Prehlade kod dece

odgovora

Objavljeno

Pa ne znam...ali pojavila mu se T, ona nema veze sa alergijama...jel tako?

Da, tako je....

Možda ipak ima veze sa zubima. Jel doktorka pogledala vilice?

Nama naša dobro procenjuje kad pogleda vilice i odmah nam kaže hoće li izaći ili za koliko vremena da očekujemo, kao i kad uošte nisu zubi u pitanju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, tako je....

Možda ipak ima veze sa zubima. Jel doktorka pogledala vilice?

Nama naša dobro procenjuje kad pogleda vilice i odmah nam kaže hoće li izaći ili za koliko vremena da očekujemo, kao i kad uošte nisu zubi u pitanju....

Ne, nije pogledala...gledala je grlo, tako da nemam pojma da li je obratila pažnju na desne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cesto kuburimo sa krajnicima i imamo samo T od njih,doktor mi je rekao da do 3 dana moze biti T od virusa ali posle toga je sigurno neka upala.

Drugaricina mala je imala 40 T jedno 5-6 dana i dr govorila ma to je virus!! Dete zavrsilo u decijoj na longacefu sa jakom upalom mokracnih kanala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cesto kuburimo sa krajnicima i imamo samo T od njih,doktor mi je rekao da do 3 dana moze biti T od virusa ali posle toga je sigurno neka upala.

Drugaricina mala je imala 40 T jedno 5-6 dana i dr govorila ma to je virus!! Dete zavrsilo u decijoj na longacefu sa jakom upalom mokracnih kanala!

Devojčica od moje drugarice je imala 6 dana T od virusa.....ali ako temp ne spada posle 3 dana OBAVEZNO 'uraditi' urin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva puta u zadnjih 15 dana smo vadili krv i urin...prošli nekoliko doktora, svi kažu viroze...dosta Vitamina C, sirup Prospan, Operil u nos...Propolis za imunitet...I sve to koristim, da bi on opet juros dobio T....

Dijete već 20 dana pije ušpinovani šećer.... :(

Sad nešto kontam da ni je problem u tome što ga izvedem van, u kratku šetnju po naselju???

Pa ne mogu ga mjesec dana držati zatvorenog u kući...Joj baš me to sve brine...no, znam da je puno djece prehlađeno, virusa nema kakvih nema...

Filipa verovatno viroza ako ste sve uradili...ma samo da je dete SVAKI DAN NAPOLJU na vazduhu....on sada 'gradi' imunitet...ne brini puno....i nikako nemoj da ga pretoplajvaš...mislim da je to najčešća greška mamica...iz najveće brige urade štetu detetu...bolje daje detetu za nijansu hladnije nego da mu je vruće i da se oznoji...e tada se dete prehladi...nego smo svi 'slabi' na to 'da li mu je zima'....svaki dan viđam malu i veliku decu sa kapama..šalovima....nabundanima...užas ...to nokako...zato su deca preosetljiva i svaki ih 'vetrić obara' <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se ponekad čini da dr ništa drugo i ne govore osim: Početak viremije, viroza isl. U nedelju sam vodila Isidoru kod dežurnog pedijatra, žalila se da je boli uvo, i naravno, dr nam je rekla upravo to. A onda sam ja po...iz..la, i odvela je u bolnicu na ''uho, grlo, nos'', dr specijalista joj je izvadio tonu cerumena iz oba uveta, prepisao sirup i kapi za uši, sutra idemo na kontrolu.

Ne mogu vam opisati koliko sam bila iznervirana. :angry::angry::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame ne znam da li ima vec ova tema nisam imala vremena da trazim..ima bebu od 6 mjeseci i evo jutros je ustala blago nosic zacepljen i par puta se nakasljala nista strasno al htjela sam vas pitati sta vi dajete svojim bebama za kasalj koji cajic?unaprijed vam hvala.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slađo, evo imaš ove dve teme koje možeš da pogledaš:

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=320

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=336

Ne mora da znači da je prehlada, mogao bi da bude i zubić, ili reakcija na česte promene temperature vazduha. U tom slučaju kašalj dolazi kao posledica slivanja sekreta iz nosa. Ako je kašalj suv, možeš da daješ bebi čaj od belog sleza ili da ga inhaliraš čajem od crnog luka. Pored toga obavezno čistite nosić.

