Prehlade kod dece

odgovora

Objavljeno

Jel neko od vas inhalirao bebu od 2 ipo meseca i cime?Kako da lakse ispraznim bebi nosic?Imamo aspirator i njime joj izvlacim posle sipanja fizioloskog,ali njoj to jako smeta i svaki put place.A i vec joj je danima samo kapak levog okablago natecen bez znaka ujeda ili povrede,mada se ogrebala pa am mislila da je zato,ali se danima ne povlaci...:(

Baš je Nsanja pisala u temi kad joj se mali razboleo da mu je bio natečen kapak i da je malo krmeljavio. Pošto pije antibiotik, ne verujem da će ta natečenost da se proširi.

Što se tiče inhalacija - samo fiziološki ako imaš inhalator, ako ne - u šerpu da vri voda sa par kapi pantenol kapi.

I(nhalator možeš da uključiš i kad spava - staviš ga da isparava pored kreveca - jedna ona doza kojim se inače deca inhaliraju (2,5ml fiziološkog).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš je Nsanja pisala u temi kad joj se mali razboleo da mu je bio natečen kapak i da je malo krmeljavio. Pošto pije antibiotik, ne verujem da će ta natečenost da se proširi.

Što se tiče inhalacija - samo fiziološki ako imaš inhalator, ako ne - u šerpu da vri voda sa par kapi pantenol kapi.

I(nhalator možeš da uključiš i kad spava - staviš ga da isparava pored kreveca - jedna ona doza kojim se inače deca inhaliraju (2,5ml fiziološkog).

Nemamo inhalator,ali cu pokusati sa serpicom.Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemamo inhalator,ali cu pokusati sa serpicom.Hvala puno

I javljaj kako ste. :rolleyes: Jel nema T?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema temperaturu,samo sto je nosic jos uvek blago zapusen,a ona se buni kad joj ga cistim... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle je u ponedeljak poceo da kaslje, sinoc dobio T 38.5 i nos mu je pun!

Ispirala sam fizioloskim nos, prskala tantum verde i pio je biljni sirup. Danas smo bili kod dr... skripi mu levo plucno krilo, i dr nam je dala da ga dva puta dnevno inhaliram sa berodualom i fizioloskim i da pije Sinacilin (prvi put ce Pavle sad da pije antibiotik). :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle je u ponedeljak poceo da kaslje, sinoc dobio T 38.5 i nos mu je pun!

Ispirala sam fizioloskim nos, prskala tantum verde i pio je biljni sirup. Danas smo bili kod dr... skripi mu levo plucno krilo, i dr nam je dala da ga dva puta dnevno inhaliram sa berodualom i fizioloskim i da pije Sinacilin (prvi put ce Pavle sad da pije antibiotik). :(

Virusi su jako opasni... Najgori mi je taj od prošle godine, baš mi i koleginica pričala - što nema T, dete slinavi i ide na pluća... :( Toliko su mutirali... I kad već napada pluća ne može bez AB... :(

Ako je sad prvi put, neka te teši to da je već momčić i da nije ništa strašno. Samo da on prezdravi što pre. Videćeš dva dana posle AB - druga priča.

Ljubac za Pavleta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebi je zapusen nos i slinavi. Dve noci vec slabo spava. Od juce joj ispiram nos fizioloskim, tj. pokusavam, jer mnogo place kad vidi da cu to da radim, toliko da na kraju to predje u vrisak. Sta da radim? :( I ranije sam joj stavljala fizioloski, ali je valjda tada bila bas mala pa nije znala da se buni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj sa sprejem ako nisi do sada. Pa i neka vristi, ali gledaj da sto pre stavis fizioloski. Da to ne traje dugo. jedino joj on moze pomoci. Sto cesce budes stavljala fizioloski_najmanje 5x preko dana, pre ce se navici da to mora da radi. Ako izbegavas zbog vriske nikad se nece navici. To je moje licno iskustvo. Na kraju je moje dete samo trazilo sprej :lol: Vrlo verovatno slinavi zbog nekog zuba koji joj raste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj sa sprejem ako nisi do sada. Pa i neka vristi, ali gledaj da sto pre stavis fizioloski. Da to ne traje dugo. jedino joj on moze pomoci. Sto cesce budes stavljala fizioloski_najmanje 5x preko dana, pre ce se navici da to mora da radi. Ako izbegavas zbog vriske nikad se nece navici. To je moje licno iskustvo. Na kraju je moje dete samo trazilo sprej :lol: Vrlo verovatno slinavi zbog nekog zuba koji joj raste.

