Decoupage tehnika

odgovora

Objavljeno

:lol: Kako sam gl...ja kontala da griješim i odustala...

Kako obrišeš onaj preostali što nije pokrila salveta?

Znači lijepak ide ispod salvete(između čaše i salvete)? A preko salvete lak?

Ne ide lepak , pa onaj najtanji sloj tj gornji slov salvete pa opet lepak preko nje.

Visak se sam osusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ide lepak , pa onaj najtanji sloj tj gornji slov salvete pa opet lepak preko nje.

Visak se sam osusi.

Ajoj...gdje god se okrenem sve drugačije, izgleda jednostavna tehnika, ali ću se držati tvojih savjeta...Te lijepak ovaj, te lak onaj, te boja ova... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajoj...gdje god se okrenem sve drugačije, izgleda jednostavna tehnika, ali ću se držati tvojih savjeta...Te lijepak ovaj, te lak onaj, te boja ova... :huh:

Pa ako hoces obican dekupaz bez bojenja i slicno, onda samo lepak malo namazes pa salveta gore i opet lepak preko. Kad se to osusi mozes ga lakirati necim, cisto da ga zasitis.i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A cime si ovo radila?

Kako ti se ne guzva ovolika povrsina?

Zacepila sam salvetu pa sam je preklopila, tako da se preklop bukvalno ni ne vidi na slici. Kad se baaaas zagledas u flasu tek onda vidis da je salveta cepana, ali onaj ko ne zna kako se radi tehnika nema pojma da provali.

Ako seces salevetu makazama ivice ce ti biti jasne, ako cepas salvetu ivice se skoro uopste nece videti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte da mi se smijete, ovo je bila proba...i da ovaj rozi obruč oko suncokreta je jedina boja za staklo koju sam imala, pa sam samo testirala kako to izgleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa ispalo je dobro.Zasto da se smejemo,pa meni se vise desilo da se raspadne nesto nego da ispadne dobro :lol: .

Juce je na RTS 2 bila emisija KUCA UMETNOSTI mislim da se tako zove gde je jedna zena pokazivala i ovu tehniku.Pokazivala je i kako se prave figurice od gline.Bas mi je krivo sto nisam gledala otpocetka emisiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte da mi se smijete, ovo je bila proba...i da ovaj rozi obruč oko suncokreta je jedina boja za staklo koju sam imala, pa sam samo testirala kako to izgleda...

Filipa fenomenalno je uspelo. Svaka cast!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa fenomenalno je uspelo. Svaka cast!!!

Ma zezaš me :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah...ja ne zalazim u ovu temu, jer nisam kreativna i ne bih se bavila ovim..ali Filipa...pa u tebi se krije talenat...ispolji ga...kupiću od tebe, ako je za prodaju... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah...ja ne zalazim u ovu temu, jer nisam kreativna i ne bih se bavila ovim..ali Filipa...pa u tebi se krije talenat...ispolji ga...kupiću od tebe, ako je za prodaju... :)

:) Jao...pa drago mi je...odmah sam sada puna elana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Jao...pa drago mi je...odmah sam sada puna elana.

Za mene mogu i neke ljubičice da dođu u obzir... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zezaš me :unsure:

Ne zezam se, super je ispalo za prvi put a i za kasnije :)

Tako su se i meni moje casa cinile bezveze jer je nesto sto sam prvi put probala, a onda kad mi je dosla drugarica posle i kad ih je videla odusevila se i odmah mi narucila da joj uradim ceo komplet casa :)

Tako da, idemo dalje sa pravljenjem :)

Moram vam pokazati ove drvene kutije za igracke, meni se bas mnogo svidjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel moze da me posavetuje neko da probam ja sa nekim svojim kutijama za zacine, da li moraju te posebne boje lakovi i lepkovi ili mogu neki lepak obican i neki lak koji mogu da se kupe u prodavnicama boje i lakova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel moze da me posavetuje neko da probam ja sa nekim svojim kutijama za zacine, da li moraju te posebne boje lakovi i lepkovi ili mogu neki lepak obican i neki lak koji mogu da se kupe u prodavnicama boje i lakova?

