Prehlade kod dece

odgovora

Objavljeno

A Luki bi bas samo jos falio neki stomacni virus, pa da se svi ucmekamo! Cuti tamo, ne baksuziraj :angry::blink:

a ako mislis na povracanje pa tu smo profi postali, ne bi nas to nista poremetilo :blink: ...

ali za proliv, ja bih se uzentala....

nema logike, al; znas kad ti nesto postane svakodnevnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka nije bila nesto boležljiva na početku (sem pametnih pedijatara koji su izmisliili probleme tamo gdje ih nema) ali sam se zato POŠTENO NAMUČILA KADA JE KREUNLA U VRTIĆ. jednom riječju katastrofa. Čim bi došla zima bila sam više na bolovanju nego na poslu i to je trajalo neko vrijeme.

Dva puta smo kuburili sa početkom upale pluća

DVA PUTA SA VODENIM OSPICAMA????

Više puta sa stomačnom virozom

Više puta sa opstipacijom

Više puta sa upalom grla

Mokraca stalno pozitivna

I koji put sa gripom

I to mi se sve redalo neizmjenično .... 15 dana bolest pa 15 dana zdrava pa opet sve iz početka

Sada je vlajda stekla imunitet pa je OK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi se opet borimo sa bolescu,predhodnih pet dana je primao penicilin (kako on jadnicak kaze "uboa teta guzu"),ima gnojnu anginu i to bas,bas! Doktorka se ni jednog trenutka nije predomisljala,odmah je rekla mora inekcije. Vise neznam sta da radim,od raznih vitaminskih sirupa,imuno bla bla truc preparata vec mi je muka,nemu to nista popravlja imuni sistem! Ja mislilm da je njegov najveci problem to sto jede jako slabo,kad treba nesto da se pojede to su pregovori za stolom kao sa nekim ministrom :))

Pojede on i vocku ali to je sve mrljanje i predomisljanje i na kraju dal nesto pojede. Sutra cemo na kontrolu rekla je dr. da ce mozda morati i neki sirup posle,nadam se da nece trebati.

P.S. A da pre 10 dana mu je curio nosic i kasljao je,crveno grlo ali bez temperature ,pa smo zvrsili na hemomicinu. Stalno neki problemi! Cuvajte se,pozzz!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, onda mu daj neki sirup za povećanje apetita...uvek ima rešenje, samo nemoj da se sekiraš...možda je jednostavno tako mnogo osetljiv, kad poraste, stabilizovaće se i to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi se opet borimo sa bolescu,predhodnih pet dana je primao penicilin (kako on jadnicak kaze "uboa teta guzu"),ima gnojnu anginu i to bas,bas! Doktorka se ni jednog trenutka nije predomisljala,odmah je rekla mora inekcije. Vise neznam sta da radim,od raznih vitaminskih sirupa,imuno bla bla truc preparata vec mi je muka,nemu to nista popravlja imuni sistem! Ja mislilm da je njegov najveci problem to sto jede jako slabo,kad treba nesto da se pojede to su pregovori za stolom kao sa nekim ministrom :))

Pojede on i vocku ali to je sve mrljanje i predomisljanje i na kraju dal nesto pojede. Sutra cemo na kontrolu rekla je dr. da ce mozda morati i neki sirup posle,nadam se da nece trebati.

P.S. A da pre 10 dana mu je curio nosic i kasljao je,crveno grlo ali bez temperature ,pa smo zvrsili na hemomicinu. Stalno neki problemi! Cuvajte se,pozzz!!

Probaj da mu ne daješ antibiotik kad nema temperaturu i kad ima malu koja prođe u nekoliko dana. Videćeš da će biti drugačije. Sve je to od antibiotika. Posle tolikih lekova strašno mu je pao imunitet. Daj mu ECOMER i C vitamin i pusti ga da se bori sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nani sta su to vodene ospice?

i sto zbog pedijatra se pocela razboljevati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bijeli sljez,par kapi i onda aspirator za nosic-definitivno pomaze! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice verujem da si bas pomogla Didi,mislim na brzinu odgovora :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je skoro vec 2 meseca na antibioticima, pocelo je sa obicnom prehladom, virusom, da bi dr posle 10 dana rekla da moze u jasle jer je sve Ok i isla je samo nedelju dana, onda se sve vratilo i krece zacarani krug.

Zacarani je zato sto ili su dr-i se ucili na nama ili su experimentisali,jedino su u dijagnozi svi bili jednoglasni da je u pitanju upala uha, ali terapiju nisu pogodili tek iz 6-og puta,jer bi valjda ranije sve bilo gotovo a ne sad posle 2 meseca. Orl da jedno, pedijatar kaze ne treba to, odemo kod drugog on kaze trece i tako u krug, nismo imali srece da naidjemo na osobu koja ce se pozabaviti nasim problemom. Nadam se da sada jesmo i da nije kasno, infekcija je dovela do skupljanja gnoja i pucanja bubne opne, sada se to polako sanira i nadam da nece imati posledice po sluh (nadam se!!!).

