Skidanje kilograma posle porođaja

odgovora

Objavljeno

Na koji način i uz pomoć kojih dijeta ste uspele efikasno da skinete kilograme posle porodjaja??? Da li ste koristile neke tablete za mršavljenje??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko ti je ostalo kg posle porodjaja,ali mislim da neke posebne dijete ne treba drzati pogotovo ako dojis.

Izbacis beli hleb,smanis testenine,vise povrca i voca a kada prodje ova zima bebu u kolica i setanje koliko god imas vremena.

Ja sam se u trudnoci ugojila 16 kg,cim sam se porodila otislo je 10 i ostalo 6 viska,mada bih ja skinula jos 8.Sada mogu samo malko manje da jedem ali s proleca krece maraton u setanju.Nikakve tabletice i druge gluposti za mrsavljenje mi ne padaju na pamet.

Iskreno najbolja dijeta je probusena kasika i fizicka aktivnost.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tablete ne i ne preporučujem nikako.

Što kaže Violeta - bušna kašika i fizčka aktivnost.

Isto tako, mame koje doje a ne mršave da ne misle na dijetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je jako puno ugojila u trudnoci...sada pokusavam da smanjim kilazu...dojim cerkicu,tako da dijete nema...ja sam napravila neki svoj nacin ishrane...izbacila sam hleb,pastu,slatkise i sve vrste grickalica...trudim se da sto vise unosim voca i povrca,a i mlecnih proizvoda....sto se tice mesa,jedem uglavnom dinstano meso ili zapeceno u rerni,ali bez ulja...za sada sam izgubila 8kg i zadovoljna sam,ako uzmemo u obzir da nisam na strogoj dijeti jer dojim...

Crnatackica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za skidanje kilograma posle trudnoće preporučujem dve stvari: dojenje i jurcanje za detetom koje se uči da hoda! Bolje od toga ne postoji! ;)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je mamama koje doje, resenje da zaobilaze "prazne" kalorije i masnu hranu. U prodavnicama zdrave hrane postoji mnogo namirnica koje su hranljive i zdrave a ne goje. Nemam neki veliki visak posle porodjaja, skoro sve je otislo, ali bih volela da sam malo mrsavija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je mamama koje doje, resenje da zaobilaze "prazne" kalorije i masnu hranu. U prodavnicama zdrave hrane postoji mnogo namirnica koje su hranljive i zdrave a ne goje. Nemam neki veliki visak posle porodjaja, skoro sve je otislo, ali bih volela da sam malo mrsavija.

Ah, draga, sve bismo to volele! Mada to je sve pitanje trenda! :lol:

mbc-bolje-.jpg

Bata i mi i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, draga, sve bismo to volele! Mada to je sve pitanje trenda! :lol:

I to sto kazes :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam uvek za to da malo ljulja i znam da vecina muskaraca to vise voli...ali posle porodjaja mi se figura skroz promenila,volela bih da mi se vrati moj strukic :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, mislim da je sve stvar u samopouzdanju! ONO JE NAJJAČI afordizijak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja, iako mi je ostalo par kg za skidanje nakon porodjaja, izbacila sam hleb, slatkise i za veceru popijem jogurt, mleko ili vocni jogurt i nakon nekoliko dana sam vec smrsala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja, iako mi je ostalo par kg za skidanje nakon porodjaja, izbacila sam hleb, slatkise i za veceru popijem jogurt, mleko ili vocni jogurt i nakon nekoliko dana sam vec smrsala.

Super! Samo napred! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,ja imam 22kg viska. :( Od letos nisam smrsala ni gram.Cu se utepam :lol: Moram pod hitno nesto da preduzmem,a ne znam sta.Inace,kod mene nema smanjivanja,vec mora ba da bude dijeta-u toliko sati to i to.A nisam nasla ni jednu, koja moze uz dojenje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,ja imam 22kg viska. :( Od letos nisam smrsala ni gram.Cu se utepam :lol: Moram pod hitno nesto da preduzmem,a ne znam sta.Inace,kod mene nema smanjivanja,vec mora ba da bude dijeta-u toliko sati to i to.A nisam nasla ni jednu, koja moze uz dojenje :(

Mislim....nisam sad ja izmislila " rupu na saksiji", ali... evo nekih predloga i stavova što se dijete tiče

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...=191&st=270

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,ja imam 22kg viska. :( Od letos nisam smrsala ni gram.Cu se utepam :lol: Moram pod hitno nesto da preduzmem,a ne znam sta.Inace,kod mene nema smanjivanja,vec mora ba da bude dijeta-u toliko sati to i to.A nisam nasla ni jednu, koja moze uz dojenje :(

Svako moze sebi da nadje "klik" i da smrsa na svoj nacin..svi smo razliciti..npr. takva je i moja drugarica, Viki, i upalilo je jedino - nutricionista! u toliko to i to..i skinula je do poslednjeg grama! Ja sam drugacija, resim, smanjim i eto.. 9 manje.. jos 10 mi ostalo!

