Biti mama blizanaca


odgovora

Objavljeno

Evo i nas... :)

Bili na kontroli pre par dana i sa 3 i po meseca saldo je: Kalina - 61oo, a mali Sava 52oo :) Razlika celo kilo! A i oseti se - ona je pravi mali tenkic u odnosu na njega. Ostalo je sve ok. Bebe rastu, Sava poceo da ispusta neke cudne zvuke koji ga zabavljaju, a meni probijaju usi :) ... a Kalica se polako budi iz svoje blage nezainteresovanosti... Kako su mi samo slatki kad jedan place a drugi ga drzi za rucicu... kao da hoce da kaze: ne brini... :) i obavezno se jedan ucuti kad drugi place, pa kad prvi prestane, onaj drugi bebac se javi. Da slucajno ne zaboravim na njega :)

Inace, Savica pustio prvu suzu pre neki dan, haha. Mnogo je slatko izgledao, a posle celu noc nije hteo da spava bez mene.

I tako...

:wub: :wub: :wub:

Ljubac :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas... :)

Bili na kontroli pre par dana i sa 3 i po meseca saldo je: Kalina - 61oo, a mali Sava 52oo :) Razlika celo kilo! A i oseti se - ona je pravi mali tenkic u odnosu na njega. Ostalo je sve ok. Bebe rastu, Sava poceo da ispusta neke cudne zvuke koji ga zabavljaju, a meni probijaju usi :) ... a Kalica se polako budi iz svoje blage nezainteresovanosti... Kako su mi samo slatki kad jedan place a drugi ga drzi za rucicu... kao da hoce da kaze: ne brini... :) i obavezno se jedan ucuti kad drugi place, pa kad prvi prestane, onaj drugi bebac se javi. Da slucajno ne zaboravim na njega :)

Inace, Savica pustio prvu suzu pre neki dan, haha. Mnogo je slatko izgledao, a posle celu noc nije hteo da spava bez mene.

I tako...

BRAVO ZA VAS.....MASALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vreme brzo prolazi, vec je proslo 3 i po meseca. Masala! Nek su nam samo zivi i zdravi!

Moji isto, kad jedna place druga cuti, cim prestane ova nastavlja ona druga. :))

Casablanka, kolika su ti starija deca ?

djevojcica 13 god a djecak 11 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo drage moje da vam se pridruzim u ovoj temi,

mi smo nedelju dana kuci i nedelju dana smo bili u bolnici, za sada super napredujemo, dodajemo u proseku 45gr. dnevno... Gabrijela samo siki a David dva puta siki a ostalo je dohrana... inace lepo pajkimo i retko kada placemo, nemamo puno grcica tako da nam zasada bas lepo ide...

pozdrav i poljubac za sve drugare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo drage moje da vam se pridruzim u ovoj temi,

mi smo nedelju dana kuci i nedelju dana smo bili u bolnici, za sada super napredujemo, dodajemo u proseku 45gr. dnevno... Gabrijela samo siki a David dva puta siki a ostalo je dohrana... inace lepo pajkimo i retko kada placemo, nemamo puno grcica tako da nam zasada bas lepo ide...

pozdrav i poljubac za sve drugare...

jao..David...bas lepo ime! :D Meni je to bilo medju favoritima...

poljupci za njega i Gabrijelu. I mamu, naravno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo drage moje da vam se pridruzim u ovoj temi,

mi smo nedelju dana kuci i nedelju dana smo bili u bolnici, za sada super napredujemo, dodajemo u proseku 45gr. dnevno... Gabrijela samo siki a David dva puta siki a ostalo je dohrana... inace lepo pajkimo i retko kada placemo, nemamo puno grcica tako da nam zasada bas lepo ide...

pozdrav i poljubac za sve drugare...

