Slabije osećam bebine pokrete?

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima,27+1 sam nedelja trudnoce.Do sada sam osecala bas jake pokrete moje bebe jako je bio aktivan,kada sutne bukvalno mi na tom mestu iskoci stomak znaci moglo se videti bez stavljanja ruke na stomak.Medjutim u nedelju uvece i u ponedeljak ceo dan sam ga tako slabo osecala i kada idari nije to tako jak udarac i dosta su redji ti udarci.U utorak sam odmah otisla kod doktorke koja je uradila uz i kaze da je sve u redu beba lepo napreduje ima oko 1000gr i da se na uz vidi da se pomera i ja sam tada kada sam skroz legla na ledja stvarno i osetila da udara,protok kroz pupcanu vrpcu je dobar kaze doktorka kao moze biti da je zaglavio rukicu u pupcanu vrpcu i tako smanjio dotok krvi do sebe i zato se umirio taj dan kada sam ga slabije osecala.Medjutim to i dalje nije to to navikla sam da bude aktivniji pre je udarao i kada sedim i lezim na boku totalno je bilo nebitno u kom sam polozaju i to bas jako.Jutros je udario par puta i bilo je i jacih udaraca ali vec sad se malo umirio.Da li vam se desavalo nesto slicno?Da vam je beba bila mirnija par dana i da li znate zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,27+1 sam nedelja trudnoce.Do sada sam osecala bas jake pokrete moje bebe jako je bio aktivan,kada sutne bukvalno mi na tom mestu iskoci stomak znaci moglo se videti bez stavljanja ruke na stomak.Medjutim u nedelju uvece i u ponedeljak ceo dan sam ga tako slabo osecala i kada idari nije to tako jak udarac i dosta su redji ti udarci.U utorak sam odmah otisla kod doktorke koja je uradila uz i kaze da je sve u redu beba lepo napreduje ima oko 1000gr i da se na uz vidi da se pomera i ja sam tada kada sam skroz legla na ledja stvarno i osetila da udara,protok kroz pupcanu vrpcu je dobar kaze doktorka kao moze biti da je zaglavio rukicu u pupcanu vrpcu i tako smanjio dotok krvi do sebe i zato se umirio taj dan kada sam ga slabije osecala.Medjutim to i dalje nije to to navikla sam da bude aktivniji pre je udarao i kada sedim i lezim na boku totalno je bilo nebitno u kom sam polozaju i to bas jako.Jutros je udario par puta i bilo je i jacih udaraca ali vec sad se malo umirio.Da li vam se desavalo nesto slicno?Da vam je beba bila mirnija par dana i da li znate zasto?

Mozda ti se beba samo okrenula drugacije ,ja sam moju osecala ali nikad tako jako da udara,i to tek u 8 mesecu kad je namerno pipnem.Nekad se i sama ritne.Mislim da bi trebalo da se opustis i uzivas,preterano da ne brines,svaka beba je prica za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti puno bila sam zabrinuta zato sto je jako bila aktivna nekad po ceo dan pa me je to zabrinulo da odjednom tako retko ili slabo udara.Doktorka mi je rekla ako primete da se muci sa tom pupcanom vrpcom ako se cesto kaci za nju i smanjuje dotok do bebe i ako oni procene da je bolje za bebu da bude napolju beba je vec dovoljno velika 1000gr da moze da opstane napolju u inkubatoru naravno.Ali ona kad je gledala nije beba bila upetljana ne znam sto je tako mirna.Kaze da ona ne vidi nista strasno ali da ne cekam petak ako primetim da nesto nije ok sad otkud ja znam mrdne se pa opet miruje dugo,sta to znaci da nije u redu ne znam ni ja i kao bolje da ti uzalud setas po kisi nego da nas boli glava.Uh sad vidim da je nekada mnogo lepse i lakse biti trudan nisu zene mnogo sto sta znale i nisu se sikirale kao ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam mrzela to "naslucivanje" da li i kako se beba mrda. Sećam se da sam jednom ceo dan "čekala" nebi li osetila pokret bebe. Pa posle toka jesam li osetila ili ne, pa jel to bio "rad creva" ili ona.... U svakom slučaju, sasvim je ok da se beba "primirila" jer je sve manje i manje prostora za manerve ;) Nemoj da se brineš.

