Sama mama sa bebom kroz probleme i faze

odgovora

Objavljeno

Kamilice, svaka cast na postu!

Slazem se i sa Kamilicom i sa Cicanom, a vi pisite sta god hocete. Mislim da su se zene mnogo razmazile, i stalno nesto kukaju i sve im je tesko.

Necu ulaziti u detalje. ;)

Ja sam ponosna na svoju majku kada sa prijateljicama ode u neki restoran da bi slusala starogradsku muziku. Ponosna sam i kad ode kod frizera i napravi dobru frizuru. Ponosna sam kad je vidim ispunjenu... A sigurno bih bila ponosna da je sve to radila i kada smo mi, djeca, bili mali. Mada, mozda je i to razmazenost ;)

Ja volim da izgledam dobro, da imam sredjene obrve, nokte... volim da jedem rostiljsku kobasicu i popijem casu piva... Volim da odem sama u soping. I je l sve to umanjuje moju posvecenost bebi?! Mislim da ce, tj. voljela bih, da i moje dijete bude ponosno na mene. Da me ne pamti kao nekog ko nije ispustao oklagiju iz ruku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamilice, svaka cast na postu!

Slazem se i sa Kamilicom i sa Cicanom, a vi pisite sta god hocete. Mislim da su se zene mnogo razmazile, i stalno nesto kukaju i sve im je tesko.

Necu ulaziti u detalje. ;)

Meni su i Kamilica i Cicana jako drage, ali uopšte se ne slažem sa njima po ovom pitanju.

I ne osećam se razmaženo.

I nemam nameru da odbijem pomoć kada mi je potrebna, mada kod mene ne postoji bojazan da će mi neko sutra prebacivati kako mi je čuvao dete. Da postoji ta opasnost kao kod Cicane, i ja bih odbila pomoć, ili bi je potražila na drugom mestu.

Takođe, nemam nameru da uskratim V. druženje sa bakama i dekama zbog lošeg uticaja na vaspitanje. Uticaj sredine se ne može sprečiti izolacijom deteta. Ja sam obožavala svoje bake, baš kao i one mene i neću da to uskraćujem svom detetu. Nervira me kad su baš previše popustljive, ali verovatno je to normalno za bake i deke, pa ili prećutim, ili reagujem, ali im ne uskraćujem viđanje i druženje. :)

Sad sam potpuno OT, ali mislim da čitava ova polemika gubi smisao. Jer tema je kako ŽENA U ODSUSTVU PARTNERA, izlazi na kraj sama sa decom i svim obavezama. I niko nije imao nameru da se žali i kuka, već je A.N.A očekivala iskustva i savete onih koji su prošli kroz to. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ponosna na svoju majku kada sa prijateljicama ode u neki restoran da bi slusala starogradsku muziku. Ponosna sam i kad ode kod frizera i napravi dobru frizuru. Ponosna sam kad je vidim ispunjenu... A sigurno bih bila ponosna da je sve to radila i kada smo mi, djeca, bili mali. Mada, mozda je i to razmazenost ;)

Ja volim da izgledam dobro, da imam sredjene obrve, nokte... volim da jedem rostiljsku kobasicu i popijem casu piva... Volim da odem sama u soping. I je l sve to umanjuje moju posvecenost bebi?! Mislim da ce, tj. voljela bih, da i moje dijete bude ponosno na mene. Da me ne pamti kao nekog ko nije ispustao oklagiju iz ruku ;)

Nasla si na sta covek treba da bude ponosan i sta treba da mu bude merilo dobrog zivota :lol: Pocupane obrve i lepa frizura. :lol:

Moja mala deca sigurno ne mogu biti srecna zbog moje lepe frizure ili dugih noktiju.Mogu biti samo srecna ako je majka uz njih.

