Biti mama blizanaca


odgovora

Objavljeno

Cao svima,imam decake od 10 meseci i bas mi je drago sto cu moci sa nekim da razmenjujem iskustva!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što rekoh, ova tema je o trudnoći, a o deci blizancima su na ovom podforumu:

http://www.bebac.com/forum/index.php?showforum=54

Što se tiče kriterijuma o čistoći, uopšte nisam dovodila tvoje u pitanje, niti bilo čije, već sam rekla da se oni razlikuju, od osobe do osobe, i stojim iza toga.

A ako te interesuje razlog moje drskosti, to je način na koji si napisala svoj post. Ma koliko ti bila u pravu, svako ima prava da se požali kada mu je teško i ako ne možeš da ga utešiš, ohrabriš, podržiš, ne moraš svojim čuđenjem da mu otežavaš i činiš da se oseća još gore! ;)

A taj deo posta, svakako nije imao veze sa postavljenim pitanjem.

Pozdrav i tebi! :)

Ok,vidim da si se jedino ti osetila prozvanom,evo izvinjavam se.Ti si to shvatila ocigledno onako kako ti odgovara.I jos jednom ,samo sam odgovorila zeni na postavljeno pitanje i iz sale prokomentarisala totalno bezazleno sve,to mozes zakljuciti i iz poslednje recenice, ako si procitala do kraja? Ne vidim razlog za tvoju drskost.Molim te, ja nisam ni glupa ni luda da mi postavljas linkove svaki dan,jos jednom ti se izvinjavam i zatvaram ovu temu jer nemam nameru da raspravljam vise oko gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mikili, jos jednom dobro dosla !!! :) Mene sve zanima u vezi bebica i svako iskustvo mi je dragoceno :)

Moje su napunile dva meseca i cini mi se da mi je sad malkice lakse sa njima. Nocas su prespavale skoro celu noc ! ;)

Lepo jedu i evo vec desetak dana im ne dajem dohranu, samo ih dojim - i sa tim sam zadovoljna.

Nekad ih uhvati da placu po ceo dan, malo malo pa neko kenjkanje, malo jedna malo druga - i tad izludim. Nekad su dobre, spavaju , gledaju igracke i tako...

Bata ih je lepo prihvatio, i on bi da se igra sa njima, ali i on je jos mali pa se bojim da ih ne povredi.

Kad bebe blizanci pocinju obracati paznju jedno na drugo i kad se pocinju medjusobno gurkati ? :)

pregurala si najgori deo,sad polako biva sve lakse i lakse sve dok ne krenu da puze,kao ovi moji pa ih juris po kuci non stop :rolleyes:

moji su poceli da obracaju paznju sta radi onaj drugi tamo negde oko 3 meseca,sa 4meseca su se pipkali i pruzali ruke jedno ka drugom kad jedno place,pokusavali da otmu flasice jedo drugom.u 5 su poceli da komuniciraju jedno sa drugim nekim gugutanjem,a sad kad imaju punih 9 meseci pokusavaju da se igraju jedno sa drugim,dodaju loptu,razmenjuju cucle i otimaju se oko jedne igracke!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,joj blago tebi Millar kada ti vec spavaju po celu noc,meni su od skoro poceli i jos uvek se bude povremeno.Moji su poceli kasnije da obracaju paznju jedan na drugog.Sada vec umeju da se zaigraju,recimo u setalici jedan drugog vuku,pa se smeju,ili jedan se glupira ,a drugi se smeje.Otimaju igracke pa znaju i da mlatnu jedan drugog,grizu se i ono sto me izludjuje je bacanje u nazad kada im ne dam nesto.Bas umeju da me iznerviraju jel im ne mogu nista :( ,ali valjda ce i to proci uskoro :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve cesce vidjam mamice kako guraju kolica sa dve bebe.....i uvek se pitam kaaaaaaaaaako uspevaju da izadju na kraj sa dve bebe, kako sve postizu....pogotovo ako imaju jos jedno dete pored tih blizanaca!!!

Mame blizanaca, vi ste za mene super nadprirodne zene ;) !!! Svaka vam cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja polako vidim kako je biti mama blizanaca. :D. DIVNO JE :D. Malo je zeznuto jer bas imaju isti ritam i gotovo bi u minut da jedu oboje ali jedno od njih mora da se strpi. I imam manjak vremena ali to je normalno.

