Rodjendanske torte nasih andjelcica

odgovora

Objavljeno

pa,napravi pravougaonu tortu,iseci oblik Tomasa,i nafilujes je kao inace i onda sa slagom uradis,razumes sta hocu da kazem? A drufu mozes neku plazmu pa da oblikujes kau bumbu i opet ukrasis slagom.

Idi begaj,draga,k'o da sam ja neki majstor za torte! :lol:

ja kod ovih vasih torti stvarno nista ne kontam.... :blink: :blink:

ni kako ih pravite,ni kako ih oblikujete,pa cak ni kako ih jedete,mislim rezete...pa sve te neke figurice...ja sam izgubljena,,,ali stvarno... :(

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kod ovih vasih torti stvarno nista ne kontam.... :blink::blink:

ni kako ih pravite,ni kako ih oblikujete,pa cak ni kako ih jedete,mislim rezete...pa sve te neke figurice...ja sam izgubljena,,,ali stvarno... :(

Pa,pravis je kao i svaku drugu,oblikujes nozem ako su kore,rukama ako je bez kora,fondan se lako sece,on je kao testo...jednom kad se upustis u pravljenje ovakvih torti zarazis se i ne mozes prestati.Ja sad ne mogu da zamislim da napravim tortu premazanu slagom i posutu mrvicama,mora biti ne obicna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi begaj,draga,k'o da sam ja neki majstor za torte! :lol:

:lol:

ma,kako nisi? ne znas da zbuckas slag,da ga obojis i stavis u kesicu i nasaras? daj,probaj,nemoj zezati...to ce ti biti najlepsa torta.

Sta te muci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi begaj,draga,k'o da sam ja neki majstor za torte! :lol:

Pa stavi onu jestivu podlogu, neki lik koji nađeš, a Nikolica voli...on će da se obraduje kada prepozna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bjezim ja odavde...nije ovo za mene... :lol: :lol: :lol:

Mama mazo...postoji takozvana Plazma torta...koja se pravi od mlevenog plazma keksa, maslaca i soka...dobiješ masu i oblikuješ u šta hoćeš...posle je šaraš šlagom...to je najjednostavnija...sa tim ti počni... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anja je poželela Tviti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bjezim ja odavde...nije ovo za mene... :lol: :lol: :lol:

Nemoj da bežiš! Vrati se! :lol:

Hej, ja ti nisam baš neki majstor kulinarstva, ali me je uoči rođendana ponela euforija, i onda smo napravili onaj vozić što se vidi u frižideru...To ti je obična plazma torta. Ja sam recino modifikovala recept: Mlevena plazma, puding sa mlekom od vanile, suvo grožđe i žele bombone stavila i to je to. Bila je malo neobična za sečenje, ali smo je brzo smazali!...A da pošto možeš i muža da nateraš da ti pomogne, kao nemaš ti strpljenja za to fino ukrašavanje, posle zajedno možete i kuhinju da sredite...Zajedno ste učestvovali, zar ne!? ;)

A ovu "gornju", smo naručili... Skinuli sve figurice sa nje i to je obična četvrtasta torta i lako se seče!

Evo ideja na Zebrinom sajtu http://zebrasweets.com/

Ja ne volim fondan, prosto stvar ukusa, i naša je bila sa šlagom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, samo da dodam, kada se boji šlag, one boje ga dosta razrede, pa se mora koristiti učvršćivač za šlag!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma,kako nisi? ne znas da zbuckas slag,da ga obojis i stavis u kesicu i nasaras? daj,probaj,nemoj zezati...to ce ti biti najlepsa torta.

Sta te muci?

Pa stavi onu jestivu podlogu, neki lik koji nađeš, a Nikolica voli...on će da se obraduje kada prepozna...

I na svasta cete vi mene nagovoriti!Ma sklepacu je vec nekako! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da bežiš! Vrati se! :lol:

Hej, ja ti nisam baš neki majstor kulinarstva, ali me je uoči rođendana ponela euforija, i onda smo napravili onaj vozić što se vidi u frižideru...To ti je obična plazma torta. Ja sam recino modifikovala recept: Mlevena plazma, puding sa mlekom od vanile, suvo grožđe i žele bombone stavila i to je to. Bila je malo neobična za sečenje, ali smo je brzo smazali!...A da pošto možeš i muža da nateraš da ti pomogne, kao nemaš ti strpljenja za to fino ukrašavanje, posle zajedno možete i kuhinju da sredite...Zajedno ste učestvovali, zar ne!? ;)

A ovu "gornju", smo naručili... Skinuli sve figurice sa nje i to je obična četvrtasta torta i lako se seče!

Evo ideja na Zebrinom sajtu http://zebrasweets.com/

Ja ne volim fondan, prosto stvar ukusa, i naša je bila sa šlagom.

