Istorija jezika

odgovora

Objavljeno

samo kazem da se nema potrebe raspravljati o postojanju necega sto postoji...zar ne???

Apsolutno...nema potrebe da se uzrujavaš...ja sam se obratila postavljačici ove teme jer mi je zvučala kontradiktorno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vec sam rekla...razumijem se i sa srbima i sa hrvatima,,,kao sto se i oni medjusobno razumiju,,,ali u dokumentima su opet to jezici svaki sa sebe samo sa istom prosloscu...

i trenutno pisem svojim bosanskim jezikom kojem su me poducavali od prvog razreda osnovne skole pa narednih 14 godina koroz dalje skolovanje...ne mogu reci da pisem srpskim ili hrvatskim jezikom ili nekim desetim kad mi se u svim dokumentima bosanski jezik vodi kao prvi,tj.maternji jezik...

i vec sam napisala da mjesto uopste nije adekvatno za ovu vrstu rasprave...

o tome su ljudi,mnogo skolovaniji od svih nas na ovom forumu,vec diskutovali i prodiskutovali...a na nama je samo pitanje volje da to prihvatimo ili ne...a opet ni to nase prihvatanje ili neprihvatanje nema nikakve svrhe jer stvari su vec onakve kakve jesu...

Mislim da si ovajput ti započela žustriju raspravu na ovoj temi...ako nisi htela da se razvije možda nisi ni trebala davati široka objašnjenja,kao što si ti dala široko objašnjenje tako sam i JA dala svoje,mislim mda nema poterba da se ljutiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li bi se ti uzrujala da se dirne u nesto tebi sveto???

bez obzira kome taj neciji post bio namjenjen...

masa je vasih postova koji su mene ubole u oci,ali sam presutila zato sto znam da su te neke stvari svete za neke od vas...pa zasto da pisam suvisne komentare???ili da podbadam???

mislim da za tim nema potrebe...

Opusti se... ;) Opet dolazimo do onog - nismo svi isti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na mnoge stvari sam opustena i kontrolisana...

ali ne mogu biti na sve...

svi mi imamo neki fitilj,zar ne???

a moj se vec zna jos od ruskinje...

Se slažem :) Ti si moja maza, ne dam te ja :wub:

Nego gde je ženska što je postavila temu... Da nam kaže jesu nam odgovori zadovoljavajući ili ne...? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo sam se upecala na tvoj post...

dakle ti si ipak ta koje je trebala da promislis...

al opet da nisi napisala ti,napisao bi neko drugi koji je tebe potpisao,i ja bih se opet upecala...

mislim da sam dala i previse postova i sebe u ovaj forum da bi neke clanice(pogotove one kojima sam posvetila veliki broj postova kao tebi npr.) trebale znati na ste se hvatam i to bas zustro...

mazo nemoj tako....moj post je bio moje mišljenje o jeziku....zar ja na to nemam pravo....stvarno mi nije jasno :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Se slažem :) Ti si moja maza, ne dam te ja :wub:

Nego gde je ženska što je postavila temu... Da nam kaže jesu nam odgovori zadovoljavajući ili ne...? :unsure:

Šta bi mi bez Ivančice-dobrice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na mnoge stvari sam opustena i kontrolisana...

ali ne mogu biti na sve...

svi mi imamo neki fitilj,zar ne???

a moj se vec zna jos od ruskinje...

Šta od ruskinje...ne razumem :unsure: ...a i ne razumem tebe mazo al' stvarno...evo pitam se šta ja to rekoh da tebe uvredih.....eto toliko o slobodi mišljenja :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene sa vam je opet ... prosla praznicna atmosfera pa daj da se malo pofajtamo :D Ma svi smo mi isti rod , ko zna ko je od koga , nemojte tako , svi smo gledali film Noz i citali knjigu , pa zar nisa iz oga nise naucili ! VolEm bre sve ljude a nacija mi nije vazna , vazno je da smo ljudi .... Nemojte potencirati ove teme jer se uvek neko pogresno shvati ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene sa vam je opet ... prosla praznicna atmosfera pa daj da se malo pofajtamo :D Ma svi smo mi isti rod , ko zna ko je od koga , nemojte tako , svi smo gledali film Noz i citali knjigu , pa zar nisa iz oga nise naucili ! VolEm bre sve ljude a nacija mi nije vazna , vazno je da smo ljudi .... Nemojte potencirati ove teme jer se uvek neko pogresno shvati ....

Nsanja ..ja mislim da uoravo ovakvi postovi 'navode' na nešto,pri tom ne mislim da to namerno radiš...ja pisah O JEZIKU a vidi šta bi sad....ja i dalje ne razumem i molim da mi se objasni... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nsanja ..ja mislim da uoravo ovakvi postovi 'navode' na nešto,pri tom ne mislim da to namerno radiš...ja pisah O JEZIKU a vidi šta bi sad....ja i dalje ne razumem i molim da mi se objasni... :unsure:

ne razumem , sta ja sad navodim , pokusavam da objasnim da je sve to jedno isto , srpski , hrvatski , bosanski , crnogorski , sve je to jedan jezik i jedna nacija iz koje svi poticemo , jugosloveni , volela bih da mogu i dalje da se izjasnjavam tako .... Nisam mislila nista lose , opet jos jedan pogresno shvacen post :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta bi mi bez Ivančice-dobrice :rolleyes:

