Mešanje roditelja u brak svoje dece

odgovora

Objavljeno

Jel ovo tema "ogovaranje" svekrve ili mešanje roditelja u brak? :D Nama se najviše meša moja mama, šta god uradimo, ona kaže da ne valja da bi ona to drugačije, pa kad dođe, uguši svojim predlozima i misli da je ona u pravu i da je najpametnija. Ja ćutim na to njeno, jer ako se posvađam ne mirim se, muž kulira, a ćerka joj uvek kaže"ti baba nisi došla nas da vidiš već da nas kritikuješ, idi kući". Ova se smrtno naljuti i zaklinje se da nikad više ni reč neće reći, a sledeći put opet sve ispočetka. Tako da je ja izbegavam što više, ako se vidimo jednom u tri meseca, to nam je ok, mogu da je istrpim, ipak me ona rodila i negovala, imala sam lepo detinjstvo, pa sad trpim, nije mi teško, muž i ja se obično smejemo i govorimo, ma da tako je, u pravu si, a-ha... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm roditelji se ne mijesaju, puste nas da radimo kako hocemo, i imamo punu podrsku u vezi bilo cega, ali moja majka... Navikla da dijeli savjete i "pametuje", pa to ti je. Posto mm i ja zivimo sami, njene predloge saslusamo, i na kraju uradimo onako kako smo se dogovorili. Nekada sam se ljutila zbog njenih "dobronamjernih" savjeta, ali, sada se samo nasmijesim i kazem:"Ma, ne brini se ti zbog toga, mi cemo to rijesiti na najbolji moguci nacin!" Onda se ona malo ljutne, pa kao:"Bas me briga, radite kako hocete!" :D

Drago mi je sto imam podrsku mm i sto mi ne dozvoljava da se nerviram bez razloga- ipak mi imamo svoj zivot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da Vam kazem, nas su njegovi roditelji svojim mjesanjem doveli do razvoda braka, trenutno nam je zivot haotičan pocele su rasprave oko razvoda, socijalna služba, procesi mirenja, toliko gluposti da se ne moze objasniti. Nije znao da balansira između porodice i roditelja i trenutno su nam život razorili. :angry: Slusa sve sta mu kazu i tako radi, isto kao da je robot, najtužnije je što se to ne može promijeniti a volimo jedno drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da Vam kazem, nas su njegovi roditelji svojim mjesanjem doveli do razvoda braka, trenutno nam je zivot haotičan pocele su rasprave oko razvoda, socijalna služba, procesi mirenja, toliko gluposti da se ne moze objasniti. Nije znao da balansira između porodice i roditelja i trenutno su nam život razorili. :angry: Slusa sve sta mu kazu i tako radi, isto kao da je robot, najtužnije je što se to ne može promijeniti a volimo jedno drugo.

Ovo je strasno :unsure: ,ne mogu da verujem i ne znam sta da ti kazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvarno nemamo taj problem,majke nemamo ni muz ni ja,ali nam se ocevi ni u sta ne mesaju...sumnjam da bi bilo i da je situacija drugacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da Vam kazem, nas su njegovi roditelji svojim mjesanjem doveli do razvoda braka, trenutno nam je zivot haotičan pocele su rasprave oko razvoda, socijalna služba, procesi mirenja, toliko gluposti da se ne moze objasniti. Nije znao da balansira između porodice i roditelja i trenutno su nam život razorili. :angry: Slusa sve sta mu kazu i tako radi, isto kao da je robot, najtužnije je što se to ne može promijeniti a volimo jedno drugo.

kako on kao neciji muz i otac moze da bude toliko nesamostalan i nezreo pa da mu drugi govore sta da misli i radi?bas mi je to neshvatljivo.nadam se da cete resiti svoje probleme i pobeci daleko od svih tih negativaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muz i ja zivimo sami.Savete mozemo da saslusamo,ono sto nas dvoje procenimo da je za nas dobro,to mozemo da prihvatimo a ostalo odbacujemo.Vec na prvom koraku zaustavljamo i moje i njegove ako pocnu da se mesaju vise nego sto treba.Opasni smo nas dvoje ;)

isto!

bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom kada dobijete decu, dobro je, ako je moguće, imati nešto veći stepen tolerancije prema svojim roditeljima, pošto će biti potrebno da se razviju odnosi između unučića i njihovih baka i deka. Ovo je najviše potrebno zbog dece, kojoj bi trebalo omogućiti da uživaju u ljubavi s vašim roditeljima, čak i ako vas vaši ili roditelji vašeg supruga ili supruge povremeno jako nerviraju.

Ovo sam nasla na netu......KAKO JE TO KOD VAS, kod mene majka VOLI da je svuda :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je strasno :unsure: ,ne mogu da verujem i ne znam sta da ti kazem

I te kako strasno, koja patnja i bol, nekad se samo pitam imaju li ti ljudi imalo osjećaja.... drage moje samo hrabroooo i ne dozvolite ono što sam ja dozvolila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da Vam kazem, nas su njegovi roditelji svojim mjesanjem doveli do razvoda braka, trenutno nam je zivot haotičan pocele su rasprave oko razvoda, socijalna služba, procesi mirenja, toliko gluposti da se ne moze objasniti. Nije znao da balansira između porodice i roditelja i trenutno su nam život razorili. :angry: Slusa sve sta mu kazu i tako radi, isto kao da je robot, najtužnije je što se to ne može promijeniti a volimo jedno drugo.

Amy, zaista mi je žao što je došlo do toga da se razvedete zbog njegovih roditelja. Moja drugarica je bila u istoj situaciji. Razvela se, a ona i muž se voleli. On se ponovo oženio, ali njegova majka ni sa tom nije bila zadovoljna. Majka ga ustvari želi samo za sebe. Ako ikako možeš da ga urazumiš i uveriš da ste ti i dete sad njegova porodica, a roditelji u drugom planu, i da odete daleko, daleko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amy, jako mi je žao zato što ti se to dešava, ja sam u sličnoj situaciji,ali još na početku, nadam se da ću izaći na pravi put. Ali ni same nismo svjesne koliko ima takvih situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amy, jako mi je žao zato što ti se to dešava, ja sam u sličnoj situaciji,ali još na početku, nadam se da ću izaći na pravi put. Ali ni same nismo svjesne koliko ima takvih situacija.

zao mi je sto ima takvih prica..jeco,ti sad vidis kako moze da se zavrsi i zato NE DAJ NA VAS DVOJE (troje sa bebom) nikako! ujedaj i grebi,nema ti druge.TO JE TVOJ ZIVOT I BORI SE ,NEMOJ DA DIZES RUKE! ZELIM VAM SVE NAJBOLJE!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mesam se u tudji brak i to ocekujem i od drugih, pa neka su nam roditelji 500 puta! Mogu da saslusam i ti je sve, a sta cu uraditi to je moja stvar. Mm ne slusa nikog osim mene, a ja slusam njega.. Da je drugaciji, nikad ne bismo bili zajedno, a kamoli u braku.. Ne dozvoljavamo da nam se niko mesa. A sto kazes, Bokicina Mikice da treba da se ujeda i bori, to je tacno. Ljudi prosto OBOZAVAJU ga se mesaju u sve i svasta, a samo mi mozemo da odlucimo da li ce u tome uspeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje hvala Vam na podršci, a JELENA pamet u glavu i samo mudro, to je ono što ja nisam znala.... Budi samo namazana i sa njim lijepo koliko god ti bilo teško, a ovamo ga lagano odvajaj, ja nisam znala i previše sam burno reagovala na provokacije njegovih roditelja jer su me izluiđivali i šta sad - povlačimo se po socijalnoj službi sad za nekih 7 dana imamo sastanak po mom zahtjevu za razvod i ptorebna mi je sva snaga svijeta ni sama ne znam kako, duša mi se cijepa - sve se nadam nekom pomirenju iako guram dalje da prođe ovo i dođemo do suda, uhhh.... A gdje su finansije koje moram dokazati da sam uložila u kuću na ime njegovog oca, silne pare, čak i kredit otplačujem i on na kraju kaže osporiću ti kredit, auto ja kupila i to mi osporava voza svoje roditelje meni neda da priđem osim ako će me on negdje odvesti..... Ma katastrofa.... Ko je u sličnoj situaciji samo pametno, mi smo te koje možemo da ih promjenimo samo ako znamoooo, al zato treba dosta volje i zivaca koje ja na zalost nisam imala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amy, jako mi je žao zato što ti se to dešava, ja sam u sličnoj situaciji,ali još na početku, nadam se da ću izaći na pravi put. Ali ni same nismo svjesne koliko ima takvih situacija.

