Prohodavanje

odgovora

Objavljeno

moj sin je uso u desti mjesec ,ni pomaka o prohodavanju,ponekad se malo pridrzi za krevet i to je to,sta mi predlazete koje vjezbice da radim sa njim,da bude malo aktivniji sto se tice prohodavanja?

A što bi ga terala da prohodava? Sve će to on sam, bez brige ;)

I da ustaje i da hoda, samo ga pusti da radi kako njemu odgovara. Dete je zdravo, krenuće kad bude spreman za to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla, je puzi jel ustaje, poseda li se ?

on nit puzi nit pokusava sam da ustane nista nece,kad ga legnem na stomak malo i pocne da place da ga uzmem,kad ga legnem na ledja on se valja...bas mi je lijen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla sad da te ja malo izgrdim :) Pa ni Sofija ne puže,samo malo.Prije neki dan je naučila sama da sedne.A uzdiže se samo kad sam ja pored nje.Nije on lijen,jednostavno nije spreman.Budi strpljiva,zdrav je,nemoj se brinuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moje dete sto se sa 6 meseci nije jos okretalo sa ledja na stomak, sto je propuzalo tek sa 9 meseci, vec neko vreme nas tera da je vodamo za ruku, i par dana unazad pravi po jedan samostalni korak :wub: Bas bi bilo lepo kad bi prohodala na rodjendan :) Bar da mogu da kazem da je nesto uradila pre Lune...

natawyyy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla sad da te ja malo izgrdim :) Pa ni Sofija ne puže,samo malo.Prije neki dan je naučila sama da sedne.A uzdiže se samo kad sam ja pored nje.Nije on lijen,jednostavno nije spreman.Budi strpljiva,zdrav je,nemoj se brinuti.

to jeste nego jednostavno nista nece,samo bi lezo,i sjedio,ponekad iz mjesta pokusava da ustane,i to je to,a kad sjedi nisam sigurna da nece pas,nego za svaki slucasj stavim jastuk da se ne prevrne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to jeste nego jednostavno nista nece,samo bi lezo,i sjedio,ponekad iz mjesta pokusava da ustane,i to je to,a kad sjedi nisam sigurna da nece pas,nego za svaki slucasj stavim jastuk da se ne prevrne...

Jel imate dvorište?Ili neku prirodu u blizini?Odvedi ga,raširi prostirku razbacaj igračke pa vidi kako će da reaguje.Sofija obožava prirodu.Mi odemo u šumu,raširimo ćebe,ona uživa.Sve hoće da dohvati,i puštam je da čupa travu,da se igra sa kamenjem.A on je tebi Sejla zdravo dijete,nisu sva deca ista.Kad bude htio i on će krenuti,polako.Od moje prijateljice ćerka je prohodala sa godinu i 7 mjeseci,da znaš da može i Amar a i Sofija tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla...nabolja vežba za njega je ćebe na pod, igračkice i da se tako igrate, mazite, puzite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla...nabolja vežba za njega je ćebe na pod, igračkice i da se tako igrate, mazite, puzite...

Ma kakav pod, napolje na travu! Ili na beton :P

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakav pod, napolje na travu! Ili na beton :P

:lol: :lol: :lol:

Nemoj da nam zbunjuješ mladu mamu...Sejla ne slušaj je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Nemoj da nam zbunjuješ mladu mamu...Sejla ne slušaj je...

Pa sta fali travi? :huh: Aj za beton jos i da razumem :lol: Ali trava je dobra, samo ako zna neko mesto gde je sigurna da nema stakla, spriceva, kake i ostalih gadosti <_< Meni je Anita pocela mnogo brze da napreduje kad sam skontala da treba da joj nosim prostirku kad idemo napolje...

YelenaC voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja njega legnem svaki dan,al problem je sto on nece,place.i sve gica nogama i rukama,i sav se zacrveni,i sta ja mogu sem da ga dignem...i njemu priroda prija baas uziva....ma sve jedno dje god ja bih ga sjela samo da znam da ce bit aktivniji,milice upravu si zasadicu ja travu u kucu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla draga moja on je tebi trebao da je na podu odnosno na crstom ajde mi smo bili od mesec dana, ali ajmo reci od 2-3 mes i kad god je budan na stomacicu sto vise, tako se svi misici jacaju i ucvrcuju, neki normalan sleed je dizanje na kolena i rukice, pa posedanje staljanje bebe same u sedeci polozaj a ne ti da ga stavis, i puzanje, ustajanje pa hodanje uz namestaj pa onda samostalno, neki preskoce puzanje ali da bi hodali moraju sami ustati a bebe ustaju iz polozaja na stomaku bar je kod nas bio slucaj, nego ti lepo sve igracke povadi lezi sa njim pusti mu muziku i polasko igrajte se golicajte , kao juris ga pokrivas ga po glavici pa bu, ali sve na stomacicu..pa ga malo odignes na podlaktice, pa malo nogicima, pa ti puzis, ono uzmes pola sata i samo akcijaa aktivnost za aktivnoscu da ne zna sta ga je snaslo da nema kad plakati :)