lolipop voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za pokrete bebe najvazniji je kiseonik koji stize kroz pupucanu vrpcu. Da bi osteli bebine pokrete tj. da bi bebi obezbedila kiseonik treba da radis vezbe disanja, da se kreces ako si u mogucnosti i da provodis vreme na cistom vazduhu koliko god mozes. Dakle, u ovim zimskim danima, cesce otvraj prozor ;)

Vezbe disanja ti pomazu inace da steknes kondiciju za predstijeci porodjaj ali i da bebi 'upumpas' malo vise kiseonika. Posto ti dr. rekla da imas dobar protok kroz pupucanu vrpcu, na tebi je da u svoj krvotk dostavis sto vise kiseonika.

Dakle, smesti se na ledja,podigni noge na neki jastuk i blago ih savi u kolenima. Noge treba da ti budu rasirene. Probaj 3 minuta da u tom polozaju udises i izdises duboko i polako. Nakon toga, okreni se sa bok, sa jastukom izmedju nogu i disi isto. Vezbu ponavljaj 3 do 5 puta dnevno.

Ako imas mogucnosti i smes, setaj. To je najolji vid poboljsanja cirkulacije jer kiseonik pristize iz tvojih vena na preponama do pupcane vrpce.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 8. mjesecu trudnoće sam ležala u bolnici. Svako jutro su radili pregled da cuju bebino srce. On se tih dana umirio i nisam ga osjetila kao inače što me je pomalo zabrinjavalo a na pregledu nisu uspjeli da uhvate ni tri minute u kontinuitetu da cuju bebino srce koliko se on pomjerao i samim tim prekidao kontinuitet.

DAKLE, ja ga nisam osjetila a on se konstatno pomjerao - vjerovatno je promjenio položaj.

Da ti doktorica nije rekla da se ne brineš i da nije uradila pregled ne bi ti slala ovao optimističnu poruku ali pošto ti je pregled urađen i dobar je rećimo samo da su to oni poznati trudnički strahovi :)

mimica87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ležeći položaj...noge na uzdignut položaj, dubok uzdah i izdah...tako 15 minuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam svima nadam se da ce se stanje popraviti i da ce sve to biti ok.Jako sam zabrinuta ali se nadam da ce se moj beban malo razbuditi i jace udarati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelina, i moja druga beba se jako puno i jako ritala, i desilo mi se jednog dana da je uopste nisam osetila! Naravno, jako sam se uplasila, i taman kad sam odlucila da idem kod dr-a, ona se kao blago pomerila :) Taj ceo dan sam bila na bazenu, plivala, trckala za starijom cerkom, pa je moguce da nisam dovoljno obracala paznju na pokrete, pa su mi promakli, ko zna. Mada, i narednih dana se tako slabije pomerala. Naidju tako faze, ali u svakom slucaju je bolje prekontrolisati, i drago mi je da tvoj dr ne uzima sve olako kao sto inace rade, vec ti i sam kaze da je bolje spreciti nego leciti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno zena je skroz temeljna i rekla mi je dodjem kad god ako primetim da nesto nije u redu.Bas ti hvala sto si sa mnom podelila svoj primer jer je skoro isti kao moj isto tako odjednom ga slabije osecam i to vec traje 3 dana mada je jutros bilo jakih udaraca ali sada slabo.A koliko je to kod tebe trajalo,jer se beba posle opet vratila na staro ili su ti udarci nastavili da budu blagi?

mariemarie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno zena je skroz temeljna i rekla mi je dodjem kad god ako primetim da nesto nije u redu.Bas ti hvala sto si sa mnom podelila svoj primer jer je skoro isti kao moj isto tako odjednom ga slabije osecam i to vec traje 3 dana mada je jutros bilo jakih udaraca ali sada slabo.A koliko je to kod tebe trajalo,jer se beba posle opet vratila na staro ili su ti udarci nastavili da budu blagi?