Samo hrabro , nedaj da ti se esi ko meni, budi samo hladnokrvna nedaj da te izbacuju njegovi iz takta, polako ga ookreći na svoje imas vremena, nemoj odmah vrištat njemu na njegove roditelje to moras što se kaže okolo kole polako ako već imaš šta reći nanjih, ne daj se i ustraj u svome i PONOO KAZEM PAMETNOOOO....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji roditelji se ne mesaju, ja volim da cujem njihovo misljenje pa ih pitam za nesto...tako sam naucila..ipak su oni dosta toga prosli u zivotu i vise iskustva imaju.

Dok se roditelji mog muza, tj.svekrva vise mesa, ali srecom mm joj ne dozvoljava, odmah je u startu spusti i ona zacuti. Vidim ja da se ona jede iznutra, ali njen problem sto voli da se mesa, kad je niko nista ne pita. :lol: Tako da je Bogu hvala prestala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su u Srbiji,njegovi u Nemackoj,to mi je prednost. Inace,nismo do sada imali problema,bilo je par situacija kada nasi ocevi zele da nam dokazu da treba da radimo po njihovom,ali smo oboje to zaobisli i ne obracamo paznju. Saslusamo mi ako imaju sta da nam kazu,ali sami krojimo nacin zivota.

Zaista mi je zao sto je kod Amy situacija dosla do takvog kraha. Nazalost,poznajem parove gde,uglavnom muskarci,podlezu uticaju roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amy potpuno te razumem... i moja situacija je ista takva... s tim sto ja nikako ne mogu da se odlucim sta da uradim... za dve nedelje mi je termin a ni sobu nismo mogli da sredimo jer on dozvoljava da se njegovi mesaju :( vecito mu moji roditelji smetaju (zbog cega mi mi majka ni otac ne dolaze u kucu vise) a njegovi su uvek u pravu... iako ga obozavam ne mogu vise da podnesem mesanje njegovih u nas brak... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako resiti da ih postavis na pravo mesto i da svi budu srecni i zadovoljni :huh:

Najlakše i najbolje za sve - ne živet isa njima!

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim sto zivim sa roditeljima mm... Oni su najdivniji ljudi koje sam ja upoznala, nije ni cudo sto je moj muz tako divan, kad su mu i roditelji takvi, oni sve cine da nama pomognu, da nam se nadju, a Nikad se nisu mesali ni u sta... Mislim da smo retki parovi koji imaju finansijsku mogucnost da se osamostale, ali nemaju zelju... Nama je ovako dobro... Tu smo jedni za druge i ispunjavamo zajedno jedni drugima dane... Zivimo u jednoj, normalnoj i zdravoj, a pre svega skladnoj porodici, jer zajednica je pogresna rec za ono sto mi jesmo... Mi smo porodica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo zaista je lepo cuti da postoji tako slozna porodica, valjda ce biti jos takvih al nazalost retke su :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo zaista je lepo cuti da postoji tako slozna porodica, valjda ce biti jos takvih al nazalost retke su :(

