Cigarete, zdravlje i mi

Cigarete, zdravlje i mi   63 votes

  1. 1. Cigarete, zdravlje i mi

    • Nikada nisam probao/la cigarete i nemam nameru
      9
    • Probao/la sam i ubrzo ostavio/la, nije to za mene
      8
    • Vracam im se s vremena na vreme
      5
    • Pusim dosta dugo, ali radim na odvikavanju
      8
    • Strastveni sam pusac i uopste ne nameravam da ostavim cigarete
      17
    • Uspeo/la sam da ih konacno ostavim
      16
  2. 2. Da li vam smeta duvanski dim?

    • Uzasno mi smeta
      11
    • Smeta iako sam pusac
      21
    • Ne smeta nimalo
      9
    • Smeta, duvanskii dim osetim na kilometar
      6
    • Smeta, a bivsi sam pusac
      16

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Nikada nisam pusila, mm jeste, ali je prestao pre sedam godina. Kod nas u kuci nije zabranjeno pusenje. Skoro svi prijatelji su nam pusaci, takodje i najbolja drugarica. Nije mi prijatno kad mi se soba napuni dimom ali eto.

Ni nama ne prija kad nam se soba napuni dimom, mozete da zamislite kad nas bude desetak u sobi i svi pusaci, luftiramo sobu pola sata nakon toga, ali to je prosto tako, navikli smo i ne smeta nam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kooliko su neke osobe jake,a dozvolile su sebi da jedan porok vlada njima.

Pusac sam u trudnoci ne pusim i dok dojim bebu.

Pusac sam,ali ne zavisnik.Ja kontrolisem cigarete a ne one mene.Mogu da ne zapalim ceo dan,mogu da ispusim celu paklu.Onako kako ja hocu.U trudnoci sam shvatila kakav otrov unosim u sebe.Smeta mi i puna piksla u prostoriji,ali znam da cu opet poceti i to ne jer mi se trazi,vec iz cistog meraka,uz kafu u drustvu,posle rucka.

Mm je strastveni pusac godinama,medjutim i on non -stop otvara da luftira i pusi samo u jednoj prostoriji,u kolima ne pusi.

Ne razumem osobe koje purnjaju non-stop pa cak i u spavacoj sobi.To mi je najodvratnije,to je bolest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao cigarete,ne pusim ali ne kritikujem ni ne koji puse,stvar izbora,ali mi smetaju,od duhanskog dima mi bude muka i pocne da mi se vrti u glavi..

Sad ne znam je li dobra tema da postavim pitanje ovdje,idem sada kod mojih,moja malena nikada nije osjetila do sad dim cigarete jer nam niko ne pusi,a i meni smeta,dolazice nam tetka jedna svaki dan a imamo i strinu koje puse dvije kutije dnevno..Nisam nikad bila od onih koje brane pusenje u kuci,ali kako se ponasati??Otici s bebom u drugu sobu,a dosle zene radi nas,ili reci fino kulturno zamoliti hmm..

Pa valjda i one shvataju da se u prisustvu bebe ne pusi? Imas li tamo terasu, ili neki zatovren hodnik, namesti tamo neki stocic i pikslu pa im kazi da kad hoce tamo zapale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao cigarete,ne pusim ali ne kritikujem ni ne koji puse,stvar izbora,ali mi smetaju,od duhanskog dima mi bude muka i pocne da mi se vrti u glavi..

Sad ne znam je li dobra tema da postavim pitanje ovdje,idem sada kod mojih,moja malena nikada nije osjetila do sad dim cigarete jer nam niko ne pusi,a i meni smeta,dolazice nam tetka jedna svaki dan a imamo i strinu koje puse dvije kutije dnevno..Nisam nikad bila od onih koje brane pusenje u kuci,ali kako se ponasati??Otici s bebom u drugu sobu,a dosle zene radi nas,ili reci fino kulturno zamoliti hmm..

Ne brini zbog toga, mislim da niko normalan ne bi pusio u prisustvu bebe, ja prva :rolleyes:

Al ne ocekuj da ostanu mnogo dugo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao cigarete,ne pusim ali ne kritikujem ni ne koji puse,stvar izbora,ali mi smetaju,od duhanskog dima mi bude muka i pocne da mi se vrti u glavi..

