Prehlade kod dece

odgovora

Objavljeno

Mna, sve zavisi. Mi smo u poslednja 2,5 meseca dobijali Hemomicin, Amoksiklav, Hemomicin, Defrinol, Fluimucil, Aerius. Terapije su trajale 5dana, 7 dana, 10 dana. U ponedeljak bili na kontroli sve OK, danas sline(providne)samo liju. Došlo mi je jutros da se ubijem ili da je ''uvaljam u ova brda snega napolju''. Naime, mi imamo 3.krajnik i on nam pravi sve te probleme. Mora napolje, a ovde niko nije raspoložen da radi operaciju pre navršene 3 godine. Na moje pitanje '' Je l to znači da će do trećeg rodjendana biti na antibioticima?'' svi samo sležu ramenima.

Na kraju sam pojurila moju tetku koja je ORL doktor, i na njen zahtev opracija će biti na proleće, ali ne pre. A do tada...borba neprestana. :(

:o:( ...joj jadna mala ptičica...pa ona se i razboljeva upravo zato jer joj se imunitet ne može oporaviti od antibiotika....njoj je potreban jaako dobar pedijatar i definitivno neka druga terapija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lekari se 'uhvate' srvenog grla i tu se sva priča završava...pa šta ako je grlo crveno...treba ga 'ojačati'...dati mu nešto hladno svaki put kafda je crveno i ono će ojačati ;)

Mi jedemo sladoled, to nam je dezert posle rucka vec par puta u toku zime. Sacekam da se malo otopi, sipam im u cinijice i milina.... A ja pojedem ostatak porodicnog pakovanja! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o:( ...joj jadna mala ptičica...pa ona se i razboljeva upravo zato jer joj se imunitet ne može oporaviti od antibiotika....njoj je potreban jaako dobar pedijatar i definitivno neka druga terapija

Ovo sam i ja čula, da posle popijenog antibiotika imunitetu treba 2 do čak 4 nedelje da se oporavi.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo još 'pod temperatrom'...juče sam ovde pročitala da nije dobro kada su hladne rukice i nogice te ja dohvatih komovicu i trljaj....danas ima 37,6...varira.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Mojoj bebi, vec evo cetvrti dan curi nosic i povremeno kasljuca i kija. Prvi dan je imala temp oko 37,2, a posle toga nije imala povisenu temp. Nisam je vodila kod lekara jer je napolju uzasno hladno, pa se plasim da ne napravimo jos gore. Stavljam joj samo fizioloski rastvor u nosic. Sta mislite, da li da je ipak odvedem kod lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znaš šta je gore, da li kad ti odma cepe prejak lek (npr. Hemomicin za svašta nešto) ili kad krenu sa slabom terapijom.... :angry:

Mogu li znati koja je ta doktorka koja vam je pomogla?Moj sin vec 15 dana muku muci sa upalom uva,silni antibijotici,injekcije longacefa i nista...Hvala u napred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Mojoj bebi, vec evo cetvrti dan curi nosic i povremeno kasljuca i kija. Prvi dan je imala temp oko 37,2, a posle toga nije imala povisenu temp. Nisam je vodila kod lekara jer je napolju uzasno hladno, pa se plasim da ne napravimo jos gore. Stavljam joj samo fizioloski rastvor u nosic. Sta mislite, da li da je ipak odvedem kod lekara?

Moj ti je savet da pratis situaciju, pa ces videti da li ce joj biti bolje ili (ne daj Boze) gore. Sto cesce stavljajte fizioloski, da se taj sekret tu ne zadrzava vec da izlazi napolje i trebalo bi da bude bolje. Jel ste probali da cistite nos sa pumpicom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu li znati koja je ta doktorka koja vam je pomogla?Moj sin vec 15 dana muku muci sa upalom uva,silni antibijotici,injekcije longacefa i nista...Hvala u napred...

Ne znam odakle si i koliko može da pomogne.

U svakom slučaju, ti traži uput za ORL da pogledaju oni ako već nisu. Mogu mu dati sigurniju terapiju.

