugo. 03.11.

03.11.mi je leglo od firme onda za taj prvi mesec..a 10.12.dobijem deo od RFZO,a 11.12.dobijem od firme..al ja opet ne razumem..ja sam na bolovanju od prvog meseca od 22.09...ja 02.10.kad i svi dobijem prvi deo plate normalno..16.10.opet kad i svi u firmi dobijem drugi deo plate umanjen za 7000..I racunala sam,to je za period od 22.09.-22.10..sledeca uplata je bila 03.11.za koju bi trebalo da bude za period od 22.10.-31.10.,jer nema sta drugo da mi bude,jer to nije tih 7000 manje sto sam dobila,nego neka uplata od 16000..i onda ide kako sam rekla,10.i 11.12.dobijem prvo 4700 pa 8800..sta je to,ja nemam pojma..to bi trebalo da je nekih 35% ali vise ne znam ni odakle..ma,smorih te ja sa ovim,ali jednostavno ne mogu da razumem.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima li neka da je bila u slicnoj situaciji,otvorila sam bolovanje u martu,u rfzo su izgubili papire jer su se selili iz nemanjine u bulevar,firmi su isplatili sve sredinom decembra a kada sam ih pozvala i pitala za ostalih 35% rekli su mi da nemam pravo jer sam na minimalcu ,a 2013 kada sam bila trudna sa pvrim detetom dobijala sam svih 100%!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za pomoc.Peti mesec ne dobijam ni dinara porodiljskog jer poslodavac mi ne uplacuje jer nema para i kako kaze ko zna da li ce imati,drzava nemoze da mi isplati dok poslodavac meni ne uplati a drzava posle njemu,i tako ja bez primanja.Sta u ovom slucaju,kakva su mi prava,ko moze da natera poslodavca da mi uplati ako nema para,kako da naplatim potrazivanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ovde nova, trudničko sam otvorila još 1. septembra i za taj mesec sam dobila platu 100 possto od poslodavca, to je bila i poslednja moja plata, jer do dana današnjeg ništa više nisam primala. Kome da se obratim pošto očigledno knjigovodja ne zna da završi sam svoj posao.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ovde nova, trudničko sam otvorila još 1. septembra i za taj mesec sam dobila platu 100 possto od poslodavca, to je bila i poslednja moja plata, jer do dana današnjeg ništa više nisam primala. Kome da se obratim pošto očigledno knjigovodja ne zna da završi sam svoj posao.:(

nije bas uvek do knjigovodje. Kasni dosta onih 35%sto daje republika, a ne moze ti nista pustiti dok sve ne legne. Imas na sajtu zdravstva da proveris da li su ti predali i kad im oni prebace sredstva,ali to je samo za onih 65%. Mada opet, videces kad su predali papire. Treba ti pib firme. Uneses ga u naznaceno polje i izadje ti lista http://www.rfzo.rs/index.php/osiguranalica/pregled-naknada-zarade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primila sam samo deo za septembar decembra,i to je to za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

primila deo za septembar, danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage zene, nije valjda da je zastoj posle prvog primanja bolovanja? opet da cekamo da ponovo uplate?! :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije bas uvek do knjigovodje. Kasni dosta onih 35%sto daje republika, a ne moze ti nista pustiti dok sve ne legne. Imas na sajtu zdravstva da proveris da li su ti predali i kad im oni prebace sredstva,ali to je samo za onih 65%. Mada opet, videces kad su predali papire. Treba ti pib firme. Uneses ga u naznaceno polje i izadje ti lista http://www.rfzo.rs/index.php/osiguranalica/pregled-naknada-zarade

dragi Cipeliću, non stop proveravam na sajtu zdravstva, ali i dalje stoje neki podaci koji nisu merodavni tj. kao da ne osvezavaju stranicu, vec su podaci zastareli. Da li neko ima neki mwjl komw mogu da se obratim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dragi Cipeliću, non stop proveravam na sajtu zdravstva, ali i dalje stoje neki podaci koji nisu merodavni tj. kao da ne osvezavaju stranicu, vec su podaci zastareli. Da li neko ima neki mwjl komw mogu da se obratim?

e ja sam proveravala i tacni su. Mozda nisu predali? Za koju opstinu ti treba kontakt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage zene, nije valjda da je zastoj posle prvog primanja bolovanja? opet da cekamo da ponovo uplate?! :o

mi smo isplatili novembarsko bolovanje juce. Od zdravstva leglo u sredu i republika uplatila u petak i juce pustili trudnici. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da niko ne pise vec mesecima ali imam potrebu da osvezim ovu temu. Na bolovanju sam od marta, mart isplatio poslodavac a za april leglo 30 juna. Sada cekam za maj. Knjigovodja kaze da im je stiglo da je bolovanje obracunato ali od para jos nista. Kakva je situacija kod ostalih? PS. Krusevac je u pitanju i privatna firma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, na trudnickom sam od septembra, ima li koja da mi kaze koliko sada kasni isplata ? :mellow:

I kako sada isplacuju 100 % ili 65+35% ? 

Hvala :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, na trudnickom sam od septembra, ima li koja da mi kaze koliko sada kasni isplata ? :mellow:

I kako sada isplacuju 100 % ili 65+35% ? 

Hvala :rolleyes:

 

ja sam od avgusta na bolovanju I taj mesec je isplatio poslodavac. Posle toga nista vise nisam primila. Cekam septembar, a vec je novembar

maramaki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa da, i ja sam od polovine septembra na bolovanju koje ne placa firma, znam da su isplatili avgust kada sam noslila doznake za oktobar to su mi rekli. Znaci katastrofa kao i  sa prvom trudnocom !!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E pa da, i ja sam od polovine septembra na bolovanju koje ne placa firma, znam da su isplatili avgust kada sam noslila doznake za oktobar to su mi rekli. Znaci katastrofa kao i  sa prvom trudnocom !!! :angry:

Ja licno verujem da cu septembar primiti tek krajem decembra, dva,tri meseca kasne. Koja si ti opstina? Ja cekam Paliluli da isplate. Javljam kad bude uplata

Izmenjeno od strane jelenapetra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se naj iskrenije nadam pocetkom decembra :( . Firma mi je u Zemunu!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage zene, to vam zaista zavisi od knjigovodje, da li je predao doznake na vreme. Meni nije kasnilo, jer se odmah nosilo.

evo ovde imate da proverite http://www.rfzo.rs/index.php/osiguranalica/pregled-naknada-zarade ukucate pib i vidite da li je obradjena dokumentacija.

ja im pisala na mail, kazu da je predato 12.10. Za septembar ali jos nije prosao obracun njihovu kontrolu, a tek kad li ce da uplate. To su mi odg sa maila RFZO-a

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.