Prehlade kod dece

odgovora

Objavljeno

Izgleda da je opet prehladjen...lose je spavao,nos mu zacepljen,grlo kao da mu je zagnojeno...Pripremila sam sljez...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je opet prehladjen...lose je spavao,nos mu zacepljen,grlo kao da mu je zagnojeno...Pripremila sam sljez...

:(

Kako je naš imenjak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Kako je naš imenjak?

Onako,smrca,nos mu zacepljen,stavila sam mu luk i sljez je popio i u nosic sam mu nakapala!Bice ovo teska noc! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onako,smrca,nos mu zacepljen,stavila sam mu luk i sljez je popio i u nosic sam mu nakapala!Bice ovo teska noc! :(

Baš mi je žao... :(

Mene najviše nervira kada mu je zapušen nosić,pa ne može lepo ni da jede i non stop se budi...i onda sam ja toliko dosadna,pa mu svaki čas stavljam fiziološki,on mukica beži kad me vidi.

Dobro,uradila si sve što treba,biće to već sutra bolje.

Cmok za Nikolicu da što pre ozdravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onako,smrca,nos mu zacepljen,stavila sam mu luk i sljez je popio i u nosic sam mu nakapala!Bice ovo teska noc! :(

Tigi a luk....sirup....nas bukvalno spašava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luk je spas,danas je bolje...Sinoc sam mu stavila glavicu luka pored jastuka,bilo je reakcije,ali zato danas bolje disemo!Hvala djevojke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paja je opet bolestan ....

dve nedelje smo jedva sastavili od toga 8 dana u vrticu i opeeeeet :( temperatura i slinav ali ne tako mnogo, kad ima temperaturu place mi se, ne voli brufen , a samo mu on pomaze :(

sada nije virus , pluca super,grlo pomaalo oteceno, kaze nije upaljeno samo mu nekako krajnici otekli :blink: ali bakteriju neku zakacio kaze opet u vrticu, dali smo bris, pa cemo videti u cetvrtak....kaze doca pojavila se bakterija u nosu i grlu kod dece na sve zive antibiotike rezistentna......ako je to kod njega, vidim da nam ne gine Cedex....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paja je opet bolestan ....

dve nedelje smo jedva sastavili od toga 8 dana u vrticu i opeeeeet :( temperatura i slinav ali ne tako mnogo, kad ima temperaturu place mi se, ne voli brufen , a samo mu on pomaze :(

sada nije virus , pluca super,grlo pomaalo oteceno, kaze nije upaljeno samo mu nekako krajnici otekli :blink: ali bakteriju neku zakacio kaze opet u vrticu, dali smo bris, pa cemo videti u cetvrtak....kaze doca pojavila se bakterija u nosu i grlu kod dece na sve zive antibiotike rezistentna......ako je to kod njega, vidim da nam ne gine Cedex....

Aha, evo ovde vidim odgovore na pitanja....

Baš :( :( :( Držim fige da brzo prođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislite li da dijete od dvije godine zna iskašljati šlajm? Ja mislim da ne zna....nako nekoliko dana sirupa od luka, jutros je povratio, i to jako puno, sve je bio šlajm. Sada sam došla od ljekara...kaže sve je OK, ali vadili smo krv da ipak provjerimo...nalazi su u 2.

Kaže, evo mu sirup za iskašljavanje...prospan....joj, ali kako da iskašlje???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislite li da dijete od dvije godine zna iskašljati šlajm? Ja mislim da ne zna....nako nekoliko dana sirupa od luka, jutros je povratio, i to jako puno, sve je bio šlajm. Sada sam došla od ljekara...kaže sve je OK, ali vadili smo krv da ipak provjerimo...nalazi su u 2.

Kaže, evo mu sirup za iskašljavanje...prospan....joj, ali kako da iskašlje???

Najveći je fazon što oni iskašlju i progutaju, moj Aki ni sad ne pljune već ga proguta, pa kad se napuni želudac onda lepo sve povrati i bude mu posle super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najveći je fazon što oni iskašlju i progutaju, moj Aki ni sad ne pljune već ga proguta, pa kad se napuni želudac onda lepo sve povrati i bude mu posle super :)

Znači povraćenje je normalno u tom slučaju? Jao...kako sam se prepala, prvi put da je povratio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači povraćenje je normalno u tom slučaju? Jao...kako sam se prepala, prvi put da je povratio.