Sad ne znam je li dobra tema da postavim pitanje ovdje,idem sada kod mojih,moja malena nikada nije osjetila do sad dim cigarete jer nam niko ne pusi,a i meni smeta,dolazice nam tetka jedna svaki dan a imamo i strinu koje puse dvije kutije dnevno..Nisam nikad bila od onih koje brane pusenje u kuci,ali kako se ponasati??Otici s bebom u drugu sobu,a dosle zene radi nas,ili reci fino kulturno zamoliti hmm..

Kod nas je Tasa bila u drugoj sobi, sad vise nije. Ali ne vjerujem da ce iko pusiti u prisustvu bebe jednu za drugom ili ako bas vec mora izaci ce napolje. Nama cak i kada dozvole da zapalimo kod neke mladje bebe, ja se suzdrzim da pusim k'o Turcin, samo jednu ili dvije uz kafu i to je to. Mislim da se 4-5 cigara moze tolerisati uz malo otvoren prozor.

Zato volim ljeto, ajmo svi napoljie i puuusiii do mile volje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je Tasa bila u drugoj sobi, sad vise nije. Ali ne vjerujem da ce iko pusiti u prisustvu bebe jednu za drugom ili ako bas vec mora izaci ce napolje. Nama cak i kada dozvole da zapalimo kod neke mladje bebe, ja se suzdrzim da pusim k'o Turcin, samo jednu ili dvije uz kafu i to je to. Mislim da se 4-5 cigara moze tolerisati uz malo otvoren prozor.

Zato volim ljeto, ajmo svi napoljie i puuusiii do mile volje.

t2712.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao cigarete,ne pusim ali ne kritikujem ni ne koji puse,stvar izbora,ali mi smetaju,od duhanskog dima mi bude muka i pocne da mi se vrti u glavi..

Sad ne znam je li dobra tema da postavim pitanje ovdje,idem sada kod mojih,moja malena nikada nije osjetila do sad dim cigarete jer nam niko ne pusi,a i meni smeta,dolazice nam tetka jedna svaki dan a imamo i strinu koje puse dvije kutije dnevno..Nisam nikad bila od onih koje brane pusenje u kuci,ali kako se ponasati??Otici s bebom u drugu sobu,a dosle zene radi nas,ili reci fino kulturno zamoliti hmm..

E ja sam to resila tako da se kod nas u kuci moze pusiti samo u kuhinji,jer tu on najmanje zalazi,i naravno kad taj neko ode ja odmah otvaram oba prozora i luftiram,a ako se i dalje oseti dim operem i zavese :blink: mada samo moja mama kad dodje pusi uz kafu,niko vise,svi ostali su nepusaci :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pusac, vrlo kratko sam pusila (na letnjem raspustu u srednjoj skoli), probala, videla i rekla ne. Mm je pusio dugo, ali bas iz zadovoljstva, pa je prestao kad je mene upoznao. Ne pusi vec 5 godina.

U stanu se pusi retko, kad se pusi obavezno su otvorena vrata od terase i sve se brzo izluftira. Decu ne drzim u zadimljenoj prostoriji, ali ih isto tako i ne stitim preterano od dima, prosto kad se nadju u drustvu pusaca njima to ne smeta.

Gosti obavezno pitaju da li sme da se pusi, cak i neki sami izlaze sa pikslom na terasu. Jedan drugar nije hteo da pusi u stanu zbog dece, jedva smo ga ubedili da zapali bar na terasi jer znamo da mu to znaci da da bi celo vece sedeo kao na iglama.

Iznenadila sam se kad je dosao svestenik da sveti vodicu, zavrsio sa tim i seo i zapalio covek bez pardona. :blink: Za kaznu sam mu dala manje para nego sto sam planirala! :P

Da se duvanski dim toliko ne oseca, zapalite misirljavu svecu...njen dim neutralise dim cigarete! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pušila nekih 10 godina, zadnjih dvije-tri godine je to bila kutija na dan. Cigarete ostavila 25.6.2011. godine. Uopšte nemam želju da zapalim(što ne znači da neću), jako mi smeta kada se puši u prostoriji u kojoj se jede. I ljudi mi masovno govore kako sam procvjetala. :D

kad videh temu na tebe sam pomislila..

pusila dugo i puno. i onda prestajala i pocinjala i tako u krug. mm sam upoznala u zavrsnoj fazi prestajanja i kako on ne pusi bio mi je dodatna motivacija te sam ih se tako i resila..

posle toliko godina mnogo sam ponosna sto sam uspela.

svako moze da prestane samo treba biti svestan toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, koristi nikakave, ali zadovoljstvo ogromno :D .

