Sama mama sa bebom kroz probleme i faze

odgovora

Objavljeno

Jao ne znam da li mi je vise smesno ili jadno :lol: "Neke tamo tete" same odgajaju decu sa sve osmehom na usnama, rece ona iz udobnosti svog savrsenog zivota i ostade ziva :lol: A uglavnom bi bas te tete koje nemaju pomoc oberucke prihvatile da im se pomoc ponudi. Ma svasta sam mislila da napisem, al'ne mogu od smeha :lol:

Millar, samo mi nije jasno u cemu se ti to slazes sa Cicanom kad i sama kazes da bi ti dobro doslo da ima ko da te odmeni bar na sat vremena...

I da, ako bi se moje cerke jednog dana tako pogordile i izbegavale da od mene zatraze pomoc kad im treba, mene bi bilo strasno sramota i smatrala bih da sam zakazala u njihovom vaspitanju.

A.N.A. i dalje kazem da ti se divim, jer si uspela sve da organizujes tako da odgovara i tebi i deci. Ja i pored 10 dadilja ne bih umela tako da se organizujem jer sam neorganizovana, lenja i smotana. Mozda bi neko organizovaniji sve to izbacio iz malog prsta, ali meni je i dalje za svaku pohvalu kako si se ti snasla. I treba svojim uspehom da se pohvalis. Ruzno je sto neki to nipodastavaju-i to bas oni koji se na svakom koraku trude da ubede sve kako je njihov zivot savrsen. Ma vazi :rolleyes: Znala sam jednom jednu tako savrsenu, i zaljubljenu do bola pa se ispostavilo da je momak tuce :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam izgleda sama sebi nabaksuzirala.

Mm je kao za inat ceo dan u radionici,dosao je samo da ruca.Posao je neodlozan.Deca spavaju,a ja ne mogu da odem da se okupam,jer ne smem bebu da ostavim,necu je cuti ako zaplace.

Ana sad znam kako ti je. :lol:

Onda bi ja svako veče legla neokupana jer mm radi do 1 noću.CICAna mislim da ne znaš kako je ANI,barem ne čitajući tvoje prethodne postove.Pa šta ako se žena i hvali što je uspjela da se organizuje,mi smo valjda tu da je podržimo a ne da je kritikujemo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuuu , ja udjoh da vidim kako ide A.N.I kad ono ... medjutim :D

Ana drago mi je da se dobro snalazis i da uspevas i sebi da ugodis malim radostima koje ti koliko toliko skrecu paznju sa misli da ti je muz kilometrima daleko ...

U neku ruku se slazem i sa Cicanom ali ipak nama muzevi doju kuci svako vece , kad god da dodju ... Moj ode ujutru u 6 , ni ne vidimo ga , ne vrati se nikad pre 19h , nekad to bude i 22h , pa opet dodje i zagrli me , ispricamo se ... ne znam kako bih da nema njega ...

A danju poslove sve obavljam sama , bez ikakve pomoci , ikada. Imam jednu bebu pa mi nije toliki problem ali kad se dobro organizujes i sa dve bebe nije puno teze ... Evo juce npr , oprala sam dva tepiha , ispraznila i oprala velikiiii bazen , oprala svoj auto , izdepilirala se , sredila nokte i isfenirala se , sve sama , ne u komzmetickom salonu :) I uvece bila tip top za svog muzica :) Al opet , ne bih to vreme sa mm-om menjala za pet kucnih pomocnica i dva crnca da me lade a uvece bila sama bez mm-pvog zagrljaja ... puno to znaci i utice na psihu zene ... tako da A.N.A Svaka ti cast kako podnosis udaljenost ! Ja bih svisnula na zivci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali Ana ne pise da joj nedostaje zagrljaj i sl,vec da joj se neko pozabavi sa cerkom dok je ona sa bebom itd.Bar ja nigde nisam procitala da je ovde rec o emocijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali Ana ne pise da joj nedostaje zagrljaj i sl,vec da joj se neko pozabavi sa cerkom dok je ona sa bebom itd.Bar ja nigde nisam procitala da je ovde rec o emocijama.

lepo je sto si naucila da citas, ali definitivno ne razumes sta pise.... okani se devojko ove teme jer ne postoji zbog tebe nego zbog zena koje gaje decu bez muzeva... i ako ne umes da napises nesto lepo i da podrzis onda bolje zaobidji temu.