I Sundjer Bob im je odlican,ali treba biti majstor!Jao kako bi se Nikola odusevio!A mama smotana! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anja je poželela Tviti... :)

Izvini ali ovde torta uopste ne dolazi do izrazaja od anje!preslatka je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Figurica za tortu307840_279161122107145_100000397790767_9303855_279161232107134_100000397790767_9imaju i ove sa slagom za pocetnike15349_101165316573394_100000397790767_28ovo mi je bila prva pa nije onako kako sam zamislila...28604_125110537512205_100000397790767_19I tacno je samo kad probas sa fondanom,vidjeces da nije tesko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maso,sta fali,lepa je torta.Meni je draze da vidim ne savrsenu tortu koju je pravila majka nego fantasticnu narucenu. lepse je kad se ti sama potrudis oko detetove torte.

Slazem se....

Zene,dajte neku ideju!

Ne znam ja mislim da ti je najlakse,cetvrtastu tortu preko sredine stavis siroku cestu,slag obojen dodas malo crne boje da dobijes sivu boju i to ti bude kao asfalt,preko bijele linije isprekidane nesto slicno Ivancicinoj tortia okolo zeleni kokos kao trava i malo onih kamenih bombona,i sad iskoristis nesto od igrackica iz kinder jajeta autica,i sta vec imas...ne znam da li si me dobro razumjela ali pitaj ako ti sta nije jasno...a mozes i ovako sve sa slagom

432031_353345298022060_100000397790767_1

Pa,pravis je kao i svaku drugu,oblikujes nozem ako su kore,rukama ako je bez kora,fondan se lako sece,on je kao testo...jednom kad se upustis u pravljenje ovakvih torti zarazis se i ne mozes prestati.Ja sad ne mogu da zamislim da napravim tortu premazanu slagom i posutu mrvicama,mora biti ne obicna :)

jeste bas tako zarazis se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne kontam....opet i opet.... :(

sta cu oblikovati rukama??

razumijem torte tipa oblika kruga,srca,kocke i sta znam...

sjeces kore kako hoces i filujes izmedju,,,gore slag i to je to...

al torte sa kulama,torte u obliku mede,zeke,cuke,voza...itd...itd....ne kontam... :unsure::unsure:

i kakva ti kuhinja bude dok ne napravis neko remek djelo?? :huh:

ja mislim da bi meni cijela kuca bila u neredu... :(

pa,manje-vise treba mi jedno dobra tri sata da sve sredim.

:blink: pa jel se ovdje sve radi sa slagovima?? :huh:

gdje su kreme??kore??i sta znam sta jos.... :huh:

Pricala sam joj za ukrasavanje torte sa slagom.

I na svasta cete vi mene nagovoriti!Ma sklepacu je vec nekako! :lol:

naravno da ces je sklepati i bice najlepsa,a posl ces se zaraziti. Saljem ti na pp sliku torte koju je pravila moja kuma za V prvi rodjendan.

I Sundjer Bob im je odlican,ali treba biti majstor!Jao kako bi se Nikola odusevio!A mama smotana! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice..

[/codebox]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Superiska,draga!Odlicna je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini ali ovde torta uopste ne dolazi do izrazaja od anje!preslatka je!

O, pa hvala... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo naseg rodjendankovica :)

fgg-417355.jpg

Ovo je mamina torta ... Zvana Jaffa Livada :D

( S obzirom da je imala saobracajku i da su nam krave i koze letele po autu ispala je dobro :D )

o69-417264.jpg

A ovo je tetkina, Sundjer Bob :)

xtz-432192.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelepa,znas vec :) svaka cast. Nema lepse od one koju si ti sa svojih 10prstiju pravila,zar ne?

Jes draga, jes... Prosto se posle diviš sam sebi što ti sve to lepo, kako god da umrljaš :)

Sanja, Siveluke, Simona, Šećerlema - torte su VRH :) Vidite da znate svašta da napravite :) :)

Neuhvatljiva - naravno da ne uhvatih sliku <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice..
[/codebox]

Je li ovo dole kokos? Kako si ovo uradila? Bojom? Kog je ukusa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nasih tortica :)

qi-P22502.jpg

Lepo ime! I lepe su tortice! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo naseg rodjendankovica :)

fgg-417355.jpg

Ovo je mamina torta ... Zvana Jaffa Livada :D

( S obzirom da je imala saobracajku i da su nam krave i koze letele po autu ispala je dobro :D )

o69-417264.jpg

A ovo je tetkina, Sundjer Bob :)

xtz-432192.jpg

O,ooo baš je lepa livada! :rolleyes: A figurice? Jesi sama pravila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jes draga, jes... Prosto se posle diviš sam sebi što ti sve to lepo, kako god da umrljaš :)

Sanja, Siveluke, Simona, Šećerlema - torte su VRH :) Vidite da znate svašta da napravite :) :)

Neuhvatljiva - naravno da ne uhvatih sliku <_<

:lol::lol:

(komentar za boldirano: Da! I možda te još poneko pohvali :rolleyes:

Hvala na tome! ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od čega se uopšte prave ove figurice? Fondana, marcipana...? Jel to ima negde da se kupi smesa ili bojiš sama?... :unsure:

E, da! Srećan rođendan svima koji su skorije slavili! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.