Biti mama blizanaca


odgovora

Objavljeno

Jao,jao tema zatajila,pa kako su moje duple mamice i njihova dječica kako se snalazite sta ima novo kod vas?Evo moji bebironci su super pu-pu....radili smo kontrolu ultrazvuka mozga ..nalaz nije idealan vidi se asimetrija lat.komora,ali nije strasno,uglavnom necu da brinem previse oko toga jer nemaju za sada nikakvih odstupanja u razvoju dapace,idealno napreduju...sada kad ih polegnem i okrenem jedno prema drugom ,gledaju se,nesto si pricaju,uzdisu,proizvode razno-razne zvukove,pruzaju si rukice smiju se,ma duse mamine,srce mi se topi kad ih gledam..ne mogu da vjerujem koje cudo mi je Bog poslao.Ovih dana sam primijetila da su poceli da doživljavaju jedno drugo ne samo kad ih stavim zajedno,npr dojim curicu,a djecak zaplace ona odmah stane da sisi,širom otvori okice,namrsti celo i osluskuje onda kao da shvati da je to njen bata onda nekako tako slatko namijesti usnice i sama pocne da kmeci kao da mi govori nesto ,kao da se zali..hajde majko i bracu uzmi...hajde...ma ne mogu vam opisati kako se lijepo osijecam kao da sam u nekoj bajci koja je samo moja..naravno da su tu i buđenja po noci i duple brige ali sve je to nekako tako ne bitno,dovoljan je samo jedan smjesak da se brige zaborave a ja dobivam dva smjeska istovremeno pa sto vise od toga da poželim,samo neka mi ostanu zivi i zdravi i sve ce da se stigne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Casablanka, drago mi je da je nalaz koliko-toliko dobar...a i sama vidiš da su oni dobri i osećajni...samo se mazite. :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Casablanka, mogu misliti kako su slatki :))) Da znas, i ja cesto pomislim kako smo dobile divan dar od Boga. Zamisli, dve male bebice odjednom :))

Zao mi je sto nije sve idealno na UZ, ali vazno je da oni lepo napreduju i da se dobro osecaju.

Ove moje upravo kenjkaju i bas mi idu na zivce :P Nece da spavaju, nece da jedu, nece da se igraju...dosade malene. :)

Cini mi se da nisu nesto preterano lude jedna za drugom, mada, ko zna, mozda ja ocekujem od njih previse pa mi sve to tako izgleda.

draga Milar,nek su tvoje curke zive i zdrave,moji se sad tek otkrivaju pa su si zanimljivi,tko zna kako ce to izgledati poslje.sto se utzv tice ne brinem se previse,jer bi ja znala da nesto ne stima,salju nas na koje kakve pretrage pod dijagnozom neurorizicni.kod nas u hrv svi blizanci,nedonoscad i djeca rođena na vakum prolaze sve te pretrage,ja osobno nemam nista protiv da se uradi ono sto ce nam biti od pomoci,nisam za vađenja krvi u svrhu genetskih istrazivanja jer smatram da od toga nema koristi vec njima sluzi zbog statistika,tako da ih tome ne zelim podvrgavati..sve u svemu tu kod nas djeca koja su rođena sama ,u terminu s kilažom preko 2500g,otpustaju kuci iz rodilista treci dan i dalje lokalna pedijatrica prati stanje,dok sve stima ne ides nigdje ni na utzv,ni kod neuropedijatra ni kod fizijatra,kod neurorizicne djece pak ne ovisno o napredovanju salju te svugdje,kad bi svoj djeci u rodilistu radili utzv mozga kod 75 posto nesto bi se vidijelo jer sam porod je traumatican za djete kao i za majku,tako su mi pedijatri rekli u bolnici kad su mi objasnjavali nalaz.Ma bit ce to sve ok uvjerena sam. pusa tebi i tvojim bebicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova tema bas zatajila.....pozdrav i poljubac svim mamama blizanaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zatajile smo stvarno...

ja sam pocela da radim :( , njih cuva noja mama,

njima je super a ja samo razmisljam kad cu kuci...

inace smo super, smejemo se i gucemo, hvatamo igracke, ma super napredujemo za sada...

pozdrav i poljubac drugarima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame, kako ste, kako bebci? Mi rastemo, nesto kao pricamo, objasnjavamo, ljutimo se, smejemo, i sve redom.. :) Mali i dalje sisa, pa spavamo zajedno, pa se pitam sto li sam uopste kupila dva krevetica. I tek pre neki dan videh prave male prelepe kolevke :) tako da sam resila... za sledece dete nece biti krevetica, nego malecka kolevka, koja se lakse ljulja. Ionako mi otpade ruka. Kalina se lepo sama uspava - dovoljno je da je nahranim i da legne, a mamin vec razmazeni sin mora da se ljulja. Mastam o danu kada ce i Savica sam da legne i da se uspava. I kad bi dan duze trajao. Barem +5 sati, pa da se naspavam ljudski! Ne znam za vas, ali ovi moji me jos ne pustaju da povezem 3 sata spavanja. Nema veze sto imaju prave obroke. Spavaju 2 puta dnevno - jednom kratko pre podne, drugi put kao duze, ali nocu mora da se glocne. I tako...stara tezina se jos ne vraca - mislila sam da ce brze, nego ajde sad...

Ljubim vas, odoh da dremnem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo moje duplicke .....bas mi je lijepo vidjeti da netko kucka na ovoj temi.Mi smo dobro,lijepo,zdravo hvala dragom Bogu....evo dobro smo zakoracili u 5 mj i još uvjek samo sisamo,spavamo u istom kreveticu ......noću se jednom budimo oko4h,napapamo se i dalje spavamo,drage moje ja ne mogu da vjerujem koliko su mi dobra ova djeca ,vjerujte lakse mi je sada s njih dvoje nego mi je bilo s po jednim od ono dvoje starije djece...dali sam ja sada zrelija,pametnija ,sposobnija nego prije ili koji jarac pojma nemam ali sad mi sve ide ko po špagi....pupupupu...da se ne pokvari..................LJUBIM VAS SVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje, imam jedan "problem"...naime porodila sam se prije 8,5 mjeseci rodila sam blizankinje i sve je uredu...ali jedna djevojcica mi je previse privrzena, fakticki mi cijeli dan provede na rukama sto god da radim sa njom obavljam poslove apsolutno sve...pokusavala sam da je odviknem od sebe malo, cuvali su je moji roditelji sestra, muz, svekrva, i sve bude uredu dok se mene ne ugleda, cim se pojavim ona pocne plakatii pruza mi ruke da je uzmem u naurcje. dosta puta sam je pustala da se isplace ali nikakvog efekta nije bilo, situacija se samo pogorsavala, i ne znam vise sta da radim. ova druga djevocica je pivrzena ali ne toliko. pa ako imate ili ste imali ili rijesili slican problem molim vas pisite mi, odgovorite, javite mi bilo koju ideju jer stvarno vise ne znam sta da radim.

Hvala vam sto ste procitali ovo.

Lejla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I to će proći!

Nemoj da radiš ništa. Prihvati situaciju kakva jeste. Biće ti lakše ako se pomiriš sa tim. Neće večno trajati.Kad počnu da hodaju i vide koliko je okolni svet zanimljiv, sa setom ćeš se sećati perioda kad ste se nosili toliko.

Verujem da nisi htela da čuješ ovakav savet, ali bolji trenutno nemam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.