Restitucija

odgovora

Objavljeno

Цењена професорка,

погодила си суштину.

Може се то о чему ми пишемо назвати и национализација, јер, не можеш ти да купиш нпр МАГНОХРОМ из Краљева и да раскрчмиш све и још да се задужиш код банака и да никоме не одговараш, не може, све ти се лепо узме, па када докажеш да је то све у реду, можда ти се и врати. Исто је са многим фабрикама у Србији. Погледајте колико је то капитала а да нико не зна порекло за чак ни тих првих 100 000 долара.

У овој причи треба да се разуме једна ствар, ти си већ написала, то је да ПОСТОЈЕ ЗАКОНИ али се не спроводе. Е ту на сцену ступа нешто што се зове "батина" одностно монопол силе, који се селективно примењује, зашто не зна, али је тако.

Све у свему, хвала на тексту,

надам се да те могу видети у неком будућем министарском кабинету као стручног саветника, само морам те разочарати, СВИ МИНИСТРИ, ПРЕДСЕДНИК ВЛАДЕ и њихова екипа МОРА ДА РАДИ ЗА 1 ДОЛАР, а ако направе успех, тј новац за државу, добијају проценат. Надам се да се слажеш? :rolleyes:

Биће неки послић и за мужа, не брини, не мораш да га остављаш тамо далеко у емиратима :lol:

Хајде отворите нову тему, негде, да видимо ко би био добар за које министарство и квалификације, кад већ имамо игру мишљења, ово може бити такође занимљиво :lol:

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za porez ... pa trebao bi svuda da se placa, ali izgleda da nije tako ... sitni ili obicni poslodavci placaju, ti i ja placamo, ali oni koji imaju najvise ... to je veliko pitanje. Jos prosle godine sam citala da Grcka ne bi bila u krizi da su najbogatiji platili porez koji su bili duzni ... Navodno je cifra nekoliko stotina milijardi evra ... Korupcija, to je glavni problem, ne samo nama i nasoj zemlji nego globalno ... Svi su isti ...

Naravno. Ovde se svake godine prijavljuje prihod, znaci svi su u obavezi da radi neki kao izvestaj godisnjeg prihoda, i kroz to se placa porez. Mi smi obicni smrtnici placamo, a ovi najbogatioji ocigledno ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Госп. Магистрице <_< ЧЕСТИТАМ.

Шта сте магистрирали?

На који сте порез мислили?

Пореза постоји много, на додату вредност, на имовину, на зараде, на профит ...

Свако добро!

Hvala :D ... ekonomija je u pitanju :lol::lol::lol: ... zato sam tako i reagovala kada si spominjao porez.

Što se poreza tiče, dokazano je kroz praksu da porez na dobit a koji je veći od 52% negativno utiče na rast privrede i društva u cjelini. On obično nastaje u periodima recesije kada se državni budžeti pune povećanjem poreza i smanjivanjem svih nepotrebnih vrsta troškova. Pod nepotrebne vrste troškova se smatraju (između ostalog) i oni troškovi a koji se tiču ispalate građanstva od strane države o zaostalim dugovima (kao ovaj naš slučaj) tako da povećanje poreza ne bi rezultiralo isplatama građana nego bi se "uložio" u nešto drugo.

Privrede i društva koje forsiraju porez kao jedan vid prevazilaženja krize i punjenje budžeta vrlo često zapadaju u krizu. Privrednici i građanstvo se dovode u situaciju da daju otkaze, smajnuju plate ili kriju svoja primanja što dalje rezultira pojavu kriminala, državni deficit i prekomjerno štampanje novčanica koje dalje produbljuju recesiju i izaziva još veću krizu društva.

U BiH je porez na dobit 72% ili 75% (nisam sigurna) + porez koji je svaka individua dužna da isplati ako ima godišnja primanja po bilo kojem osnovu veća od određenog iznosa. (10 000 - 15 000 eura ili nešto više nisam sigurna). Pri tome se ne računaju ukupni troškovi porodice i domaćinstva tj svejedno je da li osoba koja ima tolika primanja živi sama ili izdržava npr sedmočlanu porodicu. Bitno je da se uplati još poreza na već plaćeni porez od 75%.