Hiljadu puta smo mm i ja hteli da idemo na izlet i na rucak sami,ali smo ipak poveli i decu..Ja sam ispunjena i srecna kada svojoj deci cinim,izvodim ih da vide svasta nesto,da probaju svasta nesto,da uzivaju u svemu i svacemu(za sada samo J.jer je beba mala).To je ono sto mene kao majku cini srecnom.I sve to me ne sprecava da izgledam lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe Cicana, bez uzrujavanja i tih udaraca ispod pojasa ;)

Podrzavam dame koje prihvataju iskrenu pomoc, bila to pomoc majke, svekrve, zaove, sestre... nebitno! A upravo one ce razumjeti o cemu ja govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

niko nije imao nameru da se žali i kuka, već je A.N.A očekivala iskustva i savete onih koji su prošli kroz to. ;)

Upravo! :)

Ode caskanje u pogresnu stranu.

Proslo je vec dva meseca kako je mm otisao, ostalo je jos samo cetiri :P Brojimo dane.

Klinac je vec veci i sad je u velikoj meri lakse nego u pocetku. Bilo je dana kad nisam mogla bebu da spustim sa grudi-(sve vreme je hteo da sisa) a curica takodje trazi drustvo. Ocekuje setnju po parkicu, trambolinu, razonodu a mama ne moze ni u wc da ode od bate jer 5 dana i noci se ne odvaja od sike. Da je tata tu, posvetio bi joj vreme-makar i na kratko ali bi ona bila srecnija. Odveo bi je u wc da mama ne bi jednom rukom brisala njenu guzu dok drugom drzi bebu, tata bi uzeo bebu koja je pocela da place dok mama vec kupa starije dete...da ne nabrajam situacije! <_<

Gledam da svo svoje "slobodno" vreme njoj posvetim. Borim se sama za njen osmeh!

Kod kuce imam zalihe hrane, mleka, vlaznih maramica-jer ukoliko nesto nestane uvece -nemam koga da posaljem u dragstor-klince ne ostavljam ni sekund bez nadzora.

Vidim da je nekima zasmetalo sto imam pomoc od svekrve :lol: i slatko sam se nasmejala tome. Moja svekrva ne pomaze da bi to pricala komsiluku vec zato da bi meni bilo lakse. Moja svekrva me ne mrzi zato sto sam se udala za njenog sina vec me postuje sto sam joj rodila unuke. Tako da za razliku od zena koje su pisale protiv pomoci od svekrve-mene ne brine da li ce i sta ce sutra da prica rodbina i komsiluk.

I opet pisem da ne moze to da zameni mm ali naravno da prihvatim kad neko hoce da ispegla ves da bih ja bila sa cerom sat vremena duze. Bila bih glupa kad bih takvu pomoc odbila sad kad mu muz nije tu (samo da bih se sutra pohvalila kako mi niko nikada nista nije pomogao). Ja ne patim od toga.

Ispricah svasta-a ne napisah da sam tu veliku pomoc imala u bebinom prvom mesecu zivota- a sad je to samo na moj zahtev. Ako potrazim-tu je. Ali sad vec sve postizemo i sami. Lagano sam dodavala jednu po jednu obavezu i sad sam se kompletirala :D Mada mi mnoooogo znaci sama pomisao da ce mi pomoci ako je pozovem-oko bilo cega.

Milar svaka ti cast! Tek sam sad videla da imas decaka+bliznakinje a sama si po ceo dan i jos se nocu trudis da klinci ne probude muza. Ne znam kako postizes da se posvetis svakom detetu i da se ne oseti niko ugrozenim zbog nedostatka vremena. Savetuj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe Cicana, bez uzrujavanja i tih udaraca ispod pojasa ;)

Podrzavam dame koje prihvataju iskrenu pomoc, bila to pomoc majke, svekrve, zaove, sestre... nebitno! A upravo one ce razumjeti o cemu ja govorim.

Znam ja sta si ti htela da kazes.

Prvo moras ti biti srecna da bi bila i tvoja deca,jel tako?Samo ne cine iste stvari svaku zenu srecnom. ;)

Izvinjavam se za OT i da kazem millar SVAKA CAST!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana sve to sto si navela rade mnoge zene ciji su muzevi po ceo dan na poslu.Pa neki muzevi hoce da se odmore ili ga i kuci ceka neki posao.Ili cesto idu na put,pa nisu kuci po par dana itd.