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako moze sebi da nadje "klik" i da smrsa na svoj nacin..svi smo razliciti..npr. takva je i moja drugarica, Viki, i upalilo je jedino - nutricionista! u toliko to i to..i skinula je do poslednjeg grama! Ja sam drugacija, resim, smanjim i eto.. 9 manje.. jos 10 mi ostalo!

[url=http://yoursmiles.org/m-wonder.php] ;)

Super! Držim ti palčeve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! Držim ti palčeve!

Hvala! B)

A slazem se sa onom jurnjavom u potpunosti...i "rupama" i svime ;)

Na pitanje - kako oslabiti? - postoji jedan jedini odgovor: treba manje jesti. I na drugo pitanje - kako doći do para? - odgovor je takođe cinično prost: treba raditi. Ovako logični i jednostavni odgovori nisu popularni. Njih daju oni koji se prave da nisu razumeli pitanje. Jer pravi smisao tih pitanja glasi: kako oslabiti a ne odricati se jela, i kako doći do para ne radeći, i kako položiti razred ne učeći, i kako postići nešto u životu ne trudeći se? To se traži. Bilo bi dobro da tu postoji neki štos, neka duhovita caka i rešenje. Prokleta neka je pamet, koja na laka pitanja daje tako teške, nemoguće odgovore!

cika Dusko

tijanaki i Bata i mi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj cilj je da dođem do 68 kg odnosno na težinu pre prve trudnoće :) u drugu trudnoću sam ušla sa +9 kg (77 kg) u odnosu na prvu, sve što sam se ugojila u trudnoći otišlo je na porođaju, sada se hranim normalno, ništa nisam izbacila, imam tri redovna obroka i puuuuuuno obroka između... sve su to male količine, puno se krećem i sad sam stigla na 75 kg....

Znači ne treba izbacivati ništa iz ishrane nego kontrolisati količinu unete hrane i puno se kretati pa će kilogrami ići dole....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam stala na vagu i pokazala je 65kg :( a kad sam izasla iz bolnice imala sam 63kg a da ne pricam koliko sam manje imala pre druge trudnoce a kamoli pre prve. Odlucila sam da izbacim hlem iz ishrane i testo (sto je meni jako tesko ali pokusacu da budem karakter) do sad sam uspela ali proslo je tek 24h :) Mislim da mi je jos teze jer me ukucani ne shvataju,pogotovu svekrva,kad god sednem da jedem ona mi nudi hleb i kritikuje zasto "drzim dijetu".Ovo po meni nije dijeta,samo izbacivanje testa. A stvarno bi zelela da uspem u tome da skinem bar neki kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na pitanje - kako oslabiti? - postoji jedan jedini odgovor: treba manje jesti. I na drugo pitanje - kako doći do para? - odgovor je takođe cinično prost: treba raditi. Ovako logični i jednostavni odgovori nisu popularni. Njih daju oni koji se prave da nisu razumeli pitanje. Jer pravi smisao tih pitanja glasi: kako oslabiti a ne odricati se jela, i kako doći do para ne radeći, i kako položiti razred ne učeći, i kako postići nešto u životu ne trudeći se? To se traži. Bilo bi dobro da tu postoji neki štos, neka duhovita caka i rešenje. Prokleta neka je pamet, koja na laka pitanja daje tako teške, nemoguće odgovore!

cika Dusko

Čim sam počela da čitam pomislila sam Duško R. ! Lepo rečeno! :rolleyes:

Ana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,ja imam 22kg viska. :( Od letos nisam smrsala ni gram.Cu se utepam :lol: Moram pod hitno nesto da preduzmem,a ne znam sta.Inace,kod mene nema smanjivanja,vec mora ba da bude dijeta-u toliko sati to i to.A nisam nasla ni jednu, koja moze uz dojenje :(

Viki,ima sonoma dijeta..ja bi rekla način ishrane,odlična stvar...naći ćeš na 'google'-u ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim sam počela da čitam pomislila sam Duško R. ! Lepo rečeno! :rolleyes:

;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! B)

A slazem se sa onom jurnjavom u potpunosti...i "rupama" i svime ;)

Na pitanje - kako oslabiti? - postoji jedan jedini odgovor: treba manje jesti. I na drugo pitanje - kako doći do para? - odgovor je takođe cinično prost: treba raditi. Ovako logični i jednostavni odgovori nisu popularni. Njih daju oni koji se prave da nisu razumeli pitanje. Jer pravi smisao tih pitanja glasi: kako oslabiti a ne odricati se jela, i kako doći do para ne radeći, i kako položiti razred ne učeći, i kako postići nešto u životu ne trudeći se? To se traži. Bilo bi dobro da tu postoji neki štos, neka duhovita caka i rešenje. Prokleta neka je pamet, koja na laka pitanja daje tako teške, nemoguće odgovore!

cika Dusko

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

mna mama odusevnjena sam brojem decice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mna mama odusevnjena sam brojem decice!

I ja! Ti sigurno nemaš problema sa kilažom! ;) (Mislim na mna mamu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.