ovo je fenomenalan odgovor stvarno,ja bas toliko nisam bila aktivna sa njim nego ga meni zao kad zaplace i ja ga uzmem.hvala ti puno ovo cu da pokusam vidjecu kako ce reagovat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tara je prohodala 10 dana posle prvog rodjendana, a Hancica evo jos se trudi :D

Neuhvatljiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam mislila da ona vec uveliko pici. I moja svakim danom sve sigurnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam mislila da ona vec uveliko pici. I moja svakim danom sve sigurnija.

pici ona al uz nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Nadja al se zarazno smejes :P

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MatroNadja@ bas su medici,moj Vuk se jos na pristicima drzi kao balerina a jos ni jedan korak nije napravio.Valjda ce uskoro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sunasca mala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk sam stoji, pre neki dan se pustio, stajao bez drzanja i pao na nos :D kada ga uhvatim za ruke on napravi par koraka ali se uvija kao spageta i mrda kolenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Nadja al se zarazno smejes :P

Evo ti jos :D

:D :D

MatroNadja@ bas su medici,moj Vuk se jos na pristicima drzi kao balerina a jos ni jedan korak nije napravio.Valjda ce uskoro!

Hvala :wub:

sunasca mala!

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je tacno da je dubak stetan?Moja kuma ima sina koji ima 13meseci,jos uvek ne ume sam da stoji ni da hoda samostalno ,vec sa pridrzavanjem(moraju da ga drze za obe ruke),mislim da ne ume ni sam da ustane.Dr im je rekla da je to zbog njegovog viska kilograma,malo je buca,a i naviknut je na ruke :) Mislim da ima oko 13-14kg,i nije preporucila dubak,i moja kuma je ubedjena da dubak ne valja i nece da ga kupi,kao ni onaj povodac za decu..Meni je taj povodac(koliko sam videla) super stvar,ali nju je izgleda sramota da seta dete kao kuce... <_< Mislim,ja se jos uvek ne razumem u sve to,pa sam htela vas da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je tacno da je dubak stetan?Moja kuma ima sina koji ima 13meseci,jos uvek ne ume sam da stoji ni da hoda samostalno ,vec sa pridrzavanjem(moraju da ga drze za obe ruke),mislim da ne ume ni sam da ustane.Dr im je rekla da je to zbog njegovog viska kilograma,malo je buca,a i naviknut je na ruke :) Mislim da ima oko 13-14kg,i nije preporucila dubak,i moja kuma je ubedjena da dubak ne valja i nece da ga kupi,kao ni onaj povodac za decu..Meni je taj povodac(koliko sam videla) super stvar,ali nju je izgleda sramota da seta dete kao kuce... <_< Mislim,ja se jos uvek ne razumem u sve to,pa sam htela vas da pitam.

Nemam jos bebu u dubku, ali mi je to super slatko! :)Htedoh da ti ispricam iskustvo moje majke, a to sam JA! :DObozavala sam dubak, i bila sam u njemu dosta, nisam puzala nikako, ali sam prohodala ne znam koliko tacno pre prvog rodjendana, ustajala sama isto tako i bila sam buca! :) Mislim da to vise ide od deteta do deteta nego do dubka... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam jos bebu u dubku, ali mi je to super slatko! :)Htedoh da ti ispricam iskustvo moje majke, a to sam JA! :DObozavala sam dubak, i bila sam u njemu dosta, nisam puzala nikako, ali sam prohodala ne znam koliko tacno pre prvog rodjendana, ustajala sama isto tako i bila sam buca! :) Mislim da to vise ide od deteta do deteta nego do dubka... :)

i ja sam bila u dubku,i vecina nas... :) Svi smo zdravi,pravi,normalno hodamo,pa nikako ne mogu da shvatim ova "nova pravila" da je dubak stetan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.