Cigarete, zdravlje i mi

Cigarete, zdravlje i mi   63 votes

  1. 1. Cigarete, zdravlje i mi

    • Nikada nisam probao/la cigarete i nemam nameru
      9
    • Probao/la sam i ubrzo ostavio/la, nije to za mene
      8
    • Vracam im se s vremena na vreme
      5
    • Pusim dosta dugo, ali radim na odvikavanju
      8
    • Strastveni sam pusac i uopste ne nameravam da ostavim cigarete
      17
    • Uspeo/la sam da ih konacno ostavim
      16
  2. 2. Da li vam smeta duvanski dim?

    • Uzasno mi smeta
      11
    • Smeta iako sam pusac
      21
    • Ne smeta nimalo
      9
    • Smeta, duvanskii dim osetim na kilometar
      6
    • Smeta, a bivsi sam pusac
      16

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Koliko nasih clanica zazmuri na onaj natpis koji se nalazi skoro na svakoj kutiji cigareta koju kupe - Pusenje je stetno po zdravlje, koliko ima onih koji se pokusavaju odvici, a koliko ima zustrih protivnika duvana....

Sta je to sto vas tera da opet kupite jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko nasih clanica zazmuri na onaj natpis koji se nalazi skoro na svakoj kutiji cigareta koju kupe - Pusenje je stetno po zdravlje, koliko ima onih koji se pokusavaju odvici, a koliko ima zustrih protivnika duvana....

Sta je to sto vas tera da opet kupite jos?

Dok sam pušila nisam obraćala pažnju na te nadpise. Evo već 2.5 godine ne pušim i iskreno se nadam da će tako i ostati. Ostavila sam zahvaljući trudnoći i dojenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikad ni probala,niti cu...to je jedino za sta mogu da kazem nikad :) i smeta mi dim,jako..ali nekad ne mogu pobeci od toga. uvek sam posle izlaska morala da zavezem kosu jer me ne rvirao taj smrad,i cim ustanem prala sma kosu.Zaista mi smeta,u mojoj sobi(devojackoj) se nikad nije pusilo i sve drugarice koje su pusile to su postovale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikad ni probala,niti cu...to je jedino za sta mogu da kazem nikad :) i smeta mi dim,jako..ali nekad ne mogu pobeci od toga. uvek sam posle izlaska morala da zavezem kosu jer me ne rvirao taj smrad,i cim ustanem prala sma kosu.Zaista mi smeta,u mojoj sobi(devojackoj) se nikad nije pusilo i sve drugarice koje su pusile to su postovale.

Isto... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikad ni probala,niti cu...to je jedino za sta mogu da kazem nikad :) i smeta mi dim,jako..ali nekad ne mogu pobeci od toga. uvek sam posle izlaska morala da zavezem kosu jer me ne rvirao taj smrad,i cim ustanem prala sma kosu.Zaista mi smeta,u mojoj sobi(devojackoj) se nikad nije pusilo i sve drugarice koje su pusile to su postovale.

Ovo potpisujem od reči do reči :)

I mnogo sam srećna što i mm nije pušač i ima istu averziju prema tome kao i ja. Tako da nema pušenja u našem domu, pa kome to smeta ne mora ni da dolazi! I ćao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo potpisujem od reči do reči :)

I mnogo sam srećna što i mm nije pušač i ima istu averziju prema tome kao i ja. Tako da nema pušenja u našem domu, pa kome to smeta ne mora ni da dolazi! I ćao :)

Istoooo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da se oglasi i druga strana ;)

Strastveni smo pusaci i mm i ja, verovatno ne bismo ni bili zajedno da nije tako. Zivela sam u porodici u kojoj su svi pusaci, sada smo ovde samo nas dvoje.

Iskreno, na mesta na kojima ne mozemo da pusimo ni ne idemo :D

Kad (ako) budem ostala trudna ziva nisam sta cu da radim, svesna sam da je stetno, ali sta cu kad volim cigarete... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da se oglasi i druga strana ;)

Strastveni smo pusaci i mm i ja, verovatno ne bismo ni bili zajedno da nije tako. Zivela sam u porodici u kojoj su svi pusaci, sada smo ovde samo nas dvoje.