Ako kašalj nije suv, onda obavezno kod lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame ne znam da li ima vec ova tema nisam imala vremena da trazim..ima bebu od 6 mjeseci i evo jutros je ustala blago nosic zacepljen i par puta se nakasljala nista strasno al htjela sam vas pitati sta vi dajete svojim bebama za kasalj koji cajic?unaprijed vam hvala.... :rolleyes:

Moj savet je da je pustiš jedan dan da vidiš kako će se razvijati situacija... Prati temperaturu da nema, i kako jede, kako je raspoložena. Može bez čajeva jedan dan, a ako joj se tek zapušio nosić, ne bi trebalo da ima kašalj... Jel i kašljuca?

Za kašalj je dobar čaj od belog sleza (ima i čaj koji možeš da napraviš od luka, al to će teško popiti onako "bez ičega")...

Tako da pusti je danas, ako je vesela, lepo jede, a samo joj zapušen nosić - nikakva terapija čajevima i sirupima za kašalj... Samo joj sređuj nosić - fiziološkim rastvorom, recimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutros se par puta nakasljala i nosic bio malo zapusen al evo sad je bolje nekaslje i lijepo spava,vesela je nema temperaturu i lijepo jede.. a kasalj je vise suh...panicar sam a ne vodi mi se odmah doktoru jer bila sam prije tri dana tamo je i pokupila prehladicu,,a mozda su i zubici jer ima vec dva zzubica i stalno slini i stavljaa rukice u usta.. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutros se par puta nakasljala i nosic bio malo zapusen al evo sad je bolje nekaslje i lijepo spava,vesela je nema temperaturu i lijepo jede.. a kasalj je vise suh...panicar sam a ne vodi mi se odmah doktoru jer bila sam prije tri dana tamo je i pokupila prehladicu,,a mozda su i zubici jer ima vec dva zzubica i stalno slini i stavljaa rukice u usta.. :huh:

E, pa to - sačekaš malo (pošto nema T) - ne odma kod doce ;)

Super, sad možeš da malo vlažiš prostor u kome spava zbog nosića, da lakše podnese.

Vrlo je moguće da su zubi, sad je u tom periodu, važno je da nema T i da je sve drugo uredno. Prati je i dalje i samo čisti nosić... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle je poceo od petka uvece da kaslje. Vodila sam ga kod dr, pluca i grlo su ok. Rekla mi da ga par dana ne vodim u vrtic, daa mogu da mu dam sirup za iskasljavanje.

Danas - Nema T, ali je rumen u obrazima i preznojava se, tj kosa mu je mokra, a u bodicu je dugih rukava i na nogama ima hulahopke, u kuci je prijatno, ni vruce ni hladno. Nije mi jasno, zasto se preznojava i sto je umen. Pokusavam da vidim da li mu raste neki zub, ali ne mogu. Trojka mu dole nije skroz izbila, jedino ako nije od nje. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prosto ne znam o čemu se radi...sve simptome koje opisuješ Filip ima već mjesec dana, znači mjesec dana kašlje, pogotovo noću...

Juče sam čula za novi spasonosni recept: Kuva se cijela jabuka, glavica crvenog luka u ljusci i tri/četiri orasa u ljusci...nekih sat vremena...da, i malo šećera se doda...To se onda pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prosto ne znam o čemu se radi...sve simptome koje opisuješ Filip ima već mjesec dana, znači mjesec dana kašlje, pogotovo noću...

Juče sam čula za novi spasonosni recept: Kuva se cijela jabuka, glavica crvenog luka u ljusci i tri/četiri orasa u ljusci...nekih sat vremena...da, i malo šećera se doda...To se onda pije.

Pavle vec tri noci non stop kaslje... prevrce se po krevetu i koliko se zakaslje imam osecaj da ce da povrati :( Dr mi rekla i da je mozda suv vazduh u sobi, pa da stavljam vodu na radijator. Hoces da pravis taj sirup?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle vec tri noci non stop kaslje... prevrce se po krevetu i koliko se zakaslje imam osecaj da ce da povrati :( Dr mi rekla i da je mozda suv vazduh u sobi, pa da stavljam vodu na radijator. Hoces da pravis taj sirup?

Stavila ja i vodu na radijator...popio bočicu Prospana...

Pokušaću sa ovim sirupom..danas ću shuhati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prosto ne znam o čemu se radi...sve simptome koje opisuješ Filip ima već mjesec dana, znači mjesec dana kašlje, pogotovo noću...

Juče sam čula za novi spasonosni recept: Kuva se cijela jabuka, glavica crvenog luka u ljusci i tri/četiri orasa u ljusci...nekih sat vremena...da, i malo šećera se doda...To se onda pije.

