Odlubljena posteljica

odgovora

Objavljeno

Drage buduce mame i mame,

interesuje me da li neko ima iskustvo sa odlubljenom posteljicom u ranoj trudnoci (5 mesec) i da li postoji mogucnost da se ona vrati u prvobitno (normalno) stanje?

Hvala na odgovorima, pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes i da odes na ovu temu, pa procitaj postove vezane za dotok kiseonika bebi pa ne bi bilo lose da pokusas

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=3396&hl=

Hvala ti puno. Sve sa sajta Bebac sam procitala, ali ne mogu da saznam da li postoji mogucnost da se vrati u pravi polozaj, mislila sam da neko ima iskustvo sa tim, ako ne sacekacu odgovor dr.

Vezbe za dotok vazduha ce svakako probati, kod kuce sam, mirujem i svakako imam i volje i vremena. Thx, pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam iskustva nikakvog, ali me interesuje kako ti je konstatovana odlubljena posteljica, a da ti dr.nije rekao nista u vezi sa tim. Cudno mi je da se niko nije javio da zna nesto o ovome. Videcemo sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako odlubljena jel postoji neki medicinski naziv . Ja sam imala prolaps vodenjaka predpostavljam da nije isto jer nebi bila kuci. Moj savet ti je miruj sto vise to je jako bitno kod skoro svih problema u trudnoci kad je vodenjak u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, ja mislim da je 'odlubljena' znaci da nije nigde zakacena za matericu. meni je bila na zadnjem zidu,mnogima je na prednjem zidu. To se vidi na UZ gde se posteljica zakacila na zid materice. pitam se da li posteljica mora da bude zakacena ili ne? Koji je rizik? Zato sam pitala sta je dr. rekao, taj koji je konstatovao na UZ da odlubljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz sam prolupala ti si rekla posteljica ja budala pisem o vodenjaku. Mislim da nije nista ozbiljno samo se vise odmaraj mislim da posteljica moze da se vrati u normalan polozaj . :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz sam prolupala ti si rekla posteljica ja budala pisem o vodenjaku. Mislim da nije nista ozbiljno samo se vise odmaraj mislim da posteljica moze da se vrati u normalan polozaj . :(

Ne bih se složila da je odlubljena posteljica neozbiljna stvar. Ako malo proguglate, složićete se sa mnom.

Ne znam puno o tome, ali sećam se da dok sam bila na patologiji trudnoće, bila je tamo jedna trudnica koja je nosila blizance i odvajanje posteljice joj se desilo u 6. mesecu. Prilično ozbiljna stvar, koja može da ugrozi i majku i bebu. Imala je strogo mirovanje i terapiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maki1980, da li si bila kod dr i šta je rekao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih se složila da je odlubljena posteljica neozbiljna stvar. Ako malo proguglate, složićete se sa mnom.

Ne znam puno o tome, ali sećam se da dok sam bila na patologiji trudnoće, bila je tamo jedna trudnica koja je nosila blizance i odvajanje posteljice joj se desilo u 6. mesecu. Prilično ozbiljna stvar, koja može da ugrozi i majku i bebu. Imala je strogo mirovanje i terapiju.

I ja sam provela sest nedelja na patologiji ali nisam upoznala ni jednu sa ovakvim problemom a upoznala sam ih mnogooo. Nek ipak sto pre ode kod dobrog dr a do tad strogo mirovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maki1980, da li si bila kod dr i šta je rekao?

I ja bih volela da nam se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih volela da nam se javi.

Cao sve drage trudnice koje ste mi odgovorile.

I meni je bio cudan izraz odlubljena posteljica, ali je taj izraz zaista medicinski i znaci odvajanje posteljice od zida materice, drugi izraz koji se koristi je ablacija posteljice (lat.). Moze biti veoma opasno, pogotovu kada se odvoji do pola ili vise, a delimicno/manje odvajanje takodje zahteva strogo mirovanje i terapiju za odrzavanje trudnoce.