Millar, pisemo se uskoro? Jeco, jos na odmoru? Poljupcici decici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secam se tih prvih dana, muka ziva :D Ja sam to "pokusavala" resiti tako sto bi obe istovremeno stavljala na grudi da jedu, ali to je bas bilo mucenje. Kasnije sam presla na sistem, dok jednu dojim drugu stavim u onu stolicu za bebe sto se ljulja i vibrira i tresem je nogom'- to ih je smirivalo. Sad je vec lakse. Dok jednu dojim druga guguce i ceka svoj red :)

Prekjuce smo bili na kontrolici, starija curka ima 7 i `100 kg a mladja 6 i 900kg, vejike smo vec :D

Pocele su pomalo da obracaju paznju jedna na drugu. Smesne su hehe

Neno1, muce li vas grcevi ?

Sreca pa smo i to pregrmeli, to je tek bilo "Boze pomozi".

Poceli su po malo grcevi, videcemo kako ce stvari da teku dalje. Za sada nije jos strasno mada je jos rano da se radujemo :D .

Imamo i mi te lezaljke pa cemo da probamo. Fica je jos i strpljiv, jovana digne frku ako je ne uzmes istog trena :D. Bice nam svima sefica :D. Neka.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos kad bi videla mene sa njih troje, slogirala bi se :lol: Dvoje u kolicima, a trece hoda pored na povodcu! Gde god da se pojavimo mi smo u centru paznje :lol:

Neka neka ste , samo nek ste mi lepi i veseli ,

puno pozz vam saljemo , :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno, kako se snalazite? Jeste li vi dosli kuci ili ste jos uvek u bolnici ? Jovanica sefica :D , potseca me na moju manju devojcicu. :D

Zanimljivo je kako imaju totalno razlicit temperament. Jedna je maza, princezica prava, a druga pravi vragolan. Pocele su lagano da obracaju paznju jedna na drugu, prava je milina gledati ih. Malo imamo problema sa nosicem pa slabo spavamo, taman prodje jednoj kad pocne druga, no dobro, sve u rok sluzbe.

Kuci smo mi. Muce ih bas grcevi, bas mi ih zao... Joca i ne kaki svaki dan, bljucka dosta. Bili smo opet u bolnici, sve proverili zbog tog bljuckanja. Sve je ok, samo jos stomacic ne radi brzo pa je muci :(. Proci ce to ali je sad muci... Fica je vec prava bebica, ima obrascice i butkice mu se ugojile. Sav je sladak. Ona u odnosu na njega kao lutkica za igru :D. Svaki dan ih tako gledam i bas sam ponosna sto ih imamo. :D :D :D

Tvoje princezice su vec velike. Jedva cekam Da pocnu i nasi bebci da se igraju :D. Nista lepse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno cestitam! Tek sad vidim da su tvoje bebice vec napunile mesec dana :D Bas mi nekako brzo prolete ovo vreme :) Ne brini, sad ce polako sve to da dolazi na svoje mesto. Kad vam je prva kontrolica? Jeste li primali vakcine ? Moje devojcice su primile prve vakcine nakon dva meseca, ne racunam one sto dobiju u porodilistu. Ja sam juce krenula sa kasicama. Dala sam im samo malo, onako da lickaju.

Evo ih sad spavaju u kolicima, bili smo malo u setnji da iskoristimo ove poslednje lepe dane u godini.

cure moje,čitam sve vase razgovore i sva se topim,ja sam tek u 27moj nedelji i sta da vam pričam čitam sve sto mi se nađe pod rukom a da se tiče blizanaca,nosim dečka i curu i do sada je sve prolazilo kako treba ja svejedno strepim iz dana u dan stalno me obuzima neki strah a s druge strane tako sam sretna i tako se veselim,hvala vam na ovim temama ne znam uistinu sto bih bez vas velika ste mi nada i podrška,puse vama i vasim bebicama pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divim vam se drage mamice,nadam se da cu zahvaljujuci upravo vama spremna dočekati svoje anđelčiće,samo da doguram sto dalje,ubija me ovo vrijeme neizvijesnosti koje tako sporo prolazi,jako se bojim prije vremenog porođaja,ne znam kako to ide u vasim bolnicama ali kod nas u hrv višeplodnu trudnoću od starta smatraju rizičnom ,pripremaju te psihički na najvijerojatniji preuranjeni porod.neizmijerno me veseli čitati na vasem forumu kako majke blizanaca cak i prenose trudnoču,u kojoj ste nedelji vi rodile svoja mala zlata i dali se prakticira carski ili više prirodni porod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure moje,čitam sve vase razgovore i sva se topim,ja sam tek u 27moj nedelji i sta da vam pričam čitam sve sto mi se nađe pod rukom a da se tiče blizanaca,nosim dečka i curu i do sada je sve prolazilo kako treba ja svejedno strepim iz dana u dan stalno me obuzima neki strah a s druge strane tako sam sretna i tako se veselim,hvala vam na ovim temama ne znam uistinu sto bih bez vas velika ste mi nada i podrška,puse vama i vasim bebicama pozzzz