Meni je drugarica rekla koja je inace slikarka da salvete mogu da se lepe lepkom za drva. A lak koliko ja znam moze bilo koji.

A andjelcic je gore navela milion saveta za dekupaz i za razne tehnike navodeci stvari koje vec imamo u kuci, pa izcitaj postove od pocetka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drugarica rekla koja je inace slikarka da salvete mogu da se lepe lepkom za drva. A lak koliko ja znam moze bilo koji.

A andjelcic je gore navela milion saveta za dekupaz i za razne tehnike navodeci stvari koje vec imamo u kuci, pa izcitaj postove od pocetka :)

hvala , natenane cu! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte da mi se smijete, ovo je bila proba...i da ovaj rozi obruč oko suncokreta je jedina boja za staklo koju sam imala, pa sam samo testirala kako to izgleda...

Bas je lepo! Salvete nisu nigde naguzvane, sve je veoma lepo i pedantno uradjeno, cista desetka! :)

Ah...ja ne zalazim u ovu temu, jer nisam kreativna i ne bih se bavila ovim..ali Filipa...pa u tebi se krije talenat...ispolji ga...kupiću od tebe, ako je za prodaju... :)

A je l' hoces i od mene? :P Dobices i popust preko veze :lol:

jel moze da me posavetuje neko da probam ja sa nekim svojim kutijama za zacine, da li moraju te posebne boje lakovi i lepkovi ili mogu neki lepak obican i neki lak koji mogu da se kupe u prodavnicama boje i lakova?

Moze sa Drvofiksom, to je lepak za drvo kao sto kaze secer.

Lepak za drvo je bele boje dok se radi, ali kad se lepi i lakira, ali kada se osusi postane skroz providan. Mozes lepiti salvete, cvece, tkaninu, konac, semenke... sve sto se lepi na neku povrsinu zove se dekupaz. Salveta tehnika je samo bukvalan prevod, ali mozes lepiti mnogo vise razlicitih stvari, jednostavno raditi kolaz sa bilo cim.

Ja pravim kutije za kuhinju na kutijama od bebelaka (ceka me jos 24nove kutije koje sam obecala drugaricama :unsure: ) ali dekupaz mozes raditi na raznim povrsinama: drvenim, staklenim, metalnim, plasticnim, keramickim, aluminijumskim, glinenim, kartonskim, na skoljkama i kamenju i na svim onim povrsinama koje sam zaboravila ad napisem :)

A kad probas zarazices se kao i sve mi na ovoj temi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde andjelcic cekamo slike salveta pa da ti sve otkupimo :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da okacim slike salveta koje sam vec kacila na net, ali ne da se okaciti format slika na forum.

Sad sam okacila ponovo slike, ubi me net, pa evo za pocetak nekih salveta :)

picture136t.jpg

picture138s.jpg

picture139z.jpg

picture140z.jpg

picture142i.jpg

picture143a.jpg

picture144hw.jpg

picture145x.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekam jos slika pa da ti kazem sta sve hocu. Jel' od ovih sto si postavila imas samo po jedan komad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

picture136t.jpg

picture138s.jpg

picture144hw.jpg

picture145x.jpg

Odmah mi izdvoj ove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

picture146b.jpg

picture148ghdez.jpg

picture151i.jpg

Hocu i ove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos

picture022b.jpg

picture021oh.jpg

picture020t.jpg

picture019u.jpg

picture018el.jpg

picture016l.jpg

picture017ts.jpg

picture014xw.jpg

picture015sr.jpg

picture013es.jpg

To je to za sada :)

Slike su bas lose, ali vide se salvete :) Nemam vremena da ih obradjujem, a i komp mi crkava nacisto :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od ovih sto sam postavila u prva dva posta imam po 20tak komada, a ovaj treci post (sto nisam uspela lepo da postavim...) neke imam po 2-3 kom, a neke po celu kesu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.