Krmelj kod bebe

odgovora

Objavljeno

Danas sam ostavila Markica mami da ga pricuva da ja sredim po kuci i dvoristu sta imam i kad sam otisla po njega oko mu je bilo oteceno i puno krmeljica u unutrasnjem uglu oka i po trepuski ... Posto je vec bilo kasno da ga vodim kod lekara svratila sam u apoteku usput i dali su mi Hloramkol kapi da mu stavljam ujutru i uvece ali mi nisu rekli po koliko kapi da mu kanem :( Pa ako neko ima odgovor... hvala unapred !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam ostavila Markica mami da ga pricuva da ja sredim po kuci i dvoristu sta imam i kad sam otisla po njega oko mu je bilo oteceno i puno krmeljica u unutrasnjem uglu oka i po trepuski ... Posto je vec bilo kasno da ga vodim kod lekara svratila sam u apoteku usput i dali su mi Hloramkol kapi da mu stavljam ujutru i uvece ali mi nisu rekli po koliko kapi da mu kanem :( Pa ako neko ima odgovor... hvala unapred !

Vidi u uputstvu šta piše za doziranje, ako baš ništa ne piše - nabavi br. neke dežurne apoteke pa pozovi i pitaj. Ako baš ništa ne nađeš - jedna kap će biti dovoljna.

Pa ujutro kod pedijatra da pogleda. Biće ok. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi u uputstvu šta piše za doziranje, ako baš ništa ne piše - nabavi br. neke dežurne apoteke pa pozovi i pitaj. Ako baš ništa ne nađeš - jedna kap će biti dovoljna.

Pa ujutro kod pedijatra da pogleda. Biće ok. :*

Hvala draga , nocas je imao i T pa smo pili paracetamol i nekako pregurali noc , cistila sam okice kamilicom vise uta nocas i od jutros je bolje , zvali smo ambulantu , nasa dr radi od 14 pa cekamo njenu smenu da ipak odemo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi kako je danas moj mali šemker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista bolje :( Nocas opet T , nije jako visoka ali ide do 38.7 , iz nosa lije a okice nismo mogli da otvorimo 10 minuta od budjenja , dok mu nisam sve skinula krmeljice sa trepuski :( Jos jutros dobili poziv za MMR , samo mi je to falilo danas :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista bolje :( Nocas opet T , nije jako visoka ali ide do 38.7 , iz nosa lije a okice nismo mogli da otvorimo 10 minuta od budjenja , dok mu nisam sve skinula krmeljice sa trepuski :( Jos jutros dobili poziv za MMR , samo mi je to falilo danas :angry:

MMR odloži do daljneg, prvo da se rešite ovoga sad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, jel mu stavljas Hloramkol kapi? Trebalo bi one da mu pomognu... I okice cisti kamilicom, za svako oko uzimas cistu gazicu, umocis u caj i brises jednim pokretom od spoljasnjeg ka unutrasnjem uglu oka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, jel mu stavljas Hloramkol kapi? Trebalo bi one da mu pomognu... I okice cisti kamilicom, za svako oko uzimas cistu gazicu, umocis u caj i brises jednim pokretom od spoljasnjeg ka unutrasnjem uglu oka.

Kapi su prvo dobili. ;)

Samo me zanima kako su danas...? Sanjiceee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, jel mu stavljas Hloramkol kapi? Trebalo bi one da mu pomognu... I okice cisti kamilicom, za svako oko uzimas cistu gazicu, umocis u caj i brises jednim pokretom od spoljasnjeg ka unutrasnjem uglu oka.

Da bas tako radimo , uvela sam i fizioloski radstvor , i nabavila mleko dojilje , ma nema sta ne radim :(

Kapi su prvo dobili. ;)

Samo me zanima kako su danas...? Sanjiceee...

