Rodjendanske torte nasih andjelcica

odgovora

Objavljeno

kako je lepa torta. svidjaju mi se boje mnogo..Kako ste dobili ovu srebrnu boju na staklima?

Ima da se kupi neki srebrni prah. Jos lepse sija uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jednog dela zaovinih ruku

uv6-SDC126.jpg

qor-SDC126.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana ovo je savrseno!!!! Izvini sta se ovde jede, posto ja ne bih taknula ovu tortu koliko je lepa?! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve haha

A trebao je da bude i princ na stepenistu ali mu se nesto desilo... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torte su vam savrsene.Ja nemam pojma da ih pravim niti sam pokusavala.Zanima me neko ko je u BG-u da li zna gde prave dobre i lepe torte????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana torta je divna. Svaka cast umetniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mama dy,u njeno ime.I vas autic je vrhunski :)

Ovu je pravila za NG

d6e-SDC115.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam Fb. Ma ja ideje imam ali ne znam da pravim torte tako dobro.Mada nikad nisam ni probala sa fondamom, ne znam ni kako izgleda sa njim raditi.

Nisam koristila fondan vec ratluk, samo ga izgnjecis i dodajes secer u prahu i to mesis. Inace do sad sem koristila buter masu, mnogo je bolja od slaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana WOOOOOOOOOOOOW prenesi i moje cestitke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam koristila fondan vec ratluk, samo ga izgnjecis i dodajes secer u prahu i to mesis. Inace do sad sem koristila buter masu, mnogo je bolja od slaga.

Pošto se dvoumim oko fondana, ne zato što nije krasan, već misli da to nije za moje nevješto kulinarsko umijeće, možeš li mi objasniti to sa ratlukom, koji, koliko, kako? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto se dvoumim oko fondana, ne zato što nije krasan, već misli da to nije za moje nevješto kulinarsko umijeće, možeš li mi objasniti to sa ratlukom, koji, koliko, kako? Hvala

Sda sam ga prvi put koristila i uradi sto i ja prvo probaj da vidis kako se ponasa. Koristila sam ratluk od ruze, jer je roz mada sam dodala i boju u prahu.Ratluk stavi u ciniju izgnjeci ga rukom i dodaj po malo secera,( trebace ti dosta) i nek bude sto finiji, sitniji. Bitno je posle da radnu povrsinu pusipas secerom,...fino se oblikuje...da bi zalepila jedno na drugo koristila sam vodu i cetkicu...na kraju sam celu presla vodom da dobije sjaj i skinem secer...uzmi malo pakovanje ratluka i PROBAJ posle ga stavi u kesu i u frizider, moze da stoji desetak dana pa da ga iskoristi. Javi da li si probala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citana torta je ekstra, nadam se i da je ukus takav ,

zvoncice kuma je pogodila nodia samo tako sad sam gledala vrh je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mian...jel šećer u prahu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala st ste me iskulirale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ti si blesava ko te iskulirao

evo ti kuma od zvoncice

ja do sad gledam slike na fb prelepe su torte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mian...jel šećer u prahu?

Da,da..izvini zaboravih da naglasim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala st ste me iskulirale.

Pa imas i citaninu zaovu,...vide li te torte...prosto ti zao da ih pojedes ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje jedno...ja sam toltalni laik u ovome, ali hoću da se potrudim za tortu(ipak je mužu 30 roćkas)...

Znači, fondan nemam pojma da pravim, hoću da kupim, jel ta smjesa samo u jednoj boji i kako se boji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje jedno...ja sam toltalni laik u ovome, ali hoću da se potrudim za tortu(ipak je mužu 30 roćkas)...

Znači, fondan nemam pojma da pravim, hoću da kupim, jel ta smjesa samo u jednoj boji i kako se boji?

E to i mene interesuje? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MARSHMALLOW

Ovo mi izgleda jednostavno, da li je neko pokušavao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje jedno...ja sam toltalni laik u ovome, ali hoću da se potrudim za tortu(ipak je mužu 30 roćkas)...

Znači, fondan nemam pojma da pravim, hoću da kupim, jel ta smjesa samo u jednoj boji i kako se boji?

Mislim da se prodaje u bojama, ali bolje je da ga sama bojis jer se kupuje na kg i najmanja kolicina je 1 kg, a to ti je sasvim dovoljno za jednu tortu i dekoraciju! Imas da kupis koncentrovane boje za fondant i kada odvojis kolicinu koju zelis da obojis u jednu boju cackalicom je naneses na fondant i mesis, mesis, mesis dok ne bude jednako obojeno sve. Potrazi na youtube-u, ima puno snimaka kako se radi sa fondantom, a mozda dobijes i neku ideju za dekoraciju! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se prodaje u bojama, ali bolje je da ga sama bojis jer se kupuje na kg i najmanja kolicina je 1 kg, a to ti je sasvim dovoljno za jednu tortu i dekoraciju! Imas da kupis koncentrovane boje za fondant i kada odvojis kolicinu koju zelis da obojis u jednu boju cackalicom je naneses na fondant i mesis, mesis, mesis dok ne bude jednako obojeno sve. Potrazi na youtube-u, ima puno snimaka kako se radi sa fondantom, a mozda dobijes i neku ideju za dekoraciju! ;)

Uuuu,je li to komplikovano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu,je li to komplikovano?

Nije uopste komplikovano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala strelchice...puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja trazila ovde gotov fondan,oni mi daju onaj secerni za rozen tortu :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.