draga moja bas mi je drago da si nam se javila,sretna sam zbog tebe ljubač :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

anchy, ivanchica i casablanka..kako mi nekako čudno da više niste trudnice...mada sam jako srećna što ste se porodile i što uživate sa dve bebe... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

anchy, ivanchica i casablanka..kako mi nekako čudno da više niste trudnice...mada sam jako srećna što ste se porodile i što uživate sa dve bebe... :wub: :wub: :wub:

joooj, kad se samo setim! 92 kila! eeeej... jedva lezim, jedva ustajem, jedva se krecem. samo gorusica... a noge natekle i svaka 2 dana testovi, provere, brisevi...

hvala Bogu sto je proslo :D :D :D

a sad: 68 kg, mogu da skocim, da nosim dve bebe od 5 i 6 kila, a smejem se i pricam ceo dan. samo uvece klonem ko Bambi na ledu :) haha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooj, kad se samo setim! 92 kila! eeeej... jedva lezim, jedva ustajem, jedva se krecem. samo gorusica... a noge natekle i svaka 2 dana testovi, provere, brisevi...

hvala Bogu sto je proslo :D :D :D

a sad: 68 kg, mogu da skocim, da nosim dve bebe od 5 i 6 kila, a smejem se i pricam ceo dan. samo uvece klonem ko Bambi na ledu :) haha...

Da...koje olakšanje :) ...ali volela sam da čitam te vaše "razgovore"... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooj, kad se samo setim! 92 kila! eeeej... jedva lezim, jedva ustajem, jedva se krecem. samo gorusica... a noge natekle i svaka 2 dana testovi, provere, brisevi...

hvala Bogu sto je proslo :D :D :D

a sad: 68 kg, mogu da skocim, da nosim dve bebe od 5 i 6 kila, a smejem se i pricam ceo dan. samo uvece klonem ko Bambi na ledu :) haha...

jao da bas dobro zboris,ja pred kraj jedva da sam mogla nositi stomak,kad bi legla trebala bi mi dizalica da me okrene,heheheheili digne :lol: ,noge su mi bile kao dva balvana,joj samo kad se sjetim,hvala bogu cim sam rodila sve su boljke prestale i sad sam najsretnija mama na svijetu :rolleyes: Inace ja sam u trudnoći zaradila 23 kg i nakon izlaska iz bolnice nestalo 20,ostalo samo 3 ali kako milar kaze sve ama bas sve mi bilo u stomaku tako da to sad mnogo loše izgleda ali dobro ne sekiram se rastao je tiba 9 mjeseci pa cu mu sada dati isto tako 9 da se vrati u normalu a i ako se ne vrati bas me briga meni ce biti najlijepši na svijetu jer ce bas takav kakav je ,pricat najlijepšu priću moga života

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao to ste potpuno u pravu, sad kad ih pogledam kad spavkaju pitam se kako su uopste mogli da stanu u stomak i gde su bili :wub: , ja sam dodala 17kg sada imam jos 5 viska, mada u vecinu "starih" stvari mogu da stanem prijaju mi samo trenerke, nekako mi je rana jos uvek sveza pa smeta... bice i to nekada, nek su oni meni zivi i zdravi i svima nama :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy, super si smrsala. Videla sam te na FB i super izgledas. Ja sam dobila isto negde oko dvadesetak kg, ali meni je sve u stomak otislo. Zato sad i imam problem sa viskom koze i stomak mi se jos uvek nije vratio unormalu, a ko zna i da li hoce.

Ma, nek su deca ziva i zdrava, valjda cemo se i mo oporaviti sto posto.

Koja je bila tvoja tezina pre trudnoce?

hvala Millar,

imala sam 65 kila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje duple mame, samo da vidimo sta radite, mi smo jos uvek mnogo dobri pupupupu, ruckamo, spavkamo ali smo i malo vise budni preko dana,

puno pozdrava i poljubaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikako da stignem na ovu temu, a sad vidim toliko lepih stvari da ste mi ulepsale vece.

Mislim da su mame blizanaca mnogo opustenije od nas "obicnih" mama :lol: . Nekako ste mnogo pozitivnije, bolje organizovane. Stice se utisak da vam dobro ide, a znamo koliko je to DUPLI posao.