Na osnovu mog iskustva sada mogu da kazem da sledeci put na prvi znak da je dete bolesno idem u laboratoriju da se urade sve analize (krvna slika, urin, brisevi) pa po rezultatima da odlucim da li cu je voditi kod dr-a. Za ova 2 meseca niko nas nije uputio da detetu radimo analize dok ja nisam insistirala, sve su pripisivali virusu a bile su bakterije u uhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 9. mjeseci samo jednom smo bili bolesni i to u 2. mjesecu...i Hvala Bogu od tada nemamo problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh "da ne cuje zlo" do sada ni jednom. I iskreno mislim da je to samo zato sto jos nije bila "prava" sezona a i nemamo puno dodira sa decom (sto je donekle i losa strana). Ali evo ide "sezona" prehlada i gripa, pa cemo da vidimo kako cemo "proci"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre par nedelja imala je suvi kasalj,to je proslo bez nekih problema. Sada je bolesna,posto na kursu nemackog gde idem majke dolaze sa bolesnom decom,danas jave nece doci pa za dva dana dodju,kao sada je dobro. Zapusen joj je nosic,kaslje,mala upala uva je prosla bez antibiotika. Zato i ne planiram naredni kurs opet u istoj skoli,bolje da je sklonim od te dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do 01.10. ove godine je bio često bolestan, svaku prehladu je pratila obavezna upala ušiju i na kraju bronhitis..... recimo tri puta mesečno se ponavljalo.... i tako svakog meseca...

01.10. smo operisali treći krajnik i od tad mu ni nos nije curio :) a kamo li nešto drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je doduse mala, ima 10.5 meseci i do sada nikad nije bila bolesna. Par puta je smrcala i kasljucala ali ja njoj tada malo toplije mleko i caj i to je to. Zavisi sve od deteta ali ako je vec krenuo u vrtic moj savet je da primi vakcinu pneumo 23 koja se daje za decu posle dve godine. Znam da ce se moja cerka sigurno vakcinisati, a ima i ona h19 valjda koja se prima zimi, pa mozete da probate i stim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam istih problema sa cerkom!Vec dva meseca neprekidno kaslje a svaki put doktorica kaze da nma nista ni na plucima niti joj je crveno grlo-mozda zubici! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bolje da pitate od polaska u vrtic koliko dana je bio zdrav :wacko:

znaci poludecu vise, nikako da uhvatimo par dana da smo zdravi da se resimo tog III krajnika i da skratim muke sebi i njemu.

Od pocetka decembra smo bolesni, jedno po jedno, pa sve u krug, samo sto ja nemam vremena da odbolujem jer moram da izigravam negovateljicu svima redom...

I to klasika, samo virus, koji odmah ide na usi, malo slini nos, T koja zna da skace i do 40....5-7 dana pa 7 dana zdravi pa opet ispocetka...

NEMOGUUUUUU VISE :(:(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako je kod mene. Prvo dvoje su solidnog zdravlja. Nikola je u vrticu svaki mesec bio bolestan do pete godine, ali je to prolazilo sa sirupom od belog sleza i cajevima. Aleksandra je super! ona ide u vrtic od druge godine i kada bi krenuo kasalj dam joj sirup od bewlog sleza i ona ozdravi bez temperature ili bilo cega slicnog. ni ne prekida da ide u vrtic.

A Natasa najmladja, em sto je sisala do 17meseci, jede najbolje i najraznovrsnije od svih bolesna je non stop. na kraju je zakacila upalu pluca koju smo prelezali u bolnici, dobijala je lekove preko infuzije 9 dana, bila na kiseoniku 6 dana. i sada sam odustala, ne ide vise u vrtic. a i ovako malo malo pa kaslje.tako da... sve to zavisi ods deteta do deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oli je uglavnom zdrava, ako ne uzmemo u obzir boginje i smrcanje, ponekad. Kristina malo smrca, jer je ova starija stalno ljubi i vezba joj imunitet. Ali nista strasno. Nadam se da ce tako da ostane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam istih problema sa cerkom!Vec dva meseca neprekidno kaslje a svaki put doktorica kaze da nma nista ni na plucima niti joj je crveno grlo-mozda zubici! :unsure:

veoma moguce...ako puno balavi, onda se te bale slivaju u grlo i zna cak i nosic da se zacepi...valjda bi dr videla to osnovno da je tipa grlo upaljeno?! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upsiemo,kao sto neko rece bolje me pitajte koliko je dana zdrav.Tacno cu poludeti vise.Za 2 meseca 4 puta temperatura 39,zbog tako visoke temperature koja nece da spadne u roku 24h odvedem ga uvek doktoru,uvek kazu isto virus je neki i to je to samo febricet i tsiranje da se skida.Nikada nam nisu dali da vadimo nalaze a i ja budala pa ga nisam sama odvela.Evo pre 20 dana opet temperatura,pa posle sutradan poceo nos da curi i to bas,nije mogao ni da spava,ja doktoru kazu upaljeno grlo popio sinicilin sve se kao smirilo malo nosic jos zezao al reko gotovo je.Tamana za kontrolu opet temperatura 39 pregledala ga sve ok,vadili smo nalaze ali samo leukocitei mokracu sve ok.Spala temperatura za 2 dana,ma samo sto sam pomislila gotovo promukao pa poceo da kaslje pa se zapusio nos,doktoru ga nisam vodila,kupila sam neki sirup od bokvice juce pa cu da vidim kako i sta.Moguce i da je opet uhvatio neki virus kad je bio na kontroli,otkud znam vise,samo znam da kaslje uzas kad krene ne zna da stane jadnicak sve mu oci pocnu suziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za upalu grla, zna li neko neki prirodni lijek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za upalu grla, zna li neko neki prirodni lijek?

Sladoled :) naravno ako nije beba u pitanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasiku zalfije prelijes soljom kljucale vode i ispirati grli. Ne kuvati zalfiju jer izgubi antisepticno dejstvo. Ovo je nama preporucila nasa pedijatrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure...kumina curica(3 godine) se razboljela, pa mi rekla da ispitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aki je pre neki dan baš, baš promukao i počelo mu se grlo crveneti, jedan sladoled je učinio svoje... za par sati ni traga crvenilu, a i promuklost je prestala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.