Mešanje roditelja u brak svoje dece

odgovora

Objavljeno

kako resiti da ih postavis na pravo mesto i da svi budu srecni i zadovoljni :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volite vi svoje roditelje. Poštujete (ili makar znate da bi trebalo da poštujete) roditelje svog supruga ili supruge. Ljubav i poštovanje su jedno, a koliko treba roditeljima (vašim i/ili njegovim/njenim) dopustiti da se mešaju u vaš brak je nešto sasvim drugo, iako može izgledati kao da nije, naročito iz roditeljske perspektive.

Naime, mnogi roditelji su skloni da počnu s pitanjima o vašoj vezi (kasnije vašem braku), pa sa sugestijama, s iznošenjem svog mišljenja kao apsolutne istine, pa sa sve intenzivnijim sugestijama... Vama i vašem partneru sve to može vrlo brzo da dojadi, osim ako niste s osobom još uvek zavisnom od roditeljskih saveta, ili ako vi niste takva osoba. Opet, kada se pobunite i "zarežite" na roditelje, može se desiti da čujete kako vam oni samo najbolje žele, pa i da ste nezahvalni što nećete da ih poslušate. Pošto se o roditeljima radi, osetite krivicu kad čujete tako nešto. Postanete nesigurni šta bi trebalo da preduzmete i koliko je ko tu u pravu.

Svakako da treba saslušati i mišljenje roditelja (osim u nekim patološkim slučajevima), ali, u principu, u vašem bračnom životu vaši roditelji treba da imaju slično mesto kao i druge odrasle osobe koje volite i uvažavate. Dakle, saslušaćete njihovo mišljenje, nekad ćete odgovoriti na njihova pitanja - ali ćete nekad i da ih zaustavite u komentarima povezanim s vašim brakom i porodicom i nećete uvek (ili čak ni često) postupiti po njihovom savetu, nego ćete svoj bračni život ipak voditi onako kako vi mislite da treba. Vaš je život, vi treba i da ga živite.

U principu, vaši roditelji vam zaista misle najbolje, ali su često skloni da i u vašu vezu unesu sopstveno raspoloženje, stavove, ambicije, predrasude... I da pokušavaju da vas nagovore da živite svoj bračni život onako kako oni veruju da je trebalo da žive svoj. Definitivno nemaju pravo da to traže od vas, tako da ne treba da osećate grižu savesti samo zato što svoj život vodite onako kako vi želite.

Jednom kada dobijete decu, dobro je, ako je moguće, imati nešto veći stepen tolerancije prema svojim roditeljima, pošto će biti potrebno da se razviju odnosi između unučića i njihovih baka i deka. Ovo je najviše potrebno zbog dece, kojoj bi trebalo omogućiti da uživaju u ljubavi s vašim roditeljima, čak i ako vas vaši ili roditelji vašeg supruga ili supruge povremeno jako nerviraju.

Ovo sam nasla na netu......KAKO JE TO KOD VAS, kod mene majka VOLI da je svuda :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja svekrva voli ponekad da se meša, ali vole i moji roditelji pa ne mogu mnogo njoj da zameram... sreća da ni ja ni moj muž mnogo ne obraćamo pažnju na njihovo "pametovanje" pa onda to i nije tako strašno... ne volim to mešanje u tuđi brak, pa makar to bio i brak rođene dece... svako ima pravo da svoj život živi kako hoće... bar ja tako mislim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećom kod nas se ne mešaju ni moji mi muževljevi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako resiti da ih postavis na pravo mesto i da svi budu srecni i zadovoljni :huh:

Odgovor na ovo pitanje i ja trazim! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene nema mesanja....moji roditelji su u fazonu "odrasla si osoba, znas sta radis"...i kad sam bila mladja pustali su me oko svega da ja odlucujem sama....i koliko me je to napravilo potpuno samostalnom u zivotu , toliko bih ja nekad i da mi se "mesaju".....xaxaxaxa.....velike odluke donesem za 2 sekunde, ali npr sampon biram i po 20 minuta u radnji:))))

mislim da su roditelji ti koji bi trebali od pocetka da drze neko odstojanje, ali ako oni to ne rade, trebalo bi im glasno i jasno reci "nema mnogo saveta, mesanja i slicnog"...... ;)

ali ako se malo mesaju, nije strasno..... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo...ne mogu s muzem posteno ni da se posvadjam!Odmah se umesa,kaze cutite boli me glava od vas,malo mi sto mog muza slusam pa moram i vas!Mnogo se mesa za sve.Kad sam posla da kupim sterilizator za flasice odmah je zinula sta ce ti to a ja sam joj rekla da ja to kupujem od svojih para a njene ne trazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muz i ja zivimo sami.Savete mozemo da saslusamo,ono sto nas dvoje procenimo da je za nas dobro,to mozemo da prihvatimo a ostalo odbacujemo.Vec na prvom koraku zaustavljamo i moje i njegove ako pocnu da se mesaju vise nego sto treba.Opasni smo nas dvoje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

''Muz i ja zivimo sami.Savete mozemo da saslusamo,ono sto nas dvoje procenimo da je za nas dobro,to mozemo da prihvatimo a ostalo odbacujemo.Vec na prvom koraku zaustavljamo i moje i njegove ako pocnu da se mesaju vise nego sto treba.Opasni smo nas dvoje wink.gif'' SVAKA CAST! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

''Muz i ja zivimo sami.Savete mozemo da saslusamo,ono sto nas dvoje procenimo da je za nas dobro,to mozemo da prihvatimo a ostalo odbacujemo.Vec na prvom koraku zaustavljamo i moje i njegove ako pocnu da se mesaju vise nego sto treba.Opasni smo nas dvoje wink.gif'' SVAKA CAST! <_<

Probaj i ti,nije uopste tesko! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne dozvoljavamo da nam se iko meša. Moji su u fazonu " ne dajemo savet ako ga ne tražiš"... tako da kad mi je potreban savet ja pitam..ali uplitanje ničim izazvano ne trpimo.