Da, sto rece Neuhvatljiva: toliko sam vas citala dok ste bile trudne da ne mogu da verujem koliko je vremena proslo.

Nek ste mi zive i zdrave i vase mile bebice!

Sve vas ljubim i pisemo se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikako da stignem na ovu temu, a sad vidim toliko lepih stvari da ste mi ulepsale vece.

Mislim da su mame blizanaca mnogo opustenije od nas "obicnih" mama :lol: . Nekako ste mnogo pozitivnije, bolje organizovane. Stice se utisak da vam dobro ide, a znamo koliko je to DUPLI posao.

Da, sto rece Neuhvatljiva: toliko sam vas citala dok ste bile trudne da ne mogu da verujem koliko je vremena proslo.

Nek ste mi zive i zdrave i vase mile bebice!

Sve vas ljubim i pisemo se!

Draga,moja Yelena,jeste dupli posao ali je i duplo zadovoljstvo,otud pozitiva ;) Organizacije mora biti,da znamo gdje nam je glava a gdje repali ide to nekako samo od sebe,cak i meni cistom antitalentu za organizacijut :lol: :lol: Trudim se svaki dan ispočetka da tih dvaeset četri sata dnevno, koje mi je bog dao raspodjelim ravnopravno na cetvero djece i supruga a da opet nađem svojih 5 min,dok to uspjevam valjda jesam organizirana,hehehe.Di su nam ostale mame blizanaca,nema vas nesto,pusa svima x3 :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Millar,to što si rekla da si zamijeras sto manje radiš s starjim sinom,,,bas i mene to mući....mada su moji vec veliki oni su sada u jako osjetljivoj fazi ,curicu vec opasno love hormoni puberteta a i mali nije daleko od toga.Svijesna sam da im se trebam mnogo posvetiti ali ovi mali su nekako stalno u prvom planu...nista meni starija djeca ne predbacuju,ni ne pokazuju ljubomoru ali ponekad sama sebe uhvatim kako se istresem na njih a nebi trebala,nekako si predbacujem sto od njih očekujem možda i više nego bi trebala pa mi se cini da su oni možda pod pritiskom,ma ne znam valjda cu uskladiti sve to zajedno..Biti roditelj zaista je najlijepši i najvrijedniji ali i najteži zadatak u životu.uistinu treba puno pameti vremena,volje i strpljenja da bi sve ispalo kako treba.... Inace jučer smo bili na prvoj kontroli,,,lijepo smo napredovali djecak je dobio 1200g i 5cmtako sada teži 3700g i dug je 53cm :rolleyes: :rolleyes: a djevojcica je dobila 1000g i 3 cm tako sada ima 4300g i 53cm :rolleyes: :rolleyes: motorika im je u skladu normale i za sada je sve kako treba,23.02 idemo na utzv mozga pa cemo vidijeti jel se i taj nalaz popravio...ljubac za sve :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh uh,,, jesmo se uljenile na ovoj temi...ili se nema vremena ;) ;) mi smo danas bili na ultrazvuku kukica,Ivanu su kukovi super,i Nikin je nalaz ok ali je doktor odlucio da se za 6 tjedana još jednom vratimo jer njene casice nisu bas sto posto sazrijele pa da ne bude nekih iznenađenja..sve u svemu dobro je.Djeca su bas uzivala u vožnji,počeli su nesto malo da gucu i smijeskaju se,joj kako su mi slatki ,dusice mamine.Ne bih smijela da se hvalim,da se ne pokvari ali ne mogu da odolim,moji bebironci uhvatili ritam spavanja nocu kakav sam samo sanjati mogla...idemo na spavanje oko 22i30 u 23h vvec cvrsto spavamo budimo se u 4.00 i u pola 5,nahranimo se premotamo i dalje spavamo do 8...ne mogu da vjerujem,cim su napunili prvi mjesec sve se izreguliralo po najboljem mogucem scenariju..Inace papamo iskljucivo samo siku i za sada nam je to skroz dovoljno.Dvije noci nismo spavali,mucili nas grcevi tj nismo kakili pa nas to mucilo,sljedece jutro otiso tajo u ljekarnu i kupio nam BIO GAIA probioticke kapi,sad svako jutro pokapamo bradavice,polickamo to i imamo super vjetrove,redovne stolice a grcevima ni traga,muce nas jedino nosici stalno ih moramo kapati i ispumpavati a to ne volimo ali bilo bi presavrseno da bas sve sljaka E da...navukli smo se na dude varalice i to opako nikud bez njih to nam je sada glavna zabava....lijep pozdrav za sve i pusac od nas x3 :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da znas draga da smo se ulenjile a malo i vremena fali, i mi smo dobro, mi na prvu kontrolu idemo u ponedeljak, inace lepo pajkimo budimo se na svaka 2,5 do 3 sata da ruckamo, valjda ce spavkati i malo duze, imamo i malo grcice pa isprobavamo sve protiv njih a najvise ljuljamo :rolleyes:

