Brazilska depilacija

odgovora

Objavljeno

Ja sam pre 5 godina isla na brazilsku depilaciju. Bas me je bolelo, nisam imala ni jednu dlacicu i to mi se nije dopalo. Posle toga sam ih sama skracivala i to mi je bilo ok. Prosle nedelje sam je skroz obrijala i osecala sam se extra. A posto ja kad nesto zamislim ne stajem, u sredu mi dolazi drugarica-koameticarka da mi skine sve dlacice.

Da li ste ikada radile intimnu depilaciju? Da li vam se to dopadaq ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brazilsku, nikada nisam radila. Iskreno smatram da je to sasvim ok ko može da istrpi taj stepen bola zarad tako nečega. Meni je sasvim ok i ovo "potkresivanje" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast svakoj zeni koja se odluci na takav korak, zaista skidam kapu ali ja sam prevelika kukavica da bi sebe svjesno izložila toj vrsti bola :D a i imam problem sa urastanjem dlaka u intimnoj zoni ako ih iscupam iz korjena. Ne smijem čak ni kremu za intimnu depilaciju da koristim. Pomaze mi samo brijac i stanicid gaza nakon brijanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe, ja to radim u proseku jednom mesecno, nekad kod kozmeticarke, a nekad sama :P , mm ne podnosi dlake tamo dole, a bogami ni ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy07 kako i sa cim se depiliras sama? mozda bih ja kroz neko vreme pokusala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy07 kako i sa cim se depiliras sama? mozda bih ja kroz neko vreme pokusala.

Kad se depiliram sama koristim "pcelicu", onaj vosak za nausnice, najbolji je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se depiliram sama koristim "pcelicu", onaj vosak za nausnice, najbolji je.

Ovo i ja radim, i sve sto radim sama manje me boli, cak i kad mi neko drugi cupa obrve boli me vise nego kad ja sama to radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo zene, probacu i ja pcelicu. Da li se kupuje u parfimeriji ili apoteci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila u salonu i uradila brazilsku depilaciju. Nije bilo strasno, jedino sto je bolelo to je gore na stidnoj kosti, ali zanemarljivo u odnosu na efekat koji sad ima.

Odlucila sam- dlacice nikad vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila u salonu i uradila brazilsku depilaciju. Nije bilo strasno, jedino sto je bolelo to je gore na stidnoj kosti, ali zanemarljivo u odnosu na efekat koji sad ima.

Odlucila sam- dlacice nikad vise.

Eto, vidis da nije strasno ;)

Cekaj samo dok tm to vidi, nema sanse da ti dozvoli vise da ih pustis :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka vam cast kad izdrzite taj bol.Ja ni dep.nogu ne mogu da izdrzim :) ozbiljno..brijac je za mene najbolje resenje :) a mm se ne zali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se brijem potpuno dole, brazilsku ne bih radila u zivotu kao prvo jer ne se gadim voska ili bilo cega dole, jednostavno mi nije higijenski, a kao drugo tu bol dole ne bih trpela ni zbog cega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis secer koliko je to samo stvar navike. Meni se podrazumeva, pogotovu u trudnoci, brazilska i to iz higijenskih razloga. Istrpi se tih pola sata ali zato si cist mesec dana. Uvek si spreman za pregled(koji su cesti u trudnoci)-bez nekog posebnog "sredjivanja".

I verujem da mnogo boli nakon brijanja, ali nakon par depil. koren oslabi i mnogo je manji bol. Samo je vazno da se ne "zaraste" i onda je sve to ocas-posla ;) I naravno-kod proverenog kozmeticara zbog cistog voska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se brijem potpuno dole, brazilsku ne bih radila u zivotu kao prvo jer ne se gadim voska ili bilo cega dole, jednostavno mi nije higijenski, a kao drugo tu bol dole ne bih trpela ni zbog cega.

Kad bih ja to uradila verovatno bih napravila zive rane, mnogo su mi jake dlake, ali kao sto rece Ana, nakon svake depilacije koren sve vise i vise slabi, i svaki put manje boli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se brijem potpuno dole, brazilsku ne bih radila u zivotu kao prvo jer ne se gadim voska ili bilo cega dole, jednostavno mi nije higijenski, a kao drugo tu bol dole ne bih trpela ni zbog cega.

Pa ako smo rođake po tome kao i po obrvama, brijanje je očas posla ;) čak i da ne gledam to mogu da odradim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da su posle brijanja dlake sve jace i gusce, i moras se brijati svaki drugi dan.

Bojala sam se da tamo dole ne bude "muska brada" i zato nikad nisam brijala, vec samo skracivala.

Sad odem izdepiliram i mirna sam mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da su posle brijanja dlake sve jace i gusce, i moras se brijati svaki drugi dan.

Bojala sam se da tamo dole ne bude "muska brada" i zato nikad nisam brijala, vec samo skracivala.

Sad odem izdepiliram i mirna sam mesec dana.

Kako kod koga... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svima onima kojima su bas jake i crne dlake, koje znaju da se upale prilikom brijanja ili da urastu nakon redovnog cupanja (sto je kod mene bio slucaj), preporucujem laser! Jedno 6-8 tretmana, najmanje, ali rezultat je ocaravajuci!!!

Maybe, ekonomska kriza u svetu, gde da nadjem pare za to? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis secer koliko je to samo stvar navike. Meni se podrazumeva, pogotovu u trudnoci, brazilska i to iz higijenskih razloga. Istrpi se tih pola sata ali zato si cist mesec dana. Uvek si spreman za pregled(koji su cesti u trudnoci)-bez nekog posebnog "sredjivanja".

I verujem da mnogo boli nakon brijanja, ali nakon par depil. koren oslabi i mnogo je manji bol. Samo je vazno da se ne "zaraste" i onda je sve to ocas-posla ;) I naravno-kod proverenog kozmeticara zbog cistog voska.

Pa mozda, ali znam da dr tvrde da depilacija generalno nije dobra u trudnoci ne samo prepona. Ne znam iz koga razloga,ali toga se bas secam. Mada ja nemam neke dlake, nigde, tako da je meni brijac zakon. Osim sto ruke depiliram jednom u 6 meseci, nista vise. Jednostavno nemam dlake, nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako smo rođake po tome kao i po obrvama, brijanje je očas posla ;) čak i da ne gledam to mogu da odradim...

Ista prica. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednostavno nemam dlake, nazalost.

Zašto nažalost? Meni je super bez njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad bih ja to uradila verovatno bih napravila zive rane, mnogo su mi jake dlake, ali kao sto rece Ana, nakon svake depilacije koren sve vise i vise slabi, i svaki put manje boli ;)

Pa verovatno sto imas tako jake dlake, onda u vasem slucaju samo depilacija. Ja em nemam dlake, em mi ne urastaju, nesto nije u redu samnom. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto nažalost? Meni je super bez njih...

Pa i meni je super bez njih, ali da sam svuda dlakava verovatno bi to znacilo da imam i obrve a i bujnu kosu. Mada bujnu kosu sam imala ali je vise nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja em nemam dlake, em mi ne urastaju, nesto nije u redu samnom. :blink:

Rođena moja... :lol: Šta je to urastanje dlaka...šta je to depilacija...šta je to vosak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel to znaci da si ti radila??

ja bih voljela ukloniti jedan dio,al ne cio,,,mm ne voli da sam "celava",kaze ko djevojcica...

To je i najbolje,samo jedan deo. Nije za dzabe priroda tu stvorila dlake. Imaju one svoju svrhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.