Nama se dešavalo da kašlje nekoliko dana i onda u jednom danu 4-5 puta ispovraća šlajm i to je onda kraj. I dobro je da povrati, onda si sigurna da je izbacio šlajm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači povraćenje je normalno u tom slučaju? Jao...kako sam se prepala, prvi put da je povratio.

Bolje da povrati. Osim što je detetu lakše, ne mora da gura šlajm korz creva da izbaci korz kaku.

Biće malac ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se dešavalo da kašlje nekoliko dana i onda u jednom danu 4-5 puta ispovraća šlajm i to je onda kraj. I dobro je da povrati, onda si sigurna da je izbacio šlajm :)

Hvala Maki...puno hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Maki...puno hvala. :)

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje da povrati. Osim što je detetu lakše, ne mora da gura šlajm korz creva da izbaci korz kaku.

Biće malac ok.

Hvala...nisam još kroz ovo prošla, baš je bilo gadno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana...očistim luk, presječem i stavim pored glave, jel tako?

Dobro jutro,mi se opet mucimo sa nosicem.Sad sam ocistila luk i stavila pored glave dok spava pa cemo videti hoce li proci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam vec na temi povisena temp. ali sad se pretvorilo u prehladu.Vec dana ima temp. 38,5,spadne od brufena ali cim prodje dejstvo brufena ona opet skoci.Isli smo kod lekara,on je pregledao i kaze da joj nije nista,ako joj temp skoci na 39 da je dovedem ponovo.Nocas nismo uopste spavali,budila se na svakih pola sata uz plac.Ne moze uopste da pije na flasicu,svaki put uzme gutljaj i pocne da place.Od jutros je jako promukla pa sam odlucila da je opet odvedem kod dr,radi popodne pa da vidim sta ce da joj kaze.Nije joj dao nikakve lekove a sad joj jos gore!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet T... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet T... :(

Uh... Pa tek prošlo.... Jeste vadili krv kad je ozdravio? Radi kontrole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh... Pa tek prošlo.... Jeste vadili krv kad je ozdravio? Radi kontrole?

Dva puta u zadnjih 15 dana smo vadili krv i urin...prošli nekoliko doktora, svi kažu viroze...dosta Vitamina C, sirup Prospan, Operil u nos...Propolis za imunitet...I sve to koristim, da bi on opet juros dobio T....

Dijete već 20 dana pije ušpinovani šećer.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva puta u zadnjih 15 dana smo vadili krv i urin...prošli nekoliko doktora, svi kažu viroze...dosta Vitamina C, sirup Prospan, Operil u nos...Propolis za imunitet...I sve to koristim, da bi on opet juros dobio T....

Dijete već 20 dana pije ušpinovani šećer.... :(

:( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad nešto kontam da ni je problem u tome što ga izvedem van, u kratku šetnju po naselju???

Pa ne mogu ga mjesec dana držati zatvorenog u kući...Joj baš me to sve brine...no, znam da je puno djece prehlađeno, virusa nema kakvih nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad nešto kontam da ni je problem u tome što ga izvedem van, u kratku šetnju po naselju???

Pa ne mogu ga mjesec dana držati zatvorenog u kući...Joj baš me to sve brine...no, znam da je puno djece prehlađeno, virusa nema kakvih nema...

Ma nema veze... Vidiš da su svi prehlađeni... Virusi haraju li haraju.... Meni Stefan slinavi već peti dan, nema T, al se bojim kad tako traje... Bez da izgleda da će brzo proći....

Nego mi pade na pamet, da nije na nešto alergičan Filip?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nema veze... Vidiš da su svi prehlađeni... Virusi haraju li haraju.... Meni Stefan slinavi već peti dan, nema T, al se bojim kad tako traje... Bez da izgleda da će brzo proći....

Nego mi pade na pamet, da nije na nešto alergičan Filip?

Pa ne znam...ali pojavila mu se T, ona nema veze sa alergijama...jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.