sto se ruckanja tice mogu reci samo blago vama sto mozete samo da sikite, mi imamo muke, nemam dovoljno mleka, iako pokusavam sve sto znam da ga pojacam, puno tecnosti, bezalkoholno pivo, caj za dojilje, izmuzam redovno a i devojcica siki, ali najvise skupim kad izmuzem nekih 30-40 ml, a moj dragi sin je tek prica za sebe, on voli siku samo da se igra snjom, povuce jednom eventualno dva puta onda pocne da je gricka i lize dok mu ne dosadi i onda se rasplace, bas je lenj nece da se muci i vuce na flasicu ide lakse <_< , za njega izmuzem pa dam kad skupim za ceo obrok, inace smo na aptamil-u,

lepo smo napredovali do sada videcemo sta ce dr. u ponedeljak reci...

puno pozdrava i poljubaca od nas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, pokusaj njemu da das da sisa sa vestackom bradavicom. decaci su nekad tako posebni po pitanju dojenja. Mozda ti moze pomoci dosta. U prvom mesecu, ako se posle podoja izmuzes 30-40ml je sasvim OK. To znaci da ce biti mleka i da ne treba da brines.

Ne znam da li si videla temu "Dojenje blizanaca", mozda ti moze pomoci i to.

Savet: pre izmuzavanja izmasiraj dojke dobro. U toku izmuzavanja ih masiraj.

pij sve to sto pijes i jedi...jedi sad za troje.

Kad izguras prva tri meseca, posle si na konju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje "zverke" spavkaju, pa da vidim sta se radi,

sa dojenjem i dalje ista situacija, guramo ovako dok moze, valjda ce biti bolje...

bili i na prvoj kontroli, radili UZ kukova i ne moramo vise uredan je, i UZ bubrega i bili detaljno pregledani sve je u najboljem redu, za dve nedelje sledi i prva vakcina...

David ima 4000gr i 53,5cm dodao je 1300gr. za mesec, a Gabrijela 3500gr i 50cm ona dodala 1200gr za mesec, kaze doca dobro je i na gornjoj smo granici, ne bi trebalo vise od tog da dodaju mesecno...

mama zadovoljna...

puno pozdrava i poljubaca drugarima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje "zverke" spavkaju, pa da vidim sta se radi,

sa dojenjem i dalje ista situacija, guramo ovako dok moze, valjda ce biti bolje...

bili i na prvoj kontroli, radili UZ kukova i ne moramo vise uredan je, i UZ bubrega i bili detaljno pregledani sve je u najboljem redu, za dve nedelje sledi i prva vakcina...