Poslaću ti pp sa informacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ti je savet da pratis situaciju, pa ces videti da li ce joj biti bolje ili (ne daj Boze) gore. Sto cesce stavljajte fizioloski, da se taj sekret tu ne zadrzava vec da izlazi napolje i trebalo bi da bude bolje. Jel ste probali da cistite nos sa pumpicom?

pa probali smo da joj izvlacimo sadrzaj iz nosa, to sto se videlo povrsinski, i to samo jednom. njoj curi nos i smrkavi, ali ja kad pogledam ne vidim nista sto bi moglo da se izvuce. za sad samo fizioloski stavljamo. praticu je jos dan dva, za sad se stanje nije pogorsalo, pa cemo da vidimo. ovo je moje prvo iskustvo sa bebom koja je prehladjena, tako da bas nisam sigurna da li dobro postupam. a vise me brine to kasljucanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa probali smo da joj izvlacimo sadrzaj iz nosa, to sto se videlo povrsinski, i to samo jednom. njoj curi nos i smrkavi, ali ja kad pogledam ne vidim nista sto bi moglo da se izvuce. za sad samo fizioloski stavljamo. praticu je jos dan dva, za sad se stanje nije pogorsalo, pa cemo da vidimo. ovo je moje prvo iskustvo sa bebom koja je prehladjena, tako da bas nisam sigurna da li dobro postupam. a vise me brine to kasljucanje...

Kasljuca zato sto joj se sekret iz nosa sliva u grlo i to joj smeta. Kakvu imas pumpicu za nos? Spricem prvo pod pritiskom sipas fizioloski u jednu nozdrvu, pa probas onda da izvuces nesto sa pumpicom. Onda isto tako sa drugom. I to moras da radis cesto-pre svakog obroka obavezno.

Vrlo je bitno da odrzavas higijenu nosa, jer taj sekret mora napolje. Inace moze da se spusti na grlo i pluca, ili da ode na usi. Zato sto cesce ispiraj nos, iako beba mozda place i negoduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasljuca zato sto joj se sekret iz nosa sliva u grlo i to joj smeta. Kakvu imas pumpicu za nos? Spricem prvo pod pritiskom sipas fizioloski u jednu nozdrvu, pa probas onda da izvuces nesto sa pumpicom. Onda isto tako sa drugom. I to moras da radis cesto-pre svakog obroka obavezno.

Vrlo je bitno da odrzavas higijenu nosa, jer taj sekret mora napolje. Inace moze da se spusti na grlo i pluca, ili da ode na usi. Zato sto cesce ispiraj nos, iako beba mozda place i negoduje.

Hvala puno na savetima! Nemam pumpicu, rekli su mi da je ne kupujem jer kao mnogo jako izvlaci, pojma nemam. Koristim cevcicu od sistema za infuziju. To sto si mi napisala ja sam i radila, samo sto nisam bas previse jako strckala fizioloski u nos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo i mi zakacili stomacni virus :( Jutros je povratio svo mlijeko, citav dan ima proliv i nije htjeo nista da okusi da bi veceras dobio i temeperaturu 38.5 . Inace ovde je masa ljudi bolesna, i ja sam bila za vikend pa eto nije ni njega zaobislo. Dala sam mu paracetamol ali brine me to sto nece nista da jede :(

A vodu i čaj? Što više tečnosti da uzima... Sok, sok. I nek jede češće po manje... Doduše, verovatno to znaš i sama. Ješće kad mu bude bolje, ako je virus proćiće ga za dva dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodu je pio citav dan, cajeve i sokice nikada ne pije, ne voli...Sam je trazio da spava u 8h :blink: vjerovatno je iscrpljen.

Nek odmara, ti spremi flajku/čašu vode i kad se probudi nek pije. Kažu da ne treba da popije i pojede previše, pa zato samo po malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet imam pitanje. Vec sam rekla da sam mu dala paracetamol medjutim on je ubrzo posle toga opet imao proliv a temperatura raste ??? Sta sad ? Znaci li to da paracetamol nije djelovao ???

Sad je kasno da ti odgovaram... Ako T raste posle sirupa, znači da delovao nije, pa do sledeće doze spuštaš T tako što dete raskomotiš, rashladiš...

Kako je prošla noć? Ajde javi se kad stigneš i piši kako je dete, a skoro sam sigurna da si ga jutros odvela kod lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanya, kolika mu je bila najvisa temperatura?

