Rodjendanske torte nasih andjelcica

odgovora

Objavljeno

DacaYU preslatke su torte!

IvanaV, ova sa brodicem mi je ludilooooo. Kako si izvela samo da napravis ovog medu? Ja sam potpuni antitalenat ocigledno, mada nikad nisam ni probala tako nesto da pravim.

Hvala :wub: Gledala sam sličicu nekog mede na internetu. Skoro sam otkrila da mi idu ovakve stvari a i uživam u njima, tako da ako ne završim faks ovo me čeka :lol:

Probaj, možda si skriveni talenat :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DacaYU preslatke su torte!

IvanaV, ova sa brodicem mi je ludilooooo. Kako si izvela samo da napravis ovog medu? Ja sam potpuni antitalenat ocigledno, mada nikad nisam ni probala tako nesto da pravim.

hvala seceru!

Nisam ni ja znala dok nisam probala,probaj i ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš su vam divne torte :rolleyes:

Ja još uvek nemam dete ali sam pravila tortu za sestričinu i za kumića, nadam se da vam se dopadaju :)

ckj-PA0700.jpg

mqu-P31002.jpg

Odlične su :) : )

Gde ima da se kupi fondan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da Filipa sve si tacno rekla ,evo linka za fondan

imam svasta sto sam pravila ako hocete postavicu slicice

To sa Minjine kuhinje zahteva vreme, a ja ga nemam - ne u kontinuitetu :D

Nego daj nam slikice, idu rođendani, pa da vidimo neke nove ideje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mahocu ja ali imam neke probleme sa postavljanjem,pise da nemam dovoljno mesta a smanjim slicice,ne znam gde gresim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi se...a reci mi kakvog je ukusa taj ukras sa ratlukom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha..bradavice su cajni kolutici mogli biti :lol:

Nego kad si vec pumpala grudi,mogla si i te muske gace :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha da breza ,htela sam ja ali koleginicaje to za posao pravila pa nije htela zbog toga,..inace svi su me kritikovali zbog toga :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo....

A kako sama praviš fondan...?

Meni to mnogo komplikovano.

Sećam se da je ujna jedna moja pravila. Ona je špinovala šećer, a onda dok je na vatri :) uzme od metle jedno drvce, savije u krug, zahvati vrelu smesu i dune da napravi balončić kroz to.

Kad se napravi balon, skida sa šporeta, stavlja šerpu na pod, uzima oklagiju i njome vrti u krug po šerpi - dok ne pobeli.

U životu nisam jela ukusniji... Al recept nemam :(

A rekla sam My Heart - da mi pokaže, kad vidim kako ona to radi - ima samo da joj poručim da mi poštom pošalje :) jer ja to nema šanse da izvedem ;)

Izvesces,ali nije mi problem da ti napravim ;) samo reci i pravicu ti

To sa Minjine kuhinje zahteva vreme, a ja ga nemam - ne u kontinuitetu :D

Nego daj nam slikice, idu rođendani, pa da vidimo neke nove ideje :)

E onda lepo narucis gotov,plati pa se klati...ja se ozbiljno vodim mislju da cu sl.put da kupim gotov u nekim bojama koje ne mogu da zivedem-crna,tamno braon,jarko crvena..aostal cu lako..

Daco,bas su ti lepe torte,jel to sve sa ratlukom?jel se zato sija?Znam da fondan ne moze das e sija,osim ako ga ne premazes glicerinom.

IvanaV,blago tvom detetu,ima ce najlepse torte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvesces,ali nije mi problem da ti napravim ;) samo reci i pravicu ti

E onda lepo narucis gotov,plati pa se klati...ja se ozbiljno vodim mislju da cu sl.put da kupim gotov u nekim bojama koje ne mogu da zivedem-crna,tamno braon,jarko crvena..aostal cu lako..

Daco,bas su ti lepe torte,jel to sve sa ratlukom?jel se zato sija?Znam da fondan ne moze das e sija,osim ako ga ne premazes glicerinom.

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco, majstore! :) :) :)

Štrumfetu, jelkicu, a pčelica je vrh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlične su :) : )

Gde ima da se kupi fondan?

Hvala :rolleyes: Ja sam kupila u Pančevu, u radnji koja ima sve i svašta za torte.Mislim da se zove Torteco. Bio je ranije u kanticama, domaće proizvodnje i baš je bio povoljan, sad baš i nije :unsure:

Izvesces,ali nije mi problem da ti napravim ;) samo reci i pravicu ti

E onda lepo narucis gotov,plati pa se klati...ja se ozbiljno vodim mislju da cu sl.put da kupim gotov u nekim bojama koje ne mogu da zivedem-crna,tamno braon,jarko crvena..aostal cu lako..

Daco,bas su ti lepe torte,jel to sve sa ratlukom?jel se zato sija?Znam da fondan ne moze das e sija,osim ako ga ne premazes glicerinom.

IvanaV,blago tvom detetu,ima ce najlepse torte

:wub: :wub: Hvala My heart. Ja sam ga premazivala sa šećerom rastopljenim u vodi, i tako se malo sija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako pravite to od ratluka a kako se pravi ili sta se radi sa tim gotovim fondanom?

Ovde je ratluk preskup, znaci vise bi mi se isplatilo da narucim tortu (kao sto uvek i radim :lol: ). a koliko kosta taj gotov fondan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako pravite to od ratluka a kako se pravi ili sta se radi sa tim gotovim fondanom?

Ovde je ratluk preskup, znaci vise bi mi se isplatilo da narucim tortu (kao sto uvek i radim :lol: ). a koliko kosta taj gotov fondan?

Gotov se samo razmesi, možeš da dodaš i boju koju hoćeš. Cena je mislim oko 700 din 680g Nije baš malo, ali sam se preračunala tako da me je torta na kraju izašla oko 2000, malo više a da sam je naručila bila bi oko 5000. Naravno da je lepša kad se naruči ali mi je ipak bilo povoljnije da je pravim sama :)

Evo ga sajt pa pogledaj, imaju svašta http://www.torteco.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gotov se samo razmesi, možeš da dodaš i boju koju hoćeš. Cena je mislim oko 700 din 680g Nije baš malo, ali sam se preračunala tako da me je torta na kraju izašla oko 2000, malo više a da sam je naručila bila bi oko 5000. Naravno da je lepša kad se naruči ali mi je ipak bilo povoljnije da je pravim sama :)

Evo ga sajt pa pogledaj, imaju svašta http://www.torteco.com/

Pa meno su tvoje torte kao da ih je pravio profesionalac :)

A jel tih 680g dovoljno za jednu tortu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meno su tvoje torte kao da ih je pravio profesionalac :)

A jel tih 680g dovoljno za jednu tortu?

:wub: :wub:

Pa zavisi, kolika je torta u pitanju, i kolike su figure. Odprilike je to pakovanje dovoljno za prekrivanje torte od oko 3, 4 kg i za neke manje figure...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad za Mašin rodjendan sam naručila tortu.E,za Nedino krštenje ću sama da pravim.Napraviću tu Minjinu masu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osim sto obozavam ovaj crtani, torta je savrsenaaa! :rolleyes:

Hvala seceru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.