Carice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

One kad se sastanu kod mame(a jedino ona ne pusi) kao da je kafana,ne vidi se prst pred okom..

:lol: Ovo kao da si opisala moje tetke i mama kad se sastanu + što i moja mama puši, pa možeš da zamisliš kako zadime tu prostoriju, ne zna se koja će više.

U mojoj porodici su svi pušači, i mama i tata, i obe sestre, s tim što je najstarija prestala kad je zatrudnela prvi put i od tada više nije pušila, dok ova druga živi za cigarete :angry: Pušila je i u trudnoći, i sada u bebinom prisustvu... Stvarno nemam reči...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da se nece jednog dana kajati

I ja se to iskreno nadam :( Ali ona nije mlada, starija je od mene 10 godina, ima i dve starije ćerkice ( i sa njima je isto tako pušila), tako da ja sada da joj držim neka predavnaja ne mogu. Kada odemo kod njih ili ona dođe kod nas-e tada ne puši :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao cigarete,ne pusim ali ne kritikujem ni ne koji puse,stvar izbora,ali mi smetaju,od duhanskog dima mi bude muka i pocne da mi se vrti u glavi..

Sad ne znam je li dobra tema da postavim pitanje ovdje,idem sada kod mojih,moja malena nikada nije osjetila do sad dim cigarete jer nam niko ne pusi,a i meni smeta,dolazice nam tetka jedna svaki dan a imamo i strinu koje puse dvije kutije dnevno..Nisam nikad bila od onih koje brane pusenje u kuci,ali kako se ponasati??Otici s bebom u drugu sobu,a dosle zene radi nas,ili reci fino kulturno zamoliti hmm..

Hvala vam na savjetima ;)...

Ma ova tetka uvijek govori kako drugoj tetki nece da ide jer ova ne da da se pusi u kuci,pa znam kad bi i ja rekla kao sto kaze Anchy ne bi se zadrzale dugo..A to da su svjesne same da ne treba pusiti gdje je beba,e to cu bas da vidim..Cisto sumnjam..

Svakako i ako puse ne treba puno..One kad se sastanu kod mame(a jedino ona ne pusi) kao da je kafana,ne vidi se prst pred okom..Kaze mama pozutile store :(

Ne bih ja racunala na to da ce same shvatiti.... A ne bih ni bebu izlagala dimu. Najbolje je prosto reci da se ne pusi gde je beba ili izvesti bebu u drugu prostoriju. Jednostavno ne mogu da shvatim, i moja sestra pusi pred svojim detetom od 5 godina, i meni je to strasno, zasto trovati dete?? Mi kad smo kod mojih, izlazi se na terasu, to je jasno i glasno receno, kome se ne svidja, zalim slucaj, moje dete mi je prece od svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao majcek to je ruzno za vidjeti,bio moj rodjak sa zenom,a njoj stomak do zuba a cigareta u ustima,bas mi se zgadila cigareta tada..

A godine nemaju veze sa pamecu,et pametnije ti razmisljas od nje,iako si mladja,ja bi bas nekad povela temu o tome pa da vidis zna li ona uopste koliko je to stetno,je li se informisala..Ili nadji clanak neki da je gore ljudima koji ne puse u prisustvu pusaca,stetnije za zdravlje..

Kako nije! Ja kad sam išla u porodilište, na ulazu, ispred kapije stoji trudnica sa stomak do zuba, u bademantilu i puši...ej...Najgrozniji prizor koji sam videla!

A sestra sve to zna, veruj mi, ali ne može niko da je odgovori od toga. Ona puši od 7.razreda osnovne još :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, koristi nikakave, ali zadovoljstvo ogromno :D .