Takođe svaka individua plaća i porez na imovinu (na vlasnika imovine se piše 50% imovine, na svakog člana domaćinstva ide još 10% a na ostalo se plaća porez) tako da poljoprivrednik koji ima zemlju i porodicu koju izdržava od obrađivanja te zemlje, manje više uglavnom plaća porez državi a sasvim je neizvjesno kakvi su vremenski uslovi bili i slično.

Ima tu još gomila NEPRAVEDNIH poreza i pljačkanja građanstva od strane države.

Da se ja lično pitam ja bi uvela samo jedan porez a to je porez na luksuz! Kao u Japanu, porez na auto je 100%, na skupu tehniku i tehnologju, na višak stambenog prostora - u smislu na više stambenih jednica u vlasništvu, na gradnju privatnih bazena, na đakuzije i sl tome ..... Na taj način ako hoćeš da živiš na visokoj nozi - PLATI a "boraniju", seljake i radnike ostavi na miru!

Manje - više porezom otimaju da bi rješili svoje probleme deficita budžeta, ni fening od tih para en ide u stimulans nataliteta, naučno-istraživačkih projekata, zapošljavanje mladih ili još gore u stimulans privrednika i pomoć preduzećima u krizi u svrhu ne smanjivanja radnih mjesta.

A da sada ne pričam o sivoj ekonomiji gdje svaki malo uspješniji privrednik vladajućoj stranci finansira izbore ili druge projekte da bi ga pustili da normalno radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i još da dodam "porez na dobit" u kojem se ne računa ulaganje u proširenje poslovanja ili otvaranje novih radnih mjesta. Ti plati a ako šta ostane možda uspješ i da otvoriš još jedno radno mjesto....

Imam ja još puno toga za reći ali previše je sve to komlikovano da bi stalo u jedan post .....

U svakom slučaju porez je postojao od davnina isto kao i legenda o Robin Hudu (ako skontaš šta hoću sa ovim da kažem sve ti je jasno :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi, ja, gospodja ministarka? :lol: Nemere to tako, 'ocu preCednik da bidnem :P

Inace, ne treba meni plata uopste, ni dolar, vidis da ionako radim besplatno :lol::rolleyes:

Placaju oni, ali ni priblizno sumama koje bi trebali da placaju. Oni nekom napune dzep sa 20, 30, 90, 100, itd. hiljada necega, sto je znatno manje nego sto treba da plate porez i onda se to sve lepo zataska ...

Dok sam citala sta si pisala o porezima najezila sam se i upravo ovo sto sam pojacala pomislila. Kakvi su to porezi od 75%, pa zar je moguce da i to ima? :o A da se oni koji imaju milijarde 'oslobadjaju' poreskih duznosti? Zgranuta sam ... Mislim, nije da nisam znala ili da nisam svesna da se svasta desava sto nikako ne bi smelo, tako da nisam zacudjena ... ali opet jesam zgranuta jer se uvek ponadam da ljudska pohlepa nema bas takvu razmeru ... i uvek posle samo hocu da lupam glavom o zid sto sam tako nesto uopste mogla i da pomislim <_< ...

Pa da .. ako imaš platu od 1000 eura tvoj poslodavac državi, na ime raznih dažbina, plaća 750 eura tako da tvoja primanja nisu više 1000 eura nego 1750 a što ti uredno podjeliš sa državom ;)

Država po svom viđenju možei da poveća porez a privrednik - sasvim opravdano da bi opstao na tržištu smanjuje plate ili daje otkaze radi održavanja nekog optimalnog platnog prometa. Ovde više nije riječ o ostvarivanju profita nego o pukoj egzistenciji! A porez na dobit se posebno plaća što naravno navodi svakog i malo inteligentnog preduzetnika da krije dobit a onda se već budi kriminal itd. itd. itd .........

i još ako imaš stan koji si kupio na kredit plaćaš za svaki kvadratni metar "viška" koji imaš ;)

MA BJESNA SAM NA POREZE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A u te poreze spada i zdravstveno osiguranje a ja opet moram da platim 250 eura za epidural :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe, kontam ja :D ... e, da ... a ima drzava koje ne uzimaju porez, sve manje, ali ih ima ... a ljudi zive bolje nego tamo gde se placaju porezi ... hm ... interesantno ... i jos interesantnije je sto su te drzave sve do jedne monarhije ... hm ...

