Beba i tata

odgovora

Objavljeno

Kako se "slazu" beba i vas muz tj. njen tata? kako se on snasao u ulozi oca? Da li vam pomaze? MM meni mnoooogo pomaze i beba je mirna kako kod mene, tako i kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se "slazu" beba i vas muz tj. njen tata? kako se on snasao u ulozi oca? Da li vam pomaze? MM meni mnoooogo pomaze i beba je mirna kako kod mene, tako i kod njega.

Dobro se slažu.Posebno kad mm dođe s posla,ona mu čuje glas i alarmira.Uživa kad je ljulja u svom naručju,a tata se sav istopi.A zna se , njegova je jutarnja pelena dok se mama ne istušira,i zajedno je kupamo jer oboje uživamo u tome.On kaže ja tebi ne pomažem,to je i moje dete,moja obaveza i uživam u tome.A u početku mi je dosta pomagao oko grudi,mogu reći da mi je muž spasio laktaciju.

<3 majka <3 i Jelena JP volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj muz je pre neki dan dok smo cekali u dzu dobio kompliment od drugih mama da je bas spretan s bebom...presvuko je za minut...od prvog dana nema strah da je uzme, presvuce, zajedno je kupamo kad god je kod kuce, ona ga po kuci stalnoo prati pogledom i umiljava se da je uzme...ali nije bas uvek raspolozen da se maje s njom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm, ha, bas da ga i ovde pohvalim. Dosta njih sa foruma zna da sam trudnocu provela u bolnici i da tamo svi znaju ko je Vlada. Non - stop je bio tamo, njegova je bila terasa, vrlo brzo su i doktori shvatili da je tako najbolje. Bebi je roditelj, isto kao i ja. Spavala mu je na grudima, presvlaci je, ma sve... Nije jos van kuce kafu popio, osim jednom sa bebom. Uzivamo sto smo na okupu, sto smo porodica, pevamo i plesemo. U Tirsovoj je bio jedini tata koji je bio sa svojom bebom... bila sam i ja, ali njemu niko nije uspeo da objasni zasto dete ne moze da bude sa ocem. Na kraju je dobio beli mantil i bio tu sve dok je ne uspavamo i dolazio ujutru kada se budimo. Divan je muz i otac, i covek pre svega :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm, ha, bas da ga i ovde pohvalim. Dosta njih sa foruma zna da sam trudnocu provela u bolnici i da tamo svi znaju ko je Vlada. Non - stop je bio tamo, njegova je bila terasa, vrlo brzo su i doktori shvatili da je tako najbolje. Bebi je roditelj, isto kao i ja. Spavala mu je na grudima, presvlaci je, ma sve... Nije jos van kuce kafu popio, osim jednom sa bebom. Uzivamo sto smo na okupu, sto smo porodica, pevamo i plesemo. U Tirsovoj je bio jedini tata koji je bio sa svojom bebom... bila sam i ja, ali njemu niko nije uspeo da objasni zasto dete ne moze da bude sa ocem. Na kraju je dobio beli mantil i bio tu sve dok je ne uspavamo i dolazio ujutru kada se budimo. Divan je muz i otac, i covek pre svega :rolleyes:

Najezila sam se procitavsi ovo...mada sam ja to sve znala,ali,tako si me raznezila da bih mogla da zaplacem.Da,Vlada je diiiiiivan covek i pravo blago...cuvace on vas.Svaka vam cast!!!!

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm, ha, bas da ga i ovde pohvalim. Dosta njih sa foruma zna da sam trudnocu provela u bolnici i da tamo svi znaju ko je Vlada. Non - stop je bio tamo, njegova je bila terasa, vrlo brzo su i doktori shvatili da je tako najbolje. Bebi je roditelj, isto kao i ja. Spavala mu je na grudima, presvlaci je, ma sve... Nije jos van kuce kafu popio, osim jednom sa bebom. Uzivamo sto smo na okupu, sto smo porodica, pevamo i plesemo. U Tirsovoj je bio jedini tata koji je bio sa svojom bebom... bila sam i ja, ali njemu niko nije uspeo da objasni zasto dete ne moze da bude sa ocem. Na kraju je dobio beli mantil i bio tu sve dok je ne uspavamo i dolazio ujutru kada se budimo. Divan je muz i otac, i covek pre svega :rolleyes:

Tako mi je drago kad ovo čujem.Muškarci su se puno promenili u odnosu na prošlost,kada je pokazivanje emocija za njih značilo sramotu.Kaže mm kad je bio na poslu kako je pričao o svojoj bebi koliko uživa dok je kupa,nosi..a jedan kolega se hvali "ja mog još nisam uzeo u ruke " a mali ima 6 meseci.Kao on je muškarčina.Kako da ne.m0950.gif

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo još jedan loš primjer.Kad sam otišla kod sestre od tetke na babine,njen muž izlazi iz druge sobe.Ja ga pitam pa zar ne spavate u istoj sobi,a on meni ljutito pa neću valjda da slušam bebu kako plače?Pa da se ne naspavam kako treba.