Imala sam bolove tj. kontakcije, pa mi je dr. iz DZ uradila UZ kada je posumnjala na odlubljivanje, usled kog je nastao hematom. Rekla mi je da moram otici na EUZ kod nekog strucnjaka sa dobrim aparatom (njihov je jako los), dala mi je i uput za Front, ali oni zakazuju za mesec dana a ja ne mogu toliko da cekam (EUZ treba uraditi do 24 nedelje). Pored progesteron+utrogestan (od pocetka) dobila sam i partusisten+varapamil. Od cetvrtka cekam da me primi jedan expert po preporuci dr. i trebalo je danas ali ne znam da li ce stici. Javicu ishod, nadam se da dr. iz DZ gresi. Nisam mogla krace. Hvala na podrsci, pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da si se javila. I ja sam mislila upravo da je to 'odlubljena' posteljica.

Ako ti bude trebala preporuka za prvatnog strucnjaka, napisi mi pp. I ja se nadam da niji nista strasno.

Javi nam sta je dr rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da si se javila. I ja sam mislila upravo da je to 'odlubljena' posteljica.

Ako ti bude trebala preporuka za prvatnog strucnjaka, napisi mi pp. I ja se nadam da niji nista strasno.

Javi nam sta je dr rekao.

Javljam obavezno cim me primi taj famozni strucnjak, sutra/prekosutra.

YelenaC: Ako mi ne uspe da odem kod ove dr. koju mi svi preporucuju za ovaj problem, poslacu ti pp za tvoju preporuku (a u tom slucaju cu prethodno da provalim kako da saljem pp :-)). Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klikni na moje ime pored posta i imas opadajuci meni na kome imas opciju "posalji privatnu poruku". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao sve drage trudnice koje ste mi odgovorile.

I meni je bio cudan izraz odlubljena posteljica, ali je taj izraz zaista medicinski i znaci odvajanje posteljice od zida materice, drugi izraz koji se koristi je ablacija posteljice (lat.). Moze biti veoma opasno, pogotovu kada se odvoji do pola ili vise, a delimicno/manje odvajanje takodje zahteva strogo mirovanje i terapiju za odrzavanje trudnoce.

Imala sam bolove tj. kontakcije, pa mi je dr. iz DZ uradila UZ kada je posumnjala na odlubljivanje, usled kog je nastao hematom. Rekla mi je da moram otici na EUZ kod nekog strucnjaka sa dobrim aparatom (njihov je jako los), dala mi je i uput za Front, ali oni zakazuju za mesec dana a ja ne mogu toliko da cekam (EUZ treba uraditi do 24 nedelje). Pored progesteron+utrogestan (od pocetka) dobila sam i partusisten+varapamil. Od cetvrtka cekam da me primi jedan expert po preporuci dr. i trebalo je danas ali ne znam da li ce stici. Javicu ishod, nadam se da dr. iz DZ gresi. Nisam mogla krace. Hvala na podrsci, pozdrav svima

Maki 1980, vrlo moguće da dr greši, naročito ako im je UZ loš. Bolovi i kontrakcije se mogu javiti i bez odlubljivanja posteljice. U svakom slučaju, ti poštuj terapiju dok ne dobiješ mišljenje drugog lekara.

Kako reaguješ na Partusisten i Verapamil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki 1980, vrlo moguće da dr greši, naročito ako im je UZ loš. Bolovi i kontrakcije se mogu javiti i bez odlubljivanja posteljice. U svakom slučaju, ti poštuj terapiju dok ne dobiješ mišljenje drugog lekara.

Kako reaguješ na Partusisten i Verapamil?

Samo da javim da ce me ta doktorka primiti tek u ponedeljak, ne moze nikako pre, a do tada da mirujem, postujem terapiju i ne brinem (kao da je to lako, ali pokusacu).