Margaritta i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovane članice nemojte da zloupotrebljavate to što administrator ovog dela foruma je na odmoru i da odlazite potpuno OT. ;)

Samo da vas podsetim dakle tema je o konkretnim savetima i preporukama za majke koje su primorane da same ostanu sa decom/bebom. ne radi se o nikakvim emocijama ili o temi da li dozvoliti da neko bude angažovan kao pomoć ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana jedino sto zelim da kazem je da ti nisi jedina na svetu koja obavlja sve te poslove sama ,pri tome ti nisi sama vec ti pola posla obavlja svekrva.

I da razjasnim,ja ne osudjujem,sve smo majke na svoj nacin,ali kazem licno za sebe da bi me stvarno bilo sramota da mi svekrva donosi gotov rucak i sl.

Obavljala ih je kad smo izasli iz porodilista-sad uskace kad zatreba i na moj zahtev.

Ovu temu sam otvorila kad sam bila trudna sa deckicem u potrazi za idejama i savetima mama koje su bez pomoci partnera jer sam znala da mm odlazi cim rodim bebu. Jako sam se plasila (a i jos uvek pomalo) kako cu kad ostanem sama sa malim detetom i tek rodjenom bebom.

Proslo je dva meseca i ja sam napisala da je sve moguce ako se lepo organizuje. Napisala sam i kako nam protekne dan kad je sve po planu i programu ;) i kad nista to ne poremeti. Inace, to je i u naslovu teme.

Ja se ovde nisam hvalila pa da me ti "spustas na zemlju" da ipak nisam zena-zmaj, vec sam iznosila primere i odgovorila na temu da se sve moze uz dobru organizaciju.

Sa druge strane te i razumem- Cicana, ti i ja poticemo iz razlicitih sredina. I ja verujem da bi tebe bilo sramota da ti svekrva kuva rucak (sto je meni totalno nebitno), a mene je, recimo, sramota da nosim celulit nagomilan za vreme trudnoce pa sam ponosna na to sto stizem i sebe da sredim sa bebom od dva meseca. Iako bih vreme radje tako potrosila nego uz serpu, ja sad stizem i da spremim rucak i da odem na anticelulit masazu.

A da se ne lazemo, ako nikog nema u kuci sem majke-ne moze da se zavrsi sve sto treba. Zena moze da bude spretna koliko hoce-neke stvari je nemoguce uraditi. Opet da ponovim: tema je i otvorena da me demantujete i napisete ipak resenje za sve, bilo bi mi od pomoci. Primer: moja cerka VRISTI od straha kad se pusti usisivac i sigurno juce (subota, nije u vrticu) ne bih usisala stan da ih svekrva nije izvela ispred zgrade dok ja ocistim(+ dizanje prasine). Nisam ja lenja niti nesposobna vec je zaista potrebno da bar jos jedna osoba bude kad zatreba.

I jos nesto iako je OT ali da odgovorim, veruj mi da gresis ako mislis da decu briga kako mama izgleda. Vrlo dobro znaju da budu ponosni a i da se stide roditelja. O onome da treba i ja da budem srecna i ponosna na sebe i necu. Sad ti mozes da vadis moje reci iz konteksta (kao i u prethodnim postovima) ali to ne vodi nigde. Sigurna sam da razumes o cemu pisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ja mislila bukvalno na emocije , nego sama cinjenica da otac dece nije pored njih i majke , bar meni bi remetilo normalno funkcionisanje , bila bih tuzna sigurno , mozda i nervozna i a takva deci nikako ne bih godila ... O tome sam ja pricala kad sam rekla da nasi muzevi ipak dodju kuci , kad god da dodju ... Steta sto ovde nema Corel draw da nacrtam sta `ocu da kazem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni je o ovome totalno bezveze raspravljati, jednostavno jer nismo sve iste i kako neko reče, sve nas opuštaju i vesele različite stvari. Neke žene ne mogu normalno funkcionisati bez nečije bar moralne podrške, neke mogu, to je sve indidvidualno. Ionako je period posle porođaja pa još neko vreme nakon toga dovoljno stresan zbog svega što se u organizmu dešava, čak i da tu nije beba koja zahteva potpunu pažnju i kuća koja se jelte neće sama očistiti. A bitno je da je čista na kraju krajeva zbog te bebe a ne zbog toga šta će reći komšije.