Cestitam! Da znas i da imas cemu da se radujes. Ja ove moje srecice tako gledam i cudim se kolika nas je sreca snasla....nista lepse. Drzi se i odmaraj lepo. Ljubac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divim vam se drage mamice,nadam se da cu zahvaljujuci upravo vama spremna dočekati svoje anđelčiće,samo da doguram sto dalje,ubija me ovo vrijeme neizvijesnosti koje tako sporo prolazi,jako se bojim prije vremenog porođaja,ne znam kako to ide u vasim bolnicama ali kod nas u hrv višeplodnu trudnoću od starta smatraju rizičnom ,pripremaju te psihički na najvijerojatniji preuranjeni porod.neizmijerno me veseli čitati na vasem forumu kako majke blizanaca cak i prenose trudnoču,u kojoj ste nedelji vi rodile svoja mala zlata i dali se prakticira carski ili više prirodni porod

Ja sam u 34/1 rodila na carski jer mi pritisak bio visok. Ali i to je ok, naravno sto duze to bolje. Jeste rizicna trudnoca ali samo pozitivno, neke stvarno i prenesu preko termina.... Bice to sve super. I ja sam mnogo brinula i svasta su mi pricali pa evo sve je kako treba! U zagrebu su dobri lekari, pratila sam blizanacki forum iz hrv i dosta je pohvala za bolnicu u zg. Jel citas www.blizanci.forumn.net ? Pomazi bebice od drugara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 34/1 rodila na carski jer mi pritisak bio visok. Ali i to je ok, naravno sto duze to bolje. Jeste rizicna trudnoca ali samo pozitivno, neke stvarno i prenesu preko termina.... Bice to sve super. I ja sam mnogo brinula i svasta su mi pricali pa evo sve je kako treba! U zagrebu su dobri lekari, pratila sam blizanacki forum iz hrv i dosta je pohvala za bolnicu u zg. Jel citas www.blizanci.forumn.net ? Pomazi bebice od drugara

hvala ti na rijecima podrske,vec sam toliko toga pročitala da mi se sve smijesalo u glavi.tu na bebač comu sam stvarno naišla na divne teme i ljude,pusa tebi i bebicama,budite mi dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno cestitam! Tek sad vidim da su tvoje bebice vec napunile mesec dana :D Bas mi nekako brzo prolete ovo vreme :) Ne brini, sad ce polako sve to da dolazi na svoje mesto. Kad vam je prva kontrolica? Jeste li primali vakcine ? Moje devojcice su primile prve vakcine nakon dva meseca, ne racunam one sto dobiju u porodilistu. Ja sam juce krenula sa kasicama. Dala sam im samo malo, onako da lickaju.

Evo ih sad spavaju u kolicima, bili smo malo u setnji da iskoristimo ove poslednje lepe dane u godini.

Juce sam posla da ti odgovorim, evo tek sad stizem. Naravno tipkam dok izmlazam mlekce... Jos uvek mi nije nadoslo, nekih 80 ml dobijem na 4 sata.

Da imali smo mesec dana, quazi prvomesecni rodjendancic :D. Prave vakcine isto primamo sa 2 meseca, tad nam je i sledeca kontrola.

Kako su reagovale na kasicu? Meni je to bas slatko kad lizuckaju i cude se :D. Tako i moja joca na dojci, lize, nema pojma sta je snaslo. Ja joj kapljem a ona uziva zenska. Fica vec pomalo zna da izvuce.

