Dnevnik o bebi

odgovora

Objavljeno

Da li pisete dnevnik o bebi?

Kada sam saznala da sam trudna, pocela sam da belezim svaki ultrazvuk i razvoj bebe u jednoj svesci, naredne zakazane kontrole i analize koje bi do tada trebala da obavim.

Tada sam sve belezila da bi mi bilo lakse, da ne bih zaboravila nesto u svoj guzvi, jer je trebalo pribaviti gomilu papirologije: briseve i krvnu sliku kao redovnu mesecnu kontrolu, kao i raznu papirologiju orl lekara i oftalmologa za komisiju za carski rez.

Nisam ni pomisljala da ce ta sveska postati jedan prelep dnevnik o bebi...

Kada sam se porodila na posebnom listu napisala sam rezultat cele trudnoce - MILAN, sa svom tezinom, duzinom i ocenama sa rodjenja.

Prvog dana dolaska kuci resila sam da zapisujem svaki podoj i duzinu istog, jer sam bila pretrpana informacija o dojenju: da treba dojiti na do 3 sata, da podoj ne bi trebalo da traje duze od 40minuta na obe dojke... i ja sam resila da to sve zapisujem jer sam bila preopterecena pamcenjem istih.

Vremenom se ta sveska pretvorila u jedan prelep dnevnik o bebi koju sada kada prelistavam unazad izlega ovako:

1 - Prva kontrola i prvi ultra zvuk, a zatim i sve kontrole kroz trudnocu zapisane sa datumima , svim terapijama koje sam imala i novom razvijanju bebe po mesecima

2 - Bebino rodjenje i opsirniji opis o bebi na samom rodjenju i o prvom mom kontaktu sa bebom, prvom podoju i dolazak kuci

3 - Hronoloski napisano kada je bebac jeo i koliko kolicinski, kada je kakio, kada je popio koliko vode, kada koje kapi...

4 - Hronoloski zabelezena svaka bebina prva aktivnost - smejanje grohotom, prvi pokusaj da podigne glavu, prvi put kada je bio budan 4h i vise, prvi put kada je prespavao celu noc, prvi put kada je pokusao da sedne, prvi put kada ga je cuvala baka, prvi put kada je putovao u selo, prvi put kada je putovao autobusom, kada je koju vakcinu primio i kako je reagovao na nju, kada je presao na veci broj pelena, kda je rekao MAMA (verovatno nesvesno)... spisak je podugacak, a nadam se da ce se sve vise povecavati, jedva cekam dan kada cu upisati njegovo prvo sedenje na nosi, izgovorene nove reci...

Da li vi vodite neki slican dnevnik i ako vodite - kako vas dnevnik izgleda?

Sta zapisujete u njega, da li ste toliko detaljni koliko sam i ja?

...ili sam ja samo previse besposlena pa se bavim ovakvim stvarima :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od trenutka kada smo poceli da "muckamo"nase dete,pisala sam svoje utiske na Bebcu (Moj kutak)..Sve zelje,razocarenja,preglede i strahove,i na kraju sreca... sve je opisano i uvedeno..Nastavila sam i dalje da pisem,ubelezila kad sam prvi put osetila bebu,kada smo i kako saznali za pol,sve anegdote vezane za trudnocu...Sve cu to odstampati i ubaciti u radosnicu :rolleyes:

Evo sad ce biti godina kako je prosla od prvog dana pisanja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znas Ivana da si mi dala mnogo dobru ideju sa "muckanjem" bebe!

Dok smo jos planirali bebu i pre nego sto sam saznala da sam trudna u kalendarcic sam upisivala svakog meseca plodne dane i dane kada bih zelela da mi test bude pozitivan.

Mogla bih na pocetku sveske zalepiti i taj kalendarcic... :lol:

Imamo i radosnicu, ali ova sveska nam je ipak prioritet, jer u radosnicu ne moze da stane sve sto se nalazi u ovoj svesci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo u radosnicu pisala...ovakav detaljan dnevnik ne bih bila u stanju da vodim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam belezila nista i zao mi je :(

Isto. :angry: Ljuta sam na samu sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je vec drugo...

a i ja sam nekako drugacije zamisljala te "spomenare" tipa "dragi spomenaru,sad je toliko i toliko sati i moja bebana je pojela toliko i toliko toga i toga,i sad je toliko i toliko sati i moja beba je iskakila takvu i takvu kaku i takvu i takvu pisu i izmedju ostalog izbljucala je svoju "rozu" majicicu sa toliko i toliko povrackice"...pa molim te lijepo...

a kao sto sam vec navela,ono sto se mora je druga stvar...

ja nisam morala i nije mi ni padalo na pamet...

ocigledno me nisi dobro razumela. Dnevnik je vrlo slicna stvar kao my baby - vreme i ml obroka, kao i crtice onog dana kada je kakio i plusic za kapi. To je oduzimalo par sekundi posle svakog obroka, a puno mi znaci. Niko nije pricao o svakom povijanju, bljuckanju ili povracanju ne daj boze. Jesam belezila temperaturu, ali to vec zato sto su mi trazili na institutu. Sve je pocelo vrlo spontano, kao sto rekoh, ali pretvorilo se u divan dnevnik. Kada je poceo da se bavi raznim aktivnostima pocela sam da pisem samo jos - poceo da se smeje, prvi put pricao, podigao glavu sam...