Ne me izazivaš :P

Da ne upotrebim slobodu mišljenja na pogrešnom mestu... :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da objasnjavam, necu nista

Ajde sad svi ovako da ne zovem admine :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol:

svakako...ali i ja imam misljenja o mnogim stvarima,navest cu samo Kosovo za primjer,,,ali moje nije da komentarisem i iznosim svoje misljenje kao sto ga nisam ni iznijela,niti bih,niti cu...treba malo i mozak ukljuciti i zapitat se sta ce se postici nekim postom,a ne samo pucati sve sto ti u nekom trenutku padne na pamet... ;)

Ok...u pravu si mama mazo...izvinjavam se...

ne razumem , sta ja sad navodim , pokusavam da objasnim da je sve to jedno isto , srpski , hrvatski , bosanski , crnogorski , sve je to jedan jezik i jedna nacija iz koje svi poticemo , jugosloveni , volela bih da mogu i dalje da se izjasnjavam tako .... Nisam mislila nista lose , opet jos jedan pogresno shvacen post :/

I moj shvaćen pogrešno...a onda napisah da se 'obrazložim'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"da te bode u oci sto djevojka napisa bosanski jezik"...e mene je ubolo sto tebe bode,a pri tom ne mislis hocel mene ubost...a ja u svakom svom postu pazim da ne bih koga UBOLA...

recenica zlata vrijedna...

mama mazo izvini još jednom....moje mišljenje treba da ostane samo moje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd lepo da se svi izljubimo , mir, mir ,mir , niko nije kriv :D Vracajte se na temu da od admina ne dobijete opomenuuuuuu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u svemu, slabo poznavanje istorije nekih clanica ovde. Da bi se razumeo jezik i poreklo , mora se znati istorija, zar ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u svemu, slabo poznavanje istorije nekih clanica ovde. Da bi se razumeo jezik i poreklo , mora se znati istorija, zar ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd lepo da se svi izljubimo , mir, mir ,mir , niko nije kriv :D Vracajte se na temu da od admina ne dobijete opomenuuuuuu :D

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"da te bode u oci sto djevojka napisa bosanski jezik"...e mene je ubolo sto tebe bode,a pri tom ne mislis hocel mene ubost...a ja u svakom svom postu pazim da ne bih koga UBOLA...

Ovdje sam i ja prozvana, posto sam rekla da i moje oci bode ista stvar koju je navekla Mna mama. Mislim da niko nikog nije prozivao, zato ne vidim razlog da se neko vrijedja na bilo sta sto je napisano :blink:

Sto rece Secer, neki ocigledno uopste ne poznaju istoriju.

Ja sam rodjena i zivim na istim prostorima kao i Maza, od kad sam progovorila govorim iskljucivo SRPSKI JEZIK!!!

Mama mazo, pitanje za tebe, na kom jeziku si ti prodovorila?

Samo kratko odgovori, posto ne zelim da se prepirem po forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мама мазо, ако говориш страним језиком, како онда стално коментаришеш на теми Правопис? Тема је посвећена правопису српског језика, а ти кажеш да ти је то страни језик и да га никада ниси учила нити говорила.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u svemu ova tema nije mesto da se raspišete o jezicima i poznavanju ili nepoznavanju istorije.

Krajnje je vreme da batalite da dalje ulazite bez potrebe u pisanje i raspravu, citiranjima i novim pitanjima, koji btw nemaju veze sa temom.

;)

Ne kažem ovo da vas "razmrsim", no prosto kad dođem bih rado da pročitam koje još engleske reči i druge članice svakodnevno koriste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

latinicom...

cirilica je dobra volja nastavnika ili profesora da nauci svoje ucenike...

ja sam imala zeznutu profecoricu koja je zahtijevala znanje cirilice...

ali naravno svi smo s tim imali problema...

Zasto ste imali problema? Za mene je to pravi profesor i nastavnik. Kada odem u Zenicu i sretnem se sa rodjakom, a ona na slogove cita cirilicu meni je smijesno. U Bosni se koriste oba pisma, i oba se uce, i meni je krajnje glupavo da neko jedno od ta dva pisma cita na slogove, a ima 15 godina.

A da, i to da je dobra volja, nije, nego je po planu i programu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu dokle se otislo sa ovom temom.

Srpski, Bosanski, Hrvatski.............Vise je to stvar politicke i nacionalne prirode nego jezicke.

Tema je otisla u pravcu u kom nikako nije smela. Politika na bebcu, no no.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila si crnogorski :P:lol:

Ovo boldovano (eto jos jedna rec na engleskom koju koristim cesto, bar ovde na forumu) je sustina svega i zato je dalja polemika nebitna. Ko nije svestan sta je politika a sta je lingvistika, moze sam da se o tome poduci, ako zeli, nema sta vise na tu temu ovde da se pise.

Stvarno smo svi mi Balkanci jadni, da jadniji ne mozemo da budemo ...

Evo je jos jedna na egleskom sorry. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila si crnogorski :P:lol:

Ovo boldovano (eto jos jedna rec na engleskom koju koristim cesto, bar ovde na forumu) je sustina svega i zato je dalja polemika nebitna. Ko nije svestan sta je politika a sta je lingvistika, moze sam da se o tome poduci, ako zeli, nema sta vise na tu temu ovde da se pise.

Stvarno smo svi mi Balkanci jadni, da jadniji ne mozemo da budemo ...

Kako ne... Citam postove na ovoj temi i muka mi je. Sve pretvorimo u svadju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.