dojenje i hipertenzija

odgovora

Objavljeno

Drage mame,

Da li je neka od vas imala problema u trudnoci i posle porodjaja sa visokim pritiskom i kakvu ste teraapiju imale?

ja sam pila metildopu pred porodjaj, tri nedelje, propisana mije i posle porodjaja, ali i sa terapijom mi je pritisak skakao na 160/110.

Sada sam u fazi da mi odredjuju terapiji, trenutno pijem nifelat 5mg ujutru i uvece....iakopise da se ne preporucuje u toku dojenja, kardiolog kaze da je ok, da se ne izlucuje kroz mleko.

Zanimaju mevasa iskustva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Da li je neka od vas imala problema u trudnoci i posle porodjaja sa visokim pritiskom i kakvu ste teraapiju imale?

ja sam pila metildopu pred porodjaj, tri nedelje, propisana mije i posle porodjaja, ali i sa terapijom mi je pritisak skakao na 160/110.

Sada sam u fazi da mi odredjuju terapiji, trenutno pijem nifelat 5mg ujutru i uvece....iakopise da se ne preporucuje u toku dojenja, kardiolog kaze da je ok, da se ne izlucuje kroz mleko.

Zanimaju mevasa iskustva..

U trudnoci nisam imala problema sa pritiskom ali posle porodjaja jesam , umor i neispavanost su cinili svoje , ali samo jednom sam bila kriticna i tad sam morala inekciju da primim jer sam izgubila svest skoro i taj dan su mi rekli da izmlazujem i bacim mleko a bebi da dam prehranu .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam neki dan otisla u hitnu jer sam u 19 popila 2x250mg metil dope a u 21 sam imala pritisak 160/110, i dali su mi neki lek koji ne ide sa dojenjem, pa smo jurili ceo vece da nadjemo dezurnu apoteku da kupim adaptiranu formulu.

Ali najvise me zanima d li je neko imao terapiju, neku stalnu varijantu do regulisanja hipertenzije i koliko je to trajalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e tu ti ne mogu pomoci , stvarno ne znam ali mozda da pokusas sa nekim prirodnim lekovima ? Imas temu o tome ali ja ne znam da ti je ovde dodam :( Pokusaj da nadjes a mozda neko doda ko zna od clanica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne ne znam oko toga nista, bas zajebano. Imala sam u trudnoci bas visok pritisak, ali se sa rodjenjem bebe to zavrsilo, tako da ti ne mogu pomoci, zao mi je. Pokusaj sve sto mozes, ako ne ide pa prekini dojenje, ipak je i tvoje zdravlje vazno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj pritisak koji je pre trudnoće bio nizak, u osmom i devetom mesecu je postao veoma visok, pa sam pila metil dopu. Nadala sam se da će sve to nestati nakon porođaja, međutim, nije i na terapiji sam - prvo je bilo 2x250mg triput dnevno, a sad 250mg triput dnevno. Pošto se taj lek ne izlučuje u mleko, normalno dojim bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.