Decoupage tehnika

odgovora

Objavljeno

ju svašta, pa ne dosađuješ mi uopšte! <3

u bilo kom programu za obradu slika imaš opciju rotate - flip horizontally,

a možeš i u Wordu tako što ubaciš sliku na insert picture i onda u opcijama za formatiranje slike koje ti se pojave na toolbaru isto imaš rotate - flip horizontal

 

Bekulino, moda Cadence traži da ti budu i njihove boje, Mada najpre će biti da nisi stavila dovoljno medijuma. Što deblji sloj to dublje i veće pukotine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, idem da probam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo smey uspela sam u paint-u

hvala jos jednom, sta bih ja bez tvoje pomoci:wub:

hocu Miti da napravim ukrase povodom prve nove godine, saljem slike kako je ispalo kad bude gotovo,trenutno cekam repro da stigne

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey kada radim dekupaž na gipsanim pločicama kako bješe ide postupak?

Nešto sam sinoć čitala da se stavi akrilna boja,zatim lepak,motiv,opet lepak pa da se pločica stavi u lak.

Jel baš mora toliko laka?

Može kao lepak drvofix?Razmišljam da stavim akrilnu bijelu kao podlogu,zatim mint jel to ok?

I reci mi jesi koristila ti neku vodenu šmirglu granulacije 2000,negde sam čitala da nakon lakiranja može da se koristi radi boljeg sjaja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postupak je kao i na bilo čemu drugom. Jel lepiš salvete?

Ne moraš belu pa mint, možeš odmah mint i treba ti samo jedan sloj ako je boja ok, videćeš uostalom i sama da li će trebati još jedan.

Osnovna boja (najbolje bela), osušiš, pa lepiš salvetu i kad se sve osuši prelakiraš u dva sloja. 

Kad farbaš gips, boja pokvasi gips i on opet bude vlažan, tako da treba da budeš pažljiva s ukrasima sve dok se ponovo sasvim ne osuše nakon svega (znači opet ih držiš na toplom dan-dva pa tek onda mogu na jelku).

Ta vodena šmirgla je superfina i može da se koristi između slojeva laka, nakon poslednjeg sloja ne ide šmirglanje. 

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela sam rižin papir,nadjoh prodavnicu specijalizovanu za dekupaž.Dosta toga im je precenjeno ali eto rižin papir mi je bolji izbor jer mogu da biram i motiv.

A koji lak ti koristiš u tom slučaju?

Lepak i boju da nanosim sundjerom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa rižinim radiš isto kao i sa salvetom, mada ako je malo krući možeš da ga prvo pofajtaš vodom da razmekša (nadam se da je dobra štampa, ako mu je cena visoka znači da je uvozni, da nije štampan na nekom bezveze štampaču i da se neće razlivati boje). Znači iscepkaš rižin na motive, pofajtaš ih, naneseš četkicom malo lepka na podlogu, prisloniš motiv, pozicioniraš ga, malo pritisneš prstima da uhvati i onda preko prelaziš četkicom umočenom u razređeni drvofix. Od centra ka krajevima motva. Možeš da staviš foliju preko pa prstima odozgo opet zagladiš sve. Lakiram četkicom akrilnim lakom (preporučujem Vitex Lussolac, hvale i Cool).

Boju možeš sunđerom, lepak i lak finim četkicama (treba ti posebna za lakiranje, da ne mešaš sa četkicama kojim bojiš).

  

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala, Smey.

Samo još nešto,mogu da kupim obične četkice u knjižari ili da uzmem ove u radnji za dekupaž (cijena im nije baš mala)?

Izmenjeno od strane Marijachi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni najbolje rade kineske :) kažu da treba uložiti u dobre četke i ćetkice, ali isto tako važno je i menjati ih češće, pa kako je ta kombinacija u totalu skupa, ja sam se odlučila za jeftinije četkice a da ih menjam relativno često.  

paper_moon i bekulino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila tri dobre cetkice jednu od jedne igumanije koja je vrhunski ikonopisac i od jednog slikara jako dobre i snjima radim lak i ljepilo obicne sam kupila za boje mada najcesce valjkom radim. Smey nema sta nisam radila sa lakom cak i u onoj grupi su mi davali savjete i sve isprobala pukne na jednom mjestu i to je to a ovaj je lak http://www.bubamarahobby.com/product/krakel-lak-jednokomponentni-70ml/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako te ne mrzi, napiši mi korak po korak kako si radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako te ne mrzi, napiši mi korak po korak kako si radila.