:)

kapitalizam i komunizam ... tako različiti a tako slični ....

Kada bi se država malo manje bavila internim strukturama tj pojednostavila određena pravila i procedure te mnogo manje krala tj pojedinci trpali sebi u džepove ne bi bilo potrebe za punjenjem budžeta i slično ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :D ... ekonomija je u pitanju :lol::lol::lol: ... zato sam tako i reagovala kada si spominjao porez.

Što se poreza tiče, dokazano je kroz praksu da porez na dobit a koji je veći od 52% negativno utiče na rast privrede i društva u cjelini. On obično nastaje u periodima recesije kada se državni budžeti pune povećanjem poreza i smanjivanjem svih nepotrebnih vrsta troškova. Pod nepotrebne vrste troškova se smatraju (između ostalog) i oni troškovi a koji se tiču ispalate građanstva od strane države o zaostalim dugovima (kao ovaj naš slučaj) tako da povećanje poreza ne bi rezultiralo isplatama građana nego bi se "uložio" u nešto drugo.

Овде се ради о изразима, односно називима за одређене појмове.

Једно је порез на зараду, а друго је порез на добит.

То што се код Вас (можда је то тако у БиХ) зове порез на зараде код нас су порези и доприноси и они су око 60 % од нето зараде. Тај порез никакве везе нема са другим порезом, односно порезом на ДОБИТ или порез на приход (зависи од делатности којом се бави п.субјект) и требало би да је у Србији 10% (или 5%).

Privrede i društva koje forsiraju porez kao jedan vid prevazilaženja krize i punjenje budžeta vrlo često zapadaju u krizu. Privrednici i građanstvo se dovode u situaciju da daju otkaze, smajnuju plate ili kriju svoja primanja što dalje rezultira pojavu kriminala, državni deficit i prekomjerno štampanje novčanica koje dalje produbljuju recesiju i izaziva još veću krizu društva.

Порез је за сада једини начин на који држава остварује своје приходе, не видим који би други начин био да се финансирају неке делатности које држава има а нису делатности које се могу саме финансирати, ВОЈСКА, ПОЛИЦИЈА, ЗДРАВСТВО, ШКОЛСТВО итд.

Постоји више теорија за и против повећања пореза односно смањивања, али то је већ ствар макроекономске политике једне државе, која одређује ВЛАДА,дугорочним плановима, а на годишњем нивоу буџетом.

Ја јесам да се смање порези и други намети, али то самим тим ускраћује неке буџетске зависнике.

U BiH je porez na dobit 72% ili 75% (nisam sigurna) + porez koji je svaka individua dužna da isplati ako ima godišnja primanja po bilo kojem osnovu veća od određenog iznosa. (10 000 - 15 000 eura ili nešto više nisam sigurna). Pri tome se ne računaju ukupni troškovi porodice i domaćinstva tj svejedno je da li osoba koja ima tolika primanja živi sama ili izdržava npr sedmočlanu porodicu. Bitno je da se uplati još poreza na već plaćeni porez od 75%.

И код нас су нешто мењали, па је преко неког износа, већи порез на зараде

Takođe svaka individua plaća i porez na imovinu (na vlasnika imovine se piše 50% imovine, na svakog člana domaćinstva ide još 10% a na ostalo se plaća porez) tako da poljoprivrednik koji ima zemlju i porodicu koju izdržava od obrađivanja te zemlje, manje više uglavnom plaća porez državi a sasvim je neizvjesno kakvi su vremenski uslovi bili i slično.

То је још један у низу глупљих намета, али мислим да није велики, барем је то било до сада и то су нешто мењали прошле године.

Manje - više porezom otimaju da bi rješili svoje probleme deficita budžeta, ni fening od tih para en ide u stimulans nataliteta, naučno-istraživačkih projekata, zapošljavanje mladih ili još gore u stimulans privrednika i pomoć preduzećima u krizi u svrhu ne smanjivanja radnih mjesta.

A da sada ne pričam o sivoj ekonomiji gdje svaki malo uspješniji privrednik vladajućoj stranci finansira izbore ili druge projekte da bi ga pustili da normalno radi!