Ja konkretno nisam odbila ničiju pomoć, oko bebine garedrobe koja jelda mora da se pere i pegla, oko ručka i svega ostalog pomagala mi je svekrva, i do neba joj hvala. Kao što rekoste, pomoć muža bi u današnje vreme trebala da se podrazumeva i stvarno me je i on štedeo, presvlačio bebu tokom noći, donosio mi je na hranjenje kako ja ne bih morala prečesto da ustajem. To mi je mnogo značilo jer sam se budila koliko-toliko u normalnom stanju i više sam uživala sa svojim detetom jer sam bila odmorna.

Ne smatram da sam razmažena ako mi neko pomogne, a poređenja sa tim kako su živele naše prababe and Co. su mi neumesna, jer su se tad deca rađala jedno za drugim, umirala zbog banalnih stvari, posle smrti jednog deteta rađala su se druga po principu Bog dao Bog uzeo. Niko se nije oko toga nervirao i potresao kao što je danas slučaj.

No da ne idem i ja OT, nek svaka žena radi kako joj odgovara. Ako hoće da se junači pa radi sve sama ako ima pomoć, samo napred, ako pomoć prihvata opet samo napred. Svako zna kako će njemu biti lakše. Moj predlog i savet je da se pomoć prihvati ako već postoji i neko je nesebično nudi. Za to vreme uradite nešto za vašu dušu, pa ako ništa pročitajte novine, priuštite sebi toplu kupku od pola sata, nalakirajte nokte, izvezite deo goblena, šta već koga veseli. Imaćete malo izduvnog ventila i takve ćete biti korisnije i svojoj deci. Ja sam sama veći deo dana, doduše nisam imala s detetom Bogu hvala problema, uglavnom ne plače, već mlati svoje igračke tako da imam vremena štošta toga uraditi, ako nije takav slučaj pomoć definitivno treba potražiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kakve veze ima iz kakve je sredine ko potekao. :lol:

Evo da postavim sebe u tu situaciju.Pa crkla bih bez muza i prosto od te brige i toga koliko mi nedostaje,kucni poslovi bi mi bili najmanji problem

A to sto ne bih dala da mi sveki spremi rucak,ne znaci da ga moram spremiti ja,ako bas ne mogu.Radije cemo otici negde ,nego da mucim samu sebe.Samo kazem da ne prihvatam pomoc,ali to ne znaci da sam rob u kuhinji.Dok se deca nisu rodila rucak skoro da i nisam spremala,a npr tortu nikada nisam napravila.Tako da je potpuno nebitno ko iz koje sredine potice. ;)

Milice nemoj da se lazemo.Ne podrazumeva se u svakom braku da se dvoje vole. ;)

Ma sta je vama zene,dal sam samo ja luda,a sve pametne.Ili svi treba jedni drugima da aminujemo samo da bi se svima dopali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A. Moja bliska prijateljica je imala sličan slučaj tvome.S tim što je njen muž otišao u Afganistan na pola godine,možeš samo zamisliti koja je to briga.Ona je tad imala dvogodišnjeg dečaka,i 6-mesečnu bebicu.Nije imala nikoga ovdje,ja sam je obilazila dok se nisam porodila.Nedavno se i on vratio.Ja joj se divim kako je sve sama izgurala,i kad je bio onaj veliki snijeg,nije mogla ni do bolnice otići,a beba imala visoku t.Ne kažem ja da je kod nje u kući svaki ćošak sijao,nisam ni gledala,al stigla je da namiri dečicu što je najbitnije.

