Decoupage tehnika

odgovora

Objavljeno

Filipa stvarno si me odusevila,prelepe radove imas.Imas dara i iskoristi ga najbolje sto mozes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, hvala puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djevojke, evo još nešto zanimljivo i veoma lako.

Na staklenim površinama ili kartonskim kutijama napravite GRUNT, od drvofiksa i bijele akrilne boje(šolja drvofiksa sa supenom kašikom bijele akrilne boje i supenom kašikom vode, sve dobro promiješati) i utapkati komadićem sunđera(može i onaj za suđe). Sačekati da se osuši, pa opet utapkati akrilnu boju, koju želite, npr. pastelno zelena je prelijepa i peći na 150. Poslije toga decupage ili crtati kao ja...opet reciklaža.

bpp-P10121.jpg

Ovo sam i ja radila, samo nisam pekla! :) Sacekam da se osusi pa preko mat lak i bude eeeekstra :) To sam stavljala kao podlogu, ali pla/pola boja i lepak, a vode po potrebi... :lol: Nisam ni znala da moze da se pece! :DD Koooooliko dugo? :)

Svasta nesto sam smislila, ali nema sanse nista da radim dok ne preselim i udobno smestim svoju radionicu... :lol: tek kad pocnem da pakujem vidim koliko ustvari stvari imam... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wfc-P10121.jpg

Ovo mi se mnogoooooo svidja!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam i ja radila, samo nisam pekla! :) Sacekam da se osusi pa preko mat lak i bude eeeekstra :) To sam stavljala kao podlogu, ali pla/pola boja i lepak, a vode po potrebi... :lol: Nisam ni znala da moze da se pece! :D D Koooooliko dugo? :)

Svasta nesto sam smislila, ali nema sanse nista da radim dok ne preselim i udobno smestim svoju radionicu... :lol: tek kad pocnem da pakujem vidim koliko ustvari stvari imam... :unsure:

I ja sam radila ali bez pecenja kao ti, mada moram priznati da sam ja zaljubljenik u krakele, tako da kod bilo kog bojenja moram to da uradim :lol:

Ne znam , da mu taj starinski i romanticni shmek. iako nisam romanticna uopste (!) krakele mi se bas svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni znala da moze da se pece! :D D Koooooliko dugo? :)

Ja sada sve pečem, pa ne moram da stavljam zaštititni...samo naravno ne pečem salvetu...

Sve ja to na 150 pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaza....prijateljici za Slavu...

urp-P50522.jpg

MalaCrnka89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima da se oduševi... :rolleyes:

Da li prvo "skrojiš" neki model na papiru ili radiš bez pripremanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovom slučaju je zvjezda skrojena....prvi put po kroju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podmetači za čaše, koji su inače bačeni a ja ih uzela, ošmirglala, kitom za drvo urađen šablon, premazala akrilnom zelenom, pa cracle, pa svijeća, pa bijela sa dodatkom zelene, šmirglanje pa patina...i ukrašavanje decupagom i čipkom. Meni se dopada.

post-24689-1336895792_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podmetači za čaše, koji su inače bačeni a ja ih uzela, ošmirglala, kitom za drvo urađen šablon, premazala akrilnom zelenom, pa cracle, pa svijeća, pa bijela sa dodatkom zelene, šmirglanje pa patina...i ukrašavanje decupagom i čipkom. Meni se dopada.

I meni se dopada...sviđa mi se kako od ničega napraviš nešto prelepo. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podmetači za čaše, koji su inače bačeni a ja ih uzela, ošmirglala, kitom za drvo urađen šablon, premazala akrilnom zelenom, pa cracle, pa svijeća, pa bijela sa dodatkom zelene, šmirglanje pa patina...i ukrašavanje decupagom i čipkom. Meni se dopada.

Au...Filipa ovo je tako dobro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podmetači za čaše, koji su inače bačeni a ja ih uzela, ošmirglala, kitom za drvo urađen šablon, premazala akrilnom zelenom, pa cracle, pa svijeća, pa bijela sa dodatkom zelene, šmirglanje pa patina...i ukrašavanje decupagom i čipkom. Meni se dopada.