Što ne dozvoljavam mojim to ne dozvoljavam ni njegovima i to je to. Mm me podržava i super nam je tako. Nadam se da ću takva biti i prema našoj deci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, moze da nam prica ko sta hoce, ne slusamo nikog!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast na temi! Imam malo bracnog staza ali vec primecujem koliko moze biti zeznuto kada se mesaju roditelji MM-a!!! Zato imam taktiku- što ih ređe viđam, to bolje. Pametnije ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste to najbolje, ali kad zivis u malom gradu, pa ti je sve blizu, pa se non stop vidjas sa svima, ne mozes da izbegnes TO OVAKO TREBA ili sta ti ja znam. I zato je najbolje da klimnes glavom i dalje radis kakose dogovoris sa muzem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste to najbolje, ali kad zivis u malom gradu, pa ti je sve blizu, pa se non stop vidjas sa svima, ne mozes da izbegnes TO OVAKO TREBA ili sta ti ja znam. I zato je najbolje da klimnes glavom i dalje radis kakose dogovoris sa muzem.

Opasno je to.. Mislim na temu.. Svi sve znaju, svi su pametni.. Moja drugarica je u ozbiljnoj vezi sa svojim deckom vec 4 godine i njena buduca svekrva joj sve te 4 god prica kako kafu da skuva :wacko: Cim ona ode u kuhinju, eto je draga sveki da je nadgleda. Mogu misliti kako ce joj biti ako, ne daj Boze, pozeli nesto da spremi :blink: Moja taktika je AMINUJ SVE A NA KRAJU URADI PO SVOM :D :D :D Ja sam mnogo tvrdoglava, retko kad nekog poslusam. Pogotovu ako se tice mog deteta- mozda nisam najbolja majka, ali svom detetu svakako jesam. I tacka. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni muz ni ja ne dozvoljavamo da nam se iko mesa...sole nam pamet povremeno i moji a i njegovi ali sve se zavrsi samo na tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su gori nego MM roditelji. Mislim da cu ospice dobiti i od jednih i od drugih kad se beba rodi. Iskreno, ne volim goste,ceste posete pa makar to bili i roditelji. Smatram da smo porodica MM, beba i ja i da vikendom treba da se odmorimo od posla i da se vidimo (radimo uvek u suprotnim smenama pa se preko nedelje ne vidimo do 22h),a ne da zbavaljam goste. Bake i dede mogu da vide unuce,ali ne svakog vikenda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz i ja se odlicno slazemo i imamo predivan brak i cerkicu od 4 meseca. Moji roditelji se nikada nisu mesali ni u moje veze ni u brak, ali moja svekrva ima komentar za sve sto radim/o ili planiram/o. I to nisu konstruktivni komentari i razgovori vec nipodastavanje i ogovaranje iza ledja. Isla je dotle da nam je cak pokusala ONA isplanirati babine i posete svoje rodbine ("Ima da ih primite kako znate i kad znate, ne interesuje me). Sreca da nas dvoje zivimo sami i da sve sami planiramo i radimo, a ni on je mnogo ne slusa kada pocne sa takvim pricama.

Da ne pominjem kojekakva "gatanja" da se ne rodi zensko vec musko i da nije bila presrecna kad sam rodila (vrlo lako) zdravu, prelepu, krupnu devojcicu.

Najbitnije je da imate dobar odnos sa svojim muzevima, a ono sto roditelji pricaju ili rade (naravno, odnosi se na ovakve problematicne osobe) neka vam samo prozuji kroz usi.

Trebaju vam jaki zivci i puno ljubavi za vasu decu, nemojte dozvoliti nekome da vam ih zalud trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i moj muž živimo sami, al su moji svekar i svekrva očajni, osjetim njihovo prisitvo 24 sata, užaaaaas.... Milion puta se sa njim posvađam zbog njegovih, al oni su njegovi idoli i sve je uzalud, ja čim zinem i ne progovorim ššta mi smeta ja sam kriva.. Ma nekad mrzim dan kad ih ikad i upoznah... Ljudi užas...

mamaSboy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Amy...

Ne znam u čemu je problem...i nemam pojma kako ih postaviti na svoje mjesto. Osjećam se kao "u drugom planu" mada moj mm stalno govori kako pretjerujem, a to me još više rapiz...

ups, bez psovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si Jellena... Uvijek mi pretjerujemo za sve... iste stvari mi se dešavaju... Sad sam trenutno na "ignore" Koliko mogu, jer oni mi čuvaju djete dok sam na poslu, iako se svim silama borim da ga povučem od njih i upišem u vrtić..... uuhhhhhhh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам се дуго предомишљала шта да радим јер сам почела радити. На крају сам се одлучила за чување од стране треће особе(тета), јер би ми било која друга варијанта кад тад присјела.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам се дуго предомишљала шта да радим јер сам почела радити. На крају сам се одлучила за чување од стране треће особе(тета), јер би ми било која друга варијанта кад тад присјела.

To ti je spas, vjeruj, meni skace na nos, al sve indirektno, ona fine nema dalje prava žrtva, a vamo preko djeteta meni poštenski pribija il me nesto provocira........ :( Mislim da je teta ili obdaaniste spaaas, tu si sretna ni sama ne znas koliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zlo živo...kako samo znaju biti fine, a kad god uhvate priliku udaraju gdje stignu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.