Prohodavanje

odgovora

Objavljeno

Dali ste vase dete inicirali na to ili je samo "trazilo"? Kada ste poceli da setate svoje dete za rukice i pustate da samo odrzava ravnotezu ? Kada ste pokusali da ga/je pusitite da napravi prvi samostalan korak ?

Marko je sad u toj fazi da pruza rukice da ga setamo po kuci , dvoristu , u stanju je sat vremena tako da nas seta tamo amo ali slabo se pusta sam , moze pored mene da seta tako sto ga drzim samo za jednu rukicu i on ide , lepo drzi ravnotezu ali cim pokusam da izvucem ruku on sedne i ceka da mu dam ponovo ruke :) Mislim da ce brzo prohodati i da mu fali samo malo samopouzdanja , jer strah nema to je pokazao svojim modricama koje nize svaki dan a ne odustaje od radnji koje mu ih zadaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je Maša bila mala svi smo je vodali.Neda po tom pitanju će sama.Hoda uz nameštaj ako sam do nje,pusti se,ima ravnotežu da stoji,pa me uhvati.Sedne puzi,pa ponovo ustane.Ona će sama.Kad se pusti.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo nista forsirali,onje seo sa 4 meseca i znala sam da ce sve ici ranije,u dubak smo ga stavili sa 6m,ali prvo na kratko,pa smo mu produzavali postepeno,puzao sa 7-8mes,i odmah je poceo da trazi da ga drzimo za rucicu,i setao je kao mator,nije imao problem da se sam podigne i seta uz namestaj,i samo se odjednom pustio i setao,pre nego sto je napunio 10.meseci.

NSanja,ne brini se pustice se kad on bude osetio da moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se setamo za rukice zadnjih 2-3 nedelje, tako nesto, ali nisam je ja nesto forsirala, sama se izvijala kad je nosim da hoce dole, i nekako je odmah lepo koracala napred, ne zapinje, ne ide na prsticima, sad vec maltene "trci" dok se tako vodamo. S tim da me ne pusta ni na sekund, samo jednu ruku ako ona hoce da nesto dohvati, mada u vecini slucajeva ona sama sedne uzme sta joj treba i penje se nazad uz mene da nastavimo da setamo. Sad kao pokusava nesto da cuci ali se jos uvek ljulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ide spontano...neko dete se 'voda' za rukice neko ne...moje troje starijih smo 'vodal' neko više,neko manje ali Anđelinu ni jedan jedini put,jednostavno ona nije htela i jako je nerviralo kada je neko uzme za rukice,ona je hodala u ogradici (najbolja sprava za bebe),uz nameštaj i tako dok skroz nije 'očvrsnula'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče bilo koje 'aktivnosti' kao sedenje,ustajanje',prohodavanje,dete ne treba forsirati...sve će ono samo...moja su sva deca svašta naučila i očvrsnula u OGRADICI,najbolja i najzdravija sprava za decu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče bilo koje 'aktivnosti' kao sedenje,ustajanje',prohodavanje,dete ne treba forsirati...sve će ono samo...moja su sva deca svašta naučila i očvrsnula u OGRADICI,najbolja i najzdravija sprava za decu :rolleyes:

Mi je imamo ali nam vise sluzi za drzanje igracaka u njoj , nije bas ljubitelj ogradice , setalicu koristi kad skinem sediste da operem on udje i seta u njoj bez ikakvog pridrzavanja , rekla bih da mu ona samo pruza sigurnost pa je zato voli ... ali samo bez sedista , nece da sedi u njoj nema sanse :D Uz namestaj takodje lepo hoda ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se vodamo od 10. meseca i bukvalno trcimo, ne hodamo, u zadje vreme hoce sama da ide, kaze nam ama i pusti se i krene u pohod :lol: ne forsiramo je. pa kad bude bila spremna, prohodace sama skroz,ovako nas jos uvek trazi i drzi za ruku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da neko ne shvati pogresno , ne forsiram ja njega , cak i kad mi neko nabaci recenicu jos ne hoda moj odgovor je prohodace kad on to bude hteo i hodace ceo zivot , neopterecujem se time uopste ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dali ste vase dete inicirali na to ili je samo "trazilo"? Kada ste poceli da setate svoje dete za rukice i pustate da samo odrzava ravnotezu ? Kada ste pokusali da ga/je pusitite da napravi prvi samostalan korak ?

