Mastitis

odgovora

Objavljeno

Jao zene juce sam ceo dan imala temp. :(

Ujutru se probudim sa upaljenom dojkom,dala sam joj da sisa al je jako slabo mogla da izvuce..posle toga sam izmuzla nesto malo i nakon toga je opet sisala i uspela da isprazni dobar deo ali imam sigurno zapusen kanal.Taj deo je tvrd i crveni se....sinoc sam stavljala kupus i crvenilo je nestalo al danas je opet crveno... :(

Sad izmuzam pa cu opet staviti kupus.

Mnogo se plasim ovih upala i cuda..... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, procitaj ovu temu, pomoci ce ti, da ne povljamo na svakoj strani isto..

Ali ukratko: pre podoja tusiranje toplom vodom i blaga masaza od korena ka bradavici, onda podoj, pa posle podoja hladan oblog sa acidi borici i/ili kupus..sto cesci podoji u razlicitim polozajima i tako u krug..

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi informacija. Da li je neka od vas, ili neko koga vi znate, morao hirurskim putem da otvara kanal kod mastitisa? Ja primam vec 7mi penicilin ali kvrzica se ne razbija iz tih razloga su me uputili da se sutra javim kod ginekologa. Pa cisto da pitam, ako mi nedaj Boze, morali to da rade. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo, cestitam ti na prinovi. Neka je beba ziva I zdrava sto godina!!!! A sto se tice apscesa to se leci hirurskim putem, u slucaju da ga imas. I naravno da pored toga mozes da dojis. Idi na sajt super beba I tamo ces naci nesto o tome. Dala bih ti link, ali ovaj moj editor me zesce zeza u poslednjih par dana. Ako mozes malo detaljnije da mi opises svoj problem mozda zajedno mozemo da dodjemo do resenja I bez hirurga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, procitaj ovu temu, pomoci ce ti, da ne povljamo na svakoj strani isto..

Ali ukratko: pre podoja tusiranje toplom vodom i blaga masaza od korena ka bradavici, onda podoj, pa posle podoja hladan oblog sa acidi borici i/ili kupus..sto cesci podoji u razlicitim polozajima i tako u krug..

Hvala....tako i radim-opet je bolje,osecam manje grudvice mozda(nisam pametna) al nisu mi grudi tvrde.

Danas sam bila kod ginekologa i rekla mu,on pipnuo i kaze sve je to dobro samo da dojim... :unsure: nadam se da je u pravu i da se nece vracati ni temp. ni bolovi...

Legendo cestitam i ja na prinovi :rolleyes:

i sta ti kaze ginekolog,jesi bila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo, cestitam ti na prinovi. Neka je beba ziva I zdrava sto godina!!!! A sto se tice apscesa to se leci hirurskim putem, u slucaju da ga imas. I naravno da pored toga mozes da dojis. Idi na sajt super beba I tamo ces naci nesto o tome. Dala bih ti link, ali ovaj moj editor me zesce zeza u poslednjih par dana. Ako mozes malo detaljnije da mi opises svoj problem mozda zajedno mozemo da dodjemo do resenja I bez hirurga.

E ovako. Agonija jos traje ali sa manjim bolovima. Juce mi je uradjen hirurski zahvat. Imala sam dva izbora, anestezija i ostajanje u bolnici bez bebe, ili odmah bez anestezije, ugradnja drena i odlazak kuci. Ja sam izabrala ovo drugo, jer mi je bio cilj da dete dojim zdravom dojkom. O bolovima ne treba da ti pricam, sve sto sam zelela je da umrem i da se sve zavrsti. Sreca, pa traje samo 10 minuta. Danas sam isla na previjanje i ciscenje, i katastrofa boli. Negde daju lokalnu anesteziju ali nazalost, ovde to ne praktikuju.

Dakle, savet mamama koje ne uspeju da se izbore sa mastitisom, i dobiju apces i moraju da odu kod hirurga je da obavezno traze anesteziju. Inace, zahvat se ne radi sve dok gnjoj ne bude vidljiv golim ocima. E da se ubrza stvaranje gnoja koristila sam melem: prvo obolelo mesto namazem Nevenovim melemom, pa stavim gazu natopljenu Svedskom grancicom i omotam najlonom. U toku jednog do dva dana gnoj se stvori. Tako sam ja intervenciju ubrzala.

Smey i we4gyz volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na cestitkama :). Sreca pa u ovoj nesreci da mi je Nikola prava beba, samo jede i spava inace bi definitivno zavrsila na psihijatriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jesi Legenda, svaka ti cast :D . Svaka ti cast I na nastavku dojenja I sto si izdrzala veliku bol. Reci mi, jel sisa iz ranjene sike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sisa, jos uvek ima rupica, tu gde je bio dren i sad ne znam kad ce to zarasti ,tu polako curi mleko, takodje javlja se i u bradavici. Zao mi da ne dojim i zaustavim mleko u toj dojci, a takodje, kako da dojim kad rana nije zarasla?! Veceras planiram do Dr....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi obavezno sta je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo - pravi si legend. Najgore je prošlo, sad u nove pobede i javi šta je dr rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr kaze da ne dojim jos danas i sutra, da rana lepo zarasta. Ali meni to nije nista konkretno, cak kaze da je moguce i ponovo da se desi i da treba da sprecim, pa kako ako ne dojim i ako rana ne zaraste pre?! Bas sam zbunjena. U principu, rana je sve 'plica' i ne boli me kao prvih dana. Joj, samo da zaraste i da normalno pocnem funkcionisati. Mene samo cudi da se nista ne stavlja za ubrzavanje zarastanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr kaze da ne dojim jos danas i sutra, da rana lepo zarasta. Ali meni to nije nista konkretno, cak kaze da je moguce i ponovo da se desi i da treba da sprecim, pa kako ako ne dojim i ako rana ne zaraste pre?! Bas sam zbunjena. U principu, rana je sve 'plica' i ne boli me kao prvih dana. Joj, samo da zaraste i da normalno pocnem funkcionisati. Mene samo cudi da se nista ne stavlja za ubrzavanje zarastanja.

