Istorija jezika

odgovora

Objavljeno

Ako mozes napisi nam malo vise o tom jeziku. Ja sam mislila da je taj jezik mrtav i da se tamo govori Jidis - judis, kako god.

On je jedini jezik na svetu koji je bio mrtav 15 vekova, pa da je doziveo da ponovo postane jezik zive komunikacije, to bi bilo ravno tome kada bi latinski ponovo bio razgovorni jezik...

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A5%D0%B5%D0...%B7%D0%B8%D0%BA

A posto ja o njemu ne znam mnogo, zna vikipedija...

I da se odmah izvinim mna mami... Ima jos jedan naziv kako ga zovu jevreji, a to je ivrit... Inace hebrejski jezik, je nas naziv za njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda ova tema i nije baš pravo mesto, ali ne znam gde bih stavila ovo:

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/310285/Hr...atedri-u-Evropi

Da, znam ja neke sto su studirali BHS (C jos nije postojalo). Na mom faksu se ucio srpski/hrvatski, s tim sto je bilo zamisljeno da unutar te grupe svako bira varijantu koja mu odgovara, ali se svelo na to da imas gomilu profesorki Hrvatica i jednu Srpkinju... Srecom, Hrvatice su bile izuzetno korektne prema nama, i koleginice iz Hrvatske su morale da nauce cirilicu, kao sto smo i mi ucile o Hrvatskoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na mom faksu su nudili srpski kao predmet i hrvatski kao predmet, odvojeno - ali je predavao isti profesor (i to Amer, kakva kombinacija :lol:) ... a sad nedavno sam gledala na sajtu tog departmana, uveli su i bosanski ... i to opet predaje isti onaj Amer :lol: I love it! Kakve budalastine :lol:

Secam se kada sam se sa tim prof zezala da moraju da me prime na postdiplomske na njihovom odseku (slavistika), kad znam najmanje pet jezika slovenskog porekla, a on ce meni, aaaa, ne, ne, ne, mi iz akademskih krugova vrlo dobro znamo da je to jedan jezik, ova podela je politicka, ne lingvisticka ... ;)

Hm..ima i razumnih ljudi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: mislis ima i razumnih Amera? :lol::P

:lol: :lol: :lol: Da... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Ovo vredi pogledati, svih 50 minuta, slatko sam se smejala, skoro pa je opustajuce ...

http://www.youtube.com/watch?v=cKMBf-oaey0

samo sam pocela da gledam i odmah mi je pritisak skocio na 300 i ugasila. ljudskoj gluposti nema kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se, ali preporucujem da pogledas emisiju kad imas slobodnog vremena, vredi, jer se ipak vidi ko je tu glup - a i da nisu svi takvi, naravno.

Ovo na pocetku je "prevod" koji su radi emisije sklopili na HRT-u, a inace su gosti u dva tabora, ljudi sa RTL-a (ako sam dobro razumela, kanal kom su zabranili da pusta Zikinu dinastiju bez "prevoda") i sa njima jedan reziser i ministar kulture (pardon, ministrica), a u drugom predstavnici ministarstva za e. medije i neki "pisac".

Uglavnom, pogledi govore vise nego reci :)

A interesantno je kako niko ne sme da kaze da su jezici isti, ne daj Boze, vec je srpski "strani jezik koji razumemo" ... show!

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iju! Ko, ja??? :lol:

Kako meni otvara, pa ja sam ta koja zivi u zabiti? :blink::rolleyes::lol:

Ti probaj da guglujes naslov, pa nadji video koji radi ;)

"Otvoreno - Treba li prevoditi srpske filmove?"

Uspela sam da otvorim link, sad cu odgledati, ali na rate :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se, ali preporucujem da pogledas emisiju kad imas slobodnog vremena, vredi, jer se ipak vidi ko je tu glup - a i da nisu svi takvi, naravno.

Ovo na pocetku je "prevod" koji su radi emisije sklopili na HRT-u, a inace su gosti u dva tabora, ljudi sa RTL-a (ako sam dobro razumela, kanal kom su zabranili da pusta Zikinu dinastiju bez "prevoda") i sa njima jedan reziser i ministar kulture (pardon, ministrica), a u drugom predstavnici ministarstva za e. medije i neki "pisac".

Uglavnom, pogledi govore vise nego reci :)

A interesantno je kako niko ne sme da kaze da su jezici isti, ne daj Boze, vec je srpski "strani jezik koji razumemo" ... show!

E bas je "pisac" :lol: Joj koje nebuloze... Sva sreca pa znam sta je Bascanska ploca, inace bi mi trebao prevod :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Kazem ja, show :lol:

Ali najjace mi je sto se jedan HRVOJE zalagao za neprevodjenje :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.