Jos mnogo zena na ovom svetu drzi bebu i uporedo brise starijem detetu guzu,jos mnogo zena doji bebu,a jednom rukom drzi papir na krilu i crta leptire i crve,jos mnogo zena u jednoj ruci drzi bebu,a drugom rukom sprema rucak,jos mnogo zena ide samo sa bebom i malim detetom u setnju u DZ itd.

Tako da ne vidim da si ti ili bilo ko drugi poseban slucaj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda sam i ja bila malo drska :rolleyes: , zato izvinite.

I Mila, srecan vam rodjendan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana ja sam te razumela, ja sa mojom sveki nemam neki poseban odnos ali mi svakako znaci sto hoce da pomogne oko deteta pa i na sat vremena,ipak je to dete od njenog sina i slazem se sa moon ipak je lepo kad deca odrastaju i uz babe i dede ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana sve to sto si navela rade mnoge zene ciji su muzevi po ceo dan na poslu.Pa neki muzevi hoce da se odmore ili ga i kuci ceka neki posao.Ili cesto idu na put,pa nisu kuci po par dana itd.

Jos mnogo zena na ovom svetu drzi bebu i uporedo brise starijem detetu guzu,jos mnogo zena doji bebu,a jednom rukom drzi papir na krilu i crta leptire i crve,jos mnogo zena u jednoj ruci drzi bebu,a drugom rukom sprema rucak,jos mnogo zena ide samo sa bebom i malim detetom u setnju u DZ itd.

Tako da ne vidim da si ti ili bilo ko drugi poseban slucaj. ;)

Cicana, ako smatras da si i ti sama sa svojom decom, slobodno diskutuj. Nemoj da nas lisis svog iskustva. Tema je zato i otvorena-da se savetujemo kad vec tate nisu uz majku i decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, ako smatras da si i ti sama sa svojom decom, slobodno diskutuj. Nemoj da nas lisis svog iskustva. Tema je zato i otvorena-da se savetujemo kad vec tate nisu uz majku i decu.

Mnoge zene ovde znaju.Mm radi od 9h do 17h.Ostalo vreme je 100% posvecen nama,ako i ima posla kod kuce ucestvujemo svi.

U periodu radnog vremena ja sam potpuno sama gde god da smo nas tri,samo mm ima prednost sto moze da ostavi posao kad hoce i dodje kuci,ako nesto zatreba.

Mislim da sam daleko od ovoga "sama mama sa bebom..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon potpisala bih svaki tvoj post.

Cicana, to sto si rekla za svekrvu kapiram da si ciljala na mene, pa ne moras da generalizujes sve zene sa foruma da bi meni nesto rekla. Ja svojoj svekrvi ne bih ostavila na cuvanje ni svoju kornjacu, ni praznu plasticnu flasu, a ne kamoli svoje dete. Niti od nje trazim pomoc, niti mi je potrebna, jer ona "pomaze" samo ono sto ona smatra da treba, onda kada ona smatra da treba, na onaj nacin koji ona smatra da je ispravan i to sve samo da bi posle pricala kako se ubila od pomaganja svojoj deci i meni. Ostale pomoci su mi dobrodosle, mada nemam od koga ni da trazim pomoc jer su svi daleko od mene. Ali kada bih imala od koga da zatrazim pomoc, naravno da bih zatrazila.

A u tvojoj situaciji kada je tvoj muz kod kuce vec od 17h i kada je u mogucnosti da dodje sta god da zaterba, ne znam kakva je tebi pomoc uopste vise i potrebna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon potpisala bih svaki tvoj post.