Iskreno, na mesta na kojima ne mozemo da pusimo ni ne idemo :D

Kad (ako) budem ostala trudna ziva nisam sta cu da radim, svesna sam da je stetno, ali sta cu kad volim cigarete... :rolleyes:

E,bas tako,potpisujem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusila krajem osnovne i celu srednju. Posle mi dojadilo pa sam prestala :) Mm nikad nije okusio i mrzi i sam miris cigare. Sad su pocele i meni da smetaju... Decu ne vodimo gde se pusi, necemo da ih trujemo dok ne pocnu same da se truju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne pušim, nisam nikada probala, i niti ću ikada...ne vidim nikakvu korist od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne pušim, nisam nikada probala, i niti ću ikada...ne vidim nikakvu korist od toga...

Da, koristi nikakave, ali zadovoljstvo ogromno :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusila sam nekoliko godina, prestala pre tri godine onog dana kada sam saznala da sam bolesna, a bila sam strastveni pusac pusila preko pakle, ali od tog dana nikad vise... I mm vise ne pusi... U trudnoci mi je jako smetao dim, tako je i ostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, koristi nikakave, ali zadovoljstvo ogromno :D .

Ja još nikada u životu nisam vidjela osobu koja tako uživa u čari cigarete kao tebe...to ti tako stoji... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pušila nekih 10 godina, zadnjih dvije-tri godine je to bila kutija na dan. Cigarete ostavila 25.6.2011. godine. Uopšte nemam želju da zapalim(što ne znači da neću), jako mi smeta kada se puši u prostoriji u kojoj se jede. I ljudi mi masovno govore kako sam procvjetala. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikad ne smaram ljude o štetnosti cigareta, niti mi je ta štetnost bila presudna da ih nikad i ne probam, već ne mogu njihov miris da smislim, pikslu u životu ne bih mogla da operem, mislim da bih dušu povratila.

Kod nas su pušili u stanu dok ja nisam zatrudnela i od tada ne nikako, pogotovo sad kad je beba tu.

Ali i to kad su pušili, pa odu, posle celu noć provetravam stan, usmrdi se sve živo i zavese i sve, uh <_< Mrzim cigarete i ćao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, koristi nikakave, ali zadovoljstvo ogromno :D .

Potpis :rolleyes: .

Pokusala da ostavim, ali mi je poslije tri dana zamirisala kao cevapi (koje nisam jela pola godine :lol: ) i kad sam je zapalila osjetila sam takvo zadovoljstvo. Odmah sam sebi skuvala kafu i onako isceifilaaa, uh!

Sto se tice stetnosti, svjesna sam je kao niko i jedino bih zbog toga da ostavim, i naravno zato sto mi smetaju i ripam k'o kobila, ali jos nemam namjeru. :D Ne pridikujem nikom ko pusi, niti mi pada na pamet. Ja pusim dvije kutije dnevno i onda da nekom podjem da pricam kako skodi...Jedino se kajem sto sam pusila u trudnoci, ali nisam bila dovoljno jaka da ih ostavim. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, ja moram da naglasim da s vremena na vreme, mm i ja zapalimo nargilu sa pravim arapskim vocnim duvanima i uzivamo tako nekad i satima... Manje stetno od cigarete u svakom slucaju... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, ja moram da naglasim da s vremena na vreme, mm i ja zapalimo nargilu sa pravim arapskim vocnim duvanima i uzivamo tako nekad i satima... Manje stetno od cigarete u svakom slucaju... :D

Iz Hurgade? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja moram još ovo da dodam :D

Naravno, da se niko ne nađe prozvanim, ali meni je glupo to kad se kaže da (pušači) ne idu kod ljudi kod kojih se ne puši... Zašto? Smeta vam svež vazduh? :D