Nikako , ocajna sam , danas idemo oet kod dr posle 15h , kaslje jadan , ne prestaje , povraca svaki put kad se zakaslje ... muke zive :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bas tako radimo , uvela sam i fizioloski radstvor , i nabavila mleko dojilje , ma nema sta ne radim :(

Nikako , ocajna sam , danas idemo oet kod dr posle 15h , kaslje jadan , ne prestaje , povraca svaki put kad se zakaslje ... muke zive :(

:( :( :( Glavu gore, ajde ti si naša hrabrica :wub: Biće ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazila sam ali ne vidim da ima tema o ovome, a to nam je trenutno jedini vidljiv problem. Patronazna sestra nam je preporucila hloramfenikol mast, ali toga vise nema u prodaji. Krmeljanje je pocelo jos u porodilistu, na levom okcu i uprkos ispiranju fizioloskim rastvorom, kamilicom, mojim mlekom, ono se samo pojacalo. Sledeca stvar koju treba da trazimo po savetu patronazne sestre jeste rastvor povidon joda per oculi, secam se da su to u porodilistu primenjivali. Rano je da se ide pedijatru, bebica ima nedelju i po, jedino nam ostaje redovno ispiranje i to je to.

Je li neko imao taj problem pa ga uspesno resio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je isto krmeljivo oko bilo,ali se sredilo fizioloskim( na sterilnu kompresu,pa od spoljnog ugla oka ka unutrasnjem.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Trazila sam ali ne vidim da ima tema o ovome, a to nam je trenutno jedini vidljiv problem. Patronazna sestra nam je preporucila hloramfenikol mast, ali toga vise nema u prodaji. Krmeljanje je pocelo jos u porodilistu, na levom okcu i uprkos ispiranju fizioloskim rastvorom, kamilicom, mojim mlekom, ono se samo pojacalo. Sledeca stvar koju treba da trazimo po savetu patronazne sestre jeste rastvor povidon joda per oculi, secam se da su to u porodilistu primenjivali. Rano je da se ide pedijatru, bebica ima nedelju i po, jedino nam ostaje redovno ispiranje i to je to.

Je li neko imao taj problem pa ga uspesno resio?

Evo,ima tema http://www.bebac.com...hl=krmelji&st=0

Mi smo imali isti problem,nazalost morali smo da idemo na sondiranje.Procitaj temu

Naravno ne znaci da cete i vi morati.

Izmenjeno od strane My heart
Ana* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto tema već postoji, ova će biti zatvorena i blagovremeno spojena sa postojećom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je samo od sebe nestalo sa njenih 5-6 meseci, ne znam tacno.

ALi krmeljalo joj je okce jedno od rodjenja, i svi kazu iscistice se, ja stavljala acicdi borici, cistila fizioloskim, masirala, ali stalno se vracalo, kad eto jednog dana samo od sebe nestade..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je samo od sebe nestalo sa njenih 5-6 meseci, ne znam tacno.

ALi krmeljalo joj je okce jedno od rodjenja, i svi kazu iscistice se, ja stavljala acicdi borici, cistila fizioloskim, masirala, ali stalno se vracalo, kad eto jednog dana samo od sebe nestade..

Kod nas je trajalo do skoro godinu dana,imao je 11meseci kad smo isli na sondiranje.Nista nam nije pomagalo,sreca pa smo sredili na kraju,imao je te opne i na pocetku i na kraju suznog kanala,na oba oka.

Nije ni to sondiranje strasno,pregura se,i bolje je da se uradi dok je beba mala i nije svesna(ako mora da se radi),moj je dugo imao traume od dr i belog mantila,i dugo nije dao da mu se diraju oci,da se umiva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je samo od sebe nestalo sa njenih 5-6 meseci, ne znam tacno.

ALi krmeljalo joj je okce jedno od rodjenja, i svi kazu iscistice se, ja stavljala acicdi borici, cistila fizioloskim, masirala, ali stalno se vracalo, kad eto jednog dana samo od sebe nestade..

moje drugo dete je imali krmelje na oba oka....pa su nam rekli da kapamo neke(cini mi se isomar)kapi,i da masiramo ugao oka tj.prostor izmedju oka i nosica.....desno oko je vrlo brzo proslo,a levo je krmeljalo do 5meseci....ali sad je sve ok...nikakvih problema....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je samo od sebe nestalo sa njenih 5-6 meseci, ne znam tacno.

ALi krmeljalo joj je okce jedno od rodjenja, i svi kazu iscistice se, ja stavljala acicdi borici, cistila fizioloskim, masirala, ali stalno se vracalo, kad eto jednog dana samo od sebe nestade..

I mi smo imali taj problem,isto mu je krmeljalo jedno oko,cini mi se desno,od rodjenja,pa samo bili kod ocnog..On nam je dao da mazemo neku mast,pa smo ispirali sa fizioloskim..Ali nam se uvek vracalo..I samo odjednom je proslo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.