Ja sam se šlognula.Mm je mene spasio prvi mjesec dojenja.Prao je silikonsku bradavicu,prvih dana gledao da ne zaspim od iscrpljenosti dok dojim bebu.Nije mu upošte smetalo što beba plače.A radio je 2 posla.Tek tada sam videla kako ja dobrog muža imam.Ovde su očevi,tek kad dete napuni tamo 7 godina..Barem one koje ja znam..

<3 majka <3 i Jelena JP volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da to cujem :)

Moj bebac je bio par dana na neonatologiji, a ja na akuserskom odeljenju. Isla sam da ga dojim na tri sata, a mm je na svaka tri sata dolazio da bude sa nama. U pocetku, kada nisam imala hrabrosti da se izmlazavam, on je to radio umesto mene. Zaista moram da ga pohvalim i da savetujem zenama ciji su muzevi nezainteresovani - POD HITNO IH DOVODITE U RED JER JE TO I NJIHOVO DETE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm, ha, bas da ga i ovde pohvalim. Dosta njih sa foruma zna da sam trudnocu provela u bolnici i da tamo svi znaju ko je Vlada. Non - stop je bio tamo, njegova je bila terasa, vrlo brzo su i doktori shvatili da je tako najbolje. Bebi je roditelj, isto kao i ja. Spavala mu je na grudima, presvlaci je, ma sve... Nije jos van kuce kafu popio, osim jednom sa bebom. Uzivamo sto smo na okupu, sto smo porodica, pevamo i plesemo. U Tirsovoj je bio jedini tata koji je bio sa svojom bebom... bila sam i ja, ali njemu niko nije uspeo da objasni zasto dete ne moze da bude sa ocem. Na kraju je dobio beli mantil i bio tu sve dok je ne uspavamo i dolazio ujutru kada se budimo. Divan je muz i otac, i covek pre svega :rolleyes:

Mm je mene spasio prvi mjesec dojenja.Prao je silikonsku bradavicu,prvih dana gledao da ne zaspim od iscrpljenosti dok dojim bebu.Nije mu upošte smetalo što beba plače.A radio je 2 posla.Tek tada sam videla kako ja dobrog muža imam.

Čuvajte vaše muškarce, predivni su. To je za mene pravo muško i prava podrška i oslonac u životu. :)

Trudnicanow voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo još jedan loš primjer.Kad sam otišla kod sestre od tetke na babine,njen muž izlazi iz druge sobe.Ja ga pitam pa zar ne spavate u istoj sobi,a on meni ljutito pa neću valjda da slušam bebu kako plače?Pa da se ne naspavam kako treba.

Ja sam se šlognula.Mm je mene spasio prvi mjesec dojenja.Prao je silikonsku bradavicu,prvih dana gledao da ne zaspim od iscrpljenosti dok dojim bebu.Nije mu upošte smetalo što beba plače.A radio je 2 posla.Tek tada sam videla kako ja dobrog muža imam.Ovde su očevi,tek kad dete napuni tamo 7 godina..Barem one koje ja znam..

Mm je spavao sva 4 puta u drugoj sobi ...ne mislim da je zato 'loš'...nisam tražila da spava sa nama u sobi jer nije mogao da doji bebe umesto mene...svakako je pomagao u 'nosanju' po noći,ako su imali grčeve....

Jelena JP voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čuvajte vaše muškarce, predivni su. To je za mene pravo muško i prava podrška i oslonac u životu. :)

Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je spavao sva 4 puta u drugoj sobi ...ne mislim da je zato 'loš'...nisam tražila da spava sa nama u sobi jer nije mogao da doji bebe umesto mene...svakako je pomagao u 'nosanju' po noći,ako su imali grčeve....

A jes vala, još kakav tempo imaju na poslu - još ustajanje noću.. Nije to lako, ja sam se uverila kad sam se i sama vratila posle 11 meseci na posao.

Mm nije spavao u drugoj sobi još je i noću ustajao da pravi mllekce i da pazi dete dok ja pravim mlekce, i se desilo da je zaspao u busu kad se vraćao sa posla i završio 10km dalje od kuće :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jes vala, još kakav tempo imaju na poslu - još ustajanje noću.. Nije to lako, ja sam se uverila kad sam se i sama vratila posle 11 meseci na posao.

Mm nije spavao u drugoj sobi još je i noću ustajao da pravi mllekce i da pazi dete dok ja pravim mlekce, i se desilo da je zaspao u busu kad se vraćao sa posla i završio 10km dalje od kuće :D

mogu misliti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jes vala, još kakav tempo imaju na poslu - još ustajanje noću.. Nije to lako, ja sam se uverila kad sam se i sama vratila posle 11 meseci na posao.

Mm nije spavao u drugoj sobi još je i noću ustajao da pravi mllekce i da pazi dete dok ja pravim mlekce, i se desilo da je zaspao u busu kad se vraćao sa posla i završio 10km dalje od kuće :D

mogu misliti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jes vala, još kakav tempo imaju na poslu - još ustajanje noću.. Nije to lako, ja sam se uverila kad sam se i sama vratila posle 11 meseci na posao.