Sada kad prelistavam tu svesku mnogo mi je lepo da procitam sve to. A usput ne mislim da sam zapostavila dete, da ga ne mazim, ne ljubim, ne pevam mu dovoljno... Zbog sveske. Belezenje dnevno oduzme manje od jedne popusene cigare, pa jos nisam cula da je neko rekao da zapostavlja svoje dete zbog cigare...

ducka77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je vec drugo...

a i ja sam nekako drugacije zamisljala te "spomenare" tipa "dragi spomenaru,sad je toliko i toliko sati i moja bebana je pojela toliko i toliko toga i toga,i sad je toliko i toliko sati i moja beba je iskakila takvu i takvu kaku i takvu i takvu pisu i izmedju ostalog izbljucala je svoju "rozu" majicicu sa toliko i toliko povrackice"...pa molim te lijepo...

a kao sto sam vec navela,ono sto se mora je druga stvar...

ja nisam morala i nije mi ni padalo na pamet...

Ma ne, nije nikakvo obracanje dnevniku, samo upisem vreme i pribliznu kolicinu i sta je jeo. Za kakenje stavljam crtice, za kapi plusice i onda mi mnogo lakse bude kad vidim da nije kakio samo 3 dana, kojih se meni oteglo na deset dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rodila se moja mala devojcica Sofija 10.01.2012.Srecna sam

PRESRECNA MAMA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka je ziva, zdrava i vesela Sofi... Kako divno ime... uvek me je asociralo na cupave i nestasne devojcice, male vrce :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rodila se moja mala devojcica Sofija 10.01.2012.Srecna sam

PRESRECNA MAMA

Cestitam mama!

Uzivaj sa bebom! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pisala i još uvek pišem

Pogotovo kad odvali neki biser

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pisala i još uvek pišem

Pogotovo kad odvali neki biser

Jaoj ja jedva cekam da dodjemo do bisera! :) Sad kad prelistavam svescicu, umrem od smeha! To izgleda otprilike ovako:

*probao rizu

*prvi put lupio tati samar

*putovao prvi put autobusom

*primio vakcinu

*probao jabuku

*rekao mama

*sam se podigao u sedeci polozaj

*poceo da pruza ruke da bi ga podigli

Ispred svake zvezdice pise datum, ma prelistavala sam juce svesku i umrla od smeha. Najbolje je kad je mm dopisao "dobio prvi ujed od brata Luke ZA NOS!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li pisete dnevnik o bebi?

O da! Vec sam negde to pomenula, od rodjenja pa na ovamo trudim se da sto vise pisem o njoj, sta radi, kako provodi dan, sta prica - kad je pocela da prica..Ima jako puno fotografija, koje su takodje belezile svaku glupost i svaku sitnicu koja je meni , kao mami, delovala bajno. Imala sam i svesku u kojoj sam vodila podatke kad je i koliko jela, ali to je bila samo beleznica koja je pomagala u svakodnevnom zivotu. Dnevnik je nesto drugo..Pun je slicica, cvetica, olovaka u boji..Mala bajka za moju Janu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da! Vec sam negde to pomenula, od rodjenja pa na ovamo trudim se da sto vise pisem o njoj, sta radi, kako provodi dan, sta prica - kad je pocela da prica..Ima jako puno fotografija, koje su takodje belezile svaku glupost i svaku sitnicu koja je meni , kao mami, delovala bajno. Imala sam i svesku u kojoj sam vodila podatke kad je i koliko jela, ali to je bila samo beleznica koja je pomagala u svakodnevnom zivotu. Dnevnik je nesto drugo..Pun je slicica, cvetica, olovaka u boji..Mala bajka za moju Janu :)

ovo zvuci carobno :D

nas dnevnik izgleda tako sto sa leve strane pisu njegove aktivnosti, a sa desne strane jelovnik :D

trenutno ispunjavamo trecu svesku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vidim ovu temu i moram da kazem da i ja vodim dnevnik od prvog dana trudnoce :)

I to upisujem u jednu malecku svescicu, kao blokcic je. Ali ne opsirno vec tipa: danas smo ugledali dve crtice :) bili na uz- videli bebu...i tako. Meni je to predivno, da se ne zaborave te sitnice, a u tom momentu nama najbitnije stvari.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.