Prehlade kod dece

odgovora

Objavljeno

Kasiku zalfije prelijes soljom kljucale vode i ispirati grli. Ne kuvati zalfiju jer izgubi antisepticno dejstvo. Ovo je nama preporucila nasa pedijatrica.

A kaže kuma da ona ne bi znala ispirati...šta ako samo popije?

Maki...dobro ti je ovo za sladoled.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki...dobro ti je ovo za sladoled.... :)

To nam je ORL preporučio :) ali sladoled ne sme da se grize već da se polako liže, ili ako je iz kutije da se rastopi malo, tako bolje deluje :) mi od vađenja krajnika tako rešavamo upale :) hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kaže kuma da ona ne bi znala ispirati...šta ako samo popije?

Ček, a kako njena mala ispira pastu nakon pranja zubića? Ili nek pokuša da se igra sa brboćanjem vode u ustima, pa posle nek joj da čaj kad se već malo ispraksa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK...prenijeću joj...hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djevojke...Filip se jutros probudio sa curenjem nosa i kašljom...šta predlažete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djevojke...Filip se jutros probudio sa curenjem nosa i kašljom...šta predlažete?

Vlada neki virus,tako da je bolje spreciti,odvedi ga kod lekara,bolje je nego da se posle mucite i Filip i ti.Moj Vuk je imao problema sa nosicem,jos malo krklja nocu,koristila sam fizioloski rast. i marisol kapi i dosta je pomoglo.Ako vidis da se vec muci,moj savet je lekar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od početka do ozdravljenja

Prvih dana sve izgleda kao obična prehlada - nosić curi, deca su blago otečena u licu, staklastog pogleda, ali su i dalje živahna i lepo jedu. Posle par dana počinje glavobolja, manja deca su »kenjkava«, apetit je sve lošiji, a neki mališani ponekad i povrate.

Ono što je upečatljivo je skok temperature koja može da bude i veoma visoka (do 40 stepeni), ali se kod većine ipak zadržava oko 38 - 38,5 stepeni. Deca su tada "slomljena", slabo aktivna, uglavnom leže, i veoma loše jedu.

Ovaj virus izaziva i bol u grlu koji ne treba mešati sa anginom jer se ne radi o bakterijskom zapaljenju već o jednoj od manifestacija virusa. Nosić je totalno zapušen, tako da deca često dišu na usta, pa to pogoršava ionako teško stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mladji sin je dobio prolivastu stolicu u ponedeljak(jednu jedinu zbog koje su me vaspitacice zvale iz vrtica da dodjem po njega), u utorak ujutru je dobio T 37, uvece 39.6 naglo, i tako cele nedelje,stavljala sam mu kapi u nos koji je ili zapusen ili kad se procisti iz njega kao iz cesme, nikakav, grlo crveno, ali ne upalno,nego kao oteklo.... i u cetvrtak pocne da kaslje promuklo, nisam ni planirala da ga vodim kod lekara, nego sam se uplasila laringitisa, posto smo vec imali situacije, uradimo KKS i urin, i kaze doca to je virus, da nam tantum verde sprej za grlo, da nastavimo kapi i sirup za t, neverovatno da se do subote nije spustala temperatura ispod 37.4...uzas .....u nedelju kao nov, celi dan jadan trazio da jede valjda da nadoknadi propusteno :lol:

ali svi kazu virus koji spopada i stare i mlade..... :( sada razmisljam o starijem sinu, valjda nece i njega da zakači :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prije par dana prešli T koju je imao 4 dana...i sada ga uhvatilo opet... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, neznam da li si probala onu foru sa raspolućenom glavicom luka koju staviš pored njegove glave, a takođe sad kada zaspi ubaci mu pored glavice vrelu vodu sa bosiljkom. A sutra karamel mleko i rakijane obloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam još luk....jel samo glavica luka, bez ičega?

A nemam bosiljka sada :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo glavica Crnog luka onako isečena na nekoliko četvrtki i staviš blizu nosa. Znam da je Citani to uspevalo sa Leom a i kod Mna mame.

A umesto bosiljka onda nanu ali dosta nane stavi da mu malo olakša dusajne puteve. A ako ti je još budan ili ti se probudi stavi rakijanu oblogu a sutra obavezno karamel mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana...očistim luk, presječem i stavim pored glave, jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana...očistim luk, presječem i stavim pored glave, jel tako?

Da... Ima da ti malko smrdi cela soba ali kažu da već sutra će mu biti lakše. I da, ne znam da li si se setila da mu podigneš dušek da mu se što manje sliva u pluća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde, pa da nam sutra ozdravite. Javljaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma da li pomogao, samo znam da ja cijelu noć nisam spavala, od toga što me je luk grizao za oči...em što se Filip stalno budio :( Ne vjerujem da mu je pomogao....odnosno možda i jeste...

Sline su samo curile, nos nije bio začepljen... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako mu je jutros? Šta kaže teta? Ima li T?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako mu je jutros? Šta kaže teta? Ima li T?

S tatom je(koji ima ogrmomnu masnicu na oku od jučerašnjeg fudbala :lol: )...tata kaže, dobro jede, skače po kući...nema T...sline toliko cure da ih ne stiže obrisati, pa koriste rukave, maramice...nešto se i pojede...

A još imam miris luka...svugdje... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooj :D dobro, bar nema T. E a to što curi to mu je od luka. Ima da za ova dva dana izbaci "zlo i naopako" sve ono što mu se zadržavalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Ana...taman pišem ;)

Oko 12 ga probudio začepljen nos, ali skroz, nije mogao disati i dođe meni moja Ana na pamet...isječem ja luk, žene moje...u sekundi je nos profunkcionisao i Filip je spavao do jutra...

Znači LUK, LUK, LUK....spasilac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko mi je drago što vam je luk pomogao toliko i žao što i dalje slini :(

Ako i dalje bude imao problema sa nosićem, takođe i beli slez pomaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko mi je drago što vam je luk pomogao toliko i žao što i dalje slini :(

Ako i dalje bude imao problema sa nosićem, takođe i beli slez pomaže.

Sirup ili čaj od sleza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sirup ili čaj od sleza?

Malo ugriješ vode i baciš na korijen bijelog sljeza...odstoji poklopljeno bar dva sata...pa onda špricom u nos i neka se popije dvije male kašika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sirup ili čaj od sleza?

Malo ugriješ vode i baciš na korijen bijelog sljeza...odstoji poklopljeno bar dva sata...pa onda špricom u nos i neka se popije dvije male kašika...

upravo ovako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.