Mirovanje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Imam serklaz od 20.nedelje, radjen je privatno, u totalnoj anesteziji, par dana je dole malo neprijatan osecaj,ali inace, ni ne znam da ga imam, tako i treba da bude. U 25.mi je ispao jedan deo, tj jedan koncic je pukao,ali dr.kaze da ce izdrzati do kraja.

Od partusistena sam vrlo razdraljiva i nervozna,a lezanje me dodatno nervira.

Sve u svemu, jedva cekam da se porodim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam serklaz od 20.nedelje, radjen je privatno, u totalnoj anesteziji, par dana je dole malo neprijatan osecaj,ali inace, ni ne znam da ga imam, tako i treba da bude. U 25.mi je ispao jedan deo, tj jedan koncic je pukao,ali dr.kaze da ce izdrzati do kraja.

Od partusistena sam vrlo razdraljiva i nervozna,a lezanje me dodatno nervira.

Sve u svemu, jedva cekam da se porodim.

E drage moje, cega se zena sve odrekne da bi rodila dete... Zelim vam da vam sto brze prodju trudnicki dani i da sto pre drzite u narucju svoje bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Serklaž se radi najkasnije na početku 6 meseca, jer nakon toga predstavlja opasnost po bebu. Meni je rađen u 13. nedelji trudnoče. Nosila sam blizance. Međutim, pošto sam 2006.god imala konizaciju i odstranjen mi je deo grlića, u 16. nedelji mi je vodenjak od jedne bebe prošao kroz serklaž i pukao. U 19. nedelji su morali tu bebu da mi izvade i rekli su mi da se ne nadam da mogu i ovu drugu da mi spasu. Posle 3,5h u operacionoj sali, uspeli su da mi spasu drugu bebu, koja se rodila u 38. nedelji i sada ima 4 meseca. Ja sam morala strogo da mirujem, mosgla sam iči sam o do kupatila i nazad, nisam smela ni da sedim, čak sam ležeči i jela, a u bolnici sam provela skoro 6 meseci. Ipak, nemoj da se neko uplaši zbog moje priče, serklaž je nešto najsigurnije što može da zaštiti plod, ali je kod mene bila specifična situacija.

Ja sam pre godinu dana radila konizaciju na gakNF, jos pre trudnoce su mi rekli da sam "kandidat" za serklaz... sad sam u 11-oj i za dve nedelje bi trebalo da vidim kada cu staviti serklaz... Zaista se nadam da je to najbolje za bebu jer ja sam konizacijom nakon konzilijuma spasavala sta se moze, jer je biopsija bila cin 3 i dijagnoza kancera, a ne L-sila i H-sila, tako da je konus bio bas dubok.... A vec sam cula da su nakon konizacije trudnoce jako visokorizicne.... Stvarno se nadam da ce sve biti u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna sta znaci da je grlic normalno dug,cvrst, uloziv za vrh prsta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage trudnice tek sada sam videla ovu temu.Ja sam sada u 33 nedelji blizanacke trudnoce citavu trudnocu mirujem od 7 nedelje kada sam prvi put prokrvarila zbog hematoma ,kada je on prosao(otisao) na sledecoj kontroli mi je utvrdjen mekan grlic i skracen,serklaz mi nije uradjen jer sam se patila sa raznoraznim bakterijama u cervikalnom i vaginalnom brisu jer do god ima ikakve bakterije nemoze da se uradi jer bi se bakterija izolovala unutra i napravila cudo kako je meni objasnio moj gin.Tako da drage moje samo lagano ja nikuda nisam mrdala samo kolima i ne dugo najveci deo lezanje.Mislite na malo pilence i da se zbog njih sve mora izdrzati!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na pocetku tj. 10 nedelja u kojoj sam i prokrvarila :( preporucuju mi strogo mirovanje zbog predhodnog spontanog u 18 nedelji :(

Ali ja sam hiper aktivna i mnogo mi tesko pada lezanje i da ne izadjem iz kuce ceo dan!!!

Evo danas me je eo dan glava bolela dok nisam iskoristila priliku kad mi je m otisao na kosarku da izadjem na terasu i glavobolja prestala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na pocetku tj. 10 nedelja u kojoj sam i prokrvarila :( preporucuju mi strogo mirovanje zbog predhodnog spontanog u 18 nedelji :(

Ali ja sam hiper aktivna i mnogo mi tesko pada lezanje i da ne izadjem iz kuce ceo dan!!!

Evo danas me je eo dan glava bolela dok nisam iskoristila priliku kad mi je m otisao na kosarku da izadjem na terasu i glavobolja prestala....

Ceo zivot sam hiperaktivna, a zarad ove male bebe nisam ustala, od 4. meseca trudnoce iz kreveta, sve te razumem veruj mi, strasno mi pada to sto sam u krevetu i sto nigde ne smem da idem, ali to je sve za nase bebe, da bi one dosle na svet, a jednoj mami nista nije tesko da uradi za svoju bebu... Poslusaj doktore i miruj, bolje da mirujes, nego da nesto krene naopako, a sve ide iz glave, pa i tvoje glavobolje... Razmisljaj da stetis svoj bebi kad ne vodis racuna i naci ces motiv za mirovanje... \pozdrav i sve najbolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima :)

ja sam trenutno u 24 nedelji, prva trudnoca, devojcica :)

od samog pocetka sam na režimu mirovanja i nije lako

ko nije bio u toj situaciji verovatno mu to zvuci kao preterivanje ali čoveku nije prirodno da po ceo dan miruje i bude u zatvorenom, pogotovo ako je sam veci deo dana

no, verujem da dr zna zasto govori sta govori a cilj je vise nego motivišuć :)