Dakle prvo sam nanjela svjetlu boju bjelu zatim krakel cetkicom pustila da se osuši pa zatim tamnu boju u jednom potezu ali ne u istom pravcu kao krakel već u suprotnom drugi način koji sam probala nanesem tamnu boju četkicom zatim krakel u jednom sloju zatim spužvicom nanjela svjetlu boju isto u jednom sloju 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel uspelo na kraju? Da li si probsla da susis fenom posto naneses drugi (poslednji) sloj boje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pa evo sad sam na boci radila i uspjelo ne onako savrseno ali  bar ima nade ispucalo je proslih puta nije nikako pucalo :)

Izmenjeno od strane bekulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fen!Da,Smey to je rešenje da večeras konačno privedem ukrase kraju. (izvinjavam se na upadu,ali dala si mi FENomenalnu ideju :D).

 

Smey i bekulino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bi bolje pucalo pod fenom, bekulino

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probat cu svakako hvala Smey:wub:

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zavrsila ove bozicne ukrase.Mogu reci da sam imala nezgoda zilion.Prvo dok sam pravila gipsane plocice,par njih se polomilo dok sam ih vadila iz kalupa.Najvise me iznerviralo kad mi se polomio jedan ukras na pola,i to najljepsi dok sam nanosila lak.Ali,zadovoljna sam s obzirom na to koliko sam trapava kako su na kraju ispali.

Moram reci da sam daleko zadovoljnija rizinim papirom nego salvetom.

Sjutra kacim slike..

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey,reci iskreno šta da menjam?

Daj predloge.

Recimo,nemam pojma kako da motiv učinim savršeno ravnim bez pegle koju ne mogu koristiti na ovako maloj površini?

Koliko slojeva laka ti koristiš,da li he dovoljno tri kao što sam ovdje stavila?

Kako nanosiš lepak,ja sam probala i sundjerom i četkosom i ponaša se kao kad staviš ulje na vodu ako razumeš o čemu govorim..

I zanima me kako prenosiš motiv na rižin papir,oduševljena sam njime a ima da se kupi i prazan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne radim mnogo sa salvetama, i to malo što radim uglavnom nalepim peglom, tako da sam ispala iz fazona što se tiče lepljenja. Ali ima više načina kako da zalepiš bez nabora, rezultat je isti tako da je stvar izbora i navike. 

Ovaj snimak je zakon, pokazuje 3 načina, tako da pogledaj ceo
https://www.youtube.com/watch?v=pPU1Hbx9lkk

Što se tiče lakiranja, to zavisi - od toga kakav je lak, kakav efekat želiš da postigneš... Ja neke stvari ne lakiram uopšte, a neke i 10 slojeva sa finim šmirglanjem, nešto voskiram a ne lakiram, nešto lakiram samo jedanput akrilnim, nešto u spreju. Stvarno zavisi, ali za ovo što si radila 3 sloja su sasvim dovoljna. 

Lepak treba da razrediš (drvofix) u odnosu otprilike 1:1 a to kako se ponaša zavisi od podloge. Možeš da napraviš grunt koji će ti služiti kao osnova, on se nanosi na površinu pre bilo kakvog rada na njoj: kašika lepka, kašika bele boje i vode polako kap po kap dok ne dobijš razmazivu smesu. To natapkaš polako sunđerom i osuši se i preko toga onda radiš klasično kako inače radiš. 

Na rižin se štampa posebnim štampačima ako je to pravi i skup rižin papir, a u "kućnoj" varijanti mora laserskim štampačem. Isečeš rižin na malo manju veličinu od A4 i selotejpom ga pričvrstiš na običan A4 papir. Tako pri štampanju provučeš oba zajedno, jer rižin je tanak i hoće da gužva. Isto se može i na salvetu štampati, ali bi valjalo prvo prepeglati salvetu preko masnog papira da očvrsne. 

svejedno i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HvalaSmey.Imam kod mojih štampač pa ću proBati.

A gdje ti kupuješ te drvene figurice?Kao ovog konjica recimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.