Cicana, to sto si rekla za svekrvu kapiram da si ciljala na mene, pa ne moras da generalizujes sve zene sa foruma da bi meni nesto rekla. Ja svojoj svekrvi ne bih ostavila na cuvanje ni svoju kornjacu, ni praznu plasticnu flasu, a ne kamoli svoje dete. Niti od nje trazim pomoc, niti mi je potrebna, jer ona "pomaze" samo ono sto ona smatra da treba, onda kada ona smatra da treba, na onaj nacin koji ona smatra da je ispravan i to sve samo da bi posle pricala kako se ubila od pomaganja svojoj deci i meni. Ostale pomoci su mi dobrodosle, mada nemam od koga ni da trazim pomoc jer su svi daleko od mene. Ali kada bih imala od koga da zatrazim pomoc, naravno da bih zatrazila.

A u tvojoj situaciji kada je tvoj muz kod kuce vec od 17h i kada je u mogucnosti da dodje sta god da zaterba, ne znam kakva je tebi pomoc uopste vise i potrebna?

Pa i nije mi potrebna,a veruj nisam na tebe mislila jer te ne poznajem,otkud ja znam dal tebi svekrva pomaze ili ne :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana i Kamilice, da li vam vaši muževi pomažu?

Ne mogu da kazem da mm meni pomaze?! Ne pomaze mi, nego odgaja nasu decu zajedno sa mnom.

Po meni nije poenta da li neko nekome pomaze i da li se hvali sa time-to me ne zanima, vec mi je, konkretno u Aninom slucaju bitnije to da je ona bez muza, da njena deca rastu bez oca i to je ono sto bi mi tesko palo!

Lako bih ja sa kucnim poslovima izasla na kraj, ali kako bih cerkama objasnila zasto tate nema, zasto je daleko.. to bi mi bilo najteze.

Moonlight, ne uskracujem ja deci druzenje sa babama i dedama, ali im ne dozvoljavam da se mesaju u vaspitanje vise nego sto je to potrebno. ;)

A za pomoc, da vas pitam: Ko vam ubacuje prljav donji ves u masinu? Ko sklanja taj prljav ves za vama? Ko vam menja posteljinu?

Po meni, postoje neke stvari koje niko umesto mene ne moze da uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnoge zene ovde znaju.Mm radi od 9h do 17h.Ostalo vreme je 100% posvecen nama,ako i ima posla kod kuce ucestvujemo svi.

U periodu radnog vremena ja sam potpuno sama gde god da smo nas tri,samo mm ima prednost sto moze da ostavi posao kad hoce i dodje kuci,ako nesto zatreba.

Mislim da sam daleko od ovoga "sama mama sa bebom..."

A na osnovu cega onda sudis da li bi nekoj mami bila potrebna necija pomoc ili ne u situaciji kad je muz odsutan??? Pogotovu kad je tek rodjena beba u kuci ...evo tvog prvog posta na ovu temu-pa mi molim te odgovori na sta si mislila? Na osnovu cega mislis da je to lako i da to samo zene drame kad su same???

A za sta bravo?Za pola posla koji odradi svekrva.

Da pojedine zene imaju toliku pomoc,pa mogle bi roditi i desetoro.

Stvarno Ana super sto imas pomoc i nisi manje majka od nas sto nemamo,ali smesne su ove zene sa ovim "bravo",a mozda je to bravo za sveki.

Sve vreme se trudis da osudjujes a ne razumem sta? Sto sam dozvolila svekrvi da mi pegla ves i sprema rucak? Sta po tebi treba prava majka da uradi a sta kada je "manje majka" (ko sto ti napisa) :lol: ?

Ovde treba da se nadju sto prakticnija resenja za svaku situaciju. Pricas kao da je ova tema besmislena-a UOPSTE nije. Potrebno je puno, puno energije i pribranosti.

U jednom trenutku mi tvoj post zazvuci kao da hoces da kazes da to mnoge zene prebrode i da se nadje resenje za sve (u smislu podrske) a nekad kao da je totalno glupo savetovati se na ovu temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana jedino sto zelim da kazem je da ti nisi jedina na svetu koja obavlja sve te poslove sama ,pri tome ti nisi sama vec ti pola posla obavlja svekrva.