Pa bas je tako u fazama islo-par dana se rita pa par dana miruje, nekad jace nekad slabije... Nekad ja vise obracam paznju, nekad manje... Ponavljam, ja sam uvek za to da se kontrolise, pa makar ti rekli da si hipohondar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelina, da se ne bi previse brinula i tesila da su to faze, poslusaj savete o disanju, pa ces nakon 2-3 minuta osetiti pokrete bebe bez problema. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i te pokrete treba da osecam i ako promenim polozaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko dises duboko i polako najmanje 3 minuta, posle samo minut, dva ces osetiti pokrete bebe. Vazno je da bebi obezbedis protok kiseonika kroz vene na svojim preponama koje napajaju pupucanu vrpcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,27+1 sam nedelja trudnoce.Do sada sam osecala bas jake pokrete moje bebe jako je bio aktivan,kada sutne bukvalno mi na tom mestu iskoci stomak znaci moglo se videti bez stavljanja ruke na stomak.Medjutim u nedelju uvece i u ponedeljak ceo dan sam ga tako slabo osecala i kada idari nije to tako jak udarac i dosta su redji ti udarci.U utorak sam odmah otisla kod doktorke koja je uradila uz i kaze da je sve u redu beba lepo napreduje ima oko 1000gr i da se na uz vidi da se pomera i ja sam tada kada sam skroz legla na ledja stvarno i osetila da udara,protok kroz pupcanu vrpcu je dobar kaze doktorka kao moze biti da je zaglavio rukicu u pupcanu vrpcu i tako smanjio dotok krvi do sebe i zato se umirio taj dan kada sam ga slabije osecala.Medjutim to i dalje nije to to navikla sam da bude aktivniji pre je udarao i kada sedim i lezim na boku totalno je bilo nebitno u kom sam polozaju i to bas jako.Jutros je udario par puta i bilo je i jacih udaraca ali vec sad se malo umirio.Da li vam se desavalo nesto slicno?Da vam je beba bila mirnija par dana i da li znate zasto?

Joj secam se tog stalnog pracenja da li se mrda ili. Moj luka je bio udarnicki aktivan u stomaku, pa kad ga ne osetim 20 minuta , meni vec bude cudno :)

Ali bitno je da osecas pokrete bebe, nije bitno da li su jako ili ne.

Kad god se zabrines da li se mrda ili ne, pojedes cokoladu.:)

Oni dobiju energiju i pocnu da lumpuju po stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,27+1 sam nedelja trudnoce.Do sada sam osecala bas jake pokrete moje bebe jako je bio aktivan,kada sutne bukvalno mi na tom mestu iskoci stomak znaci moglo se videti bez stavljanja ruke na stomak.Medjutim u nedelju uvece i u ponedeljak ceo dan sam ga tako slabo osecala i kada idari nije to tako jak udarac i dosta su redji ti udarci.U utorak sam odmah otisla kod doktorke koja je uradila uz i kaze da je sve u redu beba lepo napreduje ima oko 1000gr i da se na uz vidi da se pomera i ja sam tada kada sam skroz legla na ledja stvarno i osetila da udara,protok kroz pupcanu vrpcu je dobar kaze doktorka kao moze biti da je zaglavio rukicu u pupcanu vrpcu i tako smanjio dotok krvi do sebe i zato se umirio taj dan kada sam ga slabije osecala.Medjutim to i dalje nije to to navikla sam da bude aktivniji pre je udarao i kada sedim i lezim na boku totalno je bilo nebitno u kom sam polozaju i to bas jako.Jutros je udario par puta i bilo je i jacih udaraca ali vec sad se malo umirio.Da li vam se desavalo nesto slicno?Da vam je beba bila mirnija par dana i da li znate zasto?

Poz i ja sam u 28 nedelji,i meni se desava da je bebica nekad manje aktivna,ali mi je dr rekla da ne brinem,jer se to desava.Napomenula mi je da mirujem neko vreme da bi je osetila jer zbog aktivnosti ne osetim bebu.Inace je aktivna u granicama normale,a po nekad me istera iz pameti,ali je to ono najsladje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.