Moonlight, na Partusisten sam na pocetku reagovala katastrofa, jaka aritmija, drhtavica u rukama i nogama, a kasnije trnjenje i nemir u nogama i sada sve to imam ali u blazem obliku. Takodje sam pocela da kasljem, suvo, mislila sam prehlada, ali odakle kada nigde ne mrdam, a onda sam procitala na jednom forumu da je i to nus efekat leka, to ima neke veze sa edemom pluca (nesto o tome pise u uputstvu za lek). Sto se tice Varapamila, rekli su mi potrebi, pa ga sada pijem 1 dnevno, 2 h pre Partsusistena.

Hvala svima, YelenaC, hvala za info o pp. Javljam sve u ponedeljek, pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim da ce me ta doktorka primiti tek u ponedeljak, ne moze nikako pre, a do tada da mirujem, postujem terapiju i ne brinem (kao da je to lako, ali pokusacu).

Moonlight, na Partusisten sam na pocetku reagovala katastrofa, jaka aritmija, drhtavica u rukama i nogama, a kasnije trnjenje i nemir u nogama i sada sve to imam ali u blazem obliku. Takodje sam pocela da kasljem, suvo, mislila sam prehlada, ali odakle kada nigde ne mrdam, a onda sam procitala na jednom forumu da je i to nus efekat leka, to ima neke veze sa edemom pluca (nesto o tome pise u uputstvu za lek). Sto se tice Varapamila, rekli su mi potrebi, pa ga sada pijem 1 dnevno, 2 h pre Partsusistena.

Hvala svima, YelenaC, hvala za info o pp. Javljam sve u ponedeljek, pozz

Veliki pozdrav svima!

Kasnim sa odgovorom cekajuci pregled. Famozna dr me nije primila jer nije imala vremena, pa me je uputila kod druge dr. Najvaznije je da dr nije videla odvajanje posteljice, a samim tim i hematom koji bi time nastao kao sto je videla dr iz DZ :-), vec je rekla, postaljica je fino tanka.

Interesantno je to sto sam imala sliku od dr. iz DZ navodnog hematoma, ali se dr iz NF nasmejala i rekla; To uopste nije hematom. Takodje je rekla da ne zna zasto dr.iz DZ plase trudnice takvim dijagnozama i da se desilo odvajanje, beba ne bi prezivela. Ja sam samo bila mnogo srecna sto je sve u redu, tj. sto se ne vidi odlubljivanje posteljice. Terapiju partusisten+verapamin i mirovanje nastavljam, kontrola tj. EUZ 24.02. na NF.

Zelim svima puno zdravlja, srece i radosti u trudnoci i posle sa bebicama. Uzivajte i cuvajte se :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki1980, baš mi je drago da je sve u redu i nadam se da do kraja trudnoće nećeš imati ovakve stresne situacije! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki1980, baš mi je drago da je sve u redu i nadam se da do kraja trudnoće nećeš imati ovakve stresne situacije! :)

Hvala puno Moonlight, i tebi zelim sve najbolje, pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam se pitala sta je sa tobom. Dobro je da sada definitvno znamo da plod ne bi opstao da je posteljica odlubljena.

Drago mi je sto ste vi OK. Rastite, samo rastite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bila iznenadjena i uplasena kada mi je doktor na prvom UZ rekao da imam malo odvajanje ploda, nekih par mm, nista strasno kao ali opet nije nesto sto jedna trudnica zeli da cuje! Odmah sam po izlasku iz te ordinacije zvala svog doktora koji mi vodi trudnocu da mi pojasni sta je u pitanju i on mi je rekao da to jednostavno zaboravim jer je odvajanje tako malo da ne postoji razlog za brigu. Samo mi je opet ponavljao da NE SMIJEM nikako dizati tesko, saginjati se i ciniti nagle pokrete, te aktivnosti naime mogu doprinjeti do potpunog odvajanja i gubitka ploda. Na drugom UZ, gdje je opet bio drugi doktor receno mi je da on ne vidi nikakvo odvajanje i da je sve u najboljem redu. Tako da, pamet u glavu trudnice, budite sto vise lijene mozete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sasvim dobar savet! Sjajno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sasvim dobar savet! Sjajno! :)

Biti lijena..najgora stvar za trudnicu! hahhaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.