David ima 4000gr i 53,5cm dodao je 1300gr. za mesec, a Gabrijela 3500gr i 50cm ona dodala 1200gr za mesec, kaze doca dobro je i na gornjoj smo granici, ne bi trebalo vise od tog da dodaju mesecno...

mama zadovoljna...

puno pozdrava i poljubaca drugarima

super ivancice masala kako su lijepo napredovali,sram ih bilo,vidim da si i ti dobro i zadovoljno,bas mi je drago,lijepo je vidijeti tvoj post,prisjetim se onih ttrudnickih dana kad smo cavrljale i iscekivale veliki dan a vidi nas sad,ljubac za vas troje od nas troje :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve mamice i duple mamice :) Moje dve trudnoce sa blizancima se potpuno razlikuju,od mucnina,umora,energije do gojenja.Novaka i Stefana sam dojila do 4 meseca,i to je Bogami bio proces :D Sve sam mogla da radim,bila sam puna energije,a ugojila se 10kila za celu trudnocu.Sada sam vec na izmaku snaga,iako imam pomoc,prve dvojke su nam nestasne cuda prave,a ja vec imam 23 kg viska i tesko se nosim i sa njima i sa Stefanom i Novakom...

Sve u svemu,duple mame nemojte se plasiti,sve dodje na svoje,malo tesim vas,malo mene valjda cu se i ja snaci nekako :lol:

Pisacu malo detaljnije kad uhvatim koji slobodan minut vise :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve mamice i duple mamice :) Moje dve trudnoce sa blizancima se potpuno razlikuju,od mucnina,umora,energije do gojenja.Novaka i Stefana sam dojila do 4 meseca,i to je Bogami bio proces :D Sve sam mogla da radim,bila sam puna energije,a ugojila se 10kila za celu trudnocu.Sada sam vec na izmaku snaga,iako imam pomoc,prve dvojke su nam nestasne cuda prave,a ja vec imam 23 kg viska i tesko se nosim i sa njima i sa Stefanom i Novakom...

Sve u svemu,duple mame nemojte se plasiti,sve dodje na svoje,malo tesim vas,malo mene valjda cu se i ja snaci nekako :lol:

Pisacu malo detaljnije kad uhvatim koji slobodan minut vise :rolleyes:

Svaka tebi cast! :)

Jos malo pa ce i bebice da stignu, super sto imas pomoc, ali verujem da se sve to isplati, zamisli za godinu dana njih kako se skupa igraju, divno! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve mamice i duple mamice :) Moje dve trudnoce sa blizancima se potpuno razlikuju,od mucnina,umora,energije do gojenja.Novaka i Stefana sam dojila do 4 meseca,i to je Bogami bio proces :D Sve sam mogla da radim,bila sam puna energije,a ugojila se 10kila za celu trudnocu.Sada sam vec na izmaku snaga,iako imam pomoc,prve dvojke su nam nestasne cuda prave,a ja vec imam 23 kg viska i tesko se nosim i sa njima i sa Stefanom i Novakom...

Sve u svemu,duple mame nemojte se plasiti,sve dodje na svoje,malo tesim vas,malo mene valjda cu se i ja snaci nekako :lol:

Pisacu malo detaljnije kad uhvatim koji slobodan minut vise :rolleyes:

Jocka, svaka cast, blizanci i opet nosis blizance, divim ti se..... :wub: :wub: :wub: ma bice na kraju sve dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve mamice i duple mamice :) Moje dve trudnoce sa blizancima se potpuno razlikuju,od mucnina,umora,energije do gojenja.Novaka i Stefana sam dojila do 4 meseca,i to je Bogami bio proces :D Sve sam mogla da radim,bila sam puna energije,a ugojila se 10kila za celu trudnocu.Sada sam vec na izmaku snaga,iako imam pomoc,prve dvojke su nam nestasne cuda prave,a ja vec imam 23 kg viska i tesko se nosim i sa njima i sa Stefanom i Novakom...

Sve u svemu,duple mame nemojte se plasiti,sve dodje na svoje,malo tesim vas,malo mene valjda cu se i ja snaci nekako :lol:

Pisacu malo detaljnije kad uhvatim koji slobodan minut vise :rolleyes:

Jocka, svaka cast. Iz dve trudnoce cetvoro dece, bravo-to ne moze svako! :rolleyes:

Koliko se ja secam, bila je jos jedna mama sa blizancima i opet je bila trudna i nosila blizance, ali ona se vise ne javlja. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.