Nije lako i to samo znaju te mame koje ostanu bez partnera duže vrijeme.Meni bi najviše nedostajao taj osjećaj sigurnosti.Evo sam putovala sama sa bebom,i vjerujte toliko puta poželela da je mm tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kakve veze ima iz kakve je sredine ko potekao. :lol:

Evo da postavim sebe u tu situaciju.Pa crkla bih bez muza i prosto od te brige i toga koliko mi nedostaje,kucni poslovi bi mi bili najmanji problem

A to sto ne bih dala da mi sveki spremi rucak,ne znaci da ga moram spremiti ja,ako bas ne mogu.Radije cemo otici negde ,nego da mucim samu sebe.Samo kazem da ne prihvatam pomoc,ali to ne znaci da sam rob u kuhinji.Dok se deca nisu rodila rucak skoro da i nisam spremala,a npr tortu nikada nisam napravila.Tako da je potpuno nebitno ko iz koje sredine potice. ;)

Milice nemoj da se lazemo.Ne podrazumeva se u svakom braku da se dvoje vole. ;)

Ma sta je vama zene,dal sam samo ja luda,a sve pametne.Ili svi treba jedni drugima da aminujemo samo da bi se svima dopali.

Sorry, ali moram :lol::lol::lol: Blago tebi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravu si Millar. I meni se cini da je necije dosadjivanje ucinilo svoje :P

U jednom trenutku me iznervira provokacija ali se odmah za tim slatko ismejem istom.

Tema je izgubila smisao i posto su meni dodeljene razne izmisljotine i sve pocelo da lici na scenario za spansku seriju (svakim postom mi se dodeli jos koja cudna emocija ili delo) ja cu da joj se pridruzim i jos malo potpalim vatru:

Naime, jutros mi je svekrva donela rucak i odvela dete u vrtic i ja sad nemam sta da radim, te cu sad da se spremim, nasminkam i doteram i idem da trazim svalera jer stizem i to. Pa kad vec po Cicaninom postu izmedju mene i mog muza nema ljubavi i po njoj mi ova situacija bas godi, ja cu sad da ga zamenim nekim drugim ;) Ma sta jednim- trojicu ima da nadjem. Jednog da nam cuva sina, drugi da nam ceru zabavlja (jer ne fali meni druzenje sa cerkom ili njoj igranje sa tatom-nego MENI fali "bilo ko da je zabavi" :D A treci ce da mi masira stopala dok ja odmaram od spavanja ;) Ma super nam je svima! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije lako i to samo znaju te mame koje ostanu bez partnera duže vrijeme.Meni bi najviše nedostajao taj osjećaj sigurnosti.Evo sam putovala sama sa bebom,i vjerujte toliko puta poželela da je mm tu.

Upravu si Marijachi. A nisam ni razmisljala o tome dok mi nije zafalio. Znas onu "ko zna zasto je to dobro" -e pa zbog toga-sto znamo sad i jedan i drugi kako nam je kad nismo zajedno. A definitivno ce da nas oboje ojaca. Jos samo tri meseca :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vas podsetim dakle tema je o konkretnim savetima i preporukama za majke koje su primorane da same ostanu sa decom/bebom. ne radi se o nikakvim emocijama ili o temi da li dozvoliti da neko bude angažovan kao pomoć ili ne.

7fd7cc1cd69dabb8107e628845f2b673.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravu si Millar. I meni se cini da je necije dosadjivanje ucinilo svoje :P

U jednom trenutku me iznervira provokacija ali se odmah za tim slatko ismejem istom.

Tema je izgubila smisao i posto su meni dodeljene razne izmisljotine i sve pocelo da lici na scenario za spansku seriju (svakim postom mi se dodeli jos koja cudna emocija ili delo) ja cu da joj se pridruzim i jos malo potpalim vatru:

Naime, jutros mi je svekrva donela rucak i odvela dete u vrtic i ja sad nemam sta da radim, te cu sad da se spremim, nasminkam i doteram i idem da trazim svalera jer stizem i to. Pa kad vec po Cicaninom postu izmedju mene i mog muza nema ljubavi i po njoj mi ova situacija bas godi, ja cu sad da ga zamenim nekim drugim ;) Ma sta jednim- trojicu ima da nadjem. Jednog da nam cuva sina, drugi da nam ceru zabavlja (jer ne fali meni druzenje sa cerkom ili njoj igranje sa tatom-nego MENI fali "bilo ko da je zabavi" :D A treci ce da mi masira stopala dok ja odmaram od spavanja ;) Ma super nam je svima! ;)