Сад би Вам рекао, да коначно имате за кога да гласате, али, Ви сте из друге државе :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahah

znala sam da nakraju imaš šta da prokomentarišeš :)

znam ja na koji ti porez misliš a prokomentarisaću i to kasnije sada nemam vremena

suština svega je da će na kraju da će na kraju udariti porez na vazduh ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svake godine kad se vozimo u Grcku radnici su jos uvek tamo, mozda su se pomerili za 50-tak km. Mislim, alo? Nema se para da se konacno zavrsi renovacija muzeja i skinu one odvratne skele koje stoje tako vec godinama? Meni je vise sam muzej postao nesto sto treba da pripadne nekom muzeju, vise je prerastao za sve ove godine u "stvar" nego sto ga smatram za kulturni centar jednog glavnog grada jedne zemlje ... A milijarde, desetine milijardi i to eura a ne dinara je uslo u zemlju ...

Gde su sve pare???

Ovo za grcku nisam skontala. I koji muzej?!!

A gde su pare??!!! Odlicno i dobro znano pitanje!!! :lol:

Pare se draga taloze po kojekakvim racunima u inostranstvu. Trose se i bahanalisu pojedinici.

U Atini su skoro zaplenili svu imovinu bivsem ministru spoljnih poslova. Tezak je bio ne znam koliko miliona ili milijardi. Sve crn novac. A bahanalisanju njegovom i zeninom nikad kraja. Sad su privedeni i oduzima im se sve. I to bas jedna od najlepsih luks vila pored akropolja koju snimam vec godinama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Погледајте и филм, ТЕЖИНА ЛАНАЦА, склонили су га са интернета, некоме не одговара да се сазна истина.

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde su nestali hajduci??? :P

Кад нема турака, нема ни хајдука :lol:

Ево један занимљив текст, како се ради код "нас".

Гувернер НБС и његови преплаћени сарадници намерно уништавају девизне резерве државе. Пре неколико месеци сам изашао са јасним програмом шта треба да се ради у кредитно-монетарној политици.Све моје идеје су остале мртво слово на папиру. Никога у власти оне нису занимале. Гувернер и његова камарила спроводе план у интересу шпекуланата. Према званично објављеним подацима од почетка године продато је 1,2 милијарде евра да би се зауставио пад динара. Нажалост, то је био узалудан посао. Комерцијалне банке обрачунавају данас продајни курс евра – 120 динара. Динар наставља и даље да пада.

Свакоме стручњаку који је потекао на финансијском тржишту и који је стварао новац у привреди је јасно да НБС не може да одбрани надувани динар. Пуних дванаест година пишем и опомињем режим да не смеју да се играју са курсом, јер ће то поигравање неуких и контролисаних политиканата довести до финансијског слома државе, привреде и грађана. Страшно је опасно када се политичке незналице и њихови економски експерти играју финансијама, док је погубно за једну независну државу када финансије дођу у руке странаца,који су непријатељски опредељени према нашој држави и нацији.Нажалост, како нико није хтео да слуша моје стручне савете, режим је ширио пропаганду о благостању које нам следи када грађани узму скупе кредите,шири ли су лажи о макроекономској стабилизацији и чврстом и конвертибилном динару,који ће се куповати на светским берзама, после толиких улудо задужених година данас почиње буђење из наркотизованог стања. Кажем, драги пријатељи, почиње јер смо на почетку стрме, клизаве и опасне литице која нас води на само финансијско дно. Ко ће пасти на то дно? Државне финансије, компаније које не припадају политичким олигарсима и тајкунима и наивни и презадужени грађани који су безгранично веровали политичком олошу.

Прошле недеље, неко од економских аналитичара се сетио, напокон се и то догодило, да упореди кретање курса и цена у периоду 2001 -2012 године. Утврдили су да курс евра заостаје за растом цена преко 250%. Шта то значи? Ево једне пиљарске рачунице. Ако је те 2001 године, када су сви били напаљени и када су отворених уста гутали пропагандне лажи тржишних талибана, курс евра био 60 динара и ако је данас тај плаћени економски аналитичар схватио да је курс заостао за ценама за више од 250%, онда то значи да је данас реалан курс евра – 210 динара.

Ако минимални курс евра данас треба да буде 210 динара, у ситуацији када нема привредног раста,када опада извоз,када је уништена привреда и када имамо рекордан пад индустријске производње, колики би девизни курс био да свега тога немамо и да наше компаније раде пуним капацитетима? Мртав коњ воду не тражи.