Nadam se da je Filipu bolje.Da li si isprobala ovaj recept?

Ja vam se stvarno divim kako imate hrabrosti da isprobavate sve te recepte na deci.Ja sam probala na Vuku caj od belog sleza,htela sam da mu isperem nosic.Kad sam mu stavila on se toliko zacrveneo,poceo da grca,toliko sam se uplasila ...da sam rekla sebi nikad vise.OK sirupi,kapi,luk pored glave,ali meni ti recepti nisu sigurni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa verovatno viroza ako ste sve uradili...ma samo da je dete SVAKI DAN NAPOLJU na vazduhu....on sada 'gradi' imunitet...ne brini puno....i nikako nemoj da ga pretoplajvaš...mislim da je to najčešća greška mamica...iz najveće brige urade štetu detetu...bolje daje detetu za nijansu hladnije nego da mu je vruće i da se oznoji...e tada se dete prehladi...nego smo svi 'slabi' na to 'da li mu je zima'....svaki dan viđam malu i veliku decu sa kapama..šalovima....nabundanima...užas ...to nokako...zato su deca preosetljiva i svaki ih 'vetrić obara' <_<

Za ovo pretopljavanje si u pravu.To i ja radim.Kad ga stavim na spavanje,pokrijem ga sa tri prekrivaca,on se preznoji,a u toku noci se malo ishladi soba i nije cudo sto mu obicno pred jutro bude zacepljen nosic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobio je T 38.2 :( i sad nisam pametna dal da cekam da predje 38,5 ili da mu ipak dam sad sirup!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobio je T 38.2 :( i sad nisam pametna dal da cekam da predje 38,5 ili da mu ipak dam sad sirup!

Čekaj još malo. Ili pravac tuširanje pa ako tuširanje ne obori onda dati sirupčić. Kako ste sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekaj još malo. Ili pravac tuširanje pa ako tuširanje ne obori onda dati sirupčić. Kako ste sad?

Tusirali se, ali nije spadala... Dala mu pre 5 minuta sirup i sad spava i preznojava se, kosa mu skroz mokra. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( o mukica mala :( ništa, mora sam da se organizam izbori :(

Ja bih samo da te podsetim vodice da ga nudiš ako se bude budio u toku večeri, ali mislim da će ovo trajati večeras i već sutra će biti bolje, čim je krenuo da se znoji. Bar tako moja mama kaže (čim počne da se znoji, izbacuje iz organizma sve "viruse" i već sutra dan bi trebalo da bude ok)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se. Jutros smo bili kod dr i pluca i grlo su ok, pa se nadam da je to samo virus protrcao ili od zuba, da nece vise da ga muci. Bas kazem mm, koliko puta me izvede iz takta kad luduje i nemerno zeki, 100 puta mi je gore kad ga vidim u ovakvom izdanju miran kao bubica i tuznih okica :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uuu daaaa, daj njihov pogled, umoran, tužan... oduzima ti svaki dah da poželiš dušu da daš samo da ih ništa ne "mori" pa makar i prehlada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tusirali se, ali nije spadala... Dala mu pre 5 minuta sirup i sad spava i preznojava se, kosa mu skroz mokra. :(

A joooj dusa malena :( sigurno je neka viruscina grrrrr <_< . Ja ne znam da li da te savetujem za davanje sirupa jer ja cim dodje do 38 dajem sirup :unsure: i svesna sam da ne bih trebala. Moja deca nisu podlozna T ali kada je dobiju za 3 sekunde sa 38 ode na 40. Zasto mu ne stavis krompir u carapice (ako pomaze) sada dok spava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joooj dusa malena :( sigurno je neka viruscina grrrrr <_< . Ja ne znam da li da te savetujem za davanje sirupa jer ja cim dodje do 38 dajem sirup :unsure: i svesna sam da ne bih trebala. Moja deca nisu podlozna T ali kada je dobiju za 3 sekunde sa 38 ode na 40. Zasto mu ne stavis krompir u carapice (ako pomaze) sada dok spava?

Do sada je uglavnom imao T do 38.5 i tada sam mu stavljala efferalgan cepice, samo mu je letos jednom skocila na 39.2 i tada sam mu prvi put dala sirup. Nisam nikad probala te metode krompir, sirce ili kukuruzno brasno, ali ukoliko mu ne spadne, stavicu, jer tek za 5 sati mogu opet da mu dam lek. Sad mu merim T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.