strah od doktora

odgovora

Objavljeno

mila za mesec dana puni tri godine,sledece nedelje imamo zakazan sistematski a vec mesecima se spremamo za to....juce smo vodili milinog brata ,koji ima tri ipo meseca na vakcinu ,i poveli i nju..ah ah nije htela ni da udje kod doktora a kamoli nesto vise. posle desetak minuta je usla i malo se opustila ali samo sa sestrom koja je ,inace,mnogo fina. ne znam sta da radimo,sa Milom se vec godinu dana igramo doktora ,pregledamo se svi ,i mede i lutke i baba i deda, i kazemo aaaaaa i usi i grlo i sve super. neko lose iskustvo sa dr nemamo jer za tri godine smo bili pet puta ,ne racunam vakcine u prvoj godini,jednom zbog temperature,jednom zbog stomacnog virusa ,jednom na inhalacije i to je to. volela bih da podelita samnom Vasa iskustva i mozda neki savet da mi udelite?hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je taj strah proizasao od tvog odustva kada si radjala drugo dete, pa nisi bila pored nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je taj strah proizasao od tvog odustva kada si radjala drugo dete, pa nisi bila pored nje.

kada sam radjala drugo dete bila sam odsutna tri dana,a kao sto sam napisala spremamao se vec mesecima za posetu dr i kao sto sam napisla vec godinu dana se igramo doktora.......drugo dete sam rodila za deset minuta ,nije mi trebala godina i ne mislim da tri dana bez mene moze da proizvede takav strah od doktora. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravo da ti kazem, nista mi ne pada drugo na pamet pametno zasto vam se to desava. Ipak, decica znaju da naprave mnogo nerealniju sliku nego sto mi mozemo da zamislimo. Znas i sama da u tom uzrastu 'upijaju' kao sundjeri sve sto cuju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zavrsili sistematski......dobro,ne bez suza ali ne ni tako dramaticno koliko smo se mm i ja nadali i strahovali.dr kaze da strah polazi od njenog neznanja sta se tu kod nekog doktora radi....koliko smo malo puta bili ona se ni ne seca,tako da nam je dr rekla ,sledece godine ce moci da upamti posetu i da zna kako nije nista strasno :P nadam se.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo juce bili na kontroli posle ravno godinu dana. Za tih godinu dana nismo videli doktorku niti bilo kog doktora i nije znao cega da se plasi ;) Mogu reci da mu je bilo zabavno, nista drugo. ;)

Bio je jedan decak sa nama koji ima tacno 2 godine i on je plakao kao kisa. Tek posle kroz pricu sam saznala da je jete pre par meseci primalo inekcije...onda tek nije ni cudo.

Mozda, kad klinci napune 3 godine pocinju da se boje nepoznatog....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom mi je rekla lukin pedijatar da oni do 2. godine histerisu oko cele te price dr, a da se posle situacija menja.

Tako je i kod nas bilo.

Do druge godine nismo nikako hteli kod dr, na njen pomen, njemu se dize kosa na glavi i slicno. Posle toga, pesma. Nju obozava sad. Sta god da kaze saradjuje. Ovih dana smo ga vodili i kod orl-, pre toga i kod alergiologa gde ga je boo, cini mi se 16. puta :lol:

Znam da ga je boleo ali nije pisnuo :lol:

Ali zato je posle ceo dan prepricaovao kako ga je bolelo...hahaha.

tako da ja mislim da to ima veze sa godinama - taj strah od dr-a.

Mada ja i sad ne volim dr nikako.Neka hvala, sto dalje od mene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.