Prohodavanje

odgovora

Objavljeno

Mi prohodali veceras :) KAo da hoda vec mesec dana :D , samo mu je trebalo da se oslobodi straha , lepo hoda , predje u cugu oko 3-4 metra pa se uhvati za nesto :) Srecica moja mala <3

Cestitaaaaaaaaaaaaaaaaaaam!!!!!!!!!!!!!!!!!

♥♥♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi prohodali veceras :) KAo da hoda vec mesec dana :D , samo mu je trebalo da se oslobodi straha , lepo hoda , predje u cugu oko 3-4 metra pa se uhvati za nesto :) Srecica moja mala <3

Cestitam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi prohodali veceras :) KAo da hoda vec mesec dana :D , samo mu je trebalo da se oslobodi straha , lepo hoda , predje u cugu oko 3-4 metra pa se uhvati za nesto :) Srecica moja mala <3

E, pa čestitam od srca! :wub:

To bi bilo sedam dana posle nas! Još malo matematike! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:;):lol:

Vec je dobio modricu od prohodavanja :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi prohodali veceras :) KAo da hoda vec mesec dana :D , samo mu je trebalo da se oslobodi straha , lepo hoda , predje u cugu oko 3-4 metra pa se uhvati za nesto :) Srecica moja mala <3

Bravo za našeg drugara!!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Marka.Mi najviše napravimo 6 koraka,neće.Redovno napravi 3 i sedne inastavi da puzi.Neka je.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi prohodali veceras :) KAo da hoda vec mesec dana :D , samo mu je trebalo da se oslobodi straha , lepo hoda , predje u cugu oko 3-4 metra pa se uhvati za nesto :) Srecica moja mala <3

Bravo!! ;)

Ova moja jos nece da hoda,imam utisak da se jos vise plasi...

Mi necemo jos neko vreme..to je moje misljenje..tek od pre 10-tak dana stoji po nekoliko sekundi sam, pa verujem da ce prvo morati da nauci da drzi jos duze ravnotezu, a onda tek u pohode :D A jedva cekaaaaaaaam!

To bi bilo sedam dana posle nas! Još malo matematike! ;)

Cestitaaam! :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitaaam! :D :D

Hvala! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milana je na kraju prohodala sama... Ona nije dala da se vodi za ruku ili nesto slicno, ona je sve to volela sama uz namestaj i samo se jednom pustila... Vezuje negde oko 15 koraka i ona voli i dalje da puzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Markic :wub: cestitam i mi hodamo, ne bas ono perfektno, ali pravi po 20 koraka, mada jos uvek vise voli na sve 4 sigurnija je tako :D

Milana je na kraju prohodala sama... Ona nije dala da se vodi za ruku ili nesto slicno, ona je sve to volela sama uz namestaj i samo se jednom pustila... Vezuje negde oko 15 koraka i ona voli i dalje da puzi...

Bravo :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :):wub:

I Markic voli da puzi i jos uvek se ne pusta na svoju inicijativu nego na maminu :) Ali polako do aprila,maja cu verovatno da trcim za njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :):wub:

I Markic voli da puzi i jos uvek se ne pusta na svoju inicijativu nego na maminu :) Ali polako do aprila,maja cu verovatno da trcim za njim :)

Jaoj, pa kad doteramo liniju! :lol:

Bravo za sve malce koji su prhodalil! Vidite da je ovaj mart bio taličan za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da trckaraju sada!

Uh kad li ce ovo moje dete.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ena je napokon krenula po malo sama da hoda od sobe do dnevne,i natrag... Jos uvek nece sama da ustane,vec kad je ja spustim na noge onda nastavi,vidim da ide sasvim lepo,ali joj je ocigledno sigurnije na kolenima(iako su skroz modra). Napolju nema sanse da se prevari i krene jos uvek <_< Iskreno se nadam da ce uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strelac super!

Ja se nesto pitam..kada je tacno dete prohodalo? Sta ako u jednom momentu napravi 6,7 koraka lepo i samo a nesto kasnije ne moze vec "kljok" posle drugog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strelac super!

Ja se nesto pitam..kada je tacno dete prohodalo? Sta ako u jednom momentu napravi 6,7 koraka lepo i samo a nesto kasnije ne moze vec "kljok" posle drugog?