Kako stariji bata, jel ljubomoran? Mogu da zamislim koliko posla imas a sama si dok tm radi. Svaka ti cast, ja sam celi dan na nogama iako imam pomoc. Ona zenica sto mi je cuvala sincica je otisla, tek januara moze da dodje. Sad su mi ovde dve ali mi digle pritisak maximalno. Sve sama radim, udju dnevno koji minut u stan, ostalo puse na terasi. Sramota me komsija. Dala sam im otkaz, rekle mi da sam luda jer ih placam a ne naredjujem :blink:. E sad bi odjednom da rade :angry:. Setile se treba im para a kad delimo posao i nije mnogo posla. Ja poludela. Ovde danima sede i puse, popile kg kafe za 3 dana, ismejavaju me i sad se setile da bi mogle da rade. Nece moci. Ma da ne davim, glavno ovih dana dupliram lekove za pritisak...

Pozdravi nam puno drugare pa se pisemo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno moja samo strpljenja,sve to dodje na svoje tebi bas lepo ide....nauce oni i strpljenje i da cekaju svoj red,samo polako...znam da je tesko prosla sam kroz taj pakao,ali veruj mi jos samo malo i bice lakse!!!

Milar kako je kod tebe????

ljubac za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame :D nama je ostalo jos malo,pa me interesuje da li je neka od vas u toku koliko traje porodiljsko bolovanje za blizance,da li daju nesto vise nego za jedno dete ili je to isto..meni je to prvi porodjaj :rolleyes: pozdrav i blago vama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas. Rastemo, pu-pu, malo se grcimo ali sve to ide u rok sluzbe...

Inace sad imam normalnu pomoc, puno moram i sama da radim ali se super snalazimo. Bice to za koji mesec sve ok, strpicemo se. Pritisak mi i dalje visok, izgleda da ce i da ostane takav.

Fica mi otezao, vec je prava bebica. Ima salcice da ga poruckas. I Joca napreduje, samo je muci stolica, ne kaki lepo pa pljucka. Sad joj dala neki sirup i cekam.... Veliki bata ih i dalje ignorise, trudim se da ga zainteresujem ali ne pomaze.

Od dojenja cu odustati, grudi me bole od pumpice a njima ni malo ne prija mesanje sa aptamilom. Ona od mog mleka povraca a on vristi od grceva. Da ga bar imam. Za jedn o bilo bi ok, ali nema ni toliko. Dojke mi popucale i pecu, kad treba da se muzem place mi se. Tesko mi je da odustanem ali mislim da cu morati.

Millar, pusti mi mail pa kas upalim veliki komp poslacu ti slicice moje bande :D. Jel vas muce zubici kad slabo spavate?

Cuje li se koja sa jovannom? Nikako mi ne izlazi iz glave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta ima kod vas, ovde sam sinu kupovala homeopatske kuglice Similosan za zubice i gel Osa. Te kuglice su koristile i moje drugarice i super smo bile zadovoljne, smanjuju im bolove. Pitaj u apoteci. Poslala bih ti ali dok stignu vama vec nece ni trebati. :D.

Pusticu ti slicice ovih dana. Poljubac za klinca i klinceze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Neno, tebe muce iste muke kao i mene sa dojenjem! Ne da me bole bradavice nego rasturaju! I to naravno od nepravilnog sisanja. Zapravo, ne znam zasto se kaze sisanje, kad bebe rade sve, samo ne sisaju - glodju, grizu, vuku...pa posle boli li - boli. doduse, kod mene jos uvek sisa samo decko iako je on manji i na njegovu srecu, ili zalost, ja sam i pored svih muka resila da ne odustanem. jeste da svaki obrok mora da isplace, i da se ja preznojim od bolova, ali imam neku ludu nadu da ce sav taj bol proci i da ce nauciti da sisa ko sto treba. u medjuvremenu vam zelim puno strpljenja i pomoci i da sto vise uzivate! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Neno, tebe muce iste muke kao i mene sa dojenjem! Ne da me bole bradavice nego rasturaju! I to naravno od nepravilnog sisanja. Zapravo, ne znam zasto se kaze sisanje, kad bebe rade sve, samo ne sisaju - glodju, grizu, vuku...pa posle boli li - boli. doduse, kod mene jos uvek sisa samo decko iako je on manji i na njegovu srecu, ili zalost, ja sam i pored svih muka resila da ne odustanem. jeste da svaki obrok mora da isplace, i da se ja preznojim od bolova, ali imam neku ludu nadu da ce sav taj bol proci i da ce nauciti da sisa ko sto treba. u medjuvremenu vam zelim puno strpljenja i pomoci i da sto vise uzivate! :)

Jeste tesko ali kad hoce da siskaju super je. Kod mojih ne ide. Kad ih izmerim nista nisu popili.