Skidas temperaturu tek kad predje 38 sa 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cijelu noc je imao T, mislim da sirup nije djelovao...Ja ga donijela da spava samnom a on nece, place oce u svoj krevet :( tako da sam citavu noc hodala tamo vamo...Sada je malo bolje, nije imao proliv od jutros a T je 37.9 Zvala sam doktoricu, joj ovde su ti komplikovani, za sve se ceka 3 dana pa ako i dalje traje onda da dodjem..Rekla mi je da se svi javljaju zbog tog virusa i ne savjetuje mi da dolazim danas.Ako i sutra bude bolestan onda da dodjem, ma da poludis :(

Ti, cico onda njemu da jede i pije često i po malo (se ponavljam :rolleyes: ) i prati mu T, ako ne pomaže sirup onda ga raskomoti - nek sedi u stanu samo u bodiću, i neki lagani donji deo pižamice. Provetravaj kuću, i naoružaj se strpljenjem.

Ako je virus - stvarno će proći za dan dva. A i istina je da treba sačekati sa lekarom, nama je naša uvek pričala da treba sačekati najmanje da prođe jedan dan, najbolje dva ili tri, da šta god da je krenulo da se to razvije do kraja u organizmu, kako dete ne bi dobilo pogrešnu terapiju, i kako mu ta pogrešna terapija ne bi samo zamaskirala "prehladu, proliv i sl"... Pa se sve opet vratilo... Al mi mame brinemo i brinemo, pa bi posle 24h dete u DZ - prosto da bi što pre prošlo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc je bila 39 zato sam mu i dala paracetamol, ali posto ima prroliv mislim da nije imao efekta..Kasnije sam ga malo raskomotila ali citavu noc se vrtila od 38.5 do 38.9

Samo nek ne prelazi 38.9...

I verovatno ima T samo uveče i noću? A preko dana je ok...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cijelu noc je imao T, mislim da sirup nije djelovao...Ja ga donijela da spava samnom a on nece, place oce u svoj krevet :( tako da sam citavu noc hodala tamo vamo...Sada je malo bolje, nije imao proliv od jutros a T je 37.9 Zvala sam doktoricu, joj ovde su ti komplikovani, za sve se ceka 3 dana pa ako i dalje traje onda da dodjem..Rekla mi je da se svi javljaju zbog tog virusa i ne savjetuje mi da dolazim danas.Ako i sutra bude bolestan onda da dodjem, ma da poludis :(

Potrazi u apoteci Normolytoral Poudre to ti je za stomacni,daju bez recepta(bar ovde) i Algifor Junior sirup za temperaturu,bice bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da javim da smo mnogo bolje, jutros ustao u 5 trazio da jede, naruckio se i sad spava :) Hvala vam djevojke na savjetima :wub:

Cool, a jel nije sinoć imao T? Si našla ove sirupe što ti je Strelac napisala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za članice koje ne daju svojoj deci AB

kada je upitanju respiratorna infekcija ali posledica bakterija kako ih lečite a da to nije korišćenje antibiotika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za članice koje ne daju svojoj deci AB

kada je upitanju respiratorna infekcija ali posledica bakterija kako ih lečite a da to nije korišćenje antibiotika?

Anba,dakle znaš da je u pitau bakterija,koja,koliko je ima...da li su i ti savetovali AB,da li dete ima povišenu Ti koliko dana...nekkao sve to mora da se razmotri pa onda tek lečiti bez AB...kada se prehladi ja povećam dozu sirupa od luka,i dajem joj mešavinu domaćeg propolisa,meda i ceđene pomorandze...i sve to barem 2-3- puta dnevno,pod OBAVEZNO ključalu vodu sa glavicom luka (presečenom na pola) u sobi gde deca spavaju..provetravati sobu,morsku so u nos......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da li znate nešto prirodno za izbacivanje gomile šlajma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da li znate nešto prirodno za izbacivanje gomile šlajma?

Uf,zar ga ima toliko :( ...ne znam das li svinjska mast izbacuje šlajm ali znam da je dobra za pluća....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da li znate nešto prirodno za izbacivanje gomile šlajma?

Beli slez, podbel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beli slez, podbel.

Da pravim čaj ili obloge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.