Држање девизног курса под административном контролом и вештачко надувавање динара не може да траје вечно. Рачун на наплату је морао да стигне. Рачуни су данас почели да стижу за плаћање. Забијањем главе у пропагандне политичке кампање богатих и доконих политичара и медијским заглупивањем презадуженог народа неважним стварима и догађајима не можемо да решимо нарасли проблем.

Шта треба да радимо?

Морамо да се суочимо са проблемом. Морамо да отворено говоримо о проблему. Морамо да уђемо у саму суштину проблема,ако хоћемо да га решимо. Зато је важно, на томе инсистирам скоро три деценије, да се медији отворе за све наше стручне и умне људе који данас немају приступ националним телевизијама. Нови људи ће донети нове идеје. Нови људи ће донети нова решења и прекинуће се политика бежања од проблема.

Шта је истина?

Истина је да данас званични курс евра износи 117,34 динара, док је 11.01.2012 износио – 103,38 динара. Динар је изгубио на вредности – 13,54%.

Истина је да су шпекуланти, преко својих банака, куповали у репо операцијама благајничке записе НБС, које су носиле каматну стопу од 9,5%, упркос томе што већ скоро деценију пишем да је то отворена шпекулација на штету НБС,односно наше државе, чије трошкове морају да подмире порески обвезници. Не вреди. Шпекуланти имају своје плаћене лобисте у НБС и влади. То је довело да су шпекуланти, примера ради, дана 14.02.2012 имали у благајничким записима НБС 138,89 милијарди динара или,према тадашњем курсу,1,286 милијарди евра, док су дана 30.05.2012 имали свега – 50,750 милијарди динара или – 438 милиона евра. Шпекуланти су повукли 848 милиона евра из динарских благајничких записа. Преостали износ ће повући у току јуна месеца, јер је операција играња на благајничке записе НБС,која је почела по новим правилима тржишног формирања каматних стопа од 02.04. 2004 године, завршена и сада шпекуланти излазе са динарског тржишта. Зато су они плаћали функционере НБС и владе да,наводно, стабилизују девизни курс и да га држе толике године потцењеним да би они могли да зарађују на разлици између камата по којима узимају кредите на светским тржиштима 0,5% до 3% годишње и камате на благајничке записе која се пењала и преко 22%.

Ко су били ти шпекуланти? Гангстери са Вол Стрита? Ма не, то је исувише плитко тржиште за те океанске ајкуле, које имају финансијске трејдинге и програме на Вол Стриту, где се зарађују ненормалне суме недељно, тако да они нису били заинтересовани да лове бабушке по нашем муљу. Мислим да те шпекуланте треба тражити међу домаћим издајницима и шесторазредним светским банкарима и брокерима. Превара је почињала од држања наших девизних резерви на скривеним местима по свету,како би се сачувала тајновитост у јавности,настављала се отварањем колатерала на основу тих државних девизних резерви и долазак девиза у земљу путем прекограничних кредита – цросс бордер – који су се мењали у динаре, привидно јачали девизне резерве НБС, да би завршавали у динарским благајничким записима са високим приносом.

За оне који нису са финансијског тржишта, то значи, да будем потпуно јасан, да су државне резерве послужиле домаћим шпекулантима да се богате на разлици између малих каматних стопа на светском тржишту и високих каматних стопа на динаре. Стабилан девизни курс је служио да се пљачка уоквири. Колико је тим репо операцијама новца украдено? Мишљења сам да се та цифра креће око 3 милијарде евра, али за израчунавање тачног износа те организоване пљачке морале би се отворити све књиге НБС од 2001 до данас.

Наравно, одговорне у НБС од 2001 до данас треба похапсити и конфисковати им имовину. Ево вам и објашњења откуда неким пропалим политичарима новац за кампању. Неколико милиона утрошених у кампањи није ништа за неколико стотина милиона који су украдени и подељени са светским хохштаплерима, који су нам се престављали као међународни експерти.

Ако сам успео да објасним један сегмент у бесрамном и организованом пљачкању државе и сопственог народа, о коме пишем толике године, онда се намећу следећа два питања – када ћемо ударити у то дно и шта да се ради?