Baš zbun. :blink:

Daj bože da se ne ponovi i da kad krene beka da siki za dva tri dana sve dođe u normalu.

Jel te boli i sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo, koje ti je obrazlozenje dao dr, mislim, zasto ne sme beba da sisa? Koliko ja znam bebe i posle drenaze apscesa mogu najnormalnije da sisaju, cak je i pozeljno. Jedini uslov je da beba moze lepo da uzme dojku (da nije rana negde blizu bradavice i areole) i da ti nisu dali neki antibiotik koji ne sme. Dobro je da ti curka mleko na ranu, jer u mleku ima puno faktora koji pomazu zaceljivanje rana pa ce brze zarasti. Zato se nista dodatno ne stavlja na ranu, nego samo preko gaza. Proveri to jos sa nekom savetnicom za dojenje, bilo bi najbolje da neko moze da pogleda.

I sta radis sada, izmlazas mleko iz te dojke? Jel beba siki iz druge, ili dajes svoje mleko na flasicu?

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poli, bas ti hvala na informacijama. E ovako, juce ujutru sam ga probala dojiti sa 'bolesnom' dojkom, ima jako malo mleka, mislim da ce i nestati. Problem i jeste u tome sto je rana jako blizu areole, tako da on opet uhvati pola bradavice i ja se bojim da se ne ponovi. Svi su mi rekli sto i ti, da je pozeljno dojenje, eto jedino moj porodicni Dr. Iz druge najnormalnije sisa, i ima za sada i vise nego dovoljno mleka. Rana mnogo brze zarasta od kako sam mu dala da sisa, cini mi se jos dva tri dana i da ce skroz zarasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, Poli, sta mislis, da li da forsiram nadolazenje mleka, ili prosto da pustim da nestane jer je blizu rana areole, i prilicno je tvrda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla si da rana brze zarasta ako sisa, onda neka nastavi, samo naravno pazi da ti je ne povredi. Ja iskreno ne bih odustajala od te dojke.

Legenda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao legendo :mellow:

ne znam te al kad citam tvoje postove,dusa me boli :(

Zelim ti da sto pre se oporavis i da sve bude u redu :wub: ali stvarno :)

Legenda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki,

hvala ti puno. S tim sto sam ja ovo dosta ublazila ;). Evo, danas ga dojim i rana se ponovo otvori i krene gnoj pa mleko. Poludecu vise....

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Boze dragi... :(

Jel boli jako?Il glupost pitam.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki,

hvala ti puno. S tim sto sam ja ovo dosta ublazila ;). Evo, danas ga dojim i rana se ponovo otvori i krene gnoj pa mleko. Poludecu vise....

Citam tvoje muke i jako mi je zao kroz sta prolazis,ali nadam se da ces istrajati i da ces uspeti sto se dojenja tice..ali brate da si hrabra,hrabra si !!!!

Kiki @ i Legenda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo, ja nisam ni znala da si se porodila! Cestitam ti od srca!

Citam ovaj tvoj problem i samo cu da ti kazem da si mnogo hrabra, ja bih davnih dana uvela dohranu i prekinula dojenje da sam prosla isto sto i ti.

Jel imas fb? Tamo ima neka grupa "Podrska dojenju" i verovatno imaju tamo neke savetnice za dojenje koje su strucne i iskusne i mozda ti kazu kako da resis problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako slabo znam o mastitisu, tacnije ne znam nista o tome :D pa me zanima moze li ova nevolja da me snadje i pored redovnog dojenja? Dakle, da li se mastitis desava ako se prave vece pauze izmedju podoja pa se mlijeko nagomila a dojka ne prazni? Ili mastitis moze tek tako da "udari"?

Pitam cisto preventivno, da znam na sta da obratim paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne opterecuj se unapred, samo doji bebu na zahtev. Ako ti se grudi prepune, izmlazaj do olaksanja. Ako osetis da te negde boli i ako se dojka zacrveni, onda moze biti da se zapusio kanal pa bi valjalo reagovati, a ponovo je prva pomoc bebac na dojci.

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dojila stalno (cesto) i zaradila nekoliko mastitisa. Moram samo da naglasim da se nisam izmlazala, mislila sam da beba sisa toliko cesto da nema potrebe za tim. Prepoznaces ga po visokoj temperaturi, mesto na dojci moze (a ne mora) da bude tvrdo. Meni nije bilo prvi put, samo se na mestu upale javilo jako crvenilo, imala sam drhtavicu i povisenu temperaturu. 

Schveca i Brezica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.