Nazalost da, stvarno su retke i ja sam zahvalna Bogu sto sam naletela na njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim sto zivim sa roditeljima mm... Oni su najdivniji ljudi koje sam ja upoznala, nije ni cudo sto je moj muz tako divan, kad su mu i roditelji takvi, oni sve cine da nama pomognu, da nam se nadju, a Nikad se nisu mesali ni u sta... Mislim da smo retki parovi koji imaju finansijsku mogucnost da se osamostale, ali nemaju zelju... Nama je ovako dobro... Tu smo jedni za druge i ispunjavamo zajedno jedni drugima dane... Zivimo u jednoj, normalnoj i zdravoj, a pre svega skladnoj porodici, jer zajednica je pogresna rec za ono sto mi jesmo... Mi smo porodica :wub:

Bas lepo... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim sto zivim sa roditeljima mm... Oni su najdivniji ljudi koje sam ja upoznala, nije ni cudo sto je moj muz tako divan, kad su mu i roditelji takvi, oni sve cine da nama pomognu, da nam se nadju, a Nikad se nisu mesali ni u sta... Mislim da smo retki parovi koji imaju finansijsku mogucnost da se osamostale, ali nemaju zelju... Nama je ovako dobro... Tu smo jedni za druge i ispunjavamo zajedno jedni drugima dane... Zivimo u jednoj, normalnoj i zdravoj, a pre svega skladnoj porodici, jer zajednica je pogresna rec za ono sto mi jesmo... Mi smo porodica :wub:

Drago mi je kad čujem da ima i ovakvih porodica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zivim sa mojim buducim muzicem, nasli smo prelijep stan sa dvije spavace sobe 90m2, a vjencanje planiramo u oktobru ali nesto skromnije. odlucili smo da pare ulozimo u neko fino putovanje... Međutim, pocela su prigovaranja od strane mojih i od strane njegove mame (oca nikada nije ni upoznao). Moji govore kako ces pozvati jednog druga ili rodjaka a drugog ne, dok moja svekriva pametuje oko hrane, vjencanice, restorana i ostalog, kao da ona placa sve, a mi smo se dogovorili da sve sami platimo sebi, da ne bi poslije bilo ja sam dao vise a ti manje... Ako neko hoce da pomogne oko gradnje kuce kasnije, u vidu kupovine materijala, neka izvoli, i hvala mu, ako ne opet hvala. Inace, stan sa dvije spavace sobe smo nasli radi njegove majke, s kojom se ja inace solidno slazem, ali ona malo malo pa ode na tri cetiri dana od kuce na selo gdje je upoznala nekog covjeka i koji se meni zaista svidjao sve do jednom dok nije poceo da ima ljubomorne ispade na nju, a i da meni pametuje kad mi dodju na kafu sta cemo ja i mm i kako. Pokusavam da ostanem trudna i krenula ja jedan dan kod doktorice na pregled a on meni kaze ponasas se kao da ides na kafu i u soping a ne kod ljekara. Ja mu na to mrtva hladna kazem da gleda svoja posla.... Mm je stvarno dusa i ne bih ga mijenjala ni za sta na svijetu, ali vjerujte d in svasta trpi od strane mojih roditelja, jer nije zavrsio fax, pa zasto si kupio to auto a zasto ne to, pa zasto pavis tu kucu a ne tu, pa mu je kad su se tek upoznali moji sa njim moj tata rekao kako bi bilo bolje da poradi na tome da nadje svog oca (ej alo tek se upoznali???) . Dobro da tad nije pobjegao glavom bez obzira,a li mu je mm tad strucno i diplomatski odgovorio,... Vidjecemo kad, ako Bog da, uskoro dodje bebac, sta ce onda da lupetaju!!!! Ima tu jos mnoooogooooo dogadjaja i sto puta sam preplakala, ali smo vremenom naucili da slusamo samo sebe i nikog drugog.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.