Ovo moje i posle mesec dana hodanja "kjokne"! Ne brini, to je deo avanture! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo razmisljam..mislim da jos nije. Kljokne on cesto i jos nije stabilan ali mu odjednom naidje snaga i onda napravi nekoliko koraka sam. Te sam malo zbunjena. :blink::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj MArko sam ustane iz sedeceg polozaja , bez pridrzavanja za nesto , sam sedne , cucne lepo ko velik ali nece sam da pravi korake , napravi on jedna dva ako je to sto mu treba blizu a za dalje lokacije i dalje vise voli da puzi , hoda na duze jedino kad ja stojim ispred njega i pruzam mu ruke , cini mi se da bi presao tako i 100 metara ali samo da dodje do mene inace ne . Puzi i dalje , najvise hoda po dvoristu jer zna da mu tu ne dam da puzi. Juce sam ga sat vremena mamila ispred njega ide normalno, kad na tren izgubi ravnotezu on stane namesti se i i nastavi dalje , ali sam nece :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja to mi zvuci sasvim OK, jos nema sigurnosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj MArko sam ustane iz sedeceg polozaja , bez pridrzavanja za nesto , sam sedne , cucne lepo ko velik ali nece sam da pravi korake , napravi on jedna dva ako je to sto mu treba blizu a za dalje lokacije i dalje vise voli da puzi , hoda na duze jedino kad ja stojim ispred njega i pruzam mu ruke , cini mi se da bi presao tako i 100 metara ali samo da dodje do mene inace ne . Puzi i dalje , najvise hoda po dvoristu jer zna da mu tu ne dam da puzi. Juce sam ga sat vremena mamila ispred njega ide normalno, kad na tren izgubi ravnotezu on stane namesti se i i nastavi dalje , ali sam nece :/

Kod nas je slicno, hoce da ide ako ide ka meni, i ako se nesto zaigra pa krene sama po nesto i ne skonta da hoda, onda mi je bas slatka :) Npr kod tetke na Uskrsu kad smo bili skoro sve je setala sama jer joj je tamo sve novo i zanimljivo pa ne zna gde ce pre :) Ali daleko je sigurnija dok puzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj MArko sam ustane iz sedeceg polozaja , bez pridrzavanja za nesto , sam sedne , cucne lepo ko velik ali nece sam da pravi korake , napravi on jedna dva ako je to sto mu treba blizu a za dalje lokacije i dalje vise voli da puzi , hoda na duze jedino kad ja stojim ispred njega i pruzam mu ruke , cini mi se da bi presao tako i 100 metara ali samo da dodje do mene inace ne . Puzi i dalje , najvise hoda po dvoristu jer zna da mu tu ne dam da puzi. Juce sam ga sat vremena mamila ispred njega ide normalno, kad na tren izgubi ravnotezu on stane namesti se i i nastavi dalje , ali sam nece :/

Moja Tea je počela pomalo da hoda po kući tj. da pravi po 10-ak koraka sa 11 mjeseci. Onda bi par dana samo puzila, pa onda opet pravila po 15-ak koraka i sve tako u krug. Sad lijepo hoda po kući ali zato napolju nema te teorije da pusti moju ruku. Ponekad je pustim u parku na travi i ona tako stoji par trenutaka i odmah gleda gdje sam i ide prema meni i pruža ruke. Valjda još uvijek nije dovoljno sigurna da napolju samostalno hoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre nekoliko dana ide sam kroz sobu po 15-tak koraka pravi. Jos uvek ne cucne lepo, desi se da izgubi ravnotezu i sve tako u krug, onda lepo hoda-stabilno, pa nestabilno..Ali racunam da je sada faza "stabilizacije".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo svaki dan sve stabilniji retko kad padne vec je naucila da drzi ravnotezu, meni je sad veci problem sto ona ne da ruku kad smo napolje, ipak ona ne hoda jos ono skroz stabilno i samo bi da trci. Po travnjaku je pustim ali ovako na betonu gledam da me nekako drzi za ruku, inace udje u sve radnje i svako smece po ulici da pokupi...

http://www.facebook.com/photo.php?v=362065...e=2&theater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dusica medena! Pa ona je super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.