e. i ja sam pomislila da je zbog zuba, (posto je upravo izbio jedan gornji, a cini mi se da se ssprema jos jedan), ali mi je bilo cudno sto to traje vec otprilike 4 dana, a i bas joj obilno curi. pokusacu sa sprejem, hvala na savetu. i valjda cu nekako izdrzati njenu vrisku :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moras da izdrzis samo ce sa sprejem brze i lakse da ide. Kada gornji zubi izlaze, posebno se slinavi :) pi u apoteci etericno ulje anisa. Kad joj punis kadicu za kupanje, ukapaj u vodi 3-5 kapi ulje. Bice joj lakse da spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li mi neko moze reci koliki je rok trajanja febriceta po otvaranju? pise tri godine,ali ne znam da li to vazi i kada se otvori febricet?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebani od sinoc curi nosić i dosta kija.Vidim da joj se i sliva u grlo zato što pravi face kao da se gadi i plazi jezik.Čistim nosić fiziološkim i pumpicom,onom kojom ja vučem ustima.Dosta izvučem,al mislim da ima mnogo više,jer nekako kao da "grgolji"tako se čuje neki zvuk.Nema temp,super je raspoložena,hoće da sisa.Šta bih mogla još da uradim osim čišćenja nosića?Zna li neko gde u Bg ima da se kupi električna pumpica za nos?Plašim se da joj ne ode na pluća,uši,ne daj Bože.Da li da očekujem temperaturu?Prva prehlada,pa ne znamo kud ćemo!:-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li mi neko moze reci koliki je rok trajanja febriceta po otvaranju? pise tri godine,ali ne znam da li to vazi i kada se otvori febricet?!

Mislim da je 30 dana po otvaranju mozda i manje al nisam sigurna :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li mi neko moze reci koliki je rok trajanja febriceta po otvaranju? pise tri godine,ali ne znam da li to vazi i kada se otvori febricet?!

Ja ga iskreno držim u frižideru extra dugo, tipa oko par meseci do godinu dana. Za ovako nešto bih se posavetovala sa pedijatrom ili nazvala halo bebe. ;)

Mojoj bebani od sinoc curi nosić i dosta kija.Vidim da joj se i sliva u grlo zato što pravi face kao da se gadi i plazi jezik.Čistim nosić fiziološkim i pumpicom,onom kojom ja vučem ustima.Dosta izvučem,al mislim da ima mnogo više,jer nekako kao da "grgolji"tako se čuje neki zvuk.Nema temp,super je raspoložena,hoće da sisa.Šta bih mogla još da uradim osim čišćenja nosića?Zna li neko gde u Bg ima da se kupi električna pumpica za nos?Plašim se da joj ne ode na pluća,uši,ne daj Bože.Da li da očekujem temperaturu?Prva prehlada,pa ne znamo kud ćemo!:-D

Ne mora da znači da je prehlada. Moguće je da je reakcija na klimatske promene, moguće je i zubići... U svakom slučaju, ne znam da li si malo podigla gornji deo dušeka od krevetca? To im dosta olakšava. Mi smo par puta koristili i kapi napravljene od korena belog sleza i iskreno pomagalo je. (skuvaš vodu i 3-4 korena belog sleza staviš u 2dl prokuvane vode. kada se ohladi par kapi sipati u nozdrve)

U principu to je to. Nemoj ništa od medikamenata davati unapred. Ne mora da zanči da ćete imati T a ako se i pojavi davati tek ako pređe 38.5.

Najbitnije je da ručka i da je raspoložen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Anom. I nemoj sve izvlaciti pumpicom. Bar 2-3 puta dnevno ulij fizioloski rastvor i digni joj glavu da joj se taj sekret, koji inace ne mozes da izvuces, slio niz grlo. Iskakice ga i lakse ce disati. ;) Nemoj bacati pare na el. pumpicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebani od sinoc curi nosić i dosta kija.Vidim da joj se i sliva u grlo zato što pravi face kao da se gadi i plazi jezik.Čistim nosić fiziološkim i pumpicom,onom kojom ja vučem ustima.Dosta izvučem,al mislim da ima mnogo više,jer nekako kao da "grgolji"tako se čuje neki zvuk.Nema temp,super je raspoložena,hoće da sisa.Šta bih mogla još da uradim osim čišćenja nosića?Zna li neko gde u Bg ima da se kupi električna pumpica za nos?Plašim se da joj ne ode na pluća,uši,ne daj Bože.Da li da očekujem temperaturu?Prva prehlada,pa ne znamo kud ćemo!:-D

Ako joj providno cuti nosic, tj sline su providne to moze biti i od zuba. U svakom slucaju nemoj koristiti nikada pumpicu.

Idi na temu "Zacepljen nos" i procitaj kako se cisti fizioloskim rastvorom nos i tako nema sanse da im ode na pluca ili usi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam!mi smo se ipak raspitali kod nase doktorice i rekla nam je da febricet po otvatanju moze dugo da stoju u kutiji i na sobnoj temperaturi,ali ne duze od sest meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.