Maleni su prave maze, bas uzivamo! Vec imamo i salcice, da ih poruckas! Kako vi napredujete? Poljubi nam drugare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste tesko ali kad hoce da siskaju super je. Kod mojih ne ide. Kad ih izmerim nista nisu popili.

Maleni su prave maze, bas uzivamo! Vec imamo i salcice, da ih poruckas! Kako vi napredujete? Poljubi nam drugare

ma oni su dobro - ne brinem. jeste da decko ima kilicu i da mu se testisi nisu spustili, ali osim toga - dobri su. dodaju svake nedelje po oko 3oo grama. vise se brinem kada cu ja da se oporavim sasvim, jer stalno osecam manjak snage, a tu je i problem oko grudi. a moja majka koja mi za sada pomaze, vraca se na posao od ponedeljka... videcemo sta ce posle biti...

htedoh nesto reci... za zatvor...

mi smo ga vec imali. patronazna sestra mi je preporucila 1oo ml mlake vode pomesati sa 2 kasicice secera. ne mora sve da popije. i garantovano do jutra ima 2 puta da kaki.

a za bradavice ako su pukle, ili imaju ragade, ne znam da li je neko spomenuo (nisam stigla sve da procitam), koristim "Multi mam". pomaze pomalo...

pa se cujemo :)

ljub za tvoje male andjelcice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima,

evo da vam se jave Kalina i Sava. vec nam je skoro mesec dana i prvi slobodan termin, da sednem za komp i odvojim malo vremena. verujem da me razumete :) ...

nadam se naci cu jos vremena, da procitam neki post, ili napisem nesto,

jer mi znaci da znam, da postoji jos zena koje prolaze kroz isto sto i ja.

pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj citam vas i svega se secam u sitne detalje!!!!Sad vam je najteze Anchy i Neno ako dojenje ne ide nemojte insistirati po svaku cenu,ja sam se oko dojenja namucila neverovatno,proplakala i proplakala ali sam na kraju uspela,ceru sam dojila do 10meseci kad je prestala sama tako da sad pije moje mlako na flasicu,a sina jos uvek dojim :) i imam utisak da cu ga skinuti sa sike kad krene u skolu xexexe

Za puknute bradavice i ranice,samo mazite vase mleko i pustite da se susi na vazduhu,neverovatno kako brzo zaceljuje rane!!!

ja ga jos uvek kapam i sebi i klincima na bilo kakve ranice i ogrebotine...bukvalno se zatvaraju u 2 dana!!!!

Moji klinci sada imaju 12meseci i mogu vam reci da su stvari sad tri puta lakse!!!!sad se vec igraju sami i ne trebam im ja za sve,spavaju citavu noc po 11sati,pa sam i ja naspavana i vedra!vec mogu sa njima gde hocu,jedu sve!

Sin mi je prohodao malo pre prvog rodjendana tako da je sad samo malo frka da se negde ne udari kad hoda!!!Cera mi ne pokazuje neku veliku zelju za hodanjem,zadovoljna je puzanjem,i ustaje samo kad joj nesto treba!!!!

meni su prva 4 meseca bila najteza onda je sve krenulo na bolje,nadam se da ce i kod vas tako.sve vas puno ljubim i drzite mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi da se javimo. Prekjuce smo se merili obuceni, Joca ima 3110g a Fica 4280g. Joca sad spontano ima stolicu svaki drugi dan pa joj lakse, Fica tih problema i nema.

Mislila sam Fici da predjem na aptamil 1 pa sam zvala aptamilov hotline. Kazu pogotovu kod rano rodjenih beba ne preporucuju u prvim mesecima br.1 jer ima skroba i teze se vari. Rekli mi da nastavim da dajem aptamil PRE sve dok ne vidim da je gladan pre nego sto prodju dva sata od obroka a i onda tek jedan obrok dnevno jedinicu a ostale pre. Tako jedno dve nedelje dok se stomacic ne navikne.... Mislila sam da je mozda korisno da znate....

Toliko za sada od nas. Pozdrav drugarima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.