Mm nije spavao u drugoj sobi još je i noću ustajao da pravi mllekce i da pazi dete dok ja pravim mlekce, i se desilo da je zaspao u busu kad se vraćao sa posla i završio 10km dalje od kuće :D

mogu misliti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mogu misliti :)

Aham :D Ja sam u svakom slučaju za to da treba da učestvuju pa nek i spavaju u busu ;)

Nismo same napravile dete. :P

Može da odsustvuje neku noć da se odmori, al nema šta da kunta sam dok dete ne dobije svoju sobu :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aham :D Ja sam u svakom slučaju za to da treba da učestvuju pa nek i spavaju u busu ;)

Nismo same napravile dete. :P

Može da odsustvuje neku noć da se odmori, al nema šta da kunta sam dok dete ne dobije svoju sobu :D:D:D

Slažem se.Mm je presrećan kad vidi ujutru bebu kako se proteže,kako nam se smeška.ma prosto se istopi :) on sam ne bi mogao da ne spava s nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze sto rade. I ja cuvam bebu sto je odgovorniji posao. MM takodje sve pomaze i nekad kaze da idem ja da se odmorim a on ce da cuva bebu. Sve podjednako radim osim sto ja dojim bebu jer, razume se, on ne moze ;) Ih kako bih ja ocitala tim muzevima sto se prave "macho".

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm je do skoro spavao u dnevnom boravku. To, po meni, nije nikakav bauk. On ga ionako cuje, dodje da ga uzme ako place (nekada ja ne stignem ni da se probudim), znao je sa njim provesti veci dio noci budan, dok ja spavam... U posljednje vrijeme je Mihailo poceo da prelazi kod njega na kauc, pa se tata ponovo doselio kod nas. :)

Moj muz je divan otac, Mihailo ga prosto obozava, provode sate igrajuci se.... ali, eto voli covjek da zaspi ispred tv-a. :lol:

Jelena JP voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze sto rade. I ja cuvam bebu sto je odgovorniji posao. MM takodje sve pomaze i nekad kaze da idem ja da se odmorim a on ce da cuva bebu. Sve podjednako radim osim sto ja dojim bebu jer, razume se, on ne moze ;) Ih kako bih ja ocitala tim muzevima sto se prave "macho".

Devojke ja vas razumem ali verujte da 'spavnje u istoj sobi' nikako nije pokazatelj kakav će neko biti otac i muž...eto pišem ovde čisto iz razloga da devojke čiji muževi spavaju u drugoj sobi ne pomisle da je to 'bauk' jer nije zaista,meni je ,kao prvo' nepojmljivo da se mm budi svaki čast kada i ja a ne može da mi pomogne,ja sma dojila sama bebu i vraćala je u krevetac ili je već ostajala pored mene...zašto bi se i on 'cimao'...neće tako 'osetiti' koliko mi je 'teško' (ako mi je teško).. ;) ..postoje mnoge druge stvari gde će se pokazati koliki je oslonac u životu ;)

Jelena JP voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm obozava Luku.Necu da se hvalim i preterujem ali do sad nisam videla briznijeg oca,ponekad je i vise nego ja :blink: .Njemu je on na 1 mestu (sto je i logicno) puno mi pomaze oko njega,naravno kad je u mogucnosti.Obozava da se igra snjim da ga mazi,nosi,peva prica...ja se rastopim kad ih vidim.A i Luka njega,to je neverovatno koji osmeh pada kad ga vidi da dolazi sa posla.Luka spava sa nama u sobi u njegovom krevetcu,ponekad ga ujutru kad se probudi prebacimo kod nas pa ga izmazimo i izgnjavimo.On tad bude najveseliji.Sve u svemu,mnogo sam ponosna sto je muz tako nezan,pazljiv i brizan otac. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i mm je brizan pazljiv njezan,neku noc kad je povracala on je poceo da place koliko mu je bilo zao,i na kraju kad je lezala kraj njega rekao je zar moze da se ovako voli,nisam bio svjestan,ona dok spava on je ljubi,ali hBogu ona je mirnica i kad se budi ja joj dajem flasicu,ne zelim da on ustaje zbog toga a za sat dva da ide na posao,a ja da onda nastavim da spavam jos 3h..Nema smisla,ali ako treba on to radi,neku noc sam bila nikakva i samo sam ga dozvala i dodala flasicu,ali i ja sam htjela samo reci da ocevi koji nisu tu u istoj sobi nisu nista manje vrijedni i manje ocevi od mm,svaki otac daje maksimum sebe u to vjerujem...

Ma naravno Nela,ja nisam mislila da kazem da oni koji spavaju u drugoj sobi da su manje brizljivi.Vec sam htela da vam kazem i opisem odnos izmedju Luke i mm.Naravno da Luka place i ne da da se spava i mm bi spavao u drugoj sobi jer radi i ustaje rano.Ali posto cim cujem da L suska sa posteljinom ja ga uzmem podojim i vratim.Mm spava kao top skoro nikad nista ni ne cuje a i ako cuje odma nastavi da spava. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.