ja sam s pocetka bila na utrogestanu i injekcijama progesterona i polako su se bolovi stišavali te me dr pustila da pomalo idem napolje ali sam ja preterala (osecala se dobro ali telo me prevarilo) i dobila jos gore bolove i dodatnu terapiju - partusisten i verapamil

kada su se smirili bolovi, prepolovila mi je terapiju ali da i dalje ne mrdam

ali, ja biser, ovih dana sam home alone i sve neke gluposti radim :angry: , ne znam sta mi je :(

evo, pre neki sat sam iznela djubre i primetim da je kesa teska (ostao deo lubenice) al kao pomislim nije to strasno, kontejner je blizu

no, podizanje tog tereta je bio vrlo neprijatan, od tada osecam jak pritisak dole i napetost kao da ce neki balon da pukne, lezim sad kao bubica, ne smem da zaspim dok ne popusti :unsure:

inace, trudim se jako da ne preterujem i ne trzam se na svaku senzaciju iz tela ali iskreno, svakim danom mi sve vise raste strah od prevremenog porodjaja i svaki put jedva docekam kontolu kod dr da vidim bebicu i da čujem da je srećica dobro :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima :)

ja sam trenutno u 24 nedelji, prva trudnoca, devojcica :)

od samog pocetka sam na režimu mirovanja i nije lako

ko nije bio u toj situaciji verovatno mu to zvuci kao preterivanje ali čoveku nije prirodno da po ceo dan miruje i bude u zatvorenom, pogotovo ako je sam veci deo dana

no, verujem da dr zna zasto govori sta govori a cilj je vise nego motivišuć :)

ja sam s pocetka bila na utrogestanu i injekcijama progesterona i polako su se bolovi stišavali te me dr pustila da pomalo idem napolje ali sam ja preterala (osecala se dobro ali telo me prevarilo) i dobila jos gore bolove i dodatnu terapiju - partusisten i verapamil

kada su se smirili bolovi, prepolovila mi je terapiju ali da i dalje ne mrdam

ali, ja biser, ovih dana sam home alone i sve neke gluposti radim :angry: , ne znam sta mi je :(

evo, pre neki sat sam iznela djubre i primetim da je kesa teska (ostao deo lubenice) al kao pomislim nije to strasno, kontejner je blizu

no, podizanje tog tereta je bio vrlo neprijatan, od tada osecam jak pritisak dole i napetost kao da ce neki balon da pukne, lezim sad kao bubica, ne smem da zaspim dok ne popusti :unsure:

inace, trudim se jako da ne preterujem i ne trzam se na svaku senzaciju iz tela ali iskreno, svakim danom mi sve vise raste strah od prevremenog porodjaja i svaki put jedva docekam kontolu kod dr da vidim bebicu i da čujem da je srećica dobro :):wub:

Ja te razumem odlezala celu trudnocu kao u saksiji i porodila sam se u 36. nedelji... Savet je da odmaras i ne teglis nista, kad pogledas unazad tih 12-16 nedelja ce brzo proci, tako da odmaraj i nemoj da dizes tesko ni u kom slucaju, beba je sad preca od svega...

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hello,

lezim od 6 ili 7 nedelje, ne pamtim vise hihiihiih. sta mi se sve nije izdesavalo dok nisu ustanovili da imam odlazeceg blizanca (beba br 2 koja nije uspela da se formira). ha, cak i ovom dobrom bebcu se bila posteljica odvojila i jos svasta nesto...kada sam cula da ima velike sanse da izgubim bebu, zakucala sam se za krevet ne bolje reci BETONIRALA se!!!!

e sada ovo jedno pile je uspelo da se odrzi i napredno je :) pijemo partosistem. u pocetku sa verapamilom ali sada smanjujem ga.

lezim i dalje a sada sam u 17 nedelji, otkrila sam bebac forum i dopisujem se sa dragim zenama koje mi zaista pomazu kroz sve ovo.

ako doktor kaze da se miruje ima razloga! poslusacu sve i iznecu ovo do kraja!

ljubimo vas bebac ija :)

Jekalina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poz svima,

i ja kao dachy

ali lezim, striktno od 12. nedelje, jer sam tad imala krvarenje, dobila utrogestan, mada sam i ranije imala bolove al nisam obracala paznju, tek sa 10. nedelja mi je dokt ustanovila trudnocu, e posto su se bolovi nastavili a krvarenje stalo, kako ja kazem Bog je hteo tako da beban moj i dalje zivi, prepisala mi je ginipral, koji pijem na 6 sati, nemam bolove, ne lupa mi srce, ne manta mi se, i ostali simptomi koji idu uz ovaj lek, evo guram polako ali sigurno, ne dizem nista teze od kasike , i 25 nedelja smo, sve je u redu, sto me cini najsrecnijom, i sto mi je najvaznije, a to sto sam ja nekad neraspolozena, smeta mi svasta, a nekad ima dana ladovina teska, sve ce to proci, :rolleyes::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO TRUDNJACE :)

Treca mi je trudnoca i od pocetka sam uloziva za jedan prst uu zatvoreno i prepisan mi ginipral koji i pijem....I dalje je ulozivost ista sada sam u 27 nedelji i svaki dan se molim da udjem samo u taj carobni 9mj.takodje mi je prepisano mirovanje sto kod mene nije bas STROGO jer imam sina od 3 god pored kojeg to bas i ne mogu...Uglavnom zivim od pregleda do pregleda i nadam se najboljem...Pokusavam biti sto vise u lezecem polozaju tako dapisite tu smo nas dve 24h dnevno ///ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene Dachy lezi jos 2 nedelje a onda moram da ustanem. hvala bogu sve dolazi na svoje. grlic tvrd, kontrakcija se smanjuje...

evo nas sada bukvalno na 27 ned :) jos malo pa sto uspeli! :D

ljubimo vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.