Decoupage tehnika

odgovora

Objavljeno

Bekulino, lepo je, sviđaju mi se ružice!

Nisam odavno radila dekupaž, prešla sam na oslikavanje i posle dužeg vremena napravila retro kutiju za dečaka.

12195048_10154723430802588_7775411524375
11838656_10154723431207588_3311608251278
12186845_10154723431702588_8863928400116

za mog dečaka jej jej!!

Smey i Sanja 79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paaaa da znaš da je i meni u top 3! :) :wub: (Anku ne računam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hocu da napravim nekoliko ukrasa sa decjim motivima. znam da postoje stiropor kuglice, kada mi nisu trebale vidjala sam ih cak i kod kineza, a sada ih nema, pa mi dekupaz devojke recite gde mogu da ih nadjem, i kako da ih odradim, da li klasicno kao i sve ostalo ili ima nekih specificnosti i kako da napravim ono cudo gde se provuce masna (nadam se da me razumete )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo ako si u BG vidjeh na FB da ih ima knjizara Miki .Nebih ti znala rec kako da ih uradis jer ih nisam radila al mislim da ide kalasicni dekupaz Smey ce ti bolje objasnit :)

Izmenjeno od strane bekulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle godine ih je bilo kod kineza, a pred samu Ng i u Maxiju za neke bas male pare. Mozda je jos uvek rano, kod kineza ce ih biti u decembru. Ima ih i u hobi radnjama, radnje za koje znam da salju postom: Knjizara Miki, Riznica hobby, Art&Creative (Bg i Ns), Creatinas (iz Subotice, imaju sajt) i ona velika na Tosinom bunaru mislim da se zove Kreativni hobi. Najjeftiniji je Miki.

Imas po tim radnjama i plasticne kugle koje se otvaraju, imaju ravan deo na pola, pa to izdekupaziras i zatvoris kuglu. Lepo ispadne.

Ako su od stiropora vazno je samo da koristis sve na vodenoj bazi da ti boja i lak ne pojedu stiropor. Zavisi kako zelis da ih uradis, ako je belo i salveta onda da, sve klasicno radis. Ja ne stavljam na stiropor nikakav prajmer, lepo mi leze obicna akrilna boja direktno. Vazno je dobro na kraju izlakirati.

Jao bio je jedan mnogo dobar tutorijal kako se dekupazira sa salvetom na sfernim povrsinama. Sad cu da probam da nadjem...

Slikaj nam kad napravis :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu trenutno da nadjem bas taj video, pitala sam u jednoj grupi na FB da me upute na link ako ga se iko seca, fenomenalan je. Evo dva koja su informativna

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

smey hvala, vidis o tome nisam ni razmisljala da treba da se lepi na povrsinu koja nije ravna :D hmmm bas da vidimo sta ce na kraju da ispadne od toga, ako i uzmem da radim, imam volje ali nemam vremena. nicu mi rogovi ovih dana :D

gledam nocas ovo sto si kacila, a ako imas daj neki video za vezivanje ovako pravilnih masni,ja trazila ali nisam nasla, tacnije jesam ali za one duple masne.

I naravno da pohvalim tvoje radove, SAVRSENO, kao i uvek.

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jednostruka masna

Veca "viljuska"

 

Ja vezem preko prstiju, kao sto je ovde pokazano za dvostruku, ali isto moze i jednostruka da se veze, moze i trostruka, svejedno je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e po ovom zadnjem klipu vezujem i ja,ali mi na pamet nije palo da moze jednostruka. nisam ja za ovo, je l' da? :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey jos jedno pitanje i necu vise, obecavam :D

kako pises, da li postoji neki sablon pecat ili kako? nemam toliko lep rukopis i toliko umeca da bih samo pisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na cemu, sta bi pisala? Postoje sabloni, kucaj u fb bas "sabloni", radi nekoliko zena sta pozelis, ako ne nadjes poslacu ti linkove. A mozes i da odstampas tekst na papiru laserskom stampom u ogledalu pa da uradis transfer transfer medijumom, lakom ili acetonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u bre smey pricaj srpski :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeeee Smey bas oko toga transfera kako to sa acetonom meni rekose da samo moze transvet ljepilom ito prvo da se nanese ljepilo pa slika susenje i onda polako trljat spuyvicom mokrom .;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ooo hvala smey, ovo deluje bas lako. sad jedva cekam da probam, da napravim nekolio ukrasa za nas first christmas :wub:

 

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari,

jedno prosto pitanjce.

Imam problem kad hocu celu salvetu da prelepim. Tacnije stavim dekupaz lepak na podlogu,pa onaj najtanji deo slavete,motiv, pa onda preko slavete predjem opet dekupaz lepkom mekanom cetkicom od sredine ka krajevima. Sve polako ali mi se opet stvore mehurici,ili se salveta zguzva.

Negde sam gledala neki klip gde se nanese lepak saceka da se osusi ,stavi motiv,preko papir za pecenje i predje peglom. Da li se isto koristi ovaj dekupaz lepak? I zasto se ceka da se osusi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ti dobre gustine lepak, ili četkica ne odgovara.

Da, možeš peglom ako je na ravnoj površini. Dekupaž lepak ili malo razređen drvofix. Sačekaš da se lepak sasvim osuši jer ćeš lakše staviti salvetu i pek papir preko, a onda će se pod toplom peglom lepak polako rastopiti. Kad prepeglaš, moraš pustiti opet skroz da se sve osuši pa preko četkicom naneti još jedan sloj lepka, ili lakom u spreju isprskati, pa kad je i to suvo onda možeš da prelakiraš akrilnim lakom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey hvala na brzom odgovoru. Ne znam,onda mora da je do lepka,cetkica je jako mekana,a i taj lepak sam kupila u hobby radnji ko ce ga znati. Ok,pokusacu ovako sa peglom. Ako bude licilo na nesto pusticu slicicu:) 

 

bekulino i Smey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pegla zakon provjereno za velike motive ;).Eeee sad ja uzeh jednokomponentni krakel lak i isprobah nesto mi sitne sitne pukotine nisam bas zadovoljna a dugo se susio oko 3 h tako pise na bocici sta da radim da su ljepse pukotine cak na jednom mjestu se nisu ni pojavile 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji jednokomponentni?

Za veće pukotine više se nanese. Može fenom da se suši, bolje će ispucati. Kod nekih je važan pravac nanošenja, kod nekih nije. Neki neće lepo da puknu ako nije i boja od istog proizvođača. Najbolje uvek prvo isprobati na nekoj letvici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cadence je marka laka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

smey opet ja sa mojim pitanjima :mellow:

a kako, tj u kom programu da odradim recenicu u ogledalu, niko u mom okruzenju ne zna da mi pomogne oko toga. izvini sto ti dosadjujem stalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.