Slazem se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, strastveni smo pusaci i mm i ja, ali naravno da se kontrolisemo zbog dece. U stanu je uvek otvoren prozor u kuhinji (cak i zimi), kada dodju gosti koji su takodje pusaci prozoru se prikljucuje i aspirator a ponekad i svece. Kada su deca bila mala, tacnije prvih dana njihovog zivota se nije pusilo u kuci, Ogi je rodjen u julu tako da smo vecinu vremena i provodili na terasi, dok je sa Vecom to bilo ne malo teze, ali definitivno malo hladnije :lol: . U gostima kod nepusaca, tj. u kuci u kojoj se ne pusi ne palim cigaretu, bez ikakvih problema popijem kafu bez iste i ni u kom slucaju ne izbegavam da idem u goste kod takvih ljudi, jer moj porok nikako nije razlog da se sa nekim ne druzim i da ne postujem tudje stavove i misljenja o istom. Kod nas je strogo zabranjeno paljenje cigarete u spavacoj sobi, decijoj sobi i kupatilu (mrzim miris dima u kupatilu :wacko: bljak ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, koristi nikakave, ali zadovoljstvo ogromno :D .

:rolleyes: :rolleyes:

Kod nas je Tasa bila u drugoj sobi, sad vise nije. Ali ne vjerujem da ce iko pusiti u prisustvu bebe jednu za drugom ili ako bas vec mora izaci ce napolje. Nama cak i kada dozvole da zapalimo kod neke mladje bebe, ja se suzdrzim da pusim k'o Turcin, samo jednu ili dvije uz kafu i to je to. Mislim da se 4-5 cigara moze tolerisati uz malo otvoren prozor.

Zato volim ljeto, ajmo svi napoljie i puuusiii do mile volje.

:D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm moram ovde da se pozalim. Mm je propusio posle tri i po godine apstinencije. Naravno da sam dozivela slom zivaca, poludela sam nacisto. Pokusavala da ga sprecim na raznorazne nacine ali bezuspesno. Inace ima neke manje srcane probleme pa prosto ne mogu da ga shvatim. Nesmem vise da kuckam o tome, iznerviracu se opet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, strastveni smo pusaci i mm i ja, ali naravno da se kontrolisemo zbog dece. U stanu je uvek otvoren prozor u kuhinji (cak i zimi), kada dodju gosti koji su takodje pusaci prozoru se prikljucuje i aspirator a ponekad i svece. Kada su deca bila mala, tacnije prvih dana njihovog zivota se nije pusilo u kuci, Ogi je rodjen u julu tako da smo vecinu vremena i provodili na terasi, dok je sa Vecom to bilo ne malo teze, ali definitivno malo hladnije :lol: . U gostima kod nepusaca, tj. u kuci u kojoj se ne pusi ne palim cigaretu, bez ikakvih problema popijem kafu bez iste i ni u kom slucaju ne izbegavam da idem u goste kod takvih ljudi, jer moj porok nikako nije razlog da se sa nekim ne druzim i da ne postujem tudje stavove i misljenja o istom. Kod nas je strogo zabranjeno paljenje cigarete u spavacoj sobi, decijoj sobi i kupatilu (mrzim miris dima u kupatilu :wacko: bljak ).

JA se kontrolisem zbog deteta a mm je ionako non stop u kancelariji pa tamo pusi.

Svece obozavam i uvek palim :)

i ono trece boldovano - veliki potpis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm moram ovde da se pozalim. Mm je propusio posle tri i po godine apstinencije. Naravno da sam dozivela slom zivaca, poludela sam nacisto. Pokusavala da ga sprecim na raznorazne nacine ali bezuspesno. Inace ima neke manje srcane probleme pa prosto ne mogu da ga shvatim. Nesmem vise da kuckam o tome, iznerviracu se opet

A da nije neka faza? :) salim se, nadam se da mi ne zameras :)

Jel ga nesto mnogo iznerviralo ili onako iz cista mira?

Mislim... 3.5god je mnogo, svaka mu cast i na tome al razumem te zasto se nerviras <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusim od srednje skole, sa pauzicama. Znalo se desiti da ne zapalim po sedam dana, ali isto tako i da za jedan izlazak podijelim kutiju sa drugaricom, i bude nam taman. :D

Nisam pusila u trudnoci i tokom dojenja, ali sam ponovo pocela. Sada sam na nekih 6 cigareta dnevno, pretezno uz kafu. Volim ovo svoje vrijeme kada uspavam malca, sredim stan, skuvam kaficu ili naspem neko picence i zapalim... Uh, divota! :rolleyes:

Imamo prijatelje koji ne puse, ali se uvijek sjete da nam pored soljica stave i pikslu, hvala im. :D

Nije mi problem provesti dan bez cigarete, ali zasto bih, kada ne moram?! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.