Prelepo,zaista. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ste zakazale na ovoj temi? Imate li novih salveta za menjanje? Radite li nesto?

Ja sam resila da se ponovo bacim na posao, raduckala sam pomalo ponesto, sta stignem od vog malog cuda koji sve mora da vidi i pipne, i da znate da mi puno znaci da se ponovo aktiviram i da nesto radim... izvlaci me iz krize koja me ponekad uhvati, nervoze i slicnih gluposti... :)

Kad sredim komp, okacicu i slicice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ste zakazale na ovoj temi? Imate li novih salveta za menjanje? Radite li nesto?

Ja sam resila da se ponovo bacim na posao, raduckala sam pomalo ponesto, sta stignem od vog malog cuda koji sve mora da vidi i pipne, i da znate da mi puno znaci da se ponovo aktiviram i da nesto radim... izvlaci me iz krize koja me ponekad uhvati, nervoze i slicnih gluposti... :)

Kad sredim komp, okacicu i slicice :)

Jedva cekam da vidim slicice, svecnjake inace obozavam, a nemoj ni sa nakitom da zabusavas :D:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dugo nisam nista radila, iskreno nemam vremena jer imam milion nekih obaveza, a i leto je , ci ugrabimo slobodno vreme na plazi smo.

andjelicic daj da vidimo sta si napravila sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravila sam teglice za zacine :D

Sad idem da jedem, pa da pravim malo svecnjake... dugo nista nisam radila, uhvatila me je depresija od manjka kreativnosti, jer je l' te peglanje i kuvanje rucka cesto nije ni malo kreativno... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo na bbrzinu par stvarcica :D

Ovo je kutija od bebelaka za sestricinu :D

406303_3862878725162_46385267_n.jpg

Staklene vakum tegle, trouglaste. Specijalna porudzbina :)

430985_3862879725187_2098989330_n.jpg

580000_3862881245225_1231213736_n.jpg

secer voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veveričice, nažalost sam skoro pa skroz ostala bez salveta :( Kupovala sam u poslednje vreme samo dekupaž papire... Ali i dalje ne stižem da radim, mada ću gledati da počnem ponovo, mene dekupaž baš ispunjava i relaksira.

Mi pravimo policu i imamo nove stočiće, pa tako ovo što postavljam, a što je bilo samo privremeno, više neće biti u funkciji. Tj. koristićemo da stavimo bebine igračke :) Ali, meni se dopada a i obećala sam da ću postaviti slike. Radi se o običnoj Forma ideale komodi i setu stočića koje nisam mogla da gledam očima :D pa sam ih dekupažirala da mogu da ih podnesem dok ne stigne nov nameštaj....

Bojila sam nekom specijalnom farbom, jer ovo, naravno, nije drvo, nego kao da je plastificiran nameštaj.... Uh ti univeri i medijapani...... nikako ih ne volim. Posle sam normalno dekupažirala i lakirala cele komade.

24p-S70044.jpg

whj-S70044.jpg

bgv-S70044.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi se dopada :)

Nego, pomenu li ti to peglu u rukama? :D

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi se dopada :)

Nego, pomenu li ti to peglu u rukama? :D

E šta čovjek neće sve da radi za umjetnost. :D

plodovi zemlje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bekulino, lepo je, sviđaju mi se ružice!

Nisam odavno radila dekupaž, prešla sam na oslikavanje i posle dužeg vremena napravila retro kutiju za dečaka.

12195048_10154723430802588_7775411524375
11838656_10154723431207588_3311608251278
12186845_10154723431702588_8863928400116

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na vojnom otpadu ili buvljaku ima vojnih. a moze i neki stolar da ti napravi.

Keže moj muž da vojni restlovi ne dolaze u obzir jer mogu imati dodira sa opasnim hemikalijama. Ali svakako ne bih u dečiju sobu nešto s otpada.

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.