I da razjasnim,ja ne osudjujem,sve smo majke na svoj nacin,ali kazem licno za sebe da bi me stvarno bilo sramota da mi svekrva donosi gotov rucak i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da kazem da mm meni pomaze?! Ne pomaze mi, nego odgaja nasu decu zajedno sa mnom.

Po meni nije poenta da li neko nekome pomaze i da li se hvali sa time-to me ne zanima, vec mi je, konkretno u Aninom slucaju bitnije to da je ona bez muza, da njena deca rastu bez oca i to je ono sto bi mi tesko palo!

Lako bih ja sa kucnim poslovima izasla na kraj, ali kako bih cerkama objasnila zasto tate nema, zasto je daleko.. to bi mi bilo najteze.

Moonlight, ne uskracujem ja deci druzenje sa babama i dedama, ali im ne dozvoljavam da se mesaju u vaspitanje vise nego sto je to potrebno. ;)

A za pomoc, da vas pitam: Ko vam ubacuje prljav donji ves u masinu? Ko sklanja taj prljav ves za vama? Ko vam menja posteljinu?

Po meni, postoje neke stvari koje niko umesto mene ne moze da uradi.

;)

Ma da najpre bi mi nedostajao kao muskarac i deci otac,a posle sve drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana jedino sto zelim da kazem je da ti nisi jedina na svetu koja obavlja sve te poslove sama ,pri tome ti nisi sama vec ti pola posla obavlja svekrva.

I da razjasnim,ja ne osudjujem,sve smo majke na svoj nacin,ali kazem licno za sebe da bi me stvarno bilo sramota da mi svekrva donosi gotov rucak i sl.

izvinjavam se sto se mesam ali moram, zasto si navalila na devojku kad je ona samo otvorila temu da bi se pozalila na njene strahove vezane za organizaciju kada ostane sama sa decicom a zatim samo napisala kako je sve organizovala i kako sada funkcionisu.... ni jednim slovom nisam protumacila da se hvalila da je super mama niti je trazila aplauz, ni da joj vicemo bravo...... meni je samo drago zato sto je sve na kraju ispalo super i sto super funkcionisu i to je najbitnije!!!! BRAVO ANA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moonlight, ne uskracujem ja deci druzenje sa babama i dedama, ali im ne dozvoljavam da se mesaju u vaspitanje vise nego sto je to potrebno. ;)

A za pomoc, da vas pitam: Ko vam ubacuje prljav donji ves u masinu? Ko sklanja taj prljav ves za vama? Ko vam menja posteljinu?

Po meni, postoje neke stvari koje niko umesto mene ne moze da uradi.

Da, znam da im ne uskraćuješ. Ustvari, sećam se da sam jednom kad sam se žalila na to što su bake popustljive, dobila jako pametan savet upravo od tebe - bilo je nešto na foru da se na sat-dva izgubim dok je dete kod njih i da se ne nerviram. :)

Primenila sam to u praksi, i ja to doživljavam kao pomoć od strane majke i svekrve, i hvala im što mi pričuvaju dete po par sati nedeljno.

Smetalo bi mi da neko pretura po mom prljavom vešu, ali sam zato u više navrata kada dođu na kafu i pitaju da mi nešto pomognu (mama ili svekrva) davala po punu korpu bebinog veša da opeglaju. Takođe, ako ponude da skuvaju ručak i donesu, uglavnom prihvatam. Ne vidim ništa loše u tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvinjavam se sto se mesam ali moram, zasto si navalila na devojku kad je ona samo otvorila temu da bi se pozalila na njene strahove vezane za organizaciju kada ostane sama sa decicom a zatim samo napisala kako je sve organizovala i kako sada funkcionisu.... ni jednim slovom nisam protumacila da se hvalila da je super mama niti je trazila aplauz, ni da joj vicemo bravo...... meni je samo drago zato sto je sve na kraju ispalo super i sto super funkcionisu i to je najbitnije!!!! BRAVO ANA

Stvarno nije ni moje da se petljam vise, taman spustim svoju loptu, pa me evo sada kao pravi zongler :rolleyes: (ako se tako kaze). Ali, moram samo sa se slozim sa ovim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam izgleda sama sebi nabaksuzirala.