Marko je sad u toj fazi da pruza rukice da ga setamo po kuci , dvoristu , u stanju je sat vremena tako da nas seta tamo amo ali slabo se pusta sam , moze pored mene da seta tako sto ga drzim samo za jednu rukicu i on ide , lepo drzi ravnotezu ali cim pokusam da izvucem ruku on sedne i ceka da mu dam ponovo ruke :) Mislim da ce brzo prohodati i da mu fali samo malo samopouzdanja , jer strah nema to je pokazao svojim modricama koje nize svaki dan a ne odustaje od radnji koje mu ih zadaju :)

Ista situacija i kod nas! U stanju je da nas voda dok se ne umori ili dok joj ne dosadi,a to moze da potrajeeeeeeeee. Inace,sama je pocela da trazi da je vodimo i kad je stavimo u setalicu pruza ruke da je uzmemo,hoce da je vodimo.

Jao,moja ledja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ide spontano...neko dete se 'voda' za rukice neko ne...moje troje starijih smo 'vodal' neko više,neko manje ali Anđelinu ni jedan jedini put,jednostavno ona nije htela i jako je nerviralo kada je neko uzme za rukice,ona je hodala u ogradici (najbolja sprava za bebe),uz nameštaj i tako dok skroz nije 'očvrsnula'...

Isti slučaj. Prohodala potpuno sama - pridržvala se za nameštaj, zidove... i pustila se kad je bila spremna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti slučaj. Prohodala potpuno sama - pridržvala se za nameštaj, zidove... i pustila se kad je bila spremna.

Kao i njen drugar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto zivimo u zajedničkom domaćinstu,.... dobila sam primedbe za ogradicu, koju smo dobili od prijatelja.

U ogradici je naučio da se podiže i ojačao ruke.

Naučio je da se spusti da sedne, a ne samo da gekne.

Da ide ukrug, što ga je oslobodilo da hoda uz nameštaj.

Čak napravi par koraka u ogradici, ne pridržavajući se za obod ogradice... Tako....

Naravno da dobar deo dana šetamo držeći dga za jednu ručicu, uglavnom po kući, zbog snega napolju, mada kad je lepo vreme, i nije mnogo hladno, prošetamo i vani. U ogradicu ga stavljam samo kad moram.

Mada su primedbe bile bolne, tipa-to je "obor" za decu...."To je samo roditeljima lakše", (a kako da stignem sve da sredim po kući ako ga ne stavim tu) i tako...

Ona je meni baš pomogla, naročito što se prohodavanja tiče. I 100 puta mi je bolja od dubka , kojeg je DEDA kupio,... iako sam ja bila protiv toga.

Jakov još nije siguran da bi se pustio sam da hoda, mada hoće recimo, između nameštaja da se pusti ,...imam utisak da mu malo fali. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto zivimo u zajedničkom domaćinstu,.... dobila sam primedbe za ogradicu, koju smo dobili od prijatelja.

U ogradici je naučio da se podiže i ojačao ruke.

Naučio je da se spusti da sedne, a ne samo da gekne.

Da ide ukrug, što ga je oslobodilo da hoda uz nameštaj.

Čak napravi par koraka u ogradici, ne pridržavajući se za obod ogradice... Tako....

Naravno da dobar deo dana šetamo držeći dga za jednu ručicu, uglavnom po kući, zbog snega napolju, mada kad je lepo vreme, i nije mnogo hladno, prošetamo i vani. U ogradicu ga stavljam samo kad moram.

Mada su primedbe bile bolne, tipa-to je "obor" za decu...."To je samo roditeljima lakše", (a kako da stignem sve da sredim po kući ako ga ne stavim tu) i tako...