На питање – када ћемо ударити у дно – прогноза зависи од тога када ће се формирати влада и које ће она прве потезе повући. Пошто драгоцено време пролази неповратно, бојим се да ће нас догађаји врло брзо заскочити и да ћемо упасти у велику невољу. Према садашњим најавама свих политичких играча нова влада, без обзира ко је буде направио, тражиће спас у смртном загрљају ММФ-а. То је катастрофална грешка. Већ сам о томе све написао шта нас чека у том загрљају са економским убицама из ММФ-а.

Нови председник је добро поступио што је прво отишао у Москву, јер је Путин понудио, боравећи последњи пут у Београду, оних 10 милијарди долара за пројекте, али нови председник није успео да изнесе оперативан план за пласман тих 10 милијарди долара, па се вратио са обећањем од 820 милиона долара, што нам не може помоћи да радикално променимо економски концепт и обезбедимо двоцифрене стопе привредног раста. Изјава новог председника да се мора формирати влада што пре да би се ишло у загрљај ММФ-а доказ је његове историјске незрелости.

Зато је важно да се направи Влада националног спаса и да се прихвати економски програм који сам предложио. Хоће ли доћи до тога? Неће. Наставља се наше клизање према дну. Сујета српских политичара може да се обузда само грађанским протестима на улицама.

Шта треба радити?

Треба сменити одмах Гувернера и његову камарилу. НБС треба ставити под контролу парламента и владе. НБС треба да постане кредитно-монетарна институција, уместо мењачнице новца која служи шпекулантима за богаћење. Треба одмах укинути девизну клаузулу за све кредите које су узели привредни субјекти и грађани. Девизна клаузула је противуставна категорија и мора да се забрани њено присуство у уговорима.

Укидањем девизне клаузуле скидамо омчу око врата предузећа и грађана. Спашавамо их вешања. Привреда и грађани не могу да отплаћују кредите са девизном клаузулом на курсу од 120 динара, како ће тек да преживе на курсу од 210 динара. Поред тога, треба направити салдирање рачуна од дана узимања кредита, колико је узето кредита у динарима, до данас, колико је отплаћено у динарима, тако да ће се значајно смањити кредитна оптерећеност, док ће се преостали износ репрограмирати, рецимо, на рок од још десет година.

Увођењем ових мера спашавамо привреду и грађане. Дајемо им свеж ваздух да удахну и да спремно дочекају примену правих економских мера које могу да направе преображај у држави и привреди.

Потрошених 1,2 милијарде евра могло се уплатити као оснивачки капитал у Развојну банку која би кредитирала домаћу производњу са каматама до 3% годишње и на тај начин смо могли да запослимо 280.000 људи. Половина администрације би се скинула са буџета и запослила на тржишту да пуни буџет. Смањили би се трошкови администрације у буџету и избрисао буџетски дефицит.

НБС не би бранила динар. Пустила би да се он слободно формира на тржишту. Реалан курс динара би погодовао расту извоза. Дошло би до драстичног пада увоза и домаћи произвођачи би имали добру калкулацију да изврше супституцију увоза.Покренула би се привреда и почели би незапослени да се запошљавају. Држава би штитила социјалном картицом све угрожене грађане који не могу да привређују. Сви остали би се доказивали на тржишту.

Све је врло једноставно, зар не?

Па, добро, ако је тако једноставно, зашто се не спроведе?

Не може. Није у интересу политичке олигархије, банкара и тајкуна.

Наставља се наше клизање ка дну. Када ударимо у дно биће много болно. Али, после тога, почиње наше пењање. Нећемо имати другога избора, него да препустимо државу да управљају вредни, поштени, стручни и они који воле државу и своју нацију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP volela bih da mogu da procitam sve ovo ali nema sanse. nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače zlatni sve od kada si krenuo da stavljas postove koje sam napišeš pročitam ih od početka do kraja ... neki su malo duži ali jasni su i izražavaju stav, ovako kada kopiraš nekako nema "draži" ni jačine misli u tvom postu ..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače zlatni sve od kada si krenuo da stavljas postove koje sam napišeš pročitam ih od početka do kraja ... neki su malo duži ali jasni su i izražavaju stav, ovako kada kopiraš nekako nema "draži" ni jačine misli u tvom postu ..... :)

Овај ми је био за један часопис :)

:P

шалим се :)

Понекада напишем по нешто, па обришем, није баш за очи јавности :unsure::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.