:lol: :lol: :lol: luda si skroz

Meni sveki odvela dete od ranog jutra, i rucak ce da mi skuva a mama mi je juce bila i spremila kucu i poprala ves, i tacno sad ne znam sta cu od sebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol: luda si skroz

Meni sveki odvela dete od ranog jutra, i rucak ce da mi skuva a mama mi je juce bila i spremila kucu i poprala ves, i tacno sad ne znam sta cu od sebe :D

kako ne znas, idi u svaleraciju ili napravi tortu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: luda si skroz

Meni sveki odvela dete od ranog jutra, i rucak ce da mi skuva a mama mi je juce bila i spremila kucu i poprala ves, i tacno sad ne znam sta cu od sebe :D

Mozemo zajedno u grad po plen! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako ne znas, idi u svaleraciju ili napravi tortu :lol:

Mozemo zajedno u grad po plen! :D

Aha lako je vama a ja sam pred porodjajem <_<:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha lako je vama a ja sam pred porodjajem <_<:lol:

Ući ćeš i ti brzo u fazon...samo da ti svekrva skuva ručak ponekad... nemoj da te bude sramota da ga odbiješ...:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ući ćeš i ti brzo u fazon...samo da ti svekrva skuva ručak ponekad... nemoj da te bude sramota da ga odbiješ...:lol:

Ja ne odbijam nista :lol: svaka pomoc je vise nego dobrodosla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto iako je OT ali da odgovorim, veruj mi da gresis ako mislis da decu briga kako mama izgleda. Vrlo dobro znaju da budu ponosni a i da se stide roditelja. O onome da treba i ja da budem srecna i ponosna na sebe i necu. Sad ti mozes da vadis moje reci iz konteksta (kao i u prethodnim postovima) ali to ne vodi nigde. Sigurna sam da razumes o cemu pisem.

Ja bih voljela da Cicana otvori temu - Mama SAMO sa muzem kroz probleme i faze...... a ja cu i tu pisati o sopstvenim mjerilima dobrog zivota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po vama ispade da zena ako ima pomoc treba da joj se divimo,a one koje je nemaju su jadne i nesposobne.

Meni je sve to cist debilizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svak hoce da bas on bude potapsan po ramenu, bilo bi debilasto da je drugacije. Znaci, svak gleda svoju g***, bilo to za pohvalu ili ne, ali tako je...

Za sebe mislim da sam jedna od onih "blesavih" zena, i da mi je ovako kako je bas zbog toga sto nemam ni malo mozga i samopostovanja. Gledam zene oko sebe, dame covece. Imaju svekrve, imaju majke, muzevi ih drze kao malo vode na dlanu, od nekih deca vec velika - krenula u skolu...i one opet kukaju, jadne! Naravno, kukaju smisleno, jer zbog toga su postedjene jos vecih "patnji" oko domacinstva i odgoja dece, jer zaboga, one su "zrtve"! Necu da nabrajam da sve voze kola, sve im je na dugme, rucak skoro i ne kuvaju itd...da ne nabrajam.

Tako da, sta ja da mislim za sebe vec da sam debil koji to jednostavno ne zna i nije u stanju da sebi ucini zivot boljim! Eto, ako neko zna recep neka pomaze, bila bih mu do nema zahvalna. Iskreno, stizem sve, i mogu puno toga, ali ne zelim vise tako da radim. Zelim malo da se odmorim i malo i ja da budem "dama".

Zato, mogli bi otvoriti temu " Majka, zrtva domacinstva i odgoja dece, ili kako postati dama"

ja cu da te utesim ako mogu i ako smo skroz OT, te sto kukaju da su jadne pored svih pomagala, ja ti garantujem da se one stvarno osecaju jadno bez obzira na sve, a to znam jer imam par jako bliskih prijateljica koje su u toj situaciji i nikako ne mogu da ih ubedim da treba da budu srecne...... a inace sam u slicnoj poziciji kao i ti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

---

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.