Šalim se naravno! Pa možete izdržati tih sat vremena kad ste kod nekog u gostima da ne zapalite, šta da ste u busu, avionu... Ili profesor na času-neće ići na čas jer ne može da zapali tih 45min. Glup primer ali on mi je prvi pao na pamet. Znači sve se može kad se hoće, ali da pušači izbegavaju nepušače to mi je smešno :) Pa i mi idemo kod pušača, izdržiš to neko vreme, neće me pojesti dim, ali ga ne volim u svojoj kući!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo oboje pusaci, medjutim kod nas se ne pusi, em sto je mali stan i necu zbog deteta. Izadjemo napolje pa zapalimo. Isko i kad odemo kod nekog ko je nepusac ne smeta mi da ne zapalim, posle kad krenemo kuci uglavnom oboje u kolima zdimimo duplu dozu :lol: Kod kumova se npr ne pusi, i bas bi mi bilo bezveze da ne idemo kod njih zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz Hurgade? :)

Aha :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja moram još ovo da dodam :D

Naravno, da se niko ne nađe prozvanim, ali meni je glupo to kad se kaže da (pušači) ne idu kod ljudi kod kojih se ne puši... Zašto? Smeta vam svež vazduh? :D

Šalim se naravno! Pa možete izdržati tih sat vremena kad ste kod nekog u gostima da ne zapalite, šta da ste u busu, avionu... Ili profesor na času-neće ići na čas jer ne može da zapali tih 45min. Glup primer ali on mi je prvi pao na pamet. Znači sve se može kad se hoće, ali da pušači izbegavaju nepušače to mi je smešno :) Pa i mi idemo kod pušača, izdržiš to neko vreme, neće me pojesti dim, ali ga ne volim u svojoj kući!!!

E, a ja moram da ti odgovorim :D

Kad si vec uzela profesora za primer, bicu i ja profesor jednog dana, sad ne radim ali odrzala sam i ja par casova u zivotu, i to je period kad si skoncentrisan na nesto drugo a ne na cigarete. Meni nikakav problem nije bio da odrzim i 4 casa a da i ne pomislim na cigaretu.

Pa recimo, putovala sam na more busom, pa mi nije palo na pamet da unutra zapalim cigaretu.

Ali kad odem kod prijatelja kod kog se ne pusi, pa mi on skuva kafu, pa neko meze, pa rakijica eventualno, ja samo gledam na sat da li je dovoljno vremena proslo da idem kuci a da ga ne uvredim. Sreca sto 95% nasih bliskih prijatelja pusi :D , pa uglavnom nemam taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm puši, ja ne. Ali sam pušila 9 godina, prestala 2005 i više nikad nisam zapalila cigaru, niti ću. Bilo je lepo dok je trajalo ali dosta, jednostavno sam presekla i dovidjenja, nema više. Nisam od onih bivših pušača kojima smeta duvan, jedino baš ne volim kad mi dim ide direktno u nos ili oči, pa zamolim osobu - pušača da malo skloni cigaru, al' to mi je smetalo i dok sam pušila tako da ništa novo. Ne smeta mi da neko zapali cigaru dok jedem..... kad imamo društvo pa se zapuši dobro izvetrim stan kad odu i nema problema. Znači, ja sam jedan korektan antipušač :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada nisam pusila, mm jeste, ali je prestao pre sedam godina. Kod nas u kuci nije zabranjeno pusenje. Skoro svi prijatelji su nam pusaci, takodje i najbolja drugarica. Nije mi prijatno kad mi se soba napuni dimom ali eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па ево пошто сам ја рекла да не идемо код непушача, мада је то ретко већина пријатеља су ми пушачи, углавном као што је Анчи рекла, друго је на послу, мисли су заузете, ради се нешто а овако пићенце, мезенце и кафица, мени уопште није уживање без цигарета, и онда наравно тај вид дружења без цигарета ми не прија а приметила сам и мм, па због тога избегавамо, седимо ко на иглама и једва чекамо да идемо кући, наравно одем код неког али највише 30 минута се задржим и идем.

Прво кад одем код неког у кућу питам јел се пуши или не, да знам дал да скидам јакну или не :lol: , шалим се мало. Никад не палим цигарету док не питам да ли је дозвољено пушење или није.

Slazem se, postujem i ja, ali prosto se ne osecam prijatno <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.