Prohodavanje

odgovora

Objavljeno

i ja sam bila u dubku,i vecina nas... :) Svi smo zdravi,pravi,normalno hodamo,pa nikako ne mogu da shvatim ova "nova pravila" da je dubak stetan ...

Ma jok bre, ja sam u fazonu da jedva cekam bebaca da stavim u dubak! :D To moram da imam i kengura, preslatko! :D

Objavljeno

Da se upisemo u hodace :)

Digne ruke i, cini mi se, ne dise od srece dok hoda. I sad je u fazi da gura sve. Nista ljepse nego kad po kuhinji vozi kantu od smeca. Blago majki :)

MatroNadja voli ovo

Objavljeno

Prošlo je skoro mesec dana kako je prohodala.Iako su mi prognozirali kako će da pada,i slično u našem slučaju nije tako.Hoda sasvim lepo,prilično je oprezna,kad naiđe na prepreku-ne rizikuje nego bira najsigurniju opciju.Mamin strašljivko :wub: .A sad obožava napolju da vuče svoju drvenu guraljku,i to joj je dodatna zanimacija.

Objavljeno

izgleda da je moj macan prohodao. :)

prazna nam je kamera :angry:, ko za inat. to izgleda tako sto sitnim koracicima ide od mene do mm i obratno. jako se raduje - cici od zadovoljstva. malopre je presao celu sobu, a neki put se skljoka posle tri koraka. ali ne zna da se zaustavi. kad stigne do zeljeng cilja uhvati se grcevito. e sad, kontam da to nije skroz, ali neka prva faza hodanja je savladana. bas smo ponosni! :D

Nice, Ivana84, paper_moon i 4 ostalih volite ovo

Objavljeno

Cestitamo :) Ocigledno se jos uvek ne umara dovoljno kad je jos uvek budan :P

Objavljeno

jao, i juce i danas je preskocio popodnevno spavanje, i onda zaspi u 8, da bi se probudio u 10 i vedovao do ponoci. :wacko:

Objavljeno

Andisam, cestitam, pa naravno da je to to..kad se pusti i samostalno hoda, pa makar i 5-6 koraka, posle ce sve vise i vise :)

andisam voli ovo

Objavljeno (Izmenjeno)

Ove nedelje, prohodao je mamin sin:wub:

Sa podignutim rukama hoda,svom malom zamisljenom cilju.

ponekad igracku omiljenu vuce,sigurnosti radi...

Savladava okret trenutno.

U cipelicama ili carapicama nevazno -samo da ide:lol:

Izmenjeno od strane 727814

Objavljeno

L je se podigao na noge sa nepunih 7 meseci,sada ima 8.5 i uveliko se jednom rukom pridržava za nameštaj i seta,neumoran je.... Za mesec dana očekujem prve samostalne korake :-) 

Jeca&Nani i Ivushka volite ovo

Objavljeno

Ajd da napisem ovdje kad sam vec zaboravila u caskalistu:-)
Moj sinak prohodao prije 20tak i vise dana. Napravio je 10tak.samostalnih koraka. I to se desilo kad smo bili kod mojih, u prvoj polovini jula. Mjesto je bilo idealno,dvoriste,livada...mogla sam da ga pustim da ide i pada bez problema, bez bojazni da ce se povrijediti. A on mangup vrlo oprezan, bio i ostao:-) nikud se njemu ne zuri, sve korak po korak,polako i oprezno. Drugacije nego sto su seke. One su bile brze i nespretnije. Tako da mi je sa njim lakse,ali i dalje moram biti na oprezu.
Dakle, mi prohodali u 13om mjesecu.

Cekamo sledeceg drugara ovdje;-)

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Drugi trimestar
      Započeo/la KruelaDeviL · Objavljeno
      sena,drži se! Želim vam da izgura te i da prodje sve sto bolje da može. Javljaj nam se obavezno!
    • Drugi trimestar
      Započeo/la Sena13 · Objavljeno
      Da se javim posle nedelju dana u bolnici. Napisala sam vec da sam u 34-oj nedelji pocela ozbiljno da oticem u licu i rukama ali posto je pritisak bio ok nisam tome pridavala vaznosti. Na pola 35-te nedelje, usred noci, skocio mi je pritisak i primili su me hitno u bolnicu sa dijagnozom preeklampsija. Sva srece uhvaceno je na vreme, proteini u urinu tek na gornjoj granici tako da su uspeli lekovima da zaustave sve i da me sasvim stabilizuju. Nadam se da cu za koji dan kuci na 2 nedelje pa onda nazad u bolnicu do porodjaja. Sada smo usli u 36-tu nedelju tako da se bas primaklo. Pisem ovo da podsetim sve trudnice da proveravaju krvni pritisak u osmom mesecu i da ne ignorisu otecenost jer moze da bude MNOGO opasno i za mamu i za bebu. Mene je iznenadilo sto me nisu odmah poradjali jer sam mislila da se samo to moze u preeklampsiji - ali su mi objasnili da to zavisi od stepena preeklampsije i da ako se uhvati rano, moze da se zaustavi i stabilizuje dovoljno da se bebi da jos vremena da sazri bez ugrozavanja maminog zivota. Naravno, rezim je jako strog - lekovi za pritisak, blagi sedativi, vitamini, kompletno neslana hrana, odredjena kolicina tecnosti svaki dan, strogo lezanje... ali to je nista u poredjenju sa time sto moja beba ima sanse da bude u terminu ako izguramo jos dve nedelje ovako. 
    • Spisak trudnica
      Započeo/la ivannnica · Objavljeno
      Ja se ne javljam iz razloga sto ovaj forum nije vise isti i jako mi je zao...otvaranje tema u kojima se uslovljavaju postovi...ako je tako neka bude.Forum bi trebao svima da bude distupan
    • Hypospadio
      Započeo/la Jovana29 · Objavljeno
      Moj sin takodje ima teži oblik hipospadije, bukvalno isto kao i kod Vašeg sina samo što još plus mom sinu se nije spustio levi testis. Da li možete da mi kažete koliko je trajala operacija, oporavak? i kako ste zadovoljni dr.Kojovićem? Puno bi mi značio Vaš odgovor. Da li ste Vaše dete operisali prvatno ili državno? Pošto smo mi iz Novog Sada, pa bismo morali da se raspitamo o proceduri operacije u državnoj bolnici. Nadam se da ste i dalje aktivni i prisutni na ovom forumu
    • VTO - procesi
      Započeo/la KruelaDeviL · Objavljeno
      Držim pesnice ali zaista,zaista! Šaljem ti bebeci prah sa moje bebe!  
  • Teme