Mm je kao za inat ceo dan u radionici,dosao je samo da ruca.Posao je neodlozan.Deca spavaju,a ja ne mogu da odem da se okupam,jer ne smem bebu da ostavim,necu je cuti ako zaplace.

Ana sad znam kako ti je. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam izgleda sama sebi nabaksuzirala.

Mm je kao za inat ceo dan u radionici,dosao je samo da ruca.Posao je neodlozan.Deca spavaju,a ja ne mogu da odem da se okupam,jer ne smem bebu da ostavim,necu je cuti ako zaplace.

Ana sad znam kako ti je. :lol:

Zovi svekrvu! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zovi svekrvu! :lol: :lol: :lol:

A jok ja,radije cu leci neokupana. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i nije mi potrebna,a veruj nisam na tebe mislila jer te ne poznajem,otkud ja znam dal tebi svekrva pomaze ili ne :unsure:

Mogla sam glavu na panj da stavim da na mene misliš, jer si mi komentarisala i neke postove na temi o svekrvi. Ali dobro je što nisam, jer bi mi možda glava već bila odsečena :lol:

Ne mogu da kazem da mm meni pomaze?! Ne pomaze mi, nego odgaja nasu decu zajedno sa mnom.

Po meni nije poenta da li neko nekome pomaze i da li se hvali sa time-to me ne zanima, vec mi je, konkretno u Aninom slucaju bitnije to da je ona bez muza, da njena deca rastu bez oca i to je ono sto bi mi tesko palo!

Lako bih ja sa kucnim poslovima izasla na kraj, ali kako bih cerkama objasnila zasto tate nema, zasto je daleko.. to bi mi bilo najteze.

Moonlight, ne uskracujem ja deci druzenje sa babama i dedama, ali im ne dozvoljavam da se mesaju u vaspitanje vise nego sto je to potrebno. ;)

A za pomoc, da vas pitam: Ko vam ubacuje prljav donji ves u masinu? Ko sklanja taj prljav ves za vama? Ko vam menja posteljinu?

Po meni, postoje neke stvari koje niko umesto mene ne moze da uradi.

E pa vidiš moja svekrva to radi iako ja to ne dozvoljavam. Ona to radi zato što ona to tako želi i zato što je njoj navodno dosadno, pa je sebi dozvolila previše za pravo. I pored čeprkanja po mom prljavom vešu (poslednji put kad je bila, a možda će joj to biti i poslednji, sebi je za pravo dala da mi premešta nameštaj i garderobu bez mog prisustva i odobrenja) i zato od nje NIKADA neću ni zatražiti ni prihvatiti pomoć, makar umrla bez iste pomoći. A da sam u Aninoj situaciji gde svekrva ipak zna gde joj je mesto, pomogne ono što može i što je pristojno pomoći, naravno da bih rado tražila i prihvatala pomoć. Prihvatila bih da mi svekrva skuva i donese skuvan ručak kada ne bi kuvala splačine koje zna da mm, dever i ja ne jedemo iako su "zdrave"; jer i ja sam njoj kuvala ručak koji je ona želela i to tako što je ona danima ležala u krevetu i diktirala mi šta da radim, a ja sam radila onako kako ona to radi samo da bih joj pomogla.

E to smatram nekom pomoći i takvu pomoć bih i tražila i prihvatila, zato i podržavam Anu u celoj njenoj organizaciji i zato što ipak njena svekrva može da joj pomogne. Posebno jer, opet kažem, samoj bez muža ženi sigurno nije lako i pored 5 kućnih pomoćnica, a ne bez i jedne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, a zašto ne bi bebu držala u naručju dok se kupaš, pošto već sama kažeš da mnoge žene to i onako vrlo lako rade i da je to za tebe bauk? :lol: Eto ti rešenja da legneš okupana, a da opet ne zoveš svekrvu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.