Ona je meni baš pomogla, naročito što se prohodavanja tiče. I 100 puta mi je bolja od dubka , kojeg je DEDA kupio,... iako sam ja bila protiv toga.

Jakov još nije siguran da bi se pustio sam da hoda, mada hoće recimo, između nameštaja da se pusti ,...imam utisak da mu malo fali. :rolleyes:

Ma opušteno. ;) Super što hoće u ogradicu, kasnije će ti samo pomoći da dete zna i samo da se zaigra a ne da non stop mora neko da cupka oko njega... Vreme će pokazati da ti je ona pomogla i za druge stvari a ne samo za ustajanje i prohodavanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete hoda na kolenima! Nema nameru da skroz ustane i hoda.Ide normalno kada se pridrzava uz nesto,ali cim je pustim odmah klekne i nastavja put tako :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete hoda na kolenima! Nema nameru da skroz ustane i hoda.Ide normalno kada se pridrzava uz nesto,ali cim je pustim odmah klekne i nastavja put tako :blink:

I videćeš ima samo da ustane jedan dan i ta ze iznenadi... Hodaće bez teturanja - videćeš :)

bojanans voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete hoda na kolenima! Nema nameru da skroz ustane i hoda.Ide normalno kada se pridrzava uz nesto,ali cim je pustim odmah klekne i nastavja put tako :blink:

To je samo opreznost, brzo ce se ona pustiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I videćeš ima samo da ustane jedan dan i ta ze iznenadi... Hodaće bez teturanja - videćeš :)

To je samo opreznost, brzo ce se ona pustiti.

Nadam se :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I videćeš ima samo da ustane jedan dan i ta ze iznenadi... Hodaće bez teturanja - videćeš :)

To je samo opreznost, brzo ce se ona pustiti.

Nadam se :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se setamo za rukice zadnjih 2-3 nedelje, tako nesto, ali nisam je ja nesto forsirala, sama se izvijala kad je nosim da hoce dole, i nekako je odmah lepo koracala napred, ne zapinje, ne ide na prsticima, sad vec maltene "trci" dok se tako vodamo. S tim da me ne pusta ni na sekund, samo jednu ruku ako ona hoce da nesto dohvati, mada u vecini slucajeva ona sama sedne uzme sta joj treba i penje se nazad uz mene da nastavimo da setamo. Sad kao pokusava nesto da cuci ali se jos uvek ljulja.

Prestali smo sa vodanjem - falim te Boze naucila je da puzi pa joj je sad zanimljivije da sama ode po to sto joj treba, ustane uzme spusti se i ide dalje. Za ruke je vodaju jos samo baba i deda ( imaju neku macku u kuci sto se linja nenormalno pa tamo ne puzi ). I kad smo napolje vodim je ako hoce dole. Mada mi je nekako logicno da ce pre sama koraknuti nego ako je ja budem vodila, ovako ce valjda sama kad bude spremna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi prohodali veceras :) KAo da hoda vec mesec dana :D , samo mu je trebalo da se oslobodi straha , lepo hoda , predje u cugu oko 3-4 metra pa se uhvati za nesto :) Srecica moja mala <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi prohodali veceras :) KAo da hoda vec mesec dana :D , samo mu je trebalo da se oslobodi straha , lepo hoda , predje u cugu oko 3-4 metra pa se uhvati za nesto :) Srecica moja mala <3

Bravo Marko...

Ova moja jos nece da hoda,imam utisak da se jos vise plasi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Marko...

Ova moja jos nece da hoda,imam utisak da se jos vise plasi...

MA ja sam glavu davala juce da nece jos mesec dva sigurno pa evo ga , i to se nisam nadala da ce ovako lepo hodati odmah , toliko me je iznenadio da sam ga gnjavila da hoda pola sata , dok se jadan nije rasplakao u fazonu , mama smorila si me vec , pusti me sad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi prohodali veceras :) KAo da hoda vec mesec dana :D , samo mu je trebalo da se oslobodi straha , lepo hoda , predje u cugu oko 3-4 metra pa se uhvati